Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За врачките....

Препоръчан отговор

Толкоз път, за един път....никой си път :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 898
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Общуването с врачки, баячки, леещи куршуми, извикващи мъртъвци, гледачки на боб и други е забранено ог Бог:

Ако имаше всесилни божества, нямаше да има 45 години комунизъм.

За твое сведение, огромната част от клиентелата на врачките са и набожни. Пробват и с молитви, ама като няма резултат и се влачат при врачките, щото са назор.

Толкоз път, за един път....никой си път :no-no:

Еми ти я покани на екологичен туризъм във ферма при патките на майка ти за един месец, и там в плевнята кво изкуство ще сътворите само ...

Пък може да се разберете да ти доведе и тази, та да е по-разнообразно

Публикувано изображение

тази пък танцува за пари, ще я научиш на ръченица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше всесилни божества, нямаше да има 45 години комунизъм.

За твое сведение, огромната част от клиентелата на врачките са и набожни. Пробват и с молитви, ама като няма резултат и се влачат при врачките, щото са назор.

Набожност не значи вяра. Ако човек искрено вярва и е Божията воля ще получи това, за което проси в молитва. Ходенето на врачка няма да реши проблема, но ще донесе нови проблеми за човека. Бог изпраща изпитания на хората. Наличието на изпитания, трудности, проблеми не са критерий за това дали го има или не.

Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?

Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.

Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?

B: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот – пъпната връв – и без друго е твърде къса.

B: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.

B: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.

Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?

B: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея; без Нея не можем да съществуваме.

Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.

B: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?

Превод Пламен Сивов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Набожност не значи вяра. Ако човек искрено вярва и е Божията воля ще получи това, за което проси в молитва. Ходенето на врачка няма да реши проблема, но ще донесе нови проблеми за човека. Бог изпраща изпитания на хората. Наличието на изпитания, трудности, проблеми не са критерий за това дали го има или не.

За да е ясно, аз съм закоравял атеист.

Така, божества няма но има хора които имат нужда да бъдат закриляни и да им помага някой, та се заплесват по религии. В различните континенти са си измислили различни религии за местно ползване.

Значи набожните се опитват да се изхитрят, като ходят и при попа и при врачките. Щото колкото и а да са найвни, усещат че нещо не е наред с религията , след като свещениците са педофили например. И си викат, да пробват и с врачките пък и по нумерология и астрология може да се позаплеснат. По отнесените си купят някоя книжка и зарежат християнството за да станат будисти или някакви други и така. Въпрос на вътрешни потребности от ирационално мислене е това.

Католиците са ги горели на клада врачките и пак не са се справили с потребността на наивните да търсят помощ от магьосници.

Религиите се крепят на липсата на критично мислене у хората. А този който не се е научил да мисли критично, сега при условията на демокрация, може да си напазарува друга вяра в каквото му хрумне. Попада на някой гуру и му става последовател в неговата секта.

Значи ако твоят богчо ти върши работа, дръж си го, ама на други им трябват и врачки, да направят магия на побойника съпруг да пукне и да им остави къщата да си живеят на спокойствие в нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Премиерът е заобиколен с женско внимание, но сърцето му е свободно.

Теодора Стефанова: До 2014 г. Бойко Борисов ще се ожени!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изрових една снимка която съм я правил при една многоооооо печена врачка през 2005г.

Да видите истински оръдия на труда - кристална топка, махало, таро карти няколко вида

Публикувано изображение

Що пари са изкарани с тези пособия ...

Редактирано от Belge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изрових една снимка която съм я правил при една многоооооо печена врачка през 2005г.

Да видите истински Oръдия на труда - кристална топка, махало, таро карти няколко вида

На мен на галбици ми приличат ! Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да видите истински оръдия на труда - кристална топка, махало, таро карти няколко вида

Публикувано изображение

Доколкото виждам, тази врачка е ползвала Таро, но подредбата на картите, покривката върху която са подредени и наличието на други атрибути не ми прави добро впечатление.

Аз имам специално отношение към картите Таро и мисля, че хората, които са на "ти" с тях са твърде малко, поради това, че човек трябва да притежава много качества, за да разгадае успешно посланията им.

Уважавам хората, които наистина владеят Таро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам, тази врачка е ползвала Таро, но подредбата на картите, покривката върху която са подредени и наличието на други атрибути не ми прави добро впечатление.

Аз имам специално отношение към картите Таро и мисля, че хората, които са на "ти" с тях са твърде малко, поради това, че човек трябва да притежава много качества, за да разгадае успешно посланията им.

Уважавам хората, които наистина владеят Таро.

Първо уточнение за снимката,

оцеляла е май само в този малък размер. През 2005г. е трябвало малка снимка и оригиналният файл от 1600 на 1200 пиксела вероятно е изтрит. Ако го намеря някой път, ще се видят по-добре картинките. Спомням си че тя искаше кристалната топка да е в центъра, ама се получаваха кофти отражения от картите зад нея, та отиде горе. Фонът от цветята е избран за да се харесва на жените, а мнозинството от тях не се занимават да четат книги за "разчитане" на послания от парченца картон ( таро). Картите са избрани според картинките на тях, да не са отблъскващи, щото май имаше доста грозотии на скелет с една коса и другите не си ги спомням. Реденето е мое, според критерии нямащи нищо общо с вярването в таро карти. Ролята на снимката е била рекламна. Нещо което да покаже че врачката има няколко вида карти и кристална топка и махало. Това са лесно разпознаваемите от широката публика пособия, ползвани от врачките във франция и Белгия. Всъщност, най-познатото заглавие на таро карти е това:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Tarot_de_Marseille

ама картинките му са особено грозни и врачката е избрала да работи с други по-приятни за гледане карти, които са и повече на брой.

Сега за вярването в таро карти,

еми аз не вярвам на картончета, съжалявам за откровението в точно тази тема, ама съм искрен.

Тука и по бакалиите продават таро карти и най-вече много книги за тях. Всяка карта си била имала значения и ти описват с какви ли не измишльотини. Аз мисля че таро се ползва за да бъде излъгана по-лесно наивната клиентка, че това което й разправя врачката е вярно. Картите нищо не казват, абсолютно нищо !!! Врачката се справя да наговори разни измишльотини, които да се харесат на клиентката.

Е, по телевизии, радиа, списания и вестници разправят че уж картите били "Говорили" и казвали отговори на въпросите които си задава отчаяната изоставена клиентка от съпругът й.

Според врачката която аз познавам, най-много ходят при нея заради сантиментални проблеми породени от несподелена любов и изневяра и раздели. А тия легенди дето е щяла тя да ти каже къде да си намериш изгубения златен пръстен, са само за смайване на наивната публика.

Та според мен, да владееш найстина таро , означава да можеш да будалкаш успешно найвни хора че картите били познавали.

А това че ще си способна да ги избудалкаш каквото си искаш, не означава че не можеш да им направиш и добро, ако имаш парична изгода от това.

Така мисля аз.

А пък хората страдащи от халюцинации, които вместо да ходят да се лекуват при психиатър, се обявяват за медиуми и за "велики" таролози ( познавачи на таро карти) , ти ги оставям на теб, ти да си ги уважаваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А пък хората страдащи от халюцинации, които вместо да ходят да се лекуват при психиатър, се обявяват за медиуми и за "велики" таролози ( познавачи на таро карти) , ти ги оставям на теб, ти да си ги уважаваш.

Според мен това изречение не биваше да го пишеш, но...всеки с манталитета си. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Гадателка на аспержи прави прогнози за 2012

Британска гадателка, която твърди, че е единствената в света, която гледа на аспержи, предвижда две кралски бременности и крах на еврото

Британска гадателка, която твърди, че единствена в света гледа на... аспержи, предвижда две "кралски" бременности сред прогнозите си за 2012 г.

Джемайма Пакингтън, която се определя като "аспержосенс", хвърля зелените стъбълца - които впрочем са много полезни - във въздуха и разчита бъдещето по формите, които образуват, когато паднат.

Аспержите са зеленчук, предпочитан както от истинските гастрономи, така и от привържениците на диетичното и здравословно хранене.

Шегата настрана, но 56-годишната Джемайма всъщност е направила десетки точни прогнози досега - включително провала на бившия британски премиер Гордън Браун, финансовата криза и отличаването на британския филм "Речта на краля" с награда "Оскар".

Едно от най-впечатляващите й предсказания е именно, че Гордън Браун не само ще загуби политическата надпревара, но и изцяло ще напусне политиката след изборите през 2010 г.

Миналата година пък тя позна, че ще има кралско бебе - второто дете на Питър Филипс, син на принцеса Ана.Днес Джемайма представи прогнозите си за тази година, съобщават британски медии. Сред тях са двете кралски бременности (не е ясно дали едната бременна е на Кейт Мидълтън), смяната на лидера на една от основните партии в страната, крах за еврото и смърт на висша британска особа.

Гадателката предвижда и слава за страната си на Олимпийските игри в Лондон тази година, но лошо представяне на английския футболен отбор на европейското първенство.

Според Джемайма тази година ще излезе наяве хомосексуалността на някои знаменитости, ще има референдум за прехвърлянето на властта в Шотландия, ще влязат в сила нови закони срещу хакването на телефони, а на Оскарите ще блести... животно.

Джемайма, която сега живее в Бат, признава, че на мнозина това се струва абсурдно и смешно, но напомня, че е познала съвсем точно много неща.

По думите й тя гледа на аспержи от 8-годишна. Нейната леля гледала на чаени листа и Джемайма наследила дарбата й да вижда в бъдещето.

Британката обаче използва само пресни аспержи от Уорчестършир, отглеждани в областта Вейл ъв Ившам, където са главните снабдители на страната с този зеленчук.

vesti.bg

Какво ли не ползват хората, за да предскажат бъдещето! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гадателка на аспержи прави прогнози за 2012

Британска гадателка, която твърди, че е единствената в света, която гледа на аспержи, предвижда две кралски бременности и крах на еврото

[...]

Какво ли не ползват хората, за да предскажат бъдещето! :)

:lol6: :lol6: :lol6:

Обаче това с аспержите ме развесели от все сърце!

Усещам как след този материал и по нашите географски ширини ще се появят гадателки на аспержи. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Какво ли не ползват хората, за да предскажат бъдещето!

Колко ли не будали има, които да вярват на всякакви психично болни?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро става въпрос за хора, които имат способност да внушават определени неща. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето врачки въобще не са психичноболни, а имат усет към печеленето на пари. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето врачки въобще не са психичноболни, а имат усет към печеленето на пари. :)

Към това бих добавил и усет към будалите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро става въпрос за хора, които имат способност да внушават определени неща.

Повечето врачки въобще не са психичноболни, а имат усет към печеленето на пари.

Към това бих добавил и усет към будалите.

Честно казано ми е абсолютно, напълно и тотално все едно. Ако будалите имат пари, да си ги раздават където искат.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен" - Алберт Айнщайн

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забраниха рекламата на врачки в Украйна

Украинският парламент е внесъл аналогични поправки и в закона „За телевизията и радиото”. Сега се забраняват предаванията, в които „на телевизионните зрители и радиослушателите се предоставят услуги, свързани с магия и гадаене, а също и платени услуги в сферата на народната медицина”, пише православният сайт "Двери".

Предстои правителството да разгледа и въпроса за това дали е целесъобразно гадателките, астролозите и хиромантите да бъдат записвани в украинския списък с професии.

По-рано в украинския парламент е бил предложен за обсъждане законопроект, предвиждащ пълна забрана за дейността на знахарите, гадателките и астролозите. За нарушаване на забраната авторите на документа предвиждали глоби.

Още през 2006 г. италианският парламент забрани на всички телевизии да излъчват в дневните часове реклами на магьосници, гадатели, астролози и екстрасенси, както и дневната реклама на врачки. Решението на италианските власти бе взето под влияние на множество журналистически разследвания, които разобличиха триковете на "магьосниците".

bnews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дните около Новите години са дни на жътва за екстрасенсите и гадателите. На карти, на боб, на кафе, на звезди, на пъп, на извънземни - гледа се на всичко, което дойде под ръка, след което с пророчествата се търчи по редакциите, за да се просветлят читателите какво ги очаква през годината. Какво ни обещаваха родните газети за изтеклата година?

"В резултат на ядрените оръжия в северното полукълбо няма да остане нищо живо. Затова мюсюлманите ще започнат война срещу всички европейци, обвинявайки ги за унищожението"... Според "ТРУД" това било пророчество на покойната Ванга.

Едно нещо ни смущава - след като в северното полукълбо няма да има жив човек - срещу кого ще воюват мюсюлманите?

Личната астроложка на Берлускони г-жа Теодора Стефанова пък предсказа, че през 2011-а Бойко Борисов и Сергей Станишев ще се оженят. Не един за друг - ама и вие сте едни - всеки поотделно!

Най-добрата гледачка на карти Таро г-жа Людмила Захариева пък предрече, че "следващият президент на България ще е жена." Е, до известна степен позна - новоизбраният президент г-н Плевнелиев заяви, че в предишния си живот бил ирландска овчарка...

в."Стършел", бр.3419

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро става въпрос за хора, които имат способност да внушават определени неща.

Нищо не си разбрал, относно вярването.

Предсказване на бъдещето няма.

Има объркани и неособено умни хора, които имат нужда някой да ги напътства в живота.

Те предпочитат някой друг да вземе решение относно бъдещето им, за това ходят по врачки.

Ама такиви истини в твоите псевдо-научни книжки по психоанализа няма да прочетеш, щото тези които ги пишат са също податливи на нерационални вярвания.

Когато ти е трудно да приемеш че няма божества, става и трудно да отречеш хипотетичната възможност за "работещи" предсказания отосно бъдещето. И почваш да си самофабрикуваш някакви изчанчени обяснения, защо били познавали врачките. Ти си решил че те ( врачките ) били внушавали на клиентките да направят възможно осъществяването на някакво предсказание. Ама твоят проблем се състои в неспособността ти да проумееш че няма нищо такова. Има лъжи от страна на ходещите по врачки, че им били познавали много, също както в сектите се самонадлъгват в кой от тях е бил слезнал светия дух. Клиентките имат нужда да вярват че врачуването "работи" и лъжат и мажат колкото могат, за да се разнася мълвата постоянно че някаква си врачка била познала нещо невероятно. Вярването във врачуване е същото като вярването в божества. И врачуването и боговете не съществуват, ама вярващи хора и за двете се намират от хилядолетия.

Значи нпиши се някъде с големи букви ето това -

няма богове няма врачуване

- и си го чети по 9 пъти на ден, докато го повярваш и ще ти светне, кое, как и защо става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не си разбрал, относно вярването.

Предсказване на бъдещето няма.

Има объркани и неособено умни хора, които имат нужда някой да ги напътства в живота.

Те предпочитат някой друг да вземе решение относно бъдещето им, за това ходят по врачки.

Ама такиви истини в твоите псевдо-научни книжки по психоанализа няма да прочетеш, щото тези които ги пишат са също податливи на нерационални вярвания.

Когато ти е трудно да приемеш че няма божества, става и трудно да отречеш хипотетичната възможност за "работещи" предсказания отосно бъдещето. И почваш да си самофабрикуваш някакви изчанчени обяснения, защо били познавали врачките. Ти си решил че те ( врачките ) били внушавали на клиентките да направят възможно осъществяването на някакво предсказание. Ама твоят проблем се състои в неспособността ти да проумееш че няма нищо такова.

В психологията е описано много добре явлението "самоосъществяващо се пророчество" и то функционира на принципа на внушението. Механизмът на внушението даже е доказан експериментално. Плюс това, тези техники се използват много ефективно в рекламата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В психологията е описано много добре явлението "самоосъществяващо се пророчество" и то функционира на принципа на внушението. Механизмът на внушението даже е доказан експериментално. Плюс това, тези техники се използват много ефективно в рекламата.

Този дето ти ги е описвал тези работи, те е излъгал.

Вместо да проумееш че всичко е лъжа и измама - врачките лъжат и клиентките им лъжат двойно повече от тях, ти си тръгнал за търсиш несъществуващи оправдания за несъществуващи сбъднати предсказания.

В СУ преди 1989г. имаше един преподавател по психология - Другарят Леви ( вероятно еврейн ). После май е стигнал до професорска титла. Та тоя сладур, тогава по комунистическото време, благодарение на това че знаеше френски, беше много запознат с тази материя. Запознат, ама по-скоро отнасящ се с уважение към парапсихологията. Толкова голямо му беше уважението, че беше препоръчал на един в началото на 1987г. да си пише дипломната работа на такава тематика.

Значи, ето сега аз тука през 2012г. ти заявявам, че такиви професори по психология, които залитат по симпатии към парапсихологията, за мен са кръгли нули. Нищо че е изчел два комиона книги. А пък ти четеш книги писани от подобни автори и си мислиш че е вярно това което ти разправят. Будалката те, за да се правят на интересни и да им обръщат внимание.

Собственият ми баща ми показва преди 5 години някакви книжки по астрология - с хороскопи бе. Човека имаше желание тъпотиите писани от някой да са верни. В неговата зодия писаното било верно, пък и в мотя било верно и дрън дрън та пляс. Иди му обяснявай че има "безброй" софтуери на различни езици, които ти изкарват хороскопи, все различни за една и съща зодия, или че ако чете по вестниците кво пише пак се вижда с просто око какви тъпотии са. На човека си му трябва като отиде на гробища, да запали свещ и да се прекръсти. Така се било правило.

А сега де ?

Я да ми обясниш, ти от гледна точка на твоята психология, що има нужда баща ми да вярва в задгробен живот ? Описан ли е в твоята психология сбъднат задгробен живот ?

Редактирано от Belge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този дето ти ги е описвал тези работи, те е излъгал.

Вместо да проумееш че всичко е лъжа и измама - врачките лъжат и клиентките им лъжат двойно повече от тях, ти си тръгнал за търсиш несъществуващи оправдания за несъществуващи сбъднати предсказания.

От твоите постове става ясно, че според теб човекът може единствено да реагира на прости стимули чрез прости реакции. От тази гледна точка няма как да разбереш някакво по-сложно психологическо поведение, колкото и да ти пиша.

Я да ми обясниш, ти от гледна точка на твоята психология, що има нужда баща ми да вярва в задгробен живот ? Описан ли е в твоята психология сбъднат задгробен живот ?

За човека страхът от смъртта има шоков характер и вярата в задгробния живот намалява този страх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... дори животните имат усещането за принадлежност към нещо повече, много повече от обикновенното си съществуване. Наистина ли сме само едни биороботи, програмирани да оцеляват и да се размножават? Ако е така, кой е програмиста? Н.В. Еволюцията ли? А нея кой я е програмирал? --------------------- Честит дебел и пухкав сняг! :snowballfight: --------------------- И сме нещо повече от фабрика за л....а, повЕрвайте ми! Ч3естна шебешка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... дори животните имат усещането за принадлежност към нещо повече, много повече от обикновенното си съществуване.

Наистина ли сме само едни биороботи, програмирани да оцеляват и да се размножават?

Ако е така, кой е програмиста? Н.В. Еволюцията ли?

А нея кой я е програмирал?

---------------------

И сме нещо повече от фабрика за л....а, повЕрвайте ми!

Ч3естна шебешка!

Кои животни? :P

И кое е това повече?(знаеш, че съм научен->войнстващ(!?) атеист, надявам се че не е нещо свързано с религии, вярвания и т.н)

Еволюцията няма нужда да се програмира, процес на адаптация към условията, където оцелява най-силният...Ние сме единственият вид, който може да бъде видян практически от единият полюс до другият и сме се оказали доста адаптивни...

Choose Life

http://www.youtube.com/watch?v=0K-V8ZWyNMs

Верваме ти, вЕрваме ти на чеЗната шебешка, че сме повече...Ама едва ли по твоят начин... :P

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване