Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bond007

Малко помощ за Овърклок

Препоръчан отговор

Здравейте искам малко помощ при клокването(четох много и разбрах доста неща но има и такива които още не мога да разбера добре).CPU:AMD Sempron 140 2.7Ghz,MB:ASUS:M2N68-AM Plus,RAM:2GB Apacer(процесора е клокна БИОСа на 2.89Ghz,в БИОСа има профил за клокване но е ограничен на 7%)ще поискам малко помощ защото на това дъно настройките са малко променени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам малко помощ при клокването(четох много и разбрах доста неща но има и такива които още не мога да разбера добре).CPU:AMD Sempron 140 2.7Ghz,MB:ASUS:M2N68-AM Plus,RAM:2GB Apacer(процесора е клокна БИОСа на 2.89Ghz,в БИОСа има профил за клокване но е ограничен на 7%)ще поискам малко помощ защото на това дъно настройките са малко променени.

Виж темата :Overclock на AMD и графични карти.

Влизаш в БИОС->Advanced->JumperFreeConfiguration даваш на CPU Overclocking "Manual" и вдигаш както пише в темата за сокет АМ2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в биоса и по-точно в подменю advanced от там избираш: Jumperfree Configuration Публикувано изображение

Ето как изглежда и менюто: Публикувано изображение

Тук даваш CPU Overclocking [Manual] вече може да променаш ръчно честотата на шината.PCIE Overclocking сщо даваш на [Manual] и го задаваш ръчно на 101!Multiplier и Processor Voltage не ги пипай.Волтажа ще трябва да се вдигне с една стъпка , когато вече компютъра не иска да тръгне.Паметта на каква честота е и с какви тайминги по дефоулт?Ако е на 800мхз , ще гледаш при овърклока да не минава с много тази честота!

Също за по-стабилен овърклок изключи функцията Cool n Quiet:Публикувано изображение

Лошото е , че не мога да видя някъв множител или ръчно задаване на честота на НТ (потърси и ти , така като не е пред мен компютъра е трудно) ,което ще окаже влияние върху овърклока (ще го ограничи).Вдигаш шината с по 5-10мхз и тестваш с Праим95 за стабилност.Следиш си температурите на хардуера през цялото време и гледаш на процесора да не превишава 65 градуса.Когато вече не иска да запали влез в опцийте за овърклок и му подай една стъпка отгоре волтаж.Внимавай с волтажите , защото може да си повредиш процесора!Успех и дано си с късметлийска бройка :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cool n Quiet никога не съмя пускал тя винаги си е изключена таймингите http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1625201 не мога да го намеря http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1625248 направих всичко което ми каза но не можах да намеря HT link(с CPU-z видях че е на 1000 Мхз)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези настройки бяха примерни , а не че трябва и ти така да ги направиш :) Просто ти посочих от къде кое да пипнеш.От последната снимка на цпу-з се вижда , че си го даунклокнал , а не овърклокнал

Multiplier и Processor Voltage не ги пипай.Волтажа ще трябва да се вдигне с една стъпка , когато вече компютъра не иска да тръгне.Паметта на каква честота е и с какви тайминги по дефоулт?Ако е на 800мхз , ще гледаш при овърклока да не минава с много тази честота!

Казах да не пипаш множителя и напрежението засега , а ти си ги променил точно както са на снимката :) .Върни си ги както си бяха и щом нямаш настройка за НТ честотата вдигаш шината с по 5-10мхз и докъдето стигнеш :cool: Нали си заключил PCI-E на 101Мхз?Все оше не си казал по дефоулт честотата на паметта каква е (май е 667мхз или .....)?И ако не си сигурен какво правиш или викни някой , който е сигурен ии по-добре недей да се занимаваш да не си повредиш машината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

После го го оправих клокнах го до 2.964Гхз http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1625949 тествах с ЕВЕРЕСТ и не качва повече от 49С , а от къде да погледна честотата на паметта по дефлаут (повече от 219 не мога да вдигна иначе не стартира натискам копчето за рестарт на панела и ми излиза на екрана две опции да да дам нови настройки на биоса или да зареди по дефлаут които са)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да видиш паметта влизаш в еверест , даваш дъно (motherboard) от там цъкаш SPD и там са честотите на паметта.В момента както си го клокнал е 1:1 с шината на процесора , тоест работи на 400мхз.Дай да видим паметта по дефоулт как е ида мислим защо не иска да стартира след това.Може и волтаж да иска , може и НТ честотата да е висока , ще видим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 400Мхз е и като дам настройки които са много високи Асус има една нещо като програма ASUS S.P.D.и ако оверклока се провали не е нужно да вадя батерията и т.н излиза на черен екран един текст който ми казва че оверклока се е провалил и ми дава две опции Ф1 да промена настройките (честотите) или Ф2 да ми зареди с настройките по дефлаут.

Редактирано от bond007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 400Мхз е и като дам настройки които са много високи Асус има една нещо като програма ASUS S.P.D.и ако оверклока се провали не е нужно да вадя батерията и т.н излиза на черен екран един текст който ми казва че оверклока се е провалил и ми дава две опции Ф1 да промена настройките (честотите) или Ф2 да ми зареди с настройките по дефлаут.

Ето къде да погледнеш за дефоулт честотата и тайминги Публикувано изображение

Не напразно те мъча , за тези честоти , за да видим да не би паметта да не може повече и тя да те спъва!Ако може дай и една снимка от CPU-Z от опцията Memory , за да видим в момента на каква честота е и тайминги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daredevil_666, ще има ли проблем или спад на производителността, ако PCI-E шината е на 100MHz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта ти по дефоулт е на 800мхз с тайминги 5-5-5-18.В момента работи на 420мхз и е 1:1 с шината на процесора.

Влез при тези опции:Публикувано изображение

Там където пише Memory Value виж дали можеш това 200 да го вдигнеш на 333 , по този начин честотата на паметта ще дойде на 667мхз плюс процентния овърклок 10% ,значи 733мхз ,което ни устройва на този етап.Вдигни и таймингите на 5-5-5-18 , за да не ти създаде проблем пък тя!След като е направиш , се връщаш към това да вдигаш шината на процесора.Ако не тръгне му подай една съпка волтаж отгоре и виж дали ще стане работата.Пиши ако има въпроси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вдигнах на 333 с много зор ама стана само таймингите незнам как да ги ваведа повече от това не може пробвах да повиша волтажа но и това не помага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и паметта да прави проблеми!Пробвай да нагласиш CL 5 TRCD 5 TRP 5 TRAS 18.Така е по дефоулт и трябва да си върви до 800мхз с тези тайминги!Направи ги и вече не би трябвало паметта да те спъва , дай и едно шотче от цпу-з.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да попитам още нещо когато направих на 333 Мхз започна да ми излиза син екран с грешки 0x000000C5(0x00002000;0x00000002;0x00000001;0x80544603) така ми излиза и махнах всичкия овеклок зорлен го оправи ама пак ми излиза понякога от какво може да е това сигорно ще е от паметта

Публикувано изображение

bez klok

Редактирано от bond007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или имаш някакъв проблем с драйвърите или е от паметта.Но самата памет е на дефоулт настройки , тоест както са от производителя и не би трябвало да правят проблеми.Като ги вдигна от биоса на 333 оправи ли настройките на таймингите при овърклока?Виж , като вдигаш шината на процесора се вдига и шината на паметта и трябва така да направиш , че при овърклок паметта да не минава 800мхз.Или имаш множител 13.5 шина 200 .Вдигаш шината вдига се и скоростта на паметта и тази на НТ , затова и на двете се намаля.В биоса задаваш паметта на 333(667)Мхз + % от овърклока и получаваш честотата на която ще вървят , но и ги нагласяш на 5-5-5-18.НТ явно не може да го пипаме и той ще ни ограничи или ще се прояви нестабилност.Тогава сваляш паметта на 667мхз , за да не минава 800мхз , вдигаш шината на процесора докъдето може.Като не иска да запали падаваш малко волтаж и се надяваш да тръгне.Общо взето е това и пак казвам , ако не си сигурен не рискувай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези 56 градуса на процесора при нормално ползване ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

load то не се вижда че съм започнал таст за стабилност а в прочем вижда се че процесора работи на 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...