Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

ЧНГ! Преди няколко месеца задавах въпрос за подходяща система но поради разногласия дали трябва мобилен или стационарен така и не се стигна до покупка. Сега ми се иска да помогнете за определяне на бюджета. Питам вас не защото аз не знам колко пари мога да отделя а защото не знам до колко ще е удачно да се похарчат повече пари. Като първи домешен компютър още не съм съвсем на ясно какво ще ми хрумне да правя с него. Освен обичайното приложение свързано с интернет, филми, музика ще искам да играя на игри. Тук предполагам е основния въпрос, вероятно вида на игрите е от особена важност. Преди време бях почитател на Unreal Tournament в мрежа. До колко подобна игра поставя високи изисквания към системата монитора и доставчкика на интернет според вас? И колко пари бихте заделили вие за домашен компютър с подобно приложение в кое бихте инвестирали повече пари и за кое според вас си заслужава? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧНГ!

Преди няколко месеца задавах въпрос за подходяща система но поради разногласия дали трябва мобилен или стационарен така и не се стигна до покупка.

Сега ми се иска да помогнете за определяне на бюджета. Питам вас не защото аз не знам колко пари мога да отделя а защото не знам до колко ще е удачно да се похарчат повече пари.

Като първи домешен компютър още не съм съвсем на ясно какво ще ми хрумне да правя с него. Освен обичайното приложение свързано с интернет, филми, музика ще искам да играя на игри. Тук предполагам е основния въпрос, вероятно вида на игрите е от особена важност. Преди време бях почитател на Unreal Tournament в мрежа. До колко подобна игра поставя високи изисквания към системата монитора и доставчкика на интернет според вас?

И колко пари бихте заделили вие за домашен компютър с подобно приложение в кое бихте инвестирали повече пари и за кое според вас си заслужава?

Поздрави!

Кажи бюджет. Трябва ти да го определиш. Ако ПС ще си бъде само в къщи не ти трябва Лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е само за интернет, филми, музика едно 700-800 лв ще са достатъчни. Ако искаш да играеш повечко игри 1000-1100, ако искаш по-сериозен гейминг нещо от рода на 1400-1500. Говориме само за компютъра, монитор не слагам в сметките. Но никой не може да ти каже какъв да ти е бюджета. Все пак трябва да си наясно какво искаш и какви пари ще отделиш за да ти помогнем. Така че решавай колко можеш да отделиш, пък колегите ще измислят най-доброто за тази сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен за 1000-1200 лева може да се сглоби много прилично компютърче, с което да няма ядове поне година, две. Примерно с един бърз хард (ВД черен) за системата и игри + един голям (ВД Зелен) диск за филмите и музиката.

Хубав монитор Dell U2311H, 23" с IPS панел. (Това според мен е почти задължително)

Относно игрите... Unreal Tournament не е критерий, повечето съвременни вградени карти няма да се затруднят. Конфигурация за 1000-1200 има "място" за среден клас дискретна карта от рода на ХД5770 или ГТС450, които са способни на доста повече :)

Относно филмите, не си казал имаш ли отделен телевизор, система за домашно кино за да се използва озвучението. Ако имаш е добре да кажеш какви са...

Относно музиката, също не си споменал има ли някакво озвучение, което може да се използва, някакви предпочитания... В зависимост от изискванията може да се инвестира и в допълнителна звукова карта (100-200 лева), но това има смисъл само при използване на наистина качествен усилвател и озвучителни тела. Компютърни колонки до 100 лева ще си дрънчат по същия начин и на вградения звук и на скъпата звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1200-1400лв според мен е разумната цена за домашен компютър. + монитор + мишка, клавиатура и едни обикновени слушалки с микрофон. Разбира се може да се сглоби не лоша машинка и за 700-800лв, даже тук във форума има една тема от вчера. http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=168735

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да изчакаш малко да излезнат новите процесори на Интел. Те ще са с много добро вградено видео така, че ако ще играеш само игри от сорта на Unreal Tournament няма да имаш никакъв проблем. Ако ще играеш само такива слаби игри според мен трябва да изчакаш седмица-две да излезнат на Интел процесорите, да ги комбинираш с едно хубаво дъно с USB 3.0, SATA III и да обърнеш по-сериозно внимание на монитор, хард дискове и колони. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кои са игрите които имат по големи изисквания?

Ти не гледай изискванията.Те са само за ориентир.Кажи до колко парички максимум би отделил и ние ще скалъпим най-доброто за тази сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми игрите в момента с по-големи са много, но от най-новите: NFS: Hot Pursuit, Call of Duty Black Ops, Metro 2033...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца мой познат, който няма никаква идея от хардуер, а единственото което прави на компютъра е да играе Lineage II и да браузва, реши да си вземе компютър. Доверил се на него приятел, който му избрал наистина доста добра конфигурация(P7P55D(отлично дъно с 16 Hybrid Phase захранваща схема към процесора и отлични клокърски въззможности),i5-750, 4GB DDR3 1600, HD5770, два харда - 320GB за ОС и 1TB за останалите неща(което според мен е глупост), качествени кутия и захранване, FullHD монитор...) и всичко това му излязло над 1700лв. тогава. Вчера ми се обади да отида да му инсталирам новия Lineage и какво се оказа. Терабайтовият диск бе абсолютно празен, на десктопа се мъдреха няколко икони на Скайп, Firefox, KMPlayer и споменатата игра(инсталирана в c:\Program Files, of course), която познайте на каква резолюция се играе - именно 1024х768 на Low детайли, както си е. Windows 7(поне не бе XP) бе разбира се x86, въпреки 4-те GB RAM и мощния процесор. Ta ако човек наистина не е сигурен какво ще се прави с мощен компютър е далеч по-удачно да се вложи повече в хубав монитор(отлично предложение на banshee79 за U2311H), хубава и удобна периферия и евентуално в тишина. Тоест тихо захранване, тих охладител за процесора и евентуално и видеокарта с хубаво и тихо охлаждане, макар и по-скъпа от някой референтен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да започнем от монитора. Някъде тук във форума имаше линк на модел LG с IPS Panel и цена около 400 лв и по малък размер мисля 22". Какви са недостатъците му пред този Dell? Макар да ме притеснява дали подобен размер няма да се окаже голям при нормално разположение на стола пред бюрото :whist: Ако приемем бюджет около 1000лв и от тях похарча 400 лв за монитора как бихте разпределили останалите 600 и какви биха били слабите страни на подобна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто компютър за 600 лв. е слабичък отвсякъде. из раздела има предложения за компютри за около 600 лв., можеш да ги поразгледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия по ваш избор. Захранване - FORTRON FSP400-60APN, 400W - 67лв Дъно - GIGABYTE 880GM-D2H, AMD 880G, DDR III 1666(O.C)/1333/1066, VGA, HDMI, SATA II, RAID, GLAN, AM3 - 126лв процесор - AMD Athlon II X2 Dual Core 250, 3.00GHz, 2M, AM3, BOX - 109лв Рам - ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 - 80лв Хард - SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA II - 75лв и една записвачка LG DVD-RW GH22NS50 DVD RW SATA BLACK - 32лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия по ваш избор.

Захранване - FORTRON FSP400-60APN, 400W - 67лв

Дъно - GIGABYTE 880GM-D2H, AMD 880G, DDR III 1666(O.C)/1333/1066, VGA, HDMI, SATA II, RAID, GLAN, AM3 - 126лв

процесор - AMD Athlon II X2 Dual Core 250, 3.00GHz, 2M, AM3, BOX - 109лв

Рам - ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 - 80лв

Хард - SEAGATE 500GB 7200 16MB SATA II - 75лв

и една записвачка LG DVD-RW GH22NS50 DVD RW SATA BLACK - 32лв

Точно това имах предвид :whist: Всичко най-евтино от ценовите листи и то на АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не е AMD при бюджет от 600 лв. Въпреки, че на мен ми прозвуча като че AMD задължително означава компромис, което никак не е вярно. Но ако авторът наистина се ориентира към бюджет от около 1000 лв, просто не си заслужава да се хвърлят 400 лв само за монитора, и 600 за всичко останало.

Дъно - ASROCK 870ICAFE, AMD 870, DDR III 1800(O.C)/1333/1066, SATA III - 136 лв.

Процесор - AMD Athlon II X3 Triple Core 445, 3.10GHz - 137 лв.

RAM - ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 - 80 лв.

Хард диск - SAMSUNG 500GB SpinPoint F3 7200rpm - 76 лв.

Видео карта - SAPPHIRE 512MB HD5750 HDMI DDR5 PCI-E - 185 лв.

Кутия - COOLER MASTER ELITE 430 BLACK - 75 лв.

Захранване - COOLER MASTER EXTREME 500W - 100 лв.

Монитор - BENQ 21.5" G2222HDL, 5ms, 5 000 000:1, 250cd/m2, DVI, LED - 250 лв.

Общо - 1040 лв.

Смятам, че ще задоволи изискванията :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не е AMD при бюджет от 600 лв. Въпреки, че на мен ми прозвуча като че AMD задължително означава компромис, което никак не е вярно. Но ако авторът наистина се ориентира към бюджет от около 1000 лв, просто не си заслужава да се хвърлят 400 лв само за монитора, и 600 за всичко останало.

Дъно - ASROCK 870ICAFE, AMD 870, DDR III 1800(O.C)/1333/1066, SATA III - 136 лв.

Общо - 1040 лв.

А вие колко пари бихте заделили на мое място. Логично е че за по скъп компютър може да се очаква повече но дали ще се види разлиаката при нормалното му използване като изключим игрите с по тежка анимация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си преценете на мен примерно 500GB хард ми е малко, но пък винаги може да се добави още един при нужда. Предложението е идеално за домашен компютър аз самия съм с подобен и си играя повечето нови игри на средни настройки без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие си преценете на мен примерно 500GB хард ми е малко, но пък винаги може да се добави още един при нужда.

Предложението е идеално за домашен компютър аз самия съм с подобен и си играя повечето нови игри на средни настройки без проблем.

мислех си че си заслужава да се инвестира в монитор може би трябва да ги разгледам на място в някой шоурум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо - 1040 лв.

Смятам, че ще задоволи изискванията :yanim:

Според мен това много добро за парите си.Особено процесора който има опция за отключване на 4-то ядро ще ти дойде много добре.От дъното може да се спести някой друг лев като предлагам http://911.bg/a2/offers.asp?p=4491915&id=4206 като спестените пари да се вложат в хард диск 1 тб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мислех си че си заслужава да се инвестира в монитор може би трябва да ги разгледам на място в някой шоурум.

Ако имаш малки деца не ти препоръчвам скъп монитор, казвам го от собствен опит.

Моя е същия като предложения G2222HDL и досега е отнесъл няколко удара с топка и едно оцветяване с фулмастери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за оцветяване сме големи виж за удар никога не се знае но няма да е нарочно :rolleyes:) този монитор с какво превъзхожда предложения от теб 21.5" (54.61 cm) Philips 221EL2SB FULL HD LED, 5ms 20 000 000:1 250cd/m2 DVI, колонки, черен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това предложение "по- слабо" ли е? Оказа се че някои от предложените от вас компоненти не са налични.

Има ли слаби места?

Публикувано изображение

Редактирано от чоко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cooler master кутия и захранване 500 вата за 100лв.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да това много или малко е защото и в конфигуратора на фирмата пише същото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да това много или малко е защото и в конфигуратора на фирмата пише същото?

http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=17549

http://www.sky.bg/Details.aspx?ID=15420

Поотделно струват 175лв. а заедно 120лв.Затова сложих въпросителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...