Премини към съдържанието
atk

Трябва ми съвет относно наближаващ Upgrade

Препоръчан отговор

Та,

Кои модел и от къде може да се купи хубав 20-21-22 Инчов монитор LCD,

Какъв рам и от къде може да се купи,

Какъв процесор и от къде може да се купи,

и какво мислите за Extreme N7800GTX TOP/2DHTV,

това или нешо друго ще ми препоръчате и да познахте и от къде може да се купи :).

А да парите нямат значение, желателно само ако може да спестиме ДДС-то че то вече много ме удря по кръста. Иначе няма значение :)

Едит: Е все пак гелдаите да е под 5 000 Лв сумарно не съм Рокфелер :)

Едит2: Ааа дявол ме взел модераторите МНОГО се извинявам че това го тропнах тука, недогледах къде съм мислех че съм в общите въпроси ако не представлява проблем не триите темата а само я преместете но ако не може ... вършете си работата както си знаете :)biggrin.gif

Редактирано от atk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. За какво ще ползваш компютъра?

2. Ако имаш време изчакай да мине Cebit 06 в Хановър 9-15 март 2006г. защото като излезнат новите продкти цените на старите падат.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, щом казваш да се вместим в границите до 5 000 лв., то ето ти една система за толкова парици:

Дънна платка:

ASUS A8N-SLI PREMIUM | NF4 | FSB2000MT/s | DDR400 | SATA II | RAID | SB 7.1| GLAN

Процесор:

AMD ATHLON 64 4200 DUAL CORE/BOX - 64 битов двуядрен процесор.

Памет:

KIT 2x1GB SUPER T DDR 400

Твърди дискове:

500GB HITACHI 7K500/SATA II/8MB

500GB HITACHI 7K500/SATA II/8MB

Флопи дисково устройство:

FDD SONY

DVD - записвачка с Light Scribe ( печат върху носителя )

LITEON SHW-16H5S-15 16x16 DVD Dual RW LS, with 4 pcs Memerex LS DV+R media Retail, 8xDVD+R9 DL; 4xDVD-R9 DL; 16xDVD+-R

Видео карта - две карти в SLI режим

ASUS EN7800GT/2DHT/256MB PCI-E

Кутия:

FOXCONN 3GTH061/PSU 420W PFC

Клавиатура:

KEYBOARD COMPAQ I-NET USB Black & Silver

Мишка:

MOUSE LOGITECH WHEEL OPTICAL USB/PS2 B58 Black

Монитор:

19" PHILIPS LCD 190S6FS 19" TFT LCD,0.294mm, 8ms, Contrast ratio 500, Brightness :250cd/m2, TCO'03,analog

Тонколони:

SPEAKERS CREATIVE INSPIRE 5.1 P5800

Цената в общи линии би трябвало да ти излезе до 5 000 лв., най-много до 5100 лв.

В която и да е голяма софийска фирма да отидеш би трябвало да могат да ти я сглобят

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

nickfox, чудесно предложение.Предложил си не локомотив , а звезден крайцер.Де да бе и цени за компонент написал, щеше да е като по учебник.Сумата според теб минава 5к лв, а и не се вмества поне в 20' LCD монитор според условието.

По-малко рам и единия диск го харчим, за да може да влезе в рамката или мониторът ще е много "жълт". Пък и това SLI дали ще е оправдание, без да знаем намеренията на питащия.Майката и процесорът са мечта.Аз съм с въпросния монитор и нещо не съм възхитен.

Поздрави icon1.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ам хардове вече имам и НЕ са hitachi ащото вече счупих 3 такив аи повече не купувам не знам а зли от грешното място ги купувам какво ам авсе ми дават дефекти.

Дъното вече е A8n-SLI Premium и на сегашната машина,

Хардове имам 500 ГБ така че не ми трябват,

Тонколони имам 5.1 и за сега ми вършат работа :speak:

Както и ЦД/ДВД и Клавиатура

За мишка Logitech LAser G5 не е ли най-добре ???

А да монитор анастоявам да е 20-21-22 Инча защото ще го ползвам за разработка на софтуер и ще ми трябва много пространство да си разпределя мястото за сорс код мястот за дизайн и т.н.

Не е ли по добре д авзема една но Extreme N7800GTX TOP/2DHTV ???

Та това което си написал е страхотно само Аде да те помоля наистина да напишеш 1-во цени, 2-ро да се вместиш в това което бях попитал :) Все пак е упгрейд не ново ПЦ, И да кажеш от къд еможе да сенамерят частите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ам хардове вече имам и НЕ са hitachi ащото вече счупих 3 такив аи повече не купувам не знам а зли от грешното място ги купувам какво ам авсе ми дават дефекти.

Дъното вече е A8n-SLI Premium  и на сегашната машина,

Хардове имам 500 ГБ така че не ми трябват,

Тонколони имам 5.1 и за сега ми вършат работа :speak:

Както и ЦД/ДВД и Клавиатура

За мишка Logitech LAser G5 не е ли най-добре ???

А да монитор анастоявам да е 20-21-22 Инча защото ще го ползвам за разработка на софтуер и ще ми трябва много пространство да си разпределя мястото за сорс код мястот за дизайн и т.н.

Не е ли по добре д авзема една но Extreme N7800GTX TOP/2DHTV ???

Та това което си написал е страхотно само Аде да те помоля наистина да напишеш 1-во цени, 2-ро да се вместиш в това което бях попитал :) Все пак е упгрейд не ново ПЦ, И да кажеш от къд еможе да сенамерят частите :)

<{POST_SNAPBACK}>

atk, извинявам се, че за втори път правя коментар по темата ти без да допринясам съществено.Не подлагам на съмнение намеренията и възможностите да разработваш софтуер.Озадачаващо е трудността, с която пишеш на кирилица допускайки грешки.Бе честно към нас да споменеш, че става въпрос за обновяване на съществуваща машина, а не нова.

Край на не-по-темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    atk, извинявам се, че за втори път правя коментар по темата ти без да допринясам съществено.Не подлагам на съмнение намеренията и възможностите да разработваш софтуер.Озадачаващо е трудността, с която пишеш на кирилица допускайки грешки.Бе честно към нас да споменеш, че става въпрос за обновяване на съществуваща машина, а не нова.

Край на не-по-темата.

<{POST_SNAPBACK}>

1-во правя грешки при писане на кирилица защото съм с нова клавиатура и още не съм свикнал а грешките които съм допуснал като правописни ... give me a brake. Разработвам на VS .NET 2005, използвайки C#, и връзвайки цялата работа към SQL 2005 server. И честно казано за това не ми трябва кой знае колко кирилица.

2-ро Погледни отново заглавието на темата Моля те :speak: Мисля че ще ти допадне .

Какво точно означава "Upgrade"

И без лоши чуваства :)biggrin.gif

Едит: Сега погелднах за какви грешки става дума, факта е че почти всички в следствие на направилно ударен space не ти ли говори нещо ??? Например Неудобна клавиатура ? Спекъл space ?

Едит2: И настоявам монитора да е хубав щото ще си прекарвам много от времето пред него. А ПЦ-то ще се ползва за всичко от Писане на Уорд документи-минаваме през игри, сървърни задачки- и стигаме до писане на софт ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nickfox, чудесно предложение.Предложил си не локомотив , а звезден крайцер.Де да бе и цени за компонент написал, щеше да е като по учебник.Сумата според теб минава 5к лв, а и не се вмества поне в 20' LCD монитор според условието.

По-малко рам и единия диск го харчим, за да може да влезе в рамката или мониторът ще е много "жълт". Пък и това SLI дали ще е оправдание, без да знаем намеренията на питащия.Майката и процесорът са мечта.Аз съм с въпросния монитор и нещо не съм възхитен.

Поздрави  icon1.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ами наложи ми се да гадая донякъде какво се иска. Цената не надминава 5000 лв. Поне в София могат да се купят частите и цялата система да излезе толкова. При условие, че се взема цялата, а не се касае за ъпгрейд само на определени компоненти. Ако се сменят само компоненти, то ще излезе доста по евтино защото отпадат двата диска, тонколоните, записвачки, клавиатура.

А ето и цени на компонентите:

Цени на Мост Компютърс и Мултиелектроникс в долари:

Процесор:

AMD ATHLON 64 4200 DUAL CORE/BOX 418.00 434.00 449.00

Памет:

KIT 2 X 1GB A-DATA DDR400 181.00 187.00 194.00

Видеокарта:

ASUS EN7800GTX/2DHTV/256M 498.00 517.00 535.00

Кутии:

FOXCONN 3GTH061/PSU 420W PFC 63.00 65.50 68.00

FOXCONN 3GTH202/GAMER TOWER 104.00 108.00 112.00

Мишка:

LOGITECH G5 LASER 65.50 68.00 70.50

Монитор:

23 LCD LG 2320A/WIDE/1900X1200 1652.00 1715.00 1778.00

Мисля, че с тези цени и с две видеокарти в SLI режим пак се вместваш в цената от 5 000 лв. Надявам се, че ще си доволен, въпреки че спокойно можеше да си отвориш сайта на някоя компютърна фирма и да видиш какво може да си вземеш и колко ще ти излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

OMFG!

Сега чета за монитора ... доволен ... мхм предоволен съм ! Съмати време обикалям форуми и какво ли не и не бях попадал на това чудо а определено ми харесва. МОнитора е решено какъв ще е и процесора ще взеама това коато казваш аз самия се двуомях за него.Дъното и кутията също ще те послушам само рама не е ли по добре Corasair ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    OMFG!

Сега чета за монитора ... доволен ... мхм предоволен съм ! Съмати време обикалям форуми и какво ли не и не бях попадал на това чудо а определено ми харесва. МОнитора е решено какъв ще е и процесора ще взеама това коато казваш аз самия се двуомях за него.Дъното и кутията също ще те послушам само рама не е ли по добре Corasair ?

<{POST_SNAPBACK}>

Ами може и Kingston, но просто не видях такава и цена за нея. Е, нали дъното ти беше вече такова, каквото аз ти предлагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даде, исках да кажа Захранващия блок и кутията , а междодругото сега сепоразрових още малко за този монитор и ме притеснява Response time: 25 , игрите няма ли леко да се спекли ? Иначе е страхотен :speak: Но ме притеснява този response time. Макар че за голям LCD знам че няма как да сенамери 8/16 но не знам нямам опит все още в тази сфера sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип не съм фен на LCD мониторите. За сега все още са много далеч от качеството на картината на CRT мониторите.

Оставям на страна, че от 17 години работя на компютър и в интерес на истината не нося очила, нито пък ми са чак толкова увредени очите от монитори. Всичко е до нагласа. Преди около половин година взех един LCD монитор за тест. Изтраях го точно 3 дни и си върнах стария CRT монитор. Всеки ден ме боляха очите и главата от кофти образа на LCD монитора, въпреки че бе от добра марка и добър модел. Освен това не ми хареса как се държи с игрите и начина по който виждаш цветовете. С две думи - не ми хареса. А и не бих дал 1700 долара за монитор. Че той златен излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе съгласен съм с теб до някъде, и аз съм луд фен на CRT-tata работя с компятри от 10 години някъде и аз нямам никакви оплаквания но до сега не съм ползвал LCD, Но нямам друг избор можеш ли да ми намериш 21-22-23 visible inches CRT монитор? Който да не заема 2 квадратни метра :)

За това съм принуден да дам толкова пари. Живеия в малка квартира, и стаята ми няма място за телевизор и отделно Монитор за тов аискам да взема хубав монитор голям че хемда мога да си гелдам ТВ, хем като си пиша програмките да има много място по десктоп-а хем като искам да си гелдам филмче бе зда се пуля на 17-ската sad.gif Разбирап ли за това съмпринуден да дам тази маса пари за нещо такова. И за това толкова внимателно подбирам. Вярно е много пари са но е нещо което ще ползвам блах сигурно косур години. До колкото се познавам ... нема да се смени скоро та ще се исплати но ... проблема е че ев трудно да се намери монитор който да удовлетвори всичките неща които искам да правя снего. Response time: 25 това хич не е добре офис и кино окей ама игрите и по бързите филми и някой ТВ програми ще изглеждат като извънземен комикс sad.gif

А кажи какво да правя sad.gif След няколко седмици ще си получа заплатат аот последния проект и ще ходя да пазарувам тези части които ти каза те са лесни ама с тоз пут монитор какво да правя направо съм се побуркал дявол го взел sad.gif

По едно време се бях отчаял и си викам ми хубаво ще взема едно малко ТВ и един 19 CRT ама пак не става нямам място къде да го ръгна тва ТВ, а определено НЯМАМ повече пари за квартира от тези които вече давам. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти малко CRT монитори:

19" SAMSUNG SM-997MB /LH19ISBBCQ/SILVER,96KHz,0.20mm,1600X1200 -76 Hz

Лева ,280,44

21" SAMSUNG SM1100DF/CF21GSBB/ FLAT,121khz,0.20mm

Лева ,627,00

Ето ти линк към модела:

http://www.samsung.com/Products/Monitor/CR...at/CF21GSBU.asp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

я кажете моля една много добра кутия с добро захранване, която да се продава в БГ разбира се:) по фирмиците все ми предлагат някакви цветни и светещи тенекиени боклуци.

и дали ще има скоро на пазара ATI 1900XT? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.