Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Разбира се че участват,с някакъв малък процент

Ти можеш ли да изброиш с какво точно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно на християнството

Някак си пропускаш някои "подробности" !

Нет-а хубаво ! А въоръженията (заедно с Нет-а !!!).....?

Едното с другото ръка за ръка ходят , а обобщено се нарича неизчерпаема и не контролирана  Лакомия !

Това ни даде Християнството !

Разходи се из политическите теми (няма да ги посочвам) и виж , освен това което ти казваш , какво още носи християнството....и исляма в частност.

За по-близкото и по-далечно минало , вече писахме....

А Лакомията се контролира с Мързел , това което пък дава Будизмът .

Трябва да се намери начин двете в една цялостна система да функционират !

Лакомията да управлява , пък Мързелът да контролира !

Само не съм сигурен , като казвам Лакомия и Мързел дали правилно ме разбираш .

Тук доста ще трябва да се напънеш в мисленето :

Лакомия - по подразбиране прерастнала в Дух !

Мързел - по подразбиране прерастнал в Разум !

Едното без другото не може , а ако е само едното прераства в извращение.

Както се и потвърждава в историческото  развитие на цивилизациите

За Съзнание = Дух и Разум - в друг писан вече пост.

За това ще повторя и от друг пост :

"При това съществуват две екзистенциални изходни категории на Его-то !

Какво искам ?

Причината е вродена (начин на съществуване)   -    потребност за усвояване на околната среда (лакомия) с възможно най-малък разход на средства (мързел) !    :) "

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За пореден път - оръжията са измислени от ХОРА.И са кръстени на тях - Калашников,Макаров,Колт,Смит енд Уесън и други

Сподели ги тия "подробности",че ми стана интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Нагарджуна го е отнесъл за онези, които без концепции са неспособни да разбират - което не означава, че не можеш да разбираш със концепции, нито пък, че трябва да се отхвърлят. Опита ви за универсална формулировка, обясняваща всичко е меко казано трагичен и много, ама много далеч от будизма.

Нека тялото не върши нищо, отпусни се; затвори устата плътно и мълчание пази; опразни ума си и за нищо не мисли. Нека тялото остане в покой като кух бамбук. Без да даваш, нито вземаш, остави ума в покой. Махамудра е като ума, който към нищо не се привързва.

из Песен за Махамудра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо "като" - не можеш ли да си просто кух. :Д

Махамудра хептем не е за вас - щом я тикате и в този контекст, значи .... уеуе майко. Най- добре си намерете качествени учители, щото сте в страхотна каша.

...

Примерно, създали са основата на науката, която пък е била потискана от християнството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го примай лично, ползваме невежеството само за трамплин.

Редактирано от Śūnyatā (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така виждаш нещата през ограниченото си съзнание, малък е калъпа за такива мисли, за един е подскачане на място, за друг развитие, не се притеснявай, ще ти мине :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко е, че не спирате да се повтаряте, докато си мислите, че се развивате - ма нейсе, едва ли ще ви мине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неверието е вяра...

Така е, те и неверниците са фанатици, виждаме го с очите си. Дали вярваш във висш "Аз" или в своя "Аз" - все е етернализъм, вяра в същност, неведение че няма нищо независимо, а без същност, всичко е подобно на пяна, мехур във вода, илюзия, облак, мираж.

Така е. Етернализма е фанатизъм. Нихилизма също.

Етернализъм и нихилизъм има за тези, които не познават зависимия произход. Ето пресни примери и тук, невежеството е във взаимозависимост с мъдростта. Океанът от невежество е необходим, за да се прояви мъдростта. Това е Средния път.

Фанатикът повтаря едно и също без оглед на ситуацията и контекста. Тук обикновено той се аргументира с това, че казва истината, но когато нещо се повтаря по десетина пъти всеки ден, това се превръща в насилие, дори и да е вярно. Разбира се, всички останали, които не споделят възгледа на фанатика са неверници и глупаци, а самият той се е облякъл с одеждите на мъдростта. Най-малкото се поставя на пиедестал за това, че е привърженик точно на определеното учение.

Ма то имало такъв ли? Интересно как за 30+ години не съм го видял да направи нещо полезно.

Щом го има защо продължават да страдат и измират милиони невинни хора а изродите и убийците си живеят живота спокойно?

Ако може да обясниш щом го има защо не му пука за нас.

И щом не прави нищо да подобри живота ни защо трябва да го почитаме и да му се молим. :)

--

И само не ми излизай с малоумното "ама то това е просто изпитание", че ще си е чиста гавра към всички изнасилени и убити хора...

Злото е следствие от действията на хората. Защо се допуска (от Бог или от каквото и да е друго по-висше същество/същества)? Защото (може да звучи парадоксално, но) недопускането му е проява на още по-голямо зло. Замисли се и може би ще се убедиш. Ако имахме един свят от съвършени същества, то това би било по-скоро един автоматичен свят без свобода. Вместо това хората могат да грешат, но и да осмислят грешките, да ги повтарят или поправят, но с времето неизменно се усъвършенстват (това последното не е очевидно, но се случва). Освен това контрастът между полюсите е важен. Само познавайки злото можеш да оцениш доброто и обратно. Рамките които обуславят света в който живеем са перфектни, останалото трябва сами да си го направим (т.е. да направим самия свят по-добър).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Злото е следствие от действията на хората. Защо се допуска (от Бог или от каквото и да е друго по-висше същество/същества)? Защото (може да звучи парадоксално, но) недопускането му е проява на още по-голямо зло. Замисли се и може би ще се убедиш. Ако имахме един свят от съвършени същества, то това би било по-скоро един автоматичен свят без свобода. Вместо това хората могат да грешат, но и да осмислят грешките, да ги повтарят или поправят, но с времето неизменно се усъвършенстват (това последното не е очевидно, но се случва). Освен това контрастът между полюсите е важен. Само познавайки злото можеш да оцениш доброто и обратно. Рамките които обуславят света в който живеем са перфектни, останалото трябва сами да си го направим (т.е. да направим самия свят по-добър).

Много медено ги редиш нещата, но ако дойда и ти изнасиля детето или убия майка ти щото ми трябват два лева а нямам пак ли ще казваш как е съвсем в реда на нещата злото да владее света? Според теб тези случки биха били напълно оправдани щото примерно комшията ти ще си извади някакъв извод от случилото се със семейството ти и виждайки злото ще оцени доброто?

Не знам дали осъзнаваш колко смешно звучиш. А и не ми изкривявай думите - никъде дори не съм намекнал, че трябва да бъдем съвършени. Но огромна част от мизерията (било то материална или чисто душевна), през която минава човечеството спокойно може да ни бъде спестена ако бог съществуваше и наистина ни обичаше. Ама не би.

Ето примерно преди години баща ми почина за няколко месеца от рак, буквално изневиделица.

В същото време по телевизия и вестниците се приказваше за поредния убил един куп хора на пътя обаче видиш ли не можело да го подведат под отговорност поради някаква причина извадена от задника на подкупни съдии и етц.

Баща ми бе човек който на мравките път правеше и не е ударил човек през живота си а умря като куче, после 8 години се блъскаме с майка ми работа до среднощ (бях още ученик) за да изплатим над 20 000лв. (заеми), които наляхме по професори и болници за лечение, което така и не съумя да го спаси.

В същото време убиеца си излезе след нищожно време в ареста и отида да си вее байрака и да празнува оставяйки сума и семейства съсипани от мъка по загубените завинаги животи на близките им.

Според теб е напълно нормално подобни неща да се случват и по твоята логика щото съм преживял нещо такова и видиш ли е много полезно щото съм си извадил някакъв извод. Е, аз не мисля така.

И когато видя някой като теб да се изцепва как е съвсем ок злото да гази наред щото без него не може кръвта ми завира и ми идва да го удуша с голи ръце.

А, да, още една подробност. Семейството ми бе от силно почитащите бога, с всичките му ритуали и дреболии, нормални православни християни. Та аз вярвах в него до преди смъртта на баща ми. Само аз си знам колко време съм прекарал в молитви бог да ни помогне в този черен момент от живота ни. Но не би. Никой не ми отговори, нито нещо се случи.

И тогава нещо в мен се пречупи и осъзнах какво безумие е да вярваш. Оттогава насам гледам изключително трезво над случващото се в света и виждам как религиите само нанасят вреди. Макар да има известни изключения, но те се дължат на хора помогнали на други, а не на някакъв невидим и незнаен образ цъфнал от нищото.

---

TL;DR

Все още чакам някой да обясни смислено щом смята, че бог съществува то защо той не се проявява с дела, както подсказва здравия разум.

Всеки може да надзирава и наблюдава други хора, обаче ако види неправда но не се намеси то той е просто шибан боклук, независимо дали му се молят и почитат стотици милиони хора.

Редактирано от Beldin84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Злото е следствие от действията на хората. Защо се допуска (от Бог или от каквото и да е друго по-висше същество/същества)? Защото (може да звучи парадоксално, но) недопускането му е проява на още по-голямо зло. Замисли се и може би ще се убедиш.

Като се замисля , зло и добро сам си ги измисляш , както ти се харесва.....Убедих се !  :)

Както и много други неща си измисляш , пак както ти се харесва ! :)

Ако трябва да бъда прецизен - нямаш никакви критерии за истина .

Сам за себе си си истина .

И за всеки случай ( :) ) - истина е вярното отражение на действителността .

И ти като една действителност , отразяваш вярно себе си тук.

Ти това дали ще го разбереш е твой проблем .

И на никой друг не вреди , ако това е притеснение някому.

Дето се казва , всеки сам си троши главата. :)

На мен пък ми харесва не да си измислям , че кой знае каква небивалица ще измисля , а да го усвоя такова каквото е ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълното безучастие на бог, подсказва само едно - че бог е изцяло наша проекция.

Че е наша проекция - наша е !

Ама защо да е безучастна ?

Че тук , не ли всеки налива акъл други му ?! 

А сам казваш - наша проекция (нямам нищо против !) !

Това ли е безучастност ?

Аз мисля - тъкмо напротив ! :)

Съучастие е !  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различното възприемане на реалността не е фанатизъм, не-желанието да се връщаш към грешките си също, както и не-съгласието с всяка избълвана помия.

Относительная и высшая,

Таковы два вида реальности.

Высшая реальность недостижима для разума,

Ибо разум называют относительным.

В этой связи люди делятся на два вида:

Йогинов и обычных людей.

Представления обычных людей

Опровергаются [опытом] йогинов.

Из-за различия в степени познания

Высшие йогины опровергают [представления] низших.

Ибо и те, и другие обращаются к одинаковым примерам.

Независимо от того, что они стремятся доказать.

Воспринимая явления, обычные люди

Считают их реальными, а не подобными иллюзии.

Именно в этом состоит различие

Между йогинами и обычными людьми.

Шантидева

Редактирано от Śūnyatā (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фанатизма се характеризира най- вече с неспособността да видиш ситуацията, като такава, каквато е - тогава неадекватното и неотговарящо на обстоятелствата поведение, не ти мърда. Непрекъснатото проектиране на будистките идеи, във всяка тема и въпрос ви издава, колко далеч сте все още от разковничето в предаваното от будите. Ако разбирахте щяхте да сте способни да се изразявате със собствен език - но вместо това само повтаряте едно и също, което сте прочели някъде. Изчерпани сте отдавна, нищо ново, нищо творческо, никакво откритие - а будата е винаги нов, винаги свеж, непрестанно обновяващ се. Губи ви се и точното място, и точното време, губи ви се изобщо контекста - вместо да се осъзнавате, всъщност се зомбирате все повече и повече. Просто сте заменили едни идеи с други идеи - едни представи с други представи и ги сеете безразборно, където ви падне, без въобще да се усещате, колко са неподходящи, а това произтича от неразбирането ви, за осъзнаване пък изобщо да не говорим.

Пак казвам - намерете си учители, защото дори не подозирате, как все повече затъвате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повече затъваме, спрямо какво? Реално ли затъваме? Ти с какво го прецени това? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като видиш едно изсъхващо растение, ти с какво преценяваш, че съхне?!

Винаги се смееш, когато си язвителен Шунята - толкова неестествен и изкривен си станал, че дори усмивката ти е лицемерна, а хуморът и радостта ти липсват. Ти умееш да се присмиваш, но така и не видях да се усмихваш. Умееш да си умопомрачено сериозен, но не умееш да си весел и отпуснат. Макар да не пиеш, си пиян - трезво отношение от теб се среща изключително рядко.

Не разбирам защо не си потърсите будистки учител - фалът ви е очеваден, дори за незапознатите с будизма, нищо не правите, нищо не постигате, само потъвате в заблудите си.

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много медено ги редиш нещата, но ако дойда и ти изнасиля детето или убия майка ти щото ми трябват два лева а нямам пак ли ще казваш как е съвсем в реда на нещата злото да владее света? Според теб тези случки биха били напълно оправдани щото примерно комшията ти ще си извади някакъв извод от случилото се със семейството ти и виждайки злото ще оцени доброто?

Не знам дали осъзнаваш колко смешно звучиш. А и не ми изкривявай думите - никъде дори не съм намекнал, че трябва да бъдем съвършени. Но огромна част от мизерията (било то материална или чисто душевна), през която минава човечеството спокойно може да ни бъде спестена ако бог съществуваше и наистина ни обичаше. Ама не би.

Ето примерно преди години баща ми почина за няколко месеца от рак, буквално изневиделица.

В същото време по телевизия и вестниците се приказваше за поредния убил един куп хора на пътя обаче видиш ли не можело да го подведат под отговорност поради някаква причина извадена от задника на подкупни съдии и етц.

Баща ми бе човек който на мравките път правеше и не е ударил човек през живота си а умря като куче, после 8 години се блъскаме с майка ми работа до среднощ (бях още ученик) за да изплатим над 20 000лв. (заеми), които наляхме по професори и болници за лечение, което така и не съумя да го спаси.

В същото време убиеца си излезе след нищожно време в ареста и отида да си вее байрака и да празнува оставяйки сума и семейства съсипани от мъка по загубените завинаги животи на близките им.

Според теб е напълно нормално подобни неща да се случват и по твоята логика щото съм преживял нещо такова и видиш ли е много полезно щото съм си извадил някакъв извод. Е, аз не мисля така.

И когато видя някой като теб да се изцепва как е съвсем ок злото да гази наред щото без него не може кръвта ми завира и ми идва да го удуша с голи ръце.

А, да, още една подробност. Семейството ми бе от силно почитащите бога, с всичките му ритуали и дреболии, нормални православни християни. Та аз вярвах в него до преди смъртта на баща ми. Само аз си знам колко време съм прекарал в молитви бог да ни помогне в този черен момент от живота ни. Но не би. Никой не ми отговори, нито нещо се случи.

И тогава нещо в мен се пречупи и осъзнах какво безумие е да вярваш. Оттогава насам гледам изключително трезво над случващото се в света и виждам как религиите само нанасят вреди. Макар да има известни изключения, но те се дължат на хора помогнали на други, а не на някакъв невидим и незнаен образ цъфнал от нищото.

---

TL;DR

Все още чакам някой да обясни смислено щом смята, че бог съществува то защо той не се проявява с дела, както подсказва здравия разум.

Всеки може да надзирава и наблюдава други хора, обаче ако види неправда но не се намеси то той е просто шибан боклук, независимо дали му се молят и почитат стотици милиони хора.

Будизмът ще ти даде най-добър отговор, защо хората страдат. И защо някои хора които уж са кротки и добри в този живот, имат нелека съдба.

А Бог се проявява чрез много неща. Само трябва да имаш очи да ги виждаш. Той се проявява ежедневно, ежеминутно, ежесекундно в нашия живот.

Но ако търсиш Бог в църквата, в религиозните книги или ритуали, със сигурност няма да го откриеш там! Там ще откриеш само една човешка проекция ЗА Бога!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все повече затъваме, спрямо какво? Реално ли затъваме? Ти с какво го прецени това? :D

Трима евреи , единият се дави в блатото .

Вторият му вика :" Дай ръка да те измъкна !"

Давещият се обаче не дава ръка .

Тогава третият казва :"Викни му :"Вземи ръка!" "....

Така го спасили !  :)

Ти кой от тримата си ?!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

---

TL;DR

Тъжна история

Казваш че си изгубил вяра защото е починал твой близък 

Но от друга страна ако баща ти беше жив,а на теб ти се случи да удариш 5 милиона от тотото - пак ли щеше да обвиняваш Бог ?

Разбираш ли какво ти казвам,или си прекалено озлобен да го схванеш ?

И престанете с това че от момента на раждането ви Бог и обществото са ви ДЛЪЖНИ за всичко - за това вие и близките ви да сте живи и здрави,през това да забогатеете и да умрете много стари и много богати.Не става

И защо поне веднъж не чух някой да обвинява Дявола за мъките и страданията си ? Защо Бог съществуващ или не е виновен за всичко,а Дявола не съществува ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич не сте и разбрали какво споделя Beldin84 - не става дума за никакви обвинения, а за несъстоятелността на вярата в Бог, тъй като е вяра без никакво покритие. а е вяра на прикритие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да ни бъде спестено. Това са си човешки решения. Всяка стъпка в развитието трябва да бъде заслужена. Не става така - стадото на ливадата и да си пасе тревичката. Така ще си останем овце завинаги. Добродетели насила не могат да бъдат изградени. Нужен е опит. Нужно е всеки индивидуално да осмисли и отхвърли определен тип действия, за да може да се каже, че истински ги е изживял. Иначе човек може да си мисли, че е много добър, но при определени кризисни ситуации да постъпи точно по начина, който отрича.

И все пак, ако разсъждаваш от позицията, че живеем само един живот, то няма как да разбереш за какво пиша. Търсиш справедливост каквато не съществува. Търсиш такава справедливост, която да те устройва и в същото време да не противоречи на възгледите ти. Ами, няма да я намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе - наистина ли никой не обвинява ?

От целия му коментар лъха на омраза и на обвинения към Бог,който бил позволил това да се случи

Пак прочети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      sekirata за Бойко Борисов - Над мен няма никой - авторово А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Х. Трифонова
      Бог се роди, Коледо ле - авторово поезия А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Х. Трифонова
      музика, текст, аранжимент , изпълнява А.Х.Т.sekirata 
    • от мен
      Това е въпросът ми.
    • от Aliya
      Древните българи са имали дълбоко и проникновено разбиране за Бога - за разлика от нашите съвременници. Целият живот на предците ни е бил ориентиран спрямо почитането на Бога и търсенето на връзка и единение с неговото всепроникващо присъствие. Древните са имали ясно чувство на осъзнатост за божествения си произход и за Твореца си. Както и изпълнена с почит благодарност към Този, който Е, който дава живот и любов. Ето защо за древните българи Бог е бил Даващият или казано с езика на древните българи - Дав / Дев.

Дев е едно от древнобългарските имена на Небесния бог. Друго негово име, което срещаме при древните ведически племена на българите, заселили се в Индия преди хилядолетия, е Ази. Богът Ази е този, който е създал човека и затова отделният човек нарича себе си аз. Малкият аз е само вдъхната искра жива (ведическата дума за душа) от Ази на Бога. Тази древна религиозна мъдрост намираме пренесена и днес в съвременните религии, включително и в християнството - Битие 1:27. И сътвори Бог човека по Свой образ, по Божий образ го сътвори
      Думата аз е една от най-старите български думи - знаем, че българите са били наричани от своите съседи Азковци, особено в региона на днешно Хасково или още Азково (градът на аз-ковците). Ази или Бог е думата, която е залегнала и в най-стария религиозен знак - свастиката. Свастика идва от санскритското суазти, или на български език съАзчи, т.е. свастиката е била предмет талисман, който се е носел от човека като закрила от Бога. http://aliya.blog.bg...vastika.1257509

ДевАзи / Даващият Бог е древнобългарското име на Бога. Девази е преминало в гръцките богопочитания и гръцката митология като Зевс, в римската и европейската като Деус, Дио и така нат.
      ДевАзи е този, който дава светлината. Постепенно в гръцкия език Дев е било произнасяно Зевс според спецификата на гръцкото произношение, но значението на думата се запазило - Зевс означава Даващият светлината.
      Дев е този, който дава светлината, и този който дарява деня - ден или дан означава даденият на древнобългарски.
      Дев е наричан още и Денкара (каращият деня) и това негово наименование намираме споменато в древнобългарската Риг/Рча Веда, занесена в Индия от древните ведически български племена. Често го намираме изобразен като конник, подкарващ колесницата на деня.
      Даващият Бог ДевАзи на древните българи намираме пренесен дори и в далечен Китай от древните българи при преселението им в Китай няколко хилядолетия преди Христа. Дао е религиозното учение, наследило древнобългарските традиции на духа. Дао е учението на великия, един от най-великите духовни колоси Лао Дзъ. Дао е името, с което Лао Дзъ обозначава Бога и не случайно - Дао е всъщност българската дума Дал (този, който дава). През хилядолетията, поради особеностите на китайския език, Дал е било произнасяно като Дао и се е запазило така и днес.
      Дао/Дал е древнобългарската вяра в даващия Бог Девази/Зевс, Дио, Деос/. Самият Лао Дзъ е имал български корен и за него се знае, че е влязъл в Китай от Индия, където първоначално е проповядвал като Боян.

Бог ДевАзи е мъжкото начало в древната българска духовност. Той е този, който дарява Светлината, Слънцето, деня и сезоните. По законите на вечния божествен баланс и хармонията неговата женска енергия и проявление е Тази, която поема светлината в себе си и от нея развива и дарява живота в природата. Свързана с Небесния Бог ДевАзи е Богинята Майка на Плодородието - Девата (Даващата), която срещаме дори в далечна Камбоджа при местните жители да я зоват Девата и да й издигат паметници - една напълно българска богиня.

Тази снимка е на Девата от Ангкор Ват, Камбоджа, а главата й е отрязана от търговци на старинни артефакти, за да бъде продадена на пазара. Или може би просто за да не се забележат европеидните й черти и връзката й с древните българи, живели някога по тези земи и известни като племето Балхреус.
      - http://aliya.blog.bg/history/2014/05/07/drevni-bylgarski-tradicii-v-dneshen-kitai-narodyt-dong.1262886

Най-древното име на Майката "Ма" и до днес се среща в България като обръщение към всяка една жена. Ма е преминало и в Индия заедно с древните български ведически племена и там се е запазило като почтително обръщение към жена с духовно призвание. От най-древното наименование на Богинята Майка на плодородието Ма произлиза и името на месец Май - месецът на плодородието, както и българското древно женско име Мая.
      Освен "ма", като обръщение към жената в българския език се използва и "мари", като и двете обръщения и до днес се използват в българския език и се смятат за белег за остарялост (?) А знаете ли, че "жена" на ведически санскрит е "стри", като българската дума стрина!? А -ри е окончанието за ж.р. като нашето народностно обръщение към жените "мари"!?

Интересен е фактът, че Девата е наричана от древните българи Мари още преди християнската епоха. Сведение за Девата Мари намираме чак при баските от предхристиянската епоха. Девата Мари е преминала и в православното християнство - то единствено почита Девата Мари като Света Дева Мария, като я обожествява в икони и специални празници. В православните църкви иконата на Дева Мария е винаги редом и неотлъчно до иконата на Исус Христос за разлика от католическото и протестантското християнство, например. Нека не забравяме, че Исус и Дева Мария са арамейци, които от своя страна са финикийците - гръцкото название, дадено на древните българи скитите в Близкия Изток.

Древната българска религиозна традиция сериозно е повлияла на православието със своето почитане на женското начало в природата, с което е облагородила и обогатила православието за разлика от останалото християнство, което в тъмните векове е горяло жените на клади.
      В България това никога не се е случвало!

У нас най-старите намерени изображения на девата намираме при Дуранкулак и те са датирани на 7000 г. преди Христа.

Характерното за тези фигурки на Древната жена е тяхната реалистична изработка. За разлика от днешните модели на подражание, наложени от съвременната култура, древните българи не са обожествявали младите и красивите жени единствено, а са отдавали своята почит на жената изобщо, и то най-вече на зрялата жена - майка и господарка на семейното огнище. Обожествяването на жената е било повсевместно и изключително древно - най-старите женски фигурки намерени в Европа датират от 40 000 до 10 000 год. преди Христа.

Въпреки, че според официалната история тогава Европа трябва да е била в Ледниковия си период, добре охранените женски фигурки са доказателство за точно обратното - живот в изобилие и благоприятна природна среда, където жената е била изключително ценена като носителката и пазителката на живота. Изглежда, че в тази древна епоха нашите предци са били много по-мъдри от нас и не са робували на наложени модели на неженствените жени-момчета или брадатите жени! И не само, че не са робували на умствени модели за подражание, но и са били изключително естествени природни хора, които не са познавали измисления свят на умствените илюзии или по-точно, не са познавали все още света на Лъжата и Заблудата!

Наскоро посетих Врачанския регионален музей - направи ми впечатление, че върху прочутото Рогозенско сребърно съкровище са изобразени само жени - в колесници, яздещи лъвове, със стрели и лъкове. Жената в древна България е заемала своето равнопоставено място, а мъжете определено са я обичали и дори боготворели.... че и гей паради е нямало ...
      Разбира се, прочутите по цял свят амазонки водят началото си от древните българки. Древните българи са известни със своите бойни умения, граничещи с мистицизма и тайните знания. Жените не са били изключение в това отношение.
      АМАЗОНКИ - АМЪЖАНКИ (мъжките момичета на древна България)
      Самото име амазонки е видоизменена българската дума А-мъж-анки. Амъжанки ще рече на наш си роден език - мъжки момичета, тези смели жени, които са ловували и отбранявали земите си, домовете си и децата си, когато мъжете им са били на военен поход надалеч.

За култа към древната богиня Майка на Плодородието говорят и някои селищни наименования в България - така например село Мадара край Шумен. До това село на 50 метра от Голямата пещера на трите нимфи, има типична, прекрасна пещера-утроба с чисто южно изложение, в която слънцето влиза само на обед. България изобилства с такива пещери - утроби, които са първият образ символ на Богинята Майка на Плодородието.
      https://www.facebook...&type=1

У нас е възприето името Мадарски конник заради близостта му до село Мадара (Мадара означава Майката Дарителка). Мадара означава именно Ма-Дара, Майка-Дарителка, тази, която дарява живота. Всички знаем за хилядолетния култ на древните българи към Богинята майка на плодородието. Оттук и името МаДара се е пренесло във всички езици по света като майка - mother, mutter и така нат.
      Що се отнася до Мадарския конник, той не случайно се среща и на други места по света - като например в Иран, Афганистан и Тибет - там, където българите са се разселили преди хилядолетия. Конникът олицетворява Бога СебАзи на древните българи, които са били просветлени хора, мистици и жреци. Те са знаели, че Бог е Вътрешната същност на всеки и всичко, че Той е Единственият и Всепроникващият Вседържител и Сърцевина. Ето защо те са го нарекли СебеАзи, СебАзи. Наричали са го и Бал / Бъл Ази със значение Големият Ази. От името на своя бог Ази българите са наричани БълАзги / БълАзгари, или просто Българи, Бълги, Пелазги, Белги и така нат.

Фактът, че и в Северен Афганистан наскоро бе намерен конник в скалите с наименованието Мадара просто показва, че този Афганистански конник е реплика на статуята на Мадарския конник в България, която древните българи толкова са почитали, че са предпочели да си я издълбаят наново и в страните, в които са се разселили преди хилядолетия.
      Най-древното име на Майката "Ма" и до днес се среща в България като обръщение към всяка една жена. Ма е преминало и в Индия заедно с древните български ведически племена и там се е запазило като почтително обръщение към жена с духовно призвание. От най-древното наименование на Богинята Майка на плодородието Ма произлиза и името на месец Май - месецът на плодородието, както и българското древно женско име Мая.
      Освен "ма", като обръщение към жената в българския език се използва и "мари", като и двете обръщения и до днес се използват в българския език и се смятат за белег за остарялост (?)

Интересен е фактът, че Девата е наричана от древните българи Мари още преди християнската епоха. Сведение за Девата Мари намираме чак при баските от предхристиянската епоха.
      Девата Мари е преминала и в православното християнство - то единствено почита Девата Мари като Света Дева Мария, като я обожествява в икони и специални празници. В православните църкви иконата на Дева Мария е винаги редом и неотлъчно до иконата на Исус Христос за разлика от католическото и протестантското християнство, например. Нека не забравяме, че Исус и Дева Мария са арамейци, които от своя страна са финикийците - гръцкото название, дадено на древните българи скитите в Близкия Изток.

Древната българска религиозна традиция сериозно е повлияла на православието със своето почитане на женското начало в природата, с което е облагородила и обогатила православието за разлика от останалото християнство, което в тъмните векове е горяло жените на клади.
      В България това никога не се е случвало!
  • Дарение

• Добави ново...