Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :huh:

Преди час ми донесоха сибирско бебе на 40 дни. Изобщо не знам какво да го правя а ще живее с нас вече. Имаме един такъв синеок красавец на година и половина но живее в една база и до сега само го разхождахме, а новото бебе директно се настани у дома.

Помагайте, в нета не открих нито един форум за хъскита. Ако сред вас има някой с такова чудо в дома си, с радост ще понауча нещичко :)

Едно от тези е моята нова бебка:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Даже име си нямаме още...

Ето го и баткото, но той не живее в човешки дом и му е добре:

Публикувано изображение

Какво яде на 2 месеца? Как да го приуча към чистота? Ваксини? Играчки? Нищо не знам...

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле , като играчка е мъника ! Голям сладур е ...

По темата : Само capnemo трябва да питаш ! Успехи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивам да притеснявам капитана :huh::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивам да притеснявам капитана :huh::)

Той Капитана е душа - човек ! Винаги ще ти помогне ... очаквай включване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление щерките се занимаваха повече с Ерик. Иначе трябва да си играете с него, като му показвате (без да го биете) когато нещо не е направил като хората. Ако все пак решите да го ударите го направете с вестник, никога с ръка. Купете му храна като за възрастта и породата, в магазина ще ви помогнат. До определена възраст не е добре да го извеждате (преди да е ваксиниран) И мисля че февруари, март е добро време и възраст за ваксинациите и обезпаразитявания. Имайте предвид че тази порода има нужда от открити пространства за да тича и от човешко внимание. Т.е. не можете да го оставите сам/сама цял ден в къщи... Ако се сетя още нещо ще пиша :huh: П.П. И поздравления за любимеца :) П.П.П. И трябва да му организирате място, което да си е негово, едно одеалце и мястото да не е много топло. За ваксинации се консултирай с ветеринарна клиника, аз не си спомням. Играчки - нещо дребно и гумено, да си го дъвче и да не може да се задави с него (за това не е добре да е плюшено)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Капитане.. А има ли някъде специализиран форум за хъскита? Аз намерих тук един но на руски http://husky.forum.ru/ до сега не сме имали куче, идея нямам как ще го гледаме, но май си прав, че децата се справят значи до март няма да го извеждаме, и без друго е студено, ще видим за после...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Капитане..

А има ли някъде специализиран форум за хъскита? Аз намерих тук един но на руски

http://husky.forum.ru/

до сега не сме имали куче, идея нямам как ще го гледаме, но май си прав, че децата се справят

значи до март няма да го извеждаме, и без друго е студено, ще видим за после...

Имаше някакъв във фейсбук, англоезичен, но не си спомням точно. А за студа не бери грижа, Ерик е като фурия през зимата, обожава да му е студено и да търчи като луд из полето. А, макар че вече е голям аз не го пускам от повода когато съм в населено място с други хора и кучета. И винаги има човек с него при разходки. Проблема е че са непослушни и трябва саламче в джоба за да се прибере с нас (ако е пуснат свободно) :)

Когато си купувате повод си вземете нещо стабилно, мисля че цената е към стотина лева, нашия изкарва вече трета година без да се е развалил.

За храната - нищо сладко, нищо подправено, може хляб, варено месо. Внимавайте с пилешките кости, тънки са и могат да му се забият в корема, като за начало не му давайте кокали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то е на 40 дни... е, има зъбки ама мислех да давам кучешки гранулки засега или мляко, знам ли... то тази сутрин е отбито от майка си. Друго не знам дали е яло освен мляко, но пък е доста закръгленко, като топка е, та може и да е яло. А ние сме вегетарианци... какво месо... леле... :) У нас е 40 градуса, не знам как ще диша в тази горещина. Ще му отваряме прозорци сигурно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то е на 40 дни... е, има зъбки ама мислех да давам кучешки гранулки засега или мляко, знам ли... то тази сутрин е отбито от майка си. Друго не знам дали е яло освен мляко, но пък е доста закръгленко, като топка е, та може и да е яло. А ние сме вегетарианци... какво месо... леле... :)

У нас е 40 градуса, не знам как ще диша в тази горещина. Ще му отваряме прозорци сигурно...

Да, гранули е добре, мляко - не, получават разстройство, надявам се че нямаш желание )

Намалете температурата, не е полезно и за хората

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама то е на 40 дни... е, има зъбки ама мислех да давам кучешки гранулки засега или мляко, знам ли... то тази сутрин е отбито от майка си. Друго не знам дали е яло освен мляко, но пък е доста закръгленко, като топка е, та може и да е яло. А ние сме вегетарианци... какво месо... леле... :)

У нас е 40 градуса, не знам как ще диша в тази горещина. Ще му отваряме прозорци сигурно...

Да не мислите спанак да му давате

:angry:

Честито и от мен и ако може качи пак снимките да го видим,че са изчезнали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мляко на малко куче/коте не се дава...ще го просереш и обезводниш... Консултирай се с ветеринар за храната или потърси инфо из нета. Дават се млека, но само от бебешките. И никакви разходки преди ваксината, ако мръсотията те притеснява, може да звучи абсурдно, ама си има памперси и за кучета.

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, наистина са ми полезни.. а гранулите сухи ли се дават? Снимките са там, не са изчезнали, но после ще кача другаде още снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са хубави плюшите и баткото е красавец. Да ти е честита придобивката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! :speak:

Виж тук

Аааа, мерси за линка!!

Обаче се оказа че има доста зъбки и ми загриза топчетата на една табуретка вече. И ми напишка паркета...

:)

Отивам да чета как се отглеждат бебета хъски :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, наистина са ми полезни..

а гранулите сухи ли се дават?

Снимките са там, не са изчезнали, но после ще кача другаде още снимки.

Като влезеш в зоомагазин си има храна за малки кученца-питаш ще ти кажат.Гледай само да не е някой боклук, че както ние се тъпчем с отрови, така и при животните има висок клас храни и нисък клас. Изборът на стопанина зависи от това какви финансови възможности има, но добрата храна може да ти спести доста болести занапред. Въпреки че, никой не е застрахован.

Аз не помня точно как беше с нашия пес, но на тази възраст май си папаше гранули без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезеш в зоомагазин си има храна за малки кученца-питаш ще ти кажат.Гледай само да не е някой боклук, че както ние се тъпчем с отрови, така и при животните има висок клас храни и нисък клас. Изборът на стопанина зависи от това какви финансови възможности има, но добрата храна може да ти спести доста болести занапред. Въпреки че, никой не е застрахован.

Аз не помня точно как беше с нашия пес, но на тази възраст май си папаше гранули без проблем.

Благодаря, Динди...

Изпратихме таткото да купува легълце, купички, играчки, шампоан, и да се запознае с някой ветеринар. Явно по друг начин няма да стане. Кръстихме го временно Нора. Яде детски чорапки.

Май ще става весело... ох...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Динди...

Изпратихме таткото да купува легълце, купички, играчки, шампоан, и да се запознае с някой ветеринар. Явно по друг начин няма да стане. Кръстихме го временно Нора. Яде детски чорапки.

Май ще става весело... ох...

Купувайте му вие, ама аз подозирам, че до теб ще спи от тук нататък:shy11:))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

secret_rose ,тепърва ще прави бели - гледала съм 2 добермана и знам какво е...

Хубавото е,че малките кученца са забавни и бързо порастват! :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, наистина са ми полезни..

а гранулите сухи ли се дават?

Снимките са там, не са изчезнали, но после ще кача другаде още снимки.

Съжалявам,няма снимки

Аз това виждам

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

При цитиране линка излиза,но Malwarebytes блокира страницата като зловредна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,няма снимки

Аз това виждам

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

При цитиране линка излиза,но Malwarebytes блокира страницата като зловредна.

ето, за тебе:

post-278023-0-93371800-1296144697_thumb.

post-278023-0-50908400-1296144705_thumb.

post-278023-0-41268700-1296144713_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това малкото е голяма беля значи, ама май посвокна с нас :sobbing: даже я чухме да лае с едно такова тъничко гласче :sobbing: и да се ядосва. Чудя се дали да не вземем и баткото в къщи, но като е свикнал да живее навън няма да му хареса сигурно. Бе вие що не предупреждавате, че кучешките бебешки легълца са по 150 лева и на човек му трябва здрава пачка за всичко необходимо, то две годишната ми щерка има по-малко разходи май :P и въобще не си поглежда леглото. Замъкна една жълта хавлийка под една декоративна табуретка и там спи. И вече за трети път мия паркета в хола. Никви вестници и сандъчета не признава. Бебешка работа. А колко често се къпят? Мисля да го напъхам под душа още тази вечер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това малкото е голяма беля значи, ама май посвокна с нас :sobbing: даже я чухме да лае с едно такова тъничко гласче :sobbing: и да се ядосва.

Чудя се дали да не вземем и баткото в къщи, но като е свикнал да живее навън няма да му хареса сигурно.

Бе вие що не предупреждавате, че кучешките бебешки легълца са по 150 лева и на човек му трябва здрава пачка за всичко необходимо, то две годишната ми щерка има по-малко разходи май :P

и въобще не си поглежда леглото. Замъкна една жълта хавлийка под една декоративна табуретка и там спи. И вече за трети път мия паркета в хола. Никви вестници и сандъчета не признава. Бебешка работа.

А колко често се къпят? Мисля да го напъхам под душа още тази вечер...

Аз споменах одеяло, не кучешко легло. Ако е сте чули лай това не е хъски, ако е хъски не е било лай Тази порода не лаят:) Не я къпи под душа, внимавай да не влезе вода в ушите й, може да се възпалят, иначе нямат нужда от много къпане, но като е новодомка е добре да я изкъпете

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз споменах одеяло, не кучешко легло. Ако е сте чули лай това не е хъски, ако е хъски не е било лай Тази порода не лаят:) Не я къпи под душа, внимавай да не влезе вода в ушите му, може да се възпалят, иначе нямат нужда от много къпане, но като е новодомка е добре да я изкъпете

Ми не знам лай ли беше, то е бебе, май беше скимтене по-скоро но си беше гласче :biggrin:

не знаех че не лаят, чудех се защо е толкова тихо животинчето

трябва да се изкъпе понеже до сега е живяло навън с майка си, в развъдника ги гледат навън

може и бълхи да има, знам ли, ще го изкъпем днес..

иначе казаха хъски, таткото е от Аляска, черно-бял, синеок, майката е бяла синеока сибирка, но още документи си нямаме за мъничето

голямото ни кученце е копие на бащата и сега като се замисля наистина не съм го чувала да лае, но то живее извън дома ни, само го разхождаме през ден по плажа

Редактирано от secret_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sWoWz The king slayer
      Здравейте! 
      Имам нужда от съвет... Та проблема ми е следният.. :преди 2 дена взехме малко * хъски*, но само майката е чистокръвна... Бащата не е. Кученцето е на почти два месеца и ушичките още са му кльопнали. Това нормално ли е за породата или просто нашето ще е по-различно заради бащата... очаквам вашите отговри и благодаря предваритвлно, но пак ще помоля да пишат само хора гледащи или гледали хъски. 

• от Yanica Dimova
      Здравейте , не знам има ли друга такава тема, ако има се извинявам. 
      Имам котка от 2 години мъжки котарак, кастриран е, на 2 годинки. Баща ми си намери приятелка  , която има куче мисля, че йорки териер , но не съм много сигурна , разбрах , че е териер и е малко , така че ако не е йорки остават 2-3 приложения още. Проблемът е , че аз котката не си я давам, а приятелката му не се разделя с кучето си как може да ги сприятелим какво да направим за да свикнат и да не стане нещо лошо... , моля съвети. 
    • от berbat0v
      Продава се работещ онлайн магазин за бижута на принципа дропшипинг/единствен партньор сме на доставчика/.Доставчика е официялен представител за българия на марките : Q&Q , CASIO ,Paco Rabanne, Kontakt, Jet Set ,Omax,Sprinto,Prema,Time Force, Haurex-Italy/всички със сертификат и гаранция/.Магазина разполага с доста голям асортимент от артикули ,като преобладават бижутата,но доставчика дава възможност да се добавят още над 2000+ артикула от по-горе посочените марки.Платформата няма ограничение относно количеството на добавени артикули /като повечето платени и безплатни платформи/.Сайта е с платена тема,платен СЕО плъгин /спестява от допълнителни разходи за сео оптимизация/,платен секюрити плъгин,мобилна версия,лайв чат за по-добра комуникация с клиентите,НЕограничен брой имейл акаунти от вида ВАШЕТО-ИМЕ@BijuBG.net , SSL сертификат за сигурност, платен хостинг и домейн за 1 година. Страхотен домейн за дейноста на магазина,регистриран в търсачките!Правена е платена реклама във Фейсбук и Гугъл.Много добра комисионна,която се изплаща веднъж месечно /или при договорка и 2 пъти месечно/,коректност от страна на доставчика,каквато се очаква и от вас.Купувате готов,работещ бизнес без да е нужно да влагате средства за закупуване на стока,наемане на склад ,персонал и без да се ангажирате с доставки на стоки!!Купувате магазина и започвате да продавате!!Получавате също и безплатна потдръжка при възникнал технически проблем със платформата,както и безплатно обучение,ако се нуждаете от такова!!Адрес на магазина : https://www.BijuBG.net За контакти и повече информация : mihailov@chef.net Приемат се и оферти различни от посочената цена,като на всяка ще бъде отговорено!!
    • от WhiteTooth
      Здравейте съфорумници ,преди време бях публикувал тела в която бях попитал какъв телефон да си закупя ,но тъй като вече имам някаква представа реших да пусна отделна тема в която да видя дали някой от Вас има Samsung Galaxy S6 / Samsung Galaxy S6 Edge или Samsung Galaxy S6 Edge Plus/+ който да е за продан.
      Като за начало ще дам малко информация ,в какъв вид търся телефона и какво да има в комплекта.
      - Кутия ,Зарядно ,Слушалки (слушалките не са задължителни).
      - Остатъчна гаранция от 9-10 месеца и нагоре.
      - Телефона да е в добро състояния ,със следи от нормална употреба ,без пръснат дисплей ,не работещ тъч и т.н.
      Бюджета ми не е много голям ,в рамките на 400-450лв ,ако има хора нека да пишат ,ще гледам телата г/д до 18-20.08.2017.
    • от Център за обучение
      Курс за придобиване на професионална квалификация по професия “Строителен техник”, специалност “Строителство и архитектура”.
      ЗАПОЧВАНЕ ВЕДНАГА БЕЗ ИЗЧАКВАНЕ НА ГРУПА
      При нас можете да се обучавате от всяка точка на страната без да се налага да пътувате или да отсъствате от работа. Обучението в дистанционна форма е достъпно в цялата страна - курс на обучение, съобразен с възможностите на кандидатите. 
      Сертификат: При успешно завършване на курса получавате III-та степен на професионална квалификация. Професионалното обучение за придобиване на степен на професионална квалификация завършва с полагане на държавни изпити по теория и практика на професията. Завършеното обучение се удостоверява с държавно СВИДЕТЕЛСТВО ЗА ПРОФЕСИОНАЛНА КВАЛИФИКАЦИЯ по образец 3-54 на МИНИСТЕРСТВО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА, заедно с безплатен EUROPASS на български и чужд език по избор - европейски паспорт, който позволява практикуването на придобитата квалификация. В него се посочват длъжностите, които курсиста може да заема и дават предимство при кандидатстване за работа.
      Лицата, успешно завършили курса могат съгласно чл. 163 от Закона за устройство на територията да заемат длъжността «ТЕХНИЧЕСКИ РЪКОВОДИТЕЛ». Пълният курс на обучението дава възможност за придобиване на степен на професионална квалификация по професията /специалността/. Притежаващите Трета квалификационна степен отговарят на изискванията към строителите, чл. 15, т. 4 и т. 5 от Закона за Камарата на строителите, за вписване в централния професионален регистър на строителя. Придобивате пълна правоспособност на професията – заверявате и разписвате протоколи, актове и образци.
      Придобилите трета степен на професионална квалификация по професията „Строителен техник", могат да заемат длъжностите Строителен техник, Техник гражданско строителство (конструктор), Техник гражданско строителство (хидравлик), Техник инвеститорски контрол, Техник строителство и архитектура, Техник строителство на метрополитен, Чертожник архитектура, Чертожник гражданско строителство. За повече информация -
      https://europass.cedefop.europa.eu/bg/documents/european-skills-passport/certificate-supplement  
      ЦЕНТЪРЪТ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО ОБУЧЕНИЕ е лицензиран от Национална агенция за професионално образование и обучение лицензия № 2016121307.
      Информация за начало на курсовете, записване и други подробности потърсете на тел.: 0878938284, 0884270104, 0879869849, 0888871393, както и на  e-mail адрес: cpokonsult_dm@abv.bg или посетете сайта ни https://cpodm.eu
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване