Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е следния ... стартира се компютъра, стига до избор на потребителя, като кликнеш тръгва да зарежда и веднага log off, след малко avira-та започва да пищи 10-15 пъти, това го прави и в safe mod. Системата е XP. Пробвах с hiren, ама нито mbam, нито combofix можах да стартирам, дава ми някакви грешки. Успя да тръгне само Superanti...., но не откри нищо. Мога да го преинсталирам, ама ме човъркат такива компютри :wors: Остава да пробвам с kaspersky диска, някой ако има друг съвет да сподели. Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проблема е следния ... стартира се компютъра, стига до избор на потребителя, като кликнеш тръгва да зарежда и веднага log off, след малко avira-та започва да пищи 10-15 пъти, това го прави и в safe mod. Системата е XP. Пробвах с hiren, ама нито mbam, нито combofix можах да стартирам, дава ми някакви грешки. Успя да тръгне само Superanti...., но не откри нищо. Мога да го преинсталирам, ама ме човъркат такива компютри :wors: Остава да пробвам с kaspersky диска, някой ако има друг съвет да сподели.

Поздрави!

С общи приказки доникъде няма да стигнеш.

Нещо пищи, някакви грешки, нещо не можело да се стартира.

Това не е форум по астрология.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проблема е следния ... стартира се компютъра, стига до избор на потребителя, като кликнеш тръгва да зарежда и веднага log off, след малко avira-та започва да пищи 10-15 пъти, това го прави и в safe mod. Системата е XP. Пробвах с hiren, ама нито mbam, нито combofix можах да стартирам, дава ми някакви грешки. Успя да тръгне само Superanti...., но не откри нищо. Мога да го преинсталирам, ама ме човъркат такива компютри :blink: Остава да пробвам с kaspersky диска, някой ако има друг съвет да сподели.

Поздрави!

Ако не те допуска до операционна сиситема варианта е следният. Закачваш харддиска на друг компютър и следваш инструкцийте от форума: Какво да правя ако системата ми е заразена.

Също може с LiveCD на Windows да си прехвърлиш важната информация от дял C:(ако имаш такава) и после да си преинсталираш Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! На прима виста, понеже и аз не разбрах - стартира ли системата въобще и как пищи Авирата, ако не стартира Уина? Направи fixmbr с инсалационния диск. Нищо не губиш, може да се оправи. Вчера имах подобен проблем / стоеше си системата постоянно на буут-сплаша / и фикса го оправи.

Редактирано от deke (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила на форум: Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове

1. Моля да изпълните стриктно инструкциите от следната тема: Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

2. Не пишете в чужда тема, а само във вашата.

3. Не инсталирайте ComboFix без предварително дадени инструкции от HJT Team.

4. Само членовете на HJT Team са отговорни за даване на инструкции за работа със специализирани инструменти за отстраняване на зловреден код, както и за работа с логовете, създадени от тези инструменти.

5. Всички коментари и съвети за работа със специализирани инструменти за отстраняване на зловреден код, както и за инсталация или преинсталация на операционна система, които не са дадени от членовете на HJT Team се изтриват без предупреждение.

6. Групата HJT Team не носи нито пряка, нито косвена отговорност за загуба на данни, причинена в процеса на почистване на зловредния код.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Няколко уточняващи въпроса.....по това което сте писали да разбираме ли че системата ви не се стартира в нормален режим или системата ви зарежда но не могат да се стартират програми за борба срещу зловреден софтуер...?И второ - в безопасен режим влизате без проблеми но там не можете да стартирате специализирания софтуер...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@icotonev За да стане по-ясно, windows зарежда до избор на потребителя (приложената картинка), както в нормален, така и в безопасен режим. Като избера потребителя, започна да зарежда и веднага след това "Logging off", без да ми се е показал десктопа, само си седи на екрана с потребителите. А това дето пищи avira-та, да чувам характерния за нея звук, явно започва някакво startup сканиране, намира вируси и толкова, просто ми е недостъпно, за да видя какво е. Отностно malwarebytes и combofix се мъчех да ги стартирам през hiren boot cd, записано на usb, но все искаха под win да тръгват. Поздрави!

post-136-0-54125300-1295263025_thumb.jpg

Редактирано от dimitar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм ....нещата пак ще опрат до Live CD.....и то такова че да можеш да направиш корекции в регистрите..!Аз използвам и препоръчвам

ERD Commander Зареждаш с Live CD,после Start ==> Run ==> erdregedit ==> OK .След това проверявате ..:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Значението на ключа Shell трябва да бъде Explorer.exe, ако значението е различно го поправете на правилното

Същото се отнася за ключа Userinit,правилното е (със запетая) C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"Userinit"="C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,"

Друг вариант е да направите сканиране на системата с Dr.Web LiveUSB ......Как става.... Инструкция

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване