Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Костадин Колев

Как да направя селекцията в повечето менюта и в Windows Explorer по-видима?

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, Ползвам Windows 7. Тъй като съм със зрителни увреждания, доскоро ползвах една от висококонтрастните теми на Windows с черен фон и бели букви. Но, в ползването на такава тема има куп недостатъци: 1. Темата използва класическия стил за прозорци, менюта и пр., което означава че всички благинки на Windows AERO отпадат (примерно "Flip 3D", задържане на превключвателя на задачите като вместо само ALT+TAB се натиска Control+Alt+TAB и така можем да прегледаме списъка ползвайки стрелките, и др.). 2. Екранната лупа на Windows 7 може да работи на цял екран, но само при включен AERO - иначе не. А на мен ми се иска да я ползвам точно в този й режим - на цял екран, защото така мога да намаля мащаба до 100% когато не ми се налага да увеличавам, и да ползвам само опцията й за инвертиране на цветовете. И като е на цял екран, тя на практика не заема никакво място по екрана като прозорец. Пробвал съм и други екранни лупи, но все нещо не ми харесва в тях и не ми се иска да ги ползвам. 3. При висококонтрастната цветова тема нерядко се случва да се получават цветови конфликти в дадени приложения. Примерно съвпадане на цвета на текста с цвета на фона. Това може да се случи, ако дадената програма има зададен или само цвета на текста, или само цвета на фона, и за цвета на другия елемент разчита да й бъде подаден от Windows. И така - понякога попадам на място в дадена програма, което е или с бял фон и белия текст от темата се слива, или черен текст зададен от програмата, който се слива с черния фон зададен от Windows. Ако ползвам екранната лупа с инвертирани цветове, хем видимостта е що-годе добра, хем ги няма тия цветови конфликти. И така - стигаме до главния ми проблем - в оригиналната AERO тема на Windows 7, цвета с който се отбелязва селекцията в повечето менюта в Windows, както и селекцията на елементите в Windows Explorer, е твърде блед в сравнение с фона, и дори при инвертирани цветове е много труден за виждане. Та въпросът ми е - има ли начин да променя цвета който се използва за селекцията с някой по-открояващ се такъв? Или по-скоро - да се намали прозрачността на цвета на тази селекция, защото мисля че точно високата степен на прозрачност прави селекцията трудно видима (?). Или трябва да изключа някой от ефектите в Windows (в раздел "Производителност"? И ако трябва да изключвам някой ефект - кой? Пояснявам, че пробвах да изключа прозрачността като цяло в раздел "Облик" на "Персонализиране", но това не подобри видимостта на селекцията. Предварително ви благодаря за указаното съдействие!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, г-н Колев,

Аз ще се опитам да Ви помогна. Не разбрах езикът на операционната Ви система какъв е.

За по-сигурно ще приема, че е на английски.

Готовите теми на Windows ВИНАГИ могат да се променят.

Лошото е, че не става до перфектност, за всеки човек.

На Desktop-a --> Personalize --> Windows Colors & Appearance

На прозорецът "Windows Colors & Appearance" му задайте да Ви отвори класическият вид на настройките ("Open Classic appearance properties for more options");

Както ще забележите прозорчето е същото от което му задавате темите. Изберете си темата която искате да модифицирате. Влезте в допълнителните настройки (Advanced);

Появява се прозорче (Advanced Appearance), в което има падащ лист (списък).

Примерно като му зададете Icon, можете да и зададете големина, големина на текста под иконата, шрифтът на текста по иконата, вкл. и цветове.

По същият начин можете и останалите неща да модифицирате по ваше желание. (другите от падащият лист);

Интересното е че ви дава и да го видите преди да сте му дали Apply.

П.С. Ако нещо не става, или сте ползвали този вариант кажете ми.

Ако пък нещата са чудесни - пак ми съобщете. По възможност на Лично съобщение или на майл: [email protected] .________

Best Regards

Christiyan Prodanov

Редактирано от Christiyan Prodanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото успях да разбера, под Windows 7 и стил Aero, няма възможност да се промени цвета на фона за избран елемент в контекстно меню през нормалните настройки за темата. Може да стане ако се модифицират файловете за темата - dll и msstyles

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Windows-а ми е на български, но това не е от значение - мога да се оправям и с английската терминология :).

Като отидох в "Персонализиране -> Цвят и облик на прозорците -> Разширени настройки на облика...", видях следното съобщение:

За да включите Windows Aero, изберете тема на Windows. Избраните тук цветове и размери са валидни само ако сте избрали основната тема на Windows 7 или темата за лесен достъп.

От опита си досега знам, че започна ли да правя модификации на темата в този прозорец, Windows AERO ще бъде изключен, а заедно с него и полезните му функции. Всъщност, доколкото разбирам съобщението по-горе, дори да правя промени в този прозорец, те няма да се отразят върху стандартната тема на Windows 7 с включен AERO. А и като погледнах, цвета за селекцията там е ясно видим, Само че в менютата и в Windows Explorer изглежда така, все едно е полупрозрачен. Даже сега пробвах да сменя цвета за "Избрани елементи" в този прозорец за персонализиране, но това наистина не се отрази върху Windows 7 AERO темата. Тъй че явно не в цвета е проблема, а в неговата прозрачност при менютата и елементите в Windows Explorer. Сигурно има начин да се промени това без да се изключва AERO, но въпросът е - "Какъв е той?".

Все пак ви благодаря - оценявам желанието ви да ми помогнете :).

Доколкото успях да разбера, под Windows 7 и стил Aero, няма възможност да се промени цвета на фона за избран елемент в контекстно меню през нормалните настройки за темата.

Може да стане ако се модифицират файловете за темата - dll и msstyles

Явно наистина не може. А модифицирането на тия файлове не е нещо с което съм запознат, и не ми се иска да бърникам и да прецакам нещо. Жалко наистина, че от Microsoft не са успели да направят висококонтрастна AERO тема, или да накарат екранната си лупа да работи на цял екран без AERO.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега като се замисля, съм Ви диктувал от гледна точка на Вистата. Има разлика. Ще се опитам да погледна в най-скоро време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...