Премини към съдържанието
acceco

КАТ прибира австрийските зелени транзитни номера

Препоръчан отговор

Някой може ли да каже, вярно ли е че КАТ прибират транзитните номера когато отиваме да ги сменим с български.

Преди няколко години внесох за себа си автомобил. Тогава ми върнаха зелените номера и по приятел ги върнах отново в Австрия за което получих 190 шилинга платени от мен (като гаранция, че ще си върна номерата отново в Австрия).

Преди седмица мой роднина внесе автомобил от Австрия и КАТ му пребраха транзитните номера.

Въпросите са ми:

Законно ли е да се прибират тези номера от КАТ при положения, че трябва да се върнат от роднината ми в Австрия.

Нама ли при следващо влизане или закупуване на нов автомобил да си има проблеми с предните номера, че не ги е върнал?

Кого спонсорираме с 36 евро? Австрия или България прибира парите от номерата?

Не трябва ли след като Австрия държи тя да върне транзитните номера, да не взима гаранция, че ние добросъвестно ще си върнем номерата като не ни се дава шанс да направим това.

Нима всички ни третират като мошеници или недобросъвестни граждани и ни нямат доверие, че ще върнем това, за което сме платили прескъпо. 310 Евро за транзитни номера, които се ползват за седмица или 2 мисля, че са най-скъпите номера в Европа да не казвам в света.

Благодаря на посланика на Р Австрия, че ще върне транзитните номера вместо мен. Ами ако и той не е добросъвестен човек и не го стори вместо мен, Ако ги върне и прибере парите ще бъде честно да ме впише в дългия списък на спонсори на съживяването на австрийската икономика. От статистическите данни на агенция митници годишно от Австрия се внасят около 220 000 автомобила. По 36 евро от всеки транзитен номер прави около 8 милиона евро. Митничарите ще кажат това сума ли е, че съм хванал да пиша за нея. За братския австрийски народ може да не е, но за нас си е. Халал да са им, щом нашето правителство приветства тази инициатива на посланика и я прие. Направихме широка крачка по пътя към Европа

Моите уважения към страните в разказа ми.

Ако на друг посланик му хрумне някаква нова идея веднага да я сподели под формата на молба. Нашето правителство обезателно ще я приеме. Нали винаги трябва да сме от надветрената страна щом това е на гърба на народа ни безапелационно ще се приеме. Мислете Ваше Величество полсланици.

Това трябва да е обидно за посланика на европейска държава. Не зная колко е законно по такъв начин да се набират средства, без да се пита желанието на собственика на номерата, дори това да е австрийски документ. Когато някой плаща сума за придобиване на стока, вещ или документ лицето става собственик и получава документ затова, както ми беше издаден и на мен. По логиката на НВ посланика на Р Австрия аз не съм собственик на радиокасетофона, който си купих от Форстингер. Обираме боклуците от пътищата Ви. Не е джентълменско да плащаме и такса за това Достатъчно е, че плащаме златни транзитни номера. 310 евро понякога е по-голяма сума от цената на автомобила който сме купили, но да не забравяме, че в Австрия може всичко да ни се случи.

Много здраве на посланика

и дано не седи по цял ден да мисли

още с какво да ощети гостите българи!

Известни сте с гостоприемството уважаеми австрийци,

но това е друга тема.

(8 часа са ме държали на кафе и 3 бисквити

на гости у местни виенчани).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.