Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

chrisj

Овърклок на процесор DualCore Intel Pentium

Препоръчан отговор

Искам да си сменя видео картата и съм се спрял на на Gigabyte Radeon HD5770 1GB GDDR5 PCI-E. Само че процесора ми е DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200) и ще bottleneck-ва картата т.е. единствената възможност е овърклок. Дъното ми е Asus P5B (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN). Прочетох, че за да се направи овърклок трябва да имаш добро захранване. Е аз ще си взимам такова- PS 500W Xigmatek NRP-PC502 Silent. Другото условие е добро охлаждане – мисля че имам такова. Овърклока по – принцип се прави от БИОСА. Въпроса ми е откъде от настройките на БИОСА на това дъно става и къде трябва да се пипне, за да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в BIOS и търсиш ето това нещо:post-167306-0-58921400-1296223038_thumb. Намира се в Frequency voltage control и започваш да покачваш FSB шината. след всяко клокване тествай задължително паметта и процесора с orthos или там каквото имаш ти. Моят CPU е малко по мощен от твоя intel dual core 2.2 GHZ и в момента съм го клокнал до 2.8 GHZ, като съм сложил един 120 мм и един 80 мм вентилатор на кутията.

Редактирано от delcho_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Опитвам се да клокна един процесор Е2160 на дъно P5ND2-SE захранването е forton 500w с win7 съм.

Ram 2x1gb

DIMM1: Qimonda 64T128000EU2.5C2 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) и другата е

DIMM3: Power Quotient 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Първо го сложих на 1000/667 и достигаше в CPU-Z до 2.250mHZ. температурите бяха около 55градуса след това пробвах на 1333/667 и 1333/800 и всички от предложените опций в биос,но като рестартирах си връща процесора на 1.8Mhz.

Инсталирах програмата за клок на асус AI Booster,които ми даваше максималното FSB 266 Mhz.И при това положение CPU беше на 2.4 Мhz.и системата беше стабилна.

След това започнах ръчно да покачвам FSB и стигна до:

PCIE-101

FSB Speed QDR-1122.

Mem speed DDR-561,но като пуснах игра за тест и замръзваше.

С малко нагоре зареждаше,но след това замръзваше дисплея.

След доста тестове се оказа че FSB-то на повече от 1097 Mhz(273.8)Mhz.не е стабилна системата,а над 280Мhz.връща на дифолт. Пробвах и паметта на различни честоти понеже нямам опция за делител памет-шина и ръчно я слагах на всякакви варианти,но нямаше ефект.

Сега,като покачих честотата на FSB нa 1097 и паметта ми стана на 365Mhz.(730Mhz) и системата е стабилна ,а процесора е на 2.46Мhz .Единствено си мисля ако покача волтажа,защото пробвах само с 1 стъпка и не стана,но волтажа не се ли вдига когато е нестабилна системата,а при мен на по високо FSB си връща настройките по подразбиране.Не съм сигурен,но мисля,че моето дъно само повишава напрежението на процесора ( ако е поставено на AUTO ).Процесора е ревизия L2,и някой предполагат,че от това не може да се вдигне още честотата,аз искам поне до 3гх.да стигна.

everest

bios

all over

all over2

http://forums.data.bg/index.php?act=attach&type=post&id=31721

cpu

power

test pamet

Редактирано от kapeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте относно овърклока прогледах почти всички теми и затова пиша тук за да не се талага да създавам нова тема,но някой неща не са ми ясни и щe се допитам до вас.Та искам да си овърклокна процесора защото ми трябва повече процесорна мощ, давам пълни характеристики и скрийншотове,примерно аз искам да го клокна до 2,6 или ако може да стане 3,0 Ghz Захранване-Codegen 450 W Дънна платка-Asus P5KPL Процесор-Intel Dual Core 2,0 Ghz Въпросите са ми ще може ли да му се повиши мощността и ако може чрез програми ли трябва или през биоса да се овърклокне? На тази снимка температурата която държи е след 3-4 часа работа,както и преди това имаше стабилен гейминг Попитах в един друг форум за овърклока и те ми казаха че захранването ми било китайско не било 450 W а някакво измислено примерно 150 W,но аз им казах че си е оригинално на Codegen,и ми казаха да забравя за клокването така че помогнете ми с тази сложна процедура:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте относно овърклока прогледах почти всички теми и затова пиша тук за да не се талага да създавам нова тема,но някой неща не са ми ясни и щe се допитам до вас.Та искам да си овърклокна процесора защото ми трябва повече процесорна мощ, давам пълни характеристики и скрийншотове,примерно аз искам да го клокна до 2,6 или ако може да стане 3,0 Ghz

Захранване-Codegen 450 W

Дънна платка-Asus P5KPL

Процесор-Intel Dual Core 2,0 Ghz

Въпросите са ми ще може ли да му се повиши мощността и ако може чрез програми ли трябва или през биоса да се овърклокне?

На тази снимка температурата която държи е след 3-4 часа работа,както и преди това имаше стабилен гейминг

Попитах в един друг форум за овърклока и те ми казаха че захранването ми било китайско не било 450 W а някакво измислено примерно 150 W,но аз им казах че си е оригинално на Codegen,и ми казаха да забравя за клокването така че помогнете ми с тази сложна процедура:)

Относно овърклока той се прави от биос. Трябва да знаеш, че за да постигнеш добър клок ще ти трябва и добро охлаждане. Както казах в по горното си мнение аз съм постигнал 600 mhz клок, като съм поставил два допълнителни вентилатора на кутията за да може топлият въздух да се извежда по-бързо от кутията. Колкото до захранването не мисля, че ще бъде проблем но все пак следи напреженията за да няма после ново захранване, дъно и т.н.т. Овърклока не е нещо елемнтарно, както повечето хора мислят, така че ако не си сигурен какво правиш по-добре не пипай нищо. И все пак ако решиш да клокваш успех и после пиши да видим какви са резултатите. :)

Здравейте относно овърклока прогледах почти всички теми и затова пиша тук за да не се талага да създавам нова тема,но някой неща не са ми ясни и щe се допитам до вас.Та искам да си овърклокна процесора защото ми трябва повече процесорна мощ, давам пълни характеристики и скрийншотове,примерно аз искам да го клокна до 2,6 или ако може да стане 3,0 Ghz

Захранване-Codegen 450 W

Дънна платка-Asus P5KPL

Процесор-Intel Dual Core 2,0 Ghz

Въпросите са ми ще може ли да му се повиши мощността и ако може чрез програми ли трябва или през биоса да се овърклокне?

На тази снимка температурата която държи е след 3-4 часа работа,както и преди това имаше стабилен гейминг

Попитах в един друг форум за овърклока и те ми казаха че захранването ми било китайско не било 450 W а някакво измислено примерно 150 W,но аз им казах че си е оригинално на Codegen,и ми казаха да забравя за клокването така че помогнете ми с тази сложна процедура;)

Относно овърклока той се прави от биос. Трябва да знаеш, че за да постигнеш добър клок ще ти трябва и добро охлаждане. Както казах в по горното си мнение аз съм постигнал 600 mhz клок, като съм поставил два допълнителни вентилатора на кутията за да може топлият въздух да се извежда по-бързо от кутията. Колкото до захранването не мисля, че ще бъде проблем но все пак следи напреженията за да няма после ново захранване, дъно и т.н.т. Овърклока не е нещо елемнтарно, както повечето хора мислят, така че ако не си сигурен какво правиш по-добре не пипай нищо. И все пак ако решиш да клокваш ти пожелавам успех и после пиши да видим какви са резултатите. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...