Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Относно репутацията - вашето мнение

151 гласували потребители

1. 1. Да бъде ли репутацията само позитивна?

• Да, да се гласува само с плюс
    • Не, да се гласува и с плюс и с минус
    • Нямам точна позиция

Препоръчан отговор

А в другите раздели не се ли помага?

И нима форумът е само за помагачи? :)

пп. Аз съм 'за' махането на отрицателния вот.

Разбира се,че не!Някой ако ме разсмее или ме впечатли по-някакъв начин,дори начина му на изразяване,ще му прасна + директно!

А че някой умишлено пречат и се заяждат не ви прави впечатление (нали Ken) :cool: !

Има много подвеждащи коментари особено в раздела "Сигурност"

Когато червения бутон е светнал за мен означава,че с този коментар нещо не е наред или да разбере че не съм съгласен с него!

По този начин има един вид превантивно събеседване без да се вдига много пара!

Моя глас вече е ясен,къде отива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А не може ли бутоните за репутацията да не са под самите постове,както е тук например-да се попълва в профила на потребителя + обоснование защо е дадена?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И положителният, и отрицателният вот според мен трябва да се запазят. Един пост се оценява в зависимост от съдържанието му, което ще наложи съответно цъкването върху "+" (ако ти е харесало изказване; почерпил си информация и пр.) или "-" (постът не отговаря на (твоята) логика; възмутен си от "тона" в поста и пр.). Причината за гласуването, разбира се, може да се различава от посочените по-горе, но това вече си е до лична преценка.

Редактирано от petinka90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А че някой умишлено пречат и се заяждат не ви прави впечатление (нали Ken) :cool: !

Да бе, верно е.

Забелязал съм, че току ме спомене някой някъде.

Друг постове ми изтрие.

Трети ме накаже и "забрави", че срока на наказанието изтекъл.

Какво да ти разправям. Въобще не скучая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен най-добрите варианти (в низходящ ред) са: 1) Премахване изобщо на рейтинговата система. 2) Да се гласува с "+" и "-", но само за постовете, а не за потребителите. 3) Да се гласува само с "+" . И тъй като в анкетата присъства само третият вариант, избирам него. Доп. : Една идея, която имам от известно време - да се отбелязва в профила на потребителя колко пъти е нарушавал правилата на форума. Доп.2 : Още една идея - а не е ли възможно всеки потребител да избира (като опция в профила) дали да бъде оценяван, или не?

Редактирано от Mr. McPherson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

2) Да се гласува с "+" и "-", но само за постовете, а не за потребителите

Не става,постовете са писани от потребителите :cool:

А и това не е лошо да се изписва под аватара кой е наказан:

Публикувано изображение

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става,постовете са писани от потребителите :cool:

Става - под всеки пост ще има оценка, както е сега, но няма да има сумарна в профила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доп. : Една идея, която имам от известно време - да се отбелязва в профила на потребителя колко пъти е нарушавал правилата на форума.

То се отбелязва това в профила-

има лента Предупреждения

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има лента Предупреждения

Я погледни в моя, и кажи колко нарушения имам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

има лента Предупреждения

Ама можеш да си я видиш само ти....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, верно е.

Забелязал съм, че току ме спомене някой някъде.

Друг постове ми изтрие.

Трети ме накаже и "забрави", че срока на наказанието изтекъл.

Какво да ти разправям. Въобще не скучая.

Трудно вдяваш викаш!

Е,щом това ти доставя удоволствие и не скучаеш не се оплаквай тогава! :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно вдяваш викаш!

Е,щом това ти доставя удоволствие и не скучаеш не се оплаквай тогава! :)

Не мога да се меря с теб, но не се оплаквам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама можеш да си я видиш само ти....

Не го знаех това-

мислех че се вижда от всички

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно много ви пука за мнението на другите.Още плащате данък обществено мнение.Аз по принцип съм неутрален не раздавам ни плюсове ни минуси.Апропо мразимFACE мразимBOOK и нямям няма и да имам профил там :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има положителен и отрицателен вот, но все още не сме дорасли за това. Свидетели сме на всекидневни конфликти и простотии заради тия пусти минуси, защото някои хора като че ли ще си носят репутацията на оня свят, така се вживяват... Понякога и аз слагам минус, когато дадено мнение не ми хареса, нормално е. И не се сърдя, когато и аз получа минус - напълно в реда на нещата е. Но някои хора не мислят така. Веднъж поставих минус на един потребител за мнение, което ужасно ме подразни, беше в някой от сериозните раздели. Въпросният потребител, който се изтъква сам себе си за много добър, духовен, и какво ли още не, беше побеснял от моето безочие и после ме преследва из темите в "Празни приказки", за да ми пляска минуси на всяко едно безобидно мнение, само и само да си отмъсти. Та именно затова съм твърдо "за" да се гласува само положително...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен има някакви бъгове тая система за репутация, опитвам се да сложа на човек + , пък му слагам -, и то не по погрешка а вече няколко пъти се случва. ето защо съм за гласуване само с +

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я погледни в моя, и кажи колко нарушения имам !

Не виждам защо трябва да може някой да вижда нивото на предупреждение на някой друг. До скоро това беше система, която се ползваше само от екипа на форума и потребителите не можеха да виждат и собственото си ниво. Мисля, че всеки има право да разполага с информацията за собствения си профил, но до там... Трябва лека полека да се откажем от тая досадна българска черта да гледаме в паницата на другия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е до консенсус няма да се стигне, но имам надежда, тъй че да се отчете и моето мнение ... нека да остане само положеителния вот ... поне да се намали малко това напрежение. Всички ще се кротнат. Особено в раздел музика в някои теми, като видя с колко минуса са оцветили една страница лошо ми става. И лошото е, че се дават минуси на хора, които помагат .... От яд ли, от завист ли, заслужено ли не знам, ама е страшно положението там. Та ... така, нека да е само положително ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не виждам защо трябва да може някой да вижда нивото на предупреждение на някой друг. До скоро това беше система, която се ползваше само от екипа на форума и потребителите не можеха да виждат и собственото си ниво. Мисля, че всеки има право да разполага с информацията за собствения си профил, но до там... Трябва лека полека да се откажем от тая досадна българска черта да гледаме в паницата на другия!

Моето мнение по въпроса с репутацията е :Да се запази така, както е сега. Вече го отразих с няколко "+" към отделни личности тук. За да се поставя минусова репутация, значи има защо. Нека се замислят хората с отрицателна такава, а не след година форумът да изглежда като "бит пазар" ако някои от Вас знаят какво значи тази дума. В интернет пространството също има форма на поведение и ако тя е чужда на някои българи, вече е желателно да се запознаят с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е до консенсус няма да се стигне, но имам надежда, тъй че да се отчете и моето мнение ... нека да остане само положеителния вот ... поне да се намали малко това напрежение. Всички ще се кротнат. Особено в раздел музика в някои теми, като видя с колко минуса са оцветили една страница лошо ми става. И лошото е, че се дават минуси на хора, които помагат .... От яд ли, от завист ли, заслужено ли не знам, ама е страшно положението там. Та ... така, нека да е само положително ...

И аз нямам друг отговор освен злоба и омраза.

Където е даден линк,или си помогнал по някакъв начин-то минуса е само ей тъй за спорта-

не харесвам Мозила давай минус,не харесвам чалга-чакай и тука да натряскам минуси.

И тем подобни.

Ако се запази минуса-нека има обосновка-

както беше в началото.

Аз за всеки един мой минус мога да кажа защо съм го сложила.

Както и за всеки мой плюс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение по въпроса с репутацията е :Да се запази така, както е сега. Вече го отразих с няколко "+" към отделни личности тук. За да се поставя минусова репутация, значи има защо. Нека се замислят хората с отрицателна такава, а не след година форумът да изглежда като "бит пазар" ако някои от Вас знаят какво значи тази дума. В интернет пространството също има форма на поведение и ако тя е чужда на някои българи, вече е желателно да се запознаят с нея.

Проблемът е друг. Всички които се изказаха с мнение да остане отрицателния вот мислят, че това по някакъв начин възпитава човека на който е даден. Което мисля, че изобщо не е така даже напротив а се превръща в едно преследване и отмъщение. Другите защитници са на мнение, че хората оценяват колко е значим и полезен даден пост по това колко положителни или отрицателни вота има, което също е много съмнително. Идеята ако остане само положителния вот е да означава "харесва ми" или "благодаря" а не това е правилно или правилно за техническите раздели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нямам друг отговор освен злоба и омраза.

Където е даден линк,или си помогнал по някакъв начин-то минуса е само ей тъй за спорта-

не харесвам Мозила давай минус,не харесвам чалга-чакай и тука да натряскам минуси.

И тем подобни.

Ако се запази минуса-нека има обосновка-

както беше в началото.

Аз за всеки един мой минус мога да кажа защо съм го сложила.

Както и за всеки мой плюс.

А като не ми харесва чалга плюс ли да дам ?

Или да го подмина без да му обръщам внимание ? Ти така ли постъпваш ? Преди да кажеш "да" си помисли още веднъж.

И с тази обосновка. Колко пъти попитах : как ще накараш някого да напише точно по каква причина ти е дал плюс. Съзнателно не казвам минус, защото и това прави впечатление: да се дава обосновка на минус. За плюса може и емотикон.

Щом си получил минус, има някаква причина. Ти ако не я разбираш си е за твоя сметка. Никой не е длъжен да ти обяснява къде грешиш (защото не може да не си грешил).

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е друг. Всички които се изказаха с мнение да остане отрицателния вот мислят, че това по някакъв начин възпитава човека на който е даден. Което мисля, че изобщо не е така даже напротив а се превръща в едно преследване и отмъщение. Другите защитници са на мнение, че хората оценяват колко е значим и полезен даден пост по това колко положителни или отрицателни вота има, което също е много съмнително. Идеята ако остане само положителния вот е да означава "харесва ми" или "благодаря" а не това е правилно или правилно за техническите раздели.

Kal,предлагам ти спреш функцията която прави така че когато човек има определена репутация(под нулата)получава някакво наказание или бан.И също така другото ми предложение е хора които имат по-малко от 200 поста да не могат да гласуват(мисля че имаше някакъв мод за това ако версията на форума е примерно 3.0.5 ,но ако е от 3.1.2 си го има вградено). Редактирано от VESSSKO95 ™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах да останат само плюсовете,макар ,че има хора които влизат с proxy и си правят нови Nik-ове само и само ,за да си слагат плюсове и виждаш ли колко са почитани.Или обратния вариант някои им е противен, и му натрияскват минуси до безкрай. Според мен и 2-те не трябва да ги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И също така другото ми предложение е хора които имат по-малко от 200 поста да не могат да гласуват

Тогава сума ти народ ще се втурне да пише постове, само и само да придобие правото да гласува. И от повечето от тези постове едва ли ще има полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...