Премини към съдържанието
anthrax

проблем със записвачка НР

Препоръчан отговор

здравейте имам проблем със записвачката си Hewlet packerd 630c

до вчера НАПРИМЕР ЗАПИСВАШЕ ВСЯКАКВИ ДИКОВЕ, ДНЕС СИ КУПИХ пРИНКО и Епро, Принкото в повечето случай дори не иска да го завърти , като натисна запис на която и да е скорост в нерото, показва че, няма диск или изписва че е лоша медия, а пък с Епро записва целия диск ,, но с грешки или пък изгърмява на около 50 до 90 процента, свалих си от НР въруер, но проблема остава неразрешен, някой може ли да даде разрешение на проблема ми

Благодаря на всички които ще откликнат на проблема ми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте имам проблем със записвачката си Hewlet packerd 630c

до вчера  НАПРИМЕР ЗАПИСВАШЕ ВСЯКАКВИ ДИКОВЕ, ДНЕС СИ КУПИХ пРИНКО  и  Епро, Принкото в повечето случай дори не  иска да го завърти , като натисна запис на която и да е скорост в нерото, показва че,  няма диск или изписва че е лоша медия, а пък с Епро  записва целия диск ,, но с грешки или пък изгърмява на около 50 до 90 процента, свалих си от НР въруер, но проблема остава неразрешен, някой може ли да даде разрешение на проблема ми

Благодаря на всички които ще откликнат на проблема ми

<{POST_SNAPBACK}>

А с друг тип дискове прави ли ти проблем. Например с Verbatim.

Princo по-принцип са страшно скапани дискове, но досега при мен Epro не са ми правили проблем и съм изненадан за тях.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

anthrax, здравейте

Eдна от записвачките ми е HP CD-Writer Plus External M820e Drive.Тя вече е в преклонна възраст.Към нея има фабричен диск със софтуер за записване.HP препоръчва за своите записачки Adaptec Easy CD Creator.

Във вашето съобщение сте упоменали за модел "Hewlet packerd 630c".С доработка в името,Google ме препраща към мастилено струйни принтери на НР . "НР въруер"- да се разбира като HP firmware на въпросното оптично устройство ли? icon1.gif

Moята записвачка също проявява капризи и отказа да запише чист нов CD-RW диск на Nashua.При мен решението се оказа руска малка програмка, само 393кВ - SCDWriter.

SCDWriter.JPG

CD Writer е апликация и не е необхoдима инсталация.С нея спокойно записвам и презаписвам на въпросния RW диск.Пробвайте и споделете.Най-малкото "пРИНКО и Епро" не са дискове.Те са направени да изглеждат такива.

Остава запрашена оптика, отслабнал лазер, конфигурация в IDE канала,вероятен overclock по шина.Неща в кръга на шаманството, медитацията, преход в паралелни светове.

Поздрави

П.П. Припомних си, че и към комбо записвачката на notebook Compaq Presario 2500 (друг производ на HP), пак са ми дали бонус диск с Adaptec Easy CD Creator, с дорасла версия 5.36

Редактирано от Profruit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    anthrax, здравейте

Eдна от записвачките ми е HP CD-Writer Plus External M820e Drive.Тя вече е в преклонна възраст.Към нея има фабричен диск със софтуер за записване.HP препоръчва за своите записачки Adaptec Easy CD Creator.

Във вашето съобщение сте упоменали за модел "Hewlet packerd 630c".С доработка в името,Google ме препраща към мастилено струйни принтери на НР . "НР въруер"- да се разбира като HP firmware на въпросното оптично устройство ли? icon1.gif

Moята записвачка също проявява капризи и отказа да запише чист нов CD-RW диск на Nashua.При мен решението се оказа руска малка програмка, само 393кВ - SCDWriter.

SCDWriter.JPG

CD Writer е апликация и не е необхoдима инсталация.С нея спокойно записвам и презаписвам на въпросния RW диск.Пробвайте и споделете.Най-малкото "пРИНКО  и  Епро" не са дискове.Те са направени да изглеждат такива.

Остава запрашена оптика, отслабнал лазер, конфигурация в IDE канала,вероятен overclock по шина.Неща в кръга на шаманството, медитацията, преход в паралелни светове.

Поздрави

П.П. Припомних си, че и към комбо записвачката на notebook Compaq Presario 2500 (друг производ на HP), пак са ми дали бонус диск с Adaptec Easy CD Creator, с дорасла версия 5.36

<{POST_SNAPBACK}>

да така изписва че е 630 ц, но после когато отидете на в страницата на ХП излизат фърмуери за записвачката, ами тази програмка която е свършила работа на вас на мен ме ми свърши, защото тя е за ЦД ромове,днес пробвах, записвах няколко диска без грешка, но сега пак почна да и прави, почвам да се замислям, дали пък е възможно, напрежението което подава електроснабдяване да оказва влияние , значи има го и следващия проблем, вкарвам диска уж тръгва да записва и в момента в койт натисна бърн бутона и изхвърлля диска на вън, а снощи записваше нормално:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дълбокопочитаеми anthrax,

Осмелявам се да направя малки забележки по вашия отговор, като смятам, че няма да го приемете лично, а ще вложите необходимото разбиране.Загрижен съм за вашата записвачка и все още неразрешимия проблем.

"да така изписва че е 630 ц" - написано по този начин, не ме ориентира особено и съм на предишно ниво.Визирам кирилицата в името.

"когато отидете на в страницата на ХП излизат фърмуери за записвачката"-би било крайно любезно ако бяхте споделили въпросната страница.Така ще си спестим взаимно времето и ще отворим още една врата към отговора.

"програмка която е свършила работа на вас на мен ме ми свърши" - касае се за правописна или техническа грешка, но аз губя мисълта и го разбирам двусмислено.

"защото тя е за ЦД ромове" - не.Прочетете на страницата на разработчика и ще се убедите чрез вашите очи, че SCDWriter "пече" и DVD дикове със същия успех на CD.

"дали пък е възможно, напрежението което подава електроснабдяване да оказва влияние" -можете да бъдете сигурни в съмненията си.Самият аз имах честа преди години да работя в НЕК "Eнергоснабдяване"-клон Пазарджик.Налагаше се да търпя колектив от алкохолици, доказали своята некомпетентност и непригодност.

Бих се осмелил да ви препоръчам малка и практична, безобидна на вид програма, която ще разреши гордиевия възел със забаламосаното име на притежаваната от вас записвачка.Tя е nero info tool.Безплaтна.Google ще ви помогне.Надявам се нямате езикова бариера с езика на Шекспир.Потърсете из форумите на:

http://firmware.fr.st

http://www.cdrinfo.com

http://forum.rpc1.org/dl_all.php

http://tdb.rpc1.org/

за проблем подобен на вашия.С поста си не внасям особена помощ, но се надавям за скорошно разрешаване на въпроса.Намирам за уместно да ви поздравя с песен на Maria Callas - "Маdam Butterfly".

Желая ви крепко здраве и кураж.Животът е пред вас и трябва да се изживее.

Profruit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

[Така за да внеса разяснение, записвачката е HP DVD Writer 630c в това няма грешка, свалих ъпдейта за фърмуера, но засъжаление проблема си остава.Ето го и въпросния линк към ъпдейта на запсивачката

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/generic...item=dv-29001-1

Смених и няколко програми, а колкото до вашаш, благодаря за труда които сте положил, но наистина . може и аз да не съм я доразбрал, но не можах да разбера как записва двд видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

;)

Дълбокопочитаеми приятелю Profriut,

Би ли споделил с нас какъв еликсир ( пенлива течност, амброзия, отвара и т.п. ) употреби преди постовете си защото бих искал да имам красноречието ти, което адски ми хареса и което високо уважавам и от други твои постове...

:clap:

Пожелавам ти да помагаш на всички ни в същия дух! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :sobbing:

Дълбокопочитаеми приятелю Profriut,

Би ли споделил с нас какъв еликсир ( пенлива течност, амброзия, отвара и т.п. ) употреби преди постовете си защото бих искал да имам красноречието ти, което адски ми хареса и което високо уважавам и от други твои постове...

:)

Пожелавам ти да помагаш на всички ни в същия дух! :)

;) Невероятен е нали :) ...пожелавам на калдата повече такива потребители :bye:

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.