Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ето една сравнително скорошна демонстрация от преди две седмици в Йерусалим: http://www.youtube.com/watch?v=4zPmZnXCOEk&feature=related И от още два ъгъла:

Посланието е повече от ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Левкип/Демокрит са стигнали до тази идея по умозрителен път, но не за това ми беше думата. Би ли ми посочил коя е тази най-малка монада, която е неделима. Наистина ли мислиш, че материята може да се редуцира до някаква атомарна (субатомна) тухличка или пак не те разбрах?

По тяхно време, преди повече от 2000години, те не са имали технологиите да разберат, че има субатомни частици, нито възможността реално да проумеят "атом", както го разбираме днес.

Те са приели атома за основната градивна тухличка, незнаейки че има субатомни частици.

И все пак това е била много напредничава идея, ако погледнем от страната, че говорим за 2000години назад във времето.

Отделно, всички субатомни частици се стремят да се обособят до атом.

Едва в последните 200 години научихме повече за атома и субатомните частици.

И не, не се наемам да твърдя коя, дали и защо е "най-елементарната" частица, понеже първо бяха протони и електрони, после станаха кварки, после излезе че и кварките може да имат вътрешен строеж...

А и теорията ми е, че всичко е енергия...Та горните 2 изречения подкрепят това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид полевата форма на материята. Както и да е. AdXok, а помниш ли как русенци посрещаха инопланетяните през 1995 г.? :camera:

http-~~-//vbox7.com/play:0e91443e

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си лумпен (нарицателно за човек с ограничен мироглед) като jjjjjk. Ще го разберете, дано сте живи.

Тва видео дето си го пуснал е абсолютна смешка от времето на ония дето лекуваха инвалиди по стадионите ала Jim Jones. :whist:

Явно просто няма какво да кажеш по това, което аз съм пуснал.

------------------

Модераторска забележка

По-полека с класификациите, уважаеми :nono:

Редактирано от valentinus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си лумпен (нарицателно за човек с ограничен мироглед) като jjjjjk.

Благодаря! Инопланетяните не са ли те научили на самоконтрол, уважаеми? Та кога и къде казваш, ще посрещаме "звездните братя"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, беше комплимент все пак, според разсъжденията от тип заучени. Не е обида, а кратко нарциателно за хора с тесен мироглед от типа на тия дето са мислели, че Земята е плоска а Луната е от кашкавал преди няколко столетия, то и сега ги има, ама са от сорта на тия дето твърдят човека произлязъл от маймуна и подобни глупости. :)

Редактирано от adXok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е, беше комплимент все пак, според разсъжденията от тип заучени. Не е обида, а кратко нарциателно за хора с тесен мироглед от типа на тия дето са мислели, че Земята е плоска а Луната е от кашкавал преди няколко столетия, то и сега ги има, ама са от сорта на тия дето твърдят човека произлязъл от маймуна и подобни глупости. :)

И кои разсъждения не са заучени.

Аз пък смятам, че си с оранжева кожа, имаш синя коса и зелени рога и ако поискам, мога да го твърдя до утре това.

Това ли са ти незаучените мисли? Да говориш неща като горното изречение?

Ти не твърдеше ли точно ти, че човека е произлязъл от маймуна, а?

И пак ще ти кажа, след като не разбираш от наука, не тръгвай да се правиш на спец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си лумпен (нарицателно за човек с ограничен мироглед) като jjjjjk. Ще го разберете, дано сте живи.

Тва видео дето си го пуснал е абсолютна смешка от времето на ония дето лекуваха инвалиди по стадионите ала Jim Jones. :)

Явно просто няма какво да кажеш по това, което аз съм пуснал.

------------------

Модераторска забележка

По-полека с класификациите, уважаеми :(

Мисля тва беше гадно.Много се палите за нищо.Поне имай доблестта да се извиниш. Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се на jjjjk. Наистина не е хубаво да се квалифицира пряко моментното мисловно и духовно развите на даден човешки индивид, тъй като всеки е в процес на такова развитие на един или друг етап.

Ти не твърдеше ли точно ти, че човека е произлязъл от маймуна, а?

Не знам дали не прибързах с извинението... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност АdXok ти беше този, който опровергаваше ЕТ с нелепия и детински аргумент, че нито една маймуна не се е превърнала в човек, а ние ти обяснихме, че Дарвин никога не е твърдял това. Пък твърдеше, че си чел "Произход на видовете"?!! Дадох ти линкове по темата, но чукча писател, не читател. Поне прочети следните три общообразователни статии за механизмите на еволюцията: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD_%D0%BE%D1%82%D0%B1%D0%BE%D1%80

,http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%84 и най-вече основната статия http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B8%D1%8F#.D0.9C.D0.B8.D0.B3.D1.80.D0.B0.D1.86.D0.B8.D1.8F. Пък ако те мързи да четеш поне погледни тази схема, която е съставена въз основа на много открити фосили. Можеш да провериш инфото за всеки един от тях, за да установиш как е изградена схемата:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Humanevolutionchart_bg.png

И изобщо ЕТ е научен ФАКТ. Не че очаквам да си промениш мнението, защото в постовете си реагираш като радиоточка, но знае ли човек. Може и да се позамислиш. И все пак,най-вече пиша, щото темата може да се чете и от деца, и тинейджъри, които не бива да бъдат подвеждани от подобен палео-креационизъм.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

И изобщо ЕТ е научен ФАКТ. Не че очаквам да си промениш мнението, защото в постовете си реагираш като радиоточка, но знае ли човек. Може и да се позамислиш. И все пак,най-вече пиша, щото темата може да се чете и от деца, и тинейджъри, които не бива да бъдат подвеждани от подобен палео-креационизъм.

Скепсисе, май е безсмислено.

А и за човек, учил във Висше Учебно Заведение, adXok има уникално непознаване на теоретичната физика и Биологията(Еволюционната теория)

А Еволюция има и това е факт.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е факта бе scepsis, jjjjk.

Факт за ЕТ е процес (еволюция = развитие), който може да се наблюдава, останалото са исторически приказки и предположения. Къде е такъв фактологичен процес?

Относно ЕТ, ще ти кажа моето мнение. Еволюция има, но не и такава, каквато се проповядва от Дарвин и неговата ЕТ по типа естествен подбор. Има много въпроси на които ЕТ не може да отговори, които вече са станали като нарицателни за нея.

- динозаврите (пак ти казвам, размери, форма, биологичен вид - това всичко е в зависимост от периода на развитие на Земята като жив организъм), като жокер ще ти подскажа за кръвта и дишането на динозаврите; да хоп, метеорит и ги избива, ама останали само малките като крокодила, варана и някакви гущерчета

- кокошката или яйцето; да кажа, че археоптерикса НЕ Е доказателство за естествен подбор (имало си е летящи динозаври, поне доколкото може да се установи от намерени скелети) или превъзходството на ПЕРА пред ЦИПИ (и до днес си има прилепи-бозайници!!! и са без пера, както и влечуги с ципи), а точно доказва периодите на еволюция на самата ни планета и това как ТЯ способства за развитие на живот на нея (ледниковите периоди например са точно летаргичния период за такива еволюционни промени, както в растения, така и в животни)

- абе мишката как точно е развила ципа, че да лети и да стане прилеп, опишете естествени подбор за тази селекция... то смешна работа, а-а-а, добре... случайна мутация, ей тъй напоизмежду другото... :)

- генетичният дрейф е пълна стъкмистика, обусловена на случайности и вероятности, тотално погрешна концепция

- естествен отбор: в примерите там кое е било първо - формата на храната на чинките (тази храна, ако е растителна, ЗАЩО е такава по ФОРМА?, ако е животинска, тя защо НЕ еволюира, така че чинката да не я яде, кой дава критерия за форма, цвят); отговора уж е по-долу с "доказателството" за оперението на опашката на пауна (женските пауни моля ти се били направили така, че да останат мъжките само с готините опашки; откъде бе джанъм вие знаете колко ГРОЗНИ опашки е имало и дали изобщо е имало грозни); тлкова е смешно, че чак е жалко!

Отрицателната селекция (женските не ги харесват) при пауните-албиноси в природата е интензивна (колко?, условно понятие), защото те лесно се забелязват от хищниците (точно тях хичните следят да изядат).

Този цитат е пълен със смехотворни твърдения, които са по-скоро предположения.

Смешна история!

Докато билозите не включат основния компонент - Земята (като организъм) и дори Слънцето (особено пък за развитието на растенията), ще продължават да творят глупости на принципа "частно становище".

Имах съученичка. Баща и́ беше запален кинолог. Кучета, породисти, сретификати, селекции. Имаха женски шотландски сетер, ама то сертификати за произход от 100г. родословие, па майка, па баща. И бяха намерили породист мъжкар за нея. Е да, ама не. Нашата госпожица си беше харесала един помияр пред блока, от тия дето накуцват с единия крак щото са ги ударили автомобили. Пълна скръб беше тоя помияр, дрипав, смръдлив... ама чаровен явно.

Не смееха да я извеждат, защото веднага се надушваха. Заради него семейството им се премести на друго място и оплодиха породистата госпожица по неестествения начин.

Така че, естествени подбори и селекции по краски и породи... моля, не ме занимавайте с глупости.

За човешката еволюция не си струва да говорим. Там вече споменах и ЕТ там е просто нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

....

Има и зелени малки човечета в задният ми двор.

Убеден съм че има и ще си го твърдя, па ти се мъчи да доказваш че няма.

Има тотална липса на диалог и неразбиране и каквото и да кажа/кажем ще е абсолютно все тая.

Няма да си губя времето.

Нито вникваш в Биологията както трябва, нито нищо...Иди обяснявай на профана...И тук същата работа.

Ключова фраза-Съвременна Синтезирана Теория за Еволюцията. Потърси за нея, после коментирай.

И още нещо-Има едно много хубаво изказване, което се е ползвало за началото на живота на земята и то е:

След възникването на живот на земята, условията за възникване на същият са изчезнали, поради взаимодействието на живите организми с околната среда и промяната й.

И стига с таз Земя като "жив и мислещ" организъм, понеже планетата на която се намираме е просто голямо парче камък, изключително и най-грубо казано, ако не влизаме в геоложки и т.н термини.

За това те питах дали аджеба камъкът е жив или не и ти посочих условията, които определят един организъм като жив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти, занимаваш ме с идиотски неща, които съм отхвърлил още в гимназията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Казах ти, занимаваш ме с идиотски неща, които съм отхвърлил още в гимназията.

Добре...Знахарите и врачките обаче станаха повече от нужното.

Пренасочи се в друга насока, "търсачо на живот"...

И докато не предоставиш убедителна аргументация, можеш да спреш да пишеш небивалици.

Въобще няма да се занимавам да разсъждавам върху тях, понеже "едно си баба знае и него си бае..." и като цяло ще е безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jjjjk, безпредметно е да се спори с АdXok. Той е като онези религиозни фанатици, които вярват, че света е сътворен преди 6-7 хил. год. и казват, че бог е поставил костите от динозаврите, за да изпита вярата ни. Най-силният аргумент, който ни представи досега, за да защити тезата си бяха клипчета с НЛО от you tube. Ето той казва:

занимаваш ме с идиотски неща, които съм отхвърлил още в гимназията.

Би било полезно да се върне там, нали? Нека си пише, щом това му помага да се чувства значим. Хора като него и "летачът" е имало винаги и ще продължи да има. Няма смисъл да си губиш времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои въпросителни от квантовата физика

/„What the BLEEP do we Know - Rabbit Hole” 2006 - публикувам адреси на части от филма, с руски превод/

Обективност?

Материята и нейното съзнателно поведение спрямо нашите намерения...

http://www.youtube.com/watch?v=-asV1j6M_DM&feature=related

Отделни независими субекти или свързани завинаги частици в единна съзнаваща Вселена…

Редактирано от DEKASTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Badr, изглежда при някои хора(като цитираният от теб) мисловната дейност е заменена от шизофренични прояви...

Призовавам за спешна хоспитализация на some_spirit !!

за какво ще ме хоспитализираш за това че още в 9 клас съм видял че теорията на относителността е всъщност една глупост ли ...............

пак ще повторя ако формулата за енергията не е да имаме C на квадрат не може да се изведе че времето се променя при скорост по-голяма от тази на светлината - а всъщност нямаме никакво забавяне на времето, както е според тази теория.

Да де, но как да стане това във форума? Най-много модераторите летачите да го баннат.

няма как да стане това с летачите, лошото е че вие сте превзети от тях, но няма как да го разберете това нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак ще повторя ако формулата за енергията не е да имаме C на квадрат не може да се изведе че времето се променя при скорост по-голяма от тази на светлината - а всъщност нямаме никакво забавяне на времето, както е според тази теория.

Хайде пак да четеш, какво трябва и какво може. Единственото, което виждам е неразбирането ти!

няма как да стане това с летачите, лошото е че вие сте превзети от тях, но няма как да го разберете това нещо.

На теб какво ти е? Ти нали си свободен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и на мен не ми завериха семестъра по предмета Атеизъм-

дреме ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откриха доказателство

за съществуването на Христос

Публикувано изображение

Съществува колекция от седемдесет древни метални книги, които са с размера на визитка и по-малки. Те се състоят от оловни листове, които са съединени с оловни телчета.

Някои от книгите са по-големи. Те са изписани с шифрове, които не са гравирани, а са като залепени отгоре. Символите са на древноеврейски, арамейски и древногръцки.

Има теория, според която оловните книги могат да се окажат по-значими от легендарните свитъци от Мъртво море, които са с библейски текстове и са намерени през 1947 година.

Според една от версиите оловните книги са били открити в една от пещерите на Йордания. Смята се, че водата ги е измила по време на наводнение, а местен бедуин ги намерил.

В тази пещера, според легендите, са се крили първите християни през седемдесета година преди новата ера. Йорданският бедуин предал книгите на свой приятел, за да ги продадат.

Публикувано изображение

В момента всички седемдесет книги от олово се намират в дома на Хасан Сайда, който живее в израелското селце Шибли Ум Ал Ханам. Според някои в тези книги се разказва всичко за последните години от живота на Исус Христос.

В едната книга има нарисувани кръстове, на които са били разпънати Исус Христос и разбойниците, които били осъдени заедно с него. Отбелязано е и мястото, където се намирал гробът на Исус Христос.

Металургичният анализ показва, че оловните листове са били направени през първи век преди новата ера. В една от книгите е изобразено лице и според вярванията това е лицето на Исус Христос.

Портретът е далеч от художествено съвършенство, но е ценно самото изображение. Това е най-убедителното доказателство за съществуването на Исус Христос.

Евангелията са се появили няколкостотин години след разпъването на Исус Христос и са били съставени въз основа на много устни разкази, които хората предавали един на друг.

sanovnik.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази пещера, според легендите, са се крили първите християни през седемдесета година преди новата ера. Йорданският бедуин предал книгите на свой приятел, за да ги продадат.

Християни през 70г. ПРЕДИ новата ера е интересно явление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Християни през 70г. ПРЕДИ новата ера е интересно явление.

Поредният "грамотен" журналист?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свитъците от Мъртво море

Публикувано изображение

http://www.pravoslavieto.com/bible/qumran/index.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...