Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Купих си рутер Tp-Link WR1043ND,но не мога да отворя страницата за настройки през браузъра.Имам статично IP.Давам на настройките на лан-картата да приема автоматично IP настройките.Пиша 192.168.1.1 но не се отваря нищо.Пускам диска но и там удрям на камък.Интересното е че ако на лан картата си напиша IP настройките Нет имам,все едно рутера е преходник,но пак не мога да отворя страницата с настройките. Чета книжката и там се споменава че ако не мигат лампичките за SYS и WLAN май имам проблем,при мен те не светят,освен при пурвоначално включване светват всички.. Кажете ми къде бъркам!! Ресетнах го 30/30/30 ефект никакъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Купих си рутер Tp-Link WR1043ND,но не мога да отворя страницата за настройки през браузъра.Имам статично IP.Давам на настройките на лан-картата да приема автоматично IP настройките.Пиша 192.168.1.1 но не се отваря нищо.Пускам диска но и там удрям на камък.Интересното е че ако на лан картата си напиша IP настройките Нет имам,все едно рутера е преходник,но пак не мога да отворя страницата с настройките.

Чета книжката и там се споменава че ако не мигат лампичките за SYS и WLAN май имам проблем,при мен те не светят,освен при пурвоначално включване светват всички..

Кажете ми къде бъркам!!

Ресетнах го 30/30/30 ефект никакъв.

А къде сте включили кабела, който влиза при вас от доставчика? Има специален порт за целта
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела от доставчика/интернет съм го включил на рутера в WAN PORT'a Късия кабел от 1 LAN Port към Лан картата на компютъра с настройки автоматично да приема IP адреси,мовеби там бъркам или нещо трябва да го върна рутера.Лампичките на рутера обозначени с SYS и WLAN не мигат,това нормално ли е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела от доставчика/интернет съм го включил на рутера в WAN PORT'a Късия кабел от 1 LAN Port към Лан картата на компютъра с настройки автоматично да приема IP адреси,мовеби там бъркам или нещо трябва да го върна рутера.Лампичките на рутера обозначени с SYS и WLAN не мигат,това нормално ли е!

А светят ли двете лампички? И какви настройки получавате на компютъра ако зададете автоматично получаване на адрес?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лампичките WAN и 1 светят/мигат.Като натисна в браузъра 192.168.1.1 няма никой,опитва се да зарежда и толкова.Няма я страничката с настройките на рутера.Предполагам че този рутер преди мен е включван/пробван нищо че го взех нов от Д.арКомпютърс,понеже в нетта видях как е бил опакован чисто нов рутера,там беше залепена лепенка на LAN портовете,при мен тази лепенка беше залепена в вътрешността на самата кутия.Предполагам някой си поиграл с рутера преди мен.

Редактирано от bran (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Купих си рутер Tp-Link WR1043ND,но не мога да отворя страницата за настройки през браузъра.Имам статично IP.Давам на настройките на лан-картата да приема автоматично IP настройките.Пиша 192.168.1.1 но не се отваря нищо.Пускам диска но и там удрям на камък.Интересното е че ако на лан картата си напиша IP настройките Нет имам,все едно рутера е преходник,но пак не мога да отворя страницата с настройките.

Чета книжката и там се споменава че ако не мигат лампичките за SYS и WLAN май имам проблем,при мен те не светят,освен при пурвоначално включване светват всички..

Кажете ми къде бъркам!!

Да споделиш частта с Gateway поне при наличен интернет, и браузъра, с който влизаш?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

If the above screen does not pop-up, it means that your Web-browser has been set to a proxy. Go to Tools menu>Internet Options>Connections>LAN Settings, in the screen that appears, cancel the Using Proxy checkbox, and click OK to finish it. Пробвай това. http://www.tp-link.com/english/soft/201081311093812.pdf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали web интерфейса на рутера е на 192.168.1.1? Срещал съм машинки които са на други адреси - примерно 192.168.1.100 - намери ръководство и чети! Не отговори на въпроса и какъв адрес полуава картата ти като й дадеш да е на автоматични настройки!

Редактирано от icemans (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете ми къде бъркам!!

Aко не мигат постоянно значи има проблем с рутера. Виж в сервизите на Windows дали DHCP е на Automatic/Started?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, това че WLAN не свети означава че ви е изключена безжичната мрежа, което е просто настройка, а това че SYS не свети означава че е възникнала системна грешка в рутера (упътването, точка 1.4.1) Как го ресетнахте? Принципно за да се ресетне рутера трябва да задържите ресет бутона за 5-10секунди. Обикновенно в момента в който се ресетне се променя начина на мигане/светене на лампичките - така можете да познаете дали се ресетва. А като цяло бих ви препоръчал да се възползвате от правото си да го върнете и да ви го сменят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен с смяната на рутера.Просто някой преди мен си поиграл с него и го върнал,а аз 6 часа се мъчих с него.Просто не раздаваше IP адреси.Сега остава аз да поиграя с него. Благодаря на всички за включването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване