Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Искане на драйвери за ДВД - устройство по време на инсталация на уиндоус?!

Препоръчан отговор

Здравейте,имам от два месеца проблем,който не мога да разреша.Като тръгна да инсталирам Windows 7 след буутването на диска с ундоуса и зареждането на файловете ми излиза съобщение ,че ДВД устройството няма драйвери и ми дава опция да търся в хард диска драйвери за ДВД-то.

Съобщението за искане на драйверите се появява точно след ,като натисна "Install now" ,показано на долната снимка.

Публикувано изображение

ДВД устройството е

Публикувано изображение

Деинсталирах устройството два пъти и получавам същата грешка.Моля за помощ при инсталирането на ундоуса.За първи път ми се случва да ми иска драйвери за ДВД при положение ,че трябва да ги има на диска със 7цата.Проблема не е в диска ,току що е записан,а съответния релийз на уиндоуса е регистриран многократно на компютъра без проблеми.Благодаря Ви предварително.

Редактирано от YONOV (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

погледни тук , човека в общи линии е записал sata драйверите на дъното на флашка, и при поискване на драйвери за DVD-то, ги търси там и продължава с инсталацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горното ме навежда на мисълта, че трябва да си погледнете конфигурацията на устройствата в BIOS-а. Вероятно е RAID.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че е ИДЕ записвачката, а имах подобен проблем, когато беше преминала във PIO-mode.

Това може да се провери така:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че е ИДЕ записвачката, а имах подобен проблем, когато беше преминала във PIO-mode.

Това може да се провери така:

Идеята е интересна, но дали важи по време на нова инсталация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е интересна, но дали важи по време на нова инсталация?

При хардуерен проблем с конектор/кабел важи :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

това е резултата ?

Изглежда добре. Просто имах навремето подобен проблем с Уиндоус Виста и се оказа, че заради едно изкривено пинче на ИДЕ конектора записвачката е преминала в PIO Mode, а Вистата иска ДМА. При теб явно е друг проблем, но за съжаление нищо не ми хрумва http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда добре. Просто имах навремето подобен проблем с Уиндоус Виста и се оказа, че заради едно изкривено пинче на ИДЕ конектора записвачката е преминала в PIO Mode, а Вистата иска ДМА. При теб явно е друг проблем, но за съжаление нищо не ми хрумва http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

В такъв случай остава да чакаме потвърждение/отхвърляне на моето предположение.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност това е харда. Аз поне не знам да има оптично устройство с UDMA6. Все пак пробвай с настройки в BIOS по default и евентуално нов интерфейсен кабел за устройството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горното ме навежда на мисълта, че трябва да си погледнете конфигурацията на устройствата в BIOS-а. Вероятно е RAID.

Извинявам се ,може ли малко разяснение, БИОС-а ми е на Phoenix.

Иначе има и нови неща около проблема.При проба за инсталиране на уиндоус xp ,при първия опит ми даде грешка ,че някое от устройствата ,като USB flash media,HDD или DVD RAM не е свързано правилно,но като отворих кутията проблем не видях.От втория опит със същия диск на XP инсталацията протече успешно.Сега като буутна отново уиндоус 7 имаме пак същия проблем или излиза съобщение ,че няма драйвери на ДВД-то или някое от горе споменатите устройства не е свързано.А за последната снимка ,която съм сложил е била наистна за харда,за което се извинявам ,но погледнах допълнително и ДМА е включен и на ДВД-то.Искам да Ви попитам и нещо друго как е възможно програмите да показват различен номер на дъното? Интересувам се понеже искам да му сложа 2-ядрен процесор (сега е с П4 3Ghz).Интересното е ,че в сайта на фокскон не съществува такова дъно.А на диска с драйверите модела е записан - 6627МА Благодаря на всички за отговорите.

Публикувано изображение

Редактирано от YONOV (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване