Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търсачката на Data.bg вече става платена

Препоръчан отговор

Реших да погледна темата в датата за това... с любопитство наблюдавам как негативните мнения изчезват за секунди... както е тръгнало май ще останат само мнения възхваляващи великата идея на дата.бг

Нито се знае къде ще отидат парите... аз лично след малко си делвам сайта, не може да се печели на гърба на потребителите и техния труд...

Не знам за вас, но аз не мисля да плащам 2лв (без ДДС, не че той ще стигне до държавата като гледам), много им здраве.

Но ми е интересно дали не трябва да пръкръстят free.data.bg на paid.data.bg

Само се чудя докъде ще доведе това решение... вероятно към аренабг, линкос или саб.бз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 180
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Преди малко олекотих работата на иначе претоварената търсачка на Data.BG - от днес ще търси в няколкостотин файла по-малко. Да подкрепим заедно бедната Дата.БГ... Лично аз няма да позволя някой да печели пари от това, което аз съм качвал абсолютно безплатно. Пари от Warez? Тц, аз отказвам да бъда забъркан в това. Предполагам, че по някое време ще спрат и възможността за триене, така че ако решите да последвате примера ми, действайте. Решението е Ваше.

ПП. Тук е мястото да се извиня на колегите, които са качвали в едно друго време при други условия принудително в моя акаунт - wankata.data.bg вече не съществува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mного хубаво мнение, Nicky!

Аз искам да допълня, че data.bg можеше отдавна да е data.ws (warez). Досега

датата крадеше от авторите на програмни продукти и медия, заради изключтителната warez насоченост. Поне да се бяха постарали да излагат коректно и прегледно информацията, която предоставят. За справка още на заглавната страница "Последни IT новини" се публикуват често писания за продукти, без да се посочват данни за автора, сайт и др. Важното е да е хакната, кракната и толкоз. Грехота е да се публикуват пробни (trial) версии, колкото и да са нови. Новина е, когато има нов сериен номер или крак.

Но вече датата предпочете да увеличи размера на кражбата и сложи потребителите в тази кошница.

Добавено: Понеже се засякохме с Wankata, аз също трих каквото съм качил там и преди малко направих за последно посещение и клик на датата. Завинаги.

Редактирано от linka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тия от Датата са големи смешници,Те да не мислят че Интернет започва и свършва с тях,Ама като са решили да се самоубиват прав им път.Ей,къде са руснаците-на няколко милисекунди път.Те там си имат всичко,да не говорим пък за други нации.

Ха наздраве за Упоената от алкохолни пари Дата!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако е до въпрос предпочитам да си платя 2 лева пред "лукса" да ползвам торенти,но трябва да има съдържание.Торентите ви "работят" по другия начин - теглите нещо за един час а го качвате за 16 при това до рейтинг 0.4 .Тоест губят ви времето и ви скапват компютъра. Така че не виждам защо трябва да подскачате - офертата принципно е добра макар и не за дата.бг  .

<{POST_SNAPBACK}>

Това,че Ъплоуд скороста,която имаш е малка не важи за всички :speak: .

Аз лично послушах Wankata и делнах малката,но все пак директория в датата.

Жалкото е,че ще има хора които да дадат тези пари.

Въпросът ми е малко off,но все пак да питам:

Как се влиза в датаком-а?Имам една стара директория,която не е пипана от доста време,но никаде не виждам влез или т.н.Благодаря за разяснението предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

host address: free2.datacom.bg

port 21

Ако си спомняш името и паролата си значи всичко е на 6 :speak:

Иначе ако искаш да я видиш http://info.datacom.bg/потребител

ПС:Ванка късметлия си мойто мнение и 10 секунди не се задържа в датата. Така и не разбрах какъв таралеж имат в гащите, че трият всичко... както и да е със здраве

Редактирано от Nicky (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да се появя и аз, че само пуснах фитила, пък ... :speak:

Какво да кажа - независимо от написаното от всички по темата, смятам, че продължаваме да се лутаме между правилното и неправилното, между икономически изгодното и набутването.

Няма как да бъда доволен, че ми спират този source за инфо, и по-рядко - за данни. Това е въпрос най-вече на навик. От друга страна съм доволен, защото самата дата.бг показа за какво иде реч при тях - повториха чалъма на арена-та, само че със закъснение.

И в двата случая не са прави, ама никак. Можеш да споделиш нещо, което е твое, когато споделяш чуждото, вече си само консуматор - а да претендираш за права, в т.ч. финансови, върху тези данни е некоректно, глупаво и несправедливо.

Затова подкрепям идеята на Ванката и др., които са си направили труда да качат достатъчно файлове, в решението им да ги премахнат от дата-та. Но правя едната забележка - нека не забравяме, че всички ние си оставаме само ползватели на софтуера (и пр.), за който нямаме авторски права.

И единственото, което ни остава, за да не бъдем гузни пред съвестта си, е да споделяме FREE това, до което сме се добрали по един или друг начин.

Дата.бг буквално се изплю по този въпрос. Съответно ще получат в отговор същото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никога несъм ползвала data.bg,затова пъk имам kal-data :speak:

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е по правилното решение по добре да си плащаме както е на запад. По добре да имам един филм или една mp3 ка легално отколкото не.Винаги съм мразил дата.бг и това за мен е една радостна новина. УРАААААА !!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и не претендирам да имам авторски права. Но и няма да позволя някой, който също ги няма, да иска да му плащат за същите файлове без авторски права въпреки липсата им. Давам си ясна сметка, че самият аз, в опит да предоставя нещо на някого, извършвам един вид престъпление. Но още по-голямо престъпление е да имаш безочието да караш хората да ти плащат за това, да искаш да ти плащат за нещо, което по състава си е престъпление и за което на всичкото отгоре даже не си се потрудил. Няма да стане.

На въпроса защо не ми трият мненията.. В Дата.БГ има един неписан закон - не пипай мнението на колега, каквото и да е писал.

Wankata, бивш Дата.БГ Модератор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, трябва да признаем, че имаше какво да се сваля и търси, когато ти е необходимо , ама чак пък платено.... в тази "Изтерзана и Обрулена" България е малко (много) в повече....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

осраха се още когато въведоха ограниченията за АDSL абонатите. Както и да е, от 2 години без 1-2 месеца съм към ADSL и от горе-долу толкова не тегля нищо от тях. И от арена не тегля. Хората които плащат тези 4 лв. или са много богати, или са много глупави. Нямам представа кой малоумник прокарва тази политика, но това би довело единствено до намаляването на абонатите на хоумлан. Това е политика на самоизолиране. Най-малкото защото 1. не са толкова добри като арена; 2. не виждам никакви предимства да си им абонат. А че в БГ както и в останалия свят нищо не е фрии е ясно... А да изкарват законно пари от незаконни неща... това само тук може да стане... Имам 1-2 файлчета в моя акаунт, но определено ме мързи да влизам и да ги трия. Ванка, правилна постъпка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласявам се djagi за това че те нямат право да изкарват пари от незаконни нешта и аз имах едни фаълчета в своя аккаунт но днес преди малко ги изтрих с удоволствие cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.dragozow.data.bg

www.dragozov.data.bg

www.kokidragozow.data.bg Програмите с лекарства отидоха по дяволите,пратих ги в кошчето.За в бъдеще мога и да кача нещо ама ще си помисля.Имам два акаунта в Дейтаком,ако трябва ще направя още един и пак ще качвам докато може ама тия от Датата да изкарват парички от моите нелегални файлове...да забравят.Самия замисъл да търсиш крак или сериен номер за програма и да е безплатен,кви два лева(не съм за тах разбира се).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно наглостта наистина няма граници и българските провайдери си намериха ново амплоа. След Арената, сега и датата почнаха да вземат пари от нелегалната дейност.

С помощта на Wankata също затрих цялата си информация там, защото не искам да участвам в едно такова начинание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се прави от някой внедрен агент на БТК :bye: , защото ако не си им бил абонат до сега, имаш още един повод да им станеш. Вива СуперЛюбо biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това се прави от някой внедрен агент на БТК :bye: , защото ако не си им бил абонат до сега, имаш още един повод да им станеш. Вива СуперЛюбо biggrin.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ако имаш предвид, че ако си с АДСЛ е базпари, не си прав! Аз съм с БТК АДСЛ 512 безкрай и ми излиза, че трябва да им цакам 2 лв!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен това е по правилното решение по добре да си плащаме както е на запад. По добре да имам един филм или една mp3 ка легално отколкото не.Винаги съм мразил дата.бг и това за мен е една радостна новина. УРАААААА !!!!!

<{POST_SNAPBACK}>

И кое им е легалното на филмите и MP3-ките и въобще всички файлове качени в дата.бг ? :)

Не, не... Няма никакъв смисъл да плащаш за нещо, което е НЕЛЕГАЛНО и да си мислиш, че е легално... Ако файловете качвани на дата.бг бяха легални нямаше да си имат проблеми с НСБОП...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз имам един-два сайта и толкоз! Тях няма да ги трия, защото не помагат никому. Обаче едни познати качваха много музика там и ще зема да я делна. Ама то нали бяха казали, че мястото е 250мб, а не 2гб както преди, а там имаше адската музика => са изтрили нещо.

www.hardcoremusic.data.bg => история! А беше доста голям архив с hardcore/punk музика!

Има и поздрав

Редактирано от xsakex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм изненадан.Дали ще има разумно обяснение обаче.../Във връзка със събитията случили се през 2005 г. (забрана на търсачки, ограничаване на дисково пространство и т.н. по нареждане на съответните служби)/????

Тогава да си махна и моите търсачки от компа --по нареждане,а?!?!?!

:):whist::whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За текущите акаунти

1. Никаква информация няма да ви бъде изтрита от акаунта. Просто няма да имате възможност да ъплоудвате, докато не се абонирате за пълния пакет услуги

Такааа... никаква информация не ми беше изтрита от акаунта... като изключим премахването от уеб страницата ми на панела с линковете към директориите и превръщането на retro.data.bg в неизползваема (това беше цяла сутрин, докато не написах мнението което четете в момента, то не беше брутално изтрито и страницата оправена)!!!

Няма да коментирам колко не етично и пошло е това (да сигурно някой админ с изкривено чувство за хумор добре се е посмял), както и факта, че не ни предупредиха ден по-рано, че ще ограничават достъпа - плоските им номера не могат да ме изненадат вече. Само ми е интересно какво точно ги задължиха НСБОП да платят, та изведнъж стана непосилно скъпо и се наложи и потребителите да плащат?!? Нима вече не са се изплатили капиталовложенията, рекламите и парите за пиринга които им се плащат от сума доставчици години наред не стигат да се издържа Дата.бг или просто алчността за пореден път надделя и вместо да повишат качеството - вдигат цената?!?

Бих дал тези 2 лв ако знам, че в замяна ще мога да тегля нормално от сървърите им. Но съдейки по досегашният ми опит в това отношение - връзката към store1 е по-зле отколкото към страницата на Камбоджа, store3 има достатъчно латентност да засрами сървърите в Никарагуа, store2 е беден като Колумбийски доставчик, а търсачката дава "заето" по-често от телефоните на Белия дом по време на криза. Ако ги давам тези пари - дали ще получа по-качествена услуга или "същото", но срещу заплащане???

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Явно наглостта наистина няма граници и българските провайдери си намериха ново амплоа. След Арената, сега и датата почнаха да вземат пари от нелегалната дейност.

С помощта на Wankata също затрих цялата си информация там, защото не искам да участвам в едно такова начинание.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз изтрих всичко, което бях качвал и им оставих едно малко съобщение, което може да видите тук. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш предвид, че ако си с АДСЛ е базпари, не си прав! Аз съм с БТК АДСЛ 512 безкрай и ми излиза, че трябва да им цакам 2 лв!

<{POST_SNAPBACK}>

Не бе човек :) Имам предвид, че е хубаво да се ползва качествен нет и да не ти пука от някакви, дет са решили да ти вземат 2 лева, а да си сваляш като пич от където си искаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще е най- добре,когато жена ми или детето ползват търсачките да ми дават по 2 лв.без ддс. Добре ли е ?! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам против да си преместя информацията, но да я изтрия - смятам че потребителите ще загубят от това. Ако имате предложения за друг сървър (който евентуално няма да ми сложи такса 5 лв след месец) - с радост ще се захвана с прехвърлянето...

Сагата продължава, понеже Data.bg трият яко постовете, пиша и тук:

Че са положили труд положили са. Но той отдавна се е изплатил, наред с масивите и всички вложени средства. Това за което недоволстват хората petko е, не че ще плащаме за Дата.бг - в момента така или иначе плащаме (забравящ че доставчика ти на пиринг им плаща, което в крайна сметка ти образува и цената на достъпа вкъщи), а че ще плащаме повече за в най-добрия случай същото! :x

На тебе това не ти прави впечатление, защото сигурно си към HomeLag, но по-голяма част от потребителите тук не са и това ще им натежи още повече на бюджета. Сложи отгоре 5 лв за Арената, за кабелна, за самия Интернет и изведнъж капка по капка, левче по левче... Затова сме и толкова зле - защото се примиряваме с подобни рекети.

П.П. Тъй-като съм почти 100% сигурен, че постът ми ще бъде изтрит (понеже не е нито позитивен нито угоднически) - най-добре е тези които мислят, да изразяваме мненията си в нормални форуми без комунистическа цензура...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване