Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

marto008

Спад на производителността при overclock

Препоръчан отговор

Става въпрос за процесора от подписа, като визирам COD 4 - при едноядрен на 3,6GHz дава по-добри резултати от двуядрен на 2,7GHz. Просто става така: мисия - Sins of the Father, 1680x1050, 4xAA, Extra, Extra, Extra, AF Max. Тука, в началото на мисията държи 45 кадъра без да му пука дали е едноядрен или двуядрен процесора, след това при бензиностанцията кадрите са идентични. Има и една част, в която семпрона като едноядрен на 3,6GHz вади повече кадри, от колкото като двуядрен на 2,7GHz. Утре ще направя клипове и ще покажа за какво става въпрос. Някой имал ли е подобен проблем? В нета гледах хора с подобен проблем и имало възможност PCI-E слота да се смъква до x1, но при мен CPU-Z с клок и без клок на проца ми показва x16. Иначе при бенчовете има разлика: при 3DMark 06 - 9075 като едноядрен и 11027 като двуядрен. Некви идеи, че съм се залетял да купувам охладител, ама май ще се размине. Видео драйвъра е 197,45, ако има значение, а ОС - Windows XP Professional SP3 32bit. ПП. Сега си играх с метро 2033 - при двуядрен 2,7GHz и 3,6GHz, кадрите са идентични. Къде е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като човек, който не напълно наясно, ще попитам: А играта оптимизирана ли е за работа с 2 ядра? Защото ако е написана да ползва само едното ядро, ето от къде ти идва проблема. И в двата случея ползва само едното ядро, което в единя вариант е 3,6, а в другия 2,7 GHz. А метро до колкото знам е оптимизирана за 2 ядра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ли опит, да извадиш едната плочка RAM(SuperT) и тогава да тестваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави ли опит, да извадиш едната плочка RAM(SuperT) и тогава да тестваш?

и от това може да е.

На няколко пъти ми се е случвало да спадне производителността при добавяне на още една плочка рам.

На компютър с 2 х 1GB DDR3 1600 добавихме една плочка от 2GB 1333 и оценката за производителност на Уиндоус падна с една две единици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като човек, който не напълно наясно, ще попитам: А играта оптимизирана ли е за работа с 2 ядра? Защото ако е написана да ползва само едното ядро, ето от къде ти идва проблема. И в двата случея ползва само едното ядро, което в единя вариант е 3,6, а в другия 2,7 GHz. А метро до колкото знам е оптимизирана за 2 ядра.

Аз пък знаех че е оптимизирана за 4 ядра, но то май е заради физиката. Сега ще пробвам без STT-то. Аз пробвах със Mafia II, Metro 2033, COD4 - все игри, които са оптимизирани за 2 ядра.

ПП. Петьо Стоянов - при мен и трите плочки са 9-9-9-24 1333MHz по дефолт и не знам как, но работят в двуканален режим.

ПП2. Никаква разлика м-у 2 и 3GB рам.

Редактирано от marto008 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...