Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mantodeus

crash след sleep mod

Препоръчан отговор

Появи се малко необикновен проблем,надявам се че някой ще може да ми помогне да разбера какво точно не е наред - снощи пуснах sleep мода както обикновенно и тази сутрин компютъра беше изключил,стартирах и стигнахме само до момента след БИОС екрана,чертата си мига и не зарежда операционната система. Бях замислил да използвам Windows 7 Upgrade,но след 2-3 опита с различни дискове никой от тях не ми буутна както се предполага.Надписа излиза,натискам клавиш и пак до там. Интересното, е че ако не задействам boot диска,операционната система тръгва.Имате ли някакви идеи къде да търся причината ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появи се малко необикновен проблем,надявам се че някой ще може да ми помогне да разбера какво точно не е наред - снощи пуснах sleep мода както обикновенно и тази сутрин компютъра беше изключил,стартирах и стигнахме само до момента след БИОС екрана,чертата си мига и не зарежда операционната система. Бях замислил да използвам Windows 7 Upgrade,но след 2-3 опита с различни дискове никой от тях не ми буутна както се предполага.Надписа излиза,натискам клавиш и пак до там.

Интересното, е че ако не задействам boot диска,операционната система тръгва.Имате ли някакви идеи къде да търся причината ?

Като влезеш в Биос, виждат ли ти се вдички устройства? Интересува ме Хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде в тази странна история се появява краша ? Сигурен ли си, че оставяш машината в Sleep mode ? Защото споменаваш минаване след това през BIOS. Съвсем нормално е или да се зареди от boot диск за инсталиране на операционна система, или вече инсталирана ОС.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краша се е появил когато се е опитал да го събуди от sleep mod ( поне така го разбирам аз ). Подкрепям емокостов и според мен проблемът е в хард диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезеш в Биос, виждат ли ти се вдички устройства? Интересува ме Хард диска.

Хард диска се вижда в Биоса,но попринцип вади :

Версията на Marvell adaptor boot, последвано:

Adaptor 1 Disks information:

No hard disk detected.

Потърсих из интернет това което съм намерил съветваха да се провери дали хард диска е сложен на IDE в BIOS,при мен е настроен правилно.

Честно казано досега вадеше подобно съобщение,но никога не съм имал проблеми.

Къде в тази странна история се появява краша ?

Сигурен ли си, че оставяш машината в Sleep mode ? Защото споменаваш минаване след това през BIOS.

Съвсем нормално е или да се зареди от boot диск за инсталиране на операционна система, или вече инсталирана ОС.

Разбрах че е имало краш след като успях да го пусна за първи път,windows-a показа че е възникнала грешка по някое време.

Машината в момента дори не може да се остави на sleep мод,понеже не изключва изобщо - монитора гасне,но иначе продължава да си работи и се налага рестарт за да се пусне.Не съм се изразил много правилно,но инсталирания windows тръгва само когато има инсталационен диск във cd-то,а не би трябвало да е така,не говоря за нова инсталация.

Редактирано от mantodeus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах че е имало краш след като успях да го пусна за първи път,windows-a показа че е възникнала грешка по някое време.

Покажи каква е била грешката.

Записват се в Event log-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има само един critical error след като съм пуснал sleep мода - The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Само това успях да намеря в event viewer. Основния проблем в цялата ситуация, е че ако нямам диск с windows в cd-to,операционната система просто не зарежда.Стигаме само до черен екран и мигаща черта,когато се предполага че би трябвало да се появи Windows Starting.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия на Windows използваш и на кой дял е инсталиран ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate,OS Version 6.1.7600 - инсталирана е на C:,само за windows-a и софтуера е целия дял.Има аванс от минимум 10 свободни ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate,OS Version 6.1.7600 - инсталирана е на C:,само за windows-a и софтуера е целия дял.Има аванс от минимум 10 свободни ГБ.

Можеш ли да заредиш от инсталационния диск и оттам да направиш Repair на системата : http://www.sevenforums.com/tutorials/681-startup-repair.html ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях тръгнал да го правя ,но от 3-4 диска нито един след буутването не тръгна - само черен екран.Сега забелязах,че под windows дори не ми показва cd-to.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях тръгнал да го правя ,но от 3-4 диска нито един след буутването не тръгна - само черен екран.Сега забелязах,че под windows дори не ми показва cd-to.

CD ли ? Windows 7 се инсталира от DVD.

В BIOS разпознава ли се оптичното устройство ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря наизуст,оптичното устроиство си CD/DVD - в Биоса няма проблем с разпознаването му,но очевидно операционната система изобщо не го хваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря наизуст,оптичното устроиство си CD/DVD - в Биоса няма проблем с разпознаването му,но очевидно операционната система изобщо не го хваща.

Погледни в Device manager дали се вижда.

Деинсталирай го оттам и рестартирай. ОС наново ще зареди драйверите за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в Device manager дали се вижда.

Деинсталирай го оттам и рестартирай. ОС наново ще зареди драйверите за него.

Не го показва в Device manager.Успях да установя следното - когато променя от БИОС First Boot device на хард диска,ос-то зарежда нормално,но ми липсва ДВД устройството.Респективно когато сложа ДВД-то на първо място,системата изобщо не зарежда без буутващ диск.А когато има такъв - при опит да отворя My Computer и ДВД устроиството ми забива изцяло.

В крайна сметка май единственото решение на целия батак е преинсталация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...