Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Относно репутацията - вашето мнение

151 гласували потребители

1. 1. Да бъде ли репутацията само позитивна?

• Да, да се гласува само с плюс
    • Не, да се гласува и с плюс и с минус
    • Нямам точна позиция

Препоръчан отговор

Драги ми Петьо Стоянов и Ken, С радост бихме приели напътствията ви, ако имахте изградени зад себе си някой популярен и посещаван сайт или форум. Но в случая да ни напътствате нас как се управлява форум и какви раздели да има в него е все едно аз да давам напътствия на оперните певци как да пеят, тъй като малък съм свирил с пръсти пред блока. Разделите във форума са факт и са популярни и посещавани. Даже и още много нови ще има. Всеки сам може да избира кои раздели да посещава във форума и кои не. Даже нещо повече - всеки може да затваря и да не вижда дори цели раздели, които не го интересуват - не е ли невероятно?!?! Тъй че ще ви замоля да не пълните темата с "празни приказки и забава" и ако имате нещо конкретно да споделите относно репутацията с радост ще го прочетем. Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 251
  • Създадено
  • Последен отговор

Системата за репутация сама по себе си е добра като замисъл, но тук беше дотолкова опорочена, че се беше стигнало до някаква истерия -- хората си регистрираха по-няколко акаунта, само и само за да цъкат минуси или плюсове на този и на онзи, за щяло и нещяло. Аз имам информация по колко + и - на ден се полагат на модераторите, и в тази връзка някои от тях злоупотребяваха с правата си при използването на тази система. Конкретни имена няма да споменавам. Именно затова смятам, че след премахването на отрицателния вот като че ли са се поуспокоили страстите, които бушуваха в абсолютно всички раздели на форума. Дали да остане гласуването с + или да се премахне, не мога да кажа -- аз лично оценявам положително мненията и темите, които са ми харесали. А на кой колко му била репутацията, никак не ме касае. Но ако отново върнете системата както беше преди, "гоненето на вещици" ще започне наново, с пълна сила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм чудя се дали да отговоря. :P Но не мога да се сдържа и ще дам и аз един музикален пример. Ако отидете на оперен концерт, очаквате да е оперен концерт, настроили сте се за оперен концерт, но се оказва че за пълнеж ви пускат от една друга по-популярна музика? И организатора на концерта излезе и каже - Какво се ядосвате вижте на повечето хора им харесва. :crying10: Аз тук съм напълно безплатно, на гости. Но добрия домакин се съобразява с гостите си. Осъзнавам че при вас е по-сложно защото имате няколко хиляди гости и е трудно даже невъзможно да се угоди на всички. Не очаквам специално отношение или внимание и се извинявам че си позволих да Ви критикувам. Ще добавя че сайта и форума към него ми харесват затова и ги посещавам, харесва ми разнообразието и интересните теми. Знам че каквото и да потърся ще го открия. Гледам да се нагаждам към новостите, но пък не винаги съм съгласен с тях. За репутацията, смятам че минусите бяха полезни. Напрежението си остана само дето сега ще избие някъде другаде, пък преди просто обикаляш мненията на човека които те е ядосал и му праскаш един безобиден минус. Писах и трих, трих и пак писах :crying10: исках да напиша много неща но......... кой съм аз че да давам акъл?? :crying10::crying10:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм против да има отрицателна репутация. Едно, че това може да се използва много недобронамерено, но другата не по-малко важна причина е, че е много по-лесно да цъкнеш минус на някого, отколкото да защитиш с аргументи своята позиция. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, че има потребители, които цъкат минусчета само заради спорта, но според мен не трябва заради тях да бъдат премахнати минусчетата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм чудя се дали да отговоря. :ph34r:

Но не мога да се сдържа и ще дам и аз един музикален пример.

Ако отидете на оперен концерт, очаквате да е оперен концерт, настроили сте се за оперен концерт, но се оказва че за пълнеж ви пускат от една друга по-популярна музика?

И организатора на концерта излезе и каже - Какво се ядосвате вижте на повечето хора им харесва. :ph34r:

Аз тук съм напълно безплатно, на гости.

Но добрия домакин се съобразява с гостите си.

Осъзнавам че при вас е по-сложно защото имате няколко хиляди гости и е трудно даже невъзможно да се угоди на всички.

Не очаквам специално отношение или внимание и се извинявам че си позволих да Ви критикувам.

Ще добавя че сайта и форума към него ми харесват затова и ги посещавам, харесва ми разнообразието и интересните теми. Знам че каквото и да потърся ще го открия.

Гледам да се нагаждам към новостите, но пък не винаги съм съгласен с тях.

За репутацията, смятам че минусите бяха полезни.

Напрежението си остана само дето сега ще избие някъде другаде, пък преди просто обикаляш мненията на човека които те е ядосал и му праскаш един безобиден минус.

Писах и трих, трих и пак писах :hush: исках да напиша много неща но......... кой съм аз че да давам акъл?? :ph34r:

:wors:

Здравейте Петьо Стоянов,

Примерът е безкрайно неточен, за разлика от концертната зала тук има начин всеки да направи така че да вижда само това което го интересува. Така че спокойно можете да свиете разделите които не са ви интересни и да не ги посещавате.

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква полемика?

Наложиха ни чуждото мнение :ph34r:

Добре де имаше дискусия.Раздел Проблеми,свързани със сайта е доста близа до празни приказки и забава и доста далеч от Хардуер и софтуер.Убедих се,че и доста хора не са знаели изобщо за това и узнаха чак когато минусите изчезнаха.

Да чуждо за нас мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де имаше дискусия.Раздел Проблеми,свързани със сайта е доста близа до празни приказки и забава и доста далеч от Хардуер и софтуер.Убедих се,че и доста хора не са знаели изобщо за това и узнаха чак когато минусите изчезнаха.

Да чуждо за нас мнение.

Което дава отговор на въпроса, кои повече се интересуват от репутацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което дава отговор на въпроса, кои повече се интересуват от репутацията.

Точен отговор.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гласувах да има + и - така е навсякъде - като минеш на червено и те хват глоба, като си платиш данъците в началния срок 5% отстъпка... на един протребител му цъках по едно минусче за всяко мнение не на място. беше като "на всяко гърне, мирудия" (ако беше правилно това което пише едно, но да подвежда останалите потребители...)... 100% и аз правя понакога така, ама като видя минусите ако ми пука вземам мерки (мерките не са да си върна на потребителя с минусчета, макар че може и да има потребители дето така правят) едит: като гледам вече сте решили да няма - , е тогава защо не забранихте гласуването, много е вероятно да сте решили още преди да пуснете анкетата... както стана с новия външен вид на калдата преди половин година...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Би трябвало да мога да сложа минус на постове като този насочен към мен (оценен преди това с + от модератор):

А на мен ми писна от разни непушачески мекерета с претенции навсякъде и за всичко.... Ако не иска да пуши, прав му път, да изчезва, никой не го задържа около мен.... То бива бива, но нахалството ви взе да минава всякаква граница.... Имате си места за непушачи, а пак се врете около пушачите нали...че и пълна забрана искате...имате да вземате с извинение от трите най-дългия....

П.С не стига че сте абсолютно малцинство, но и с измислените си оправдания искате тотално да определяте реда навсякъде.... няма да стане, докато аз съм жив...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитираният герой е от раздел празни приказки и забава.Те бяха най-активни в гласуването и сега правилата са такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Че и ракиено време стана.....

При теб май това време си е 24/7. :-D

Абе оправете това copy/paste форматирене, че е отвратително. Айде някой да копира от тук - http://sky.bg/Details.aspx?ID=18045 надписа: "SAPPHIRE 1024M HD6950 DDR 5 PCI-E FULL" и да го пейстне в полето за отговор да видите какво се получава.

Другото е системата за оценяване. Моето мнение е, че трябва да има и отрицателен вот, но да няма обща репутация на всеки потребител(хич не ми пука за 1012-те плюсчета които имам). Просто така ще се оценява конкретен пост, а не самият потребител и няма да има толкова злоупотреби с отрицателен вот. А и е достатъчно едно дискретно + или - с някакви цветове(зелено и червено например), че става много шарено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто така ще се оценява конкретен пост, а не самият потребител и няма да има толкова злоупотреби с отрицателен вот.

Това е мисия невъзможна.

Доказано е.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно искам отрицателен вот за техническата част на форума! Просто е наложително да може да се оцени всяко мнение и да е в зелено при положителен баланс и червено в отрицателен. Има мнения, които наистина са опасни или направо ненормални (сега разглеждах бисерите и видях, че съм попаднал там и аз с едно такова гениално предложение преди време). Такива трябва от далече да са в червено и да се вижда отрицателният вот. За останалата част на форума не е нужно, просто там е по-скоро субективно оценяването, но някой като каже "набутай го както може, то ще си легне само" (примерно) трябва да се отличава като "лошо" мнение...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно искам отрицателен вот за техническата част на форума! Просто е наложително да може да се оцени всяко мнение и да е в зелено при положителен баланс и червено в отрицателен. Има мнения, които наистина са опасни или направо ненормални

За там трябва да има!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има мнения, които наистина са опасни или направо ненормални (сега разглеждах бисерите и видях, че съм попаднал там и аз с едно такова гениално предложение преди време). Такива трябва от далече да са в червено и да се вижда отрицателният вот.

Срещу такива мнения трябва да има професионални и аргументирани изказвания, а не отрицателен вот. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че трябва аргументация, а не безразборно пляскане на "минуси". Но идеята е, че никой не чете... Всеки иска на готово. А с такъв вот ще седи червено (както беше преди) и ще си личи от далеч, че нещо в това мнение куца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че трябва аргументация, а не безразборно пляскане на "минуси". Но идеята е, че никой не чете... Всеки иска на готово. А с такъв вот ще седи червено (както беше преди) и ще си личи от далеч, че нещо в това мнение куца.

А ако тези, които са цъкали в червено, грешат, к'во става? :)

А който не чете, проблемът си е негов. :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е добра идея (негативния вот) На мен също ми се иска да маркирам много мнения с минуси, но от опит знам че това не води до добро. Ако си обърнал внимание в социалните мрежи има само "харесвам". А можеш да приемеш форума като своего рода общество, социална структура.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че трябва аргументация, а не безразборно пляскане на "минуси".

За съжаление го премахнаха отдавна това.

Тогава се аргументираше защо даваш плюс или минус-иначе не можеше да гласуваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех за тази тема, благодаря на този, който е преместил мненията. Аз не смятам, че тука целта е да се трупат плюсчета. Идеята да се дава компетентно мнение и си мисля, че всяко мнение трябва да може да се оценява както положително, така и отрицателно. Никой не е застрахован от грешка, но съм убеден, че "грешки" ще стават рядко. Преди системата си работеше, проблема беше във другата част на форума, дето примерно някой казвам "Аз съм "Левскар" и от долу 10 ЦСКА-ри дават отрицателен вот. Просто изказвам мнение, че в техническата част е добре да има, докато за всички останали социални теми, за развлечение и тн. там не трябва да я има тази опция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление го премахнаха отдавна това.

Тогава се аргументираше защо даваш плюс или минус-иначе не можеше да гласуваш.

и "аргументацията " обикновено беше : "Защото така искам" , нали ? Публикувано изображение

Айде стига продава краставици на краставичари - познаваме се не от вчера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг проблем има и с това,когато за нещо си нарочил някого...минуси валят просто с лека ръка! А съм свидетел и на обратното...лобитата си гласуват по същия начин...положително обаче! Въпросът е каква е разликата в човека---с 300 плюс и 3000?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото на Калдейта е, че още не е = Фейсбук, напротив - нещо повече е, иначе щях да ида и да лепна на стената някоя и друга приказка по темите, които ни вълнуват и намираме място да проиграваме тук, ...и щяха да се напишат 10001 от тъпи по тъпи коментари, от които 9909 въобще нямаше да са свързани с разискваният въпрос, но въпреки това 100239292 щяха да ги харесват.

Калдейта(Форуми) никога не трябва да бъде правена да е като социална мрежа, разликата може да е тънка, но задължително да присъства. Може би във вид и на отрицателна оценка, за постове, забележете удебеленият шрифт, оценката за даденият пост да не влияе, или поне да се направи да влияе в съотношение различно от 1:1. Т.Е. да не е толкова лесно само с няколко плюса или минуса да промениш нечия репутация(примерно на нов колега форумец, с малко "точки"), драстично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване