Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На Windows 7 като кликна да инсталирам нещо, се появява едно притъмняване на екрана и след това пита дали искам да инсталирам.

Как може да се махне това?

Благодаря предварително.

Не е препоръчително съвсем да се изключва. Може да свалиш нивото :

http://www.sevenforums.com/tutorials/299-user-account-control-uac-change-notification-settings.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително съвсем да се изключва. Може да свалиш нивото :

http://www.sevenforu...n-settings.html

И освен за Internet Explorer Protected Mode на какво друго пречи?

Лично аз не ползвам Internet Explorer и съм го изключил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на съсипването на системата от дурако-специализирани потребители винаги е добре да има поне 1 защитен буфер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пренсталирах си windows7цата със същата и исках да вляза в папката на някой филм и ето на "В момента нямате разрешение за достъп" . До сега никога не ми се бе показвало такова нещо.И то на всяка папка с филм :speak: Очаквам решения.

Редактирано от Sta4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На одтелни акаунти ли използваш Windows? Ако не си влязъл като администратор няма да имаш достъп до папки, направени от администраторския акаунт.(поне така си мисля)

Редактирано от Vasilian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(на един акаунт) Днес пак си го преинсталирах компа (с Win7 ultimate x86) и на същата папка ми показа същото. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(на един акаунт)

Днес пак си го преинсталирах компа (с Win7 ultimate x86) и на същата папка ми показа същото. :)

Погледни какви права за достъп са зададени за тази папка - десен бутон на папката - Properties - Security - и ако нямаш права за достъп си дай - бутон Edit и Add.

Може да е небходимо първо да станеш собственик на папката - вместо бутон Add натисни първо Advanced и от страничката Owner се направи собственик на папката.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не ми се е случвало и защо се получава това?

Получава се, ако на папка или файл, са били дадени права за достъп само на един или няколко локални потребителя. Правата за достъп на всички останали са били ограничени, и след една преинсталация новите потребители (независимо, че имената може да са същите, но т.н SID е различен) вече нямат достъп до съдържанието им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих както ме посъветва и на всяка папка ли да го правя :dog84: на всякъде където го правя ми излиза катинар в-у папката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих както ме посъветва и на всяка папка ли да го правя :dog84: на всякъде където го правя ми излиза катинар в-у папката.

Задай права за достъп за Users на цялата папка FILMI.

P.S. Всъщност ти какво точно направи с правата за тези папки ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не е достатъчно да станеш собственик на папките. Ако все още нямаш достъп до съдържанието им, ще трябва и да си дадеш права. Катинарът върху папките означава, че техният собственик е SYSTEM (системен акаунт). Кога се появява катинар - след като вземеш собствеността или го има преди това ? Ако го е имало преди, трябва да изчезва след действието за придобиване на собственост. Ако и след придобиване на собственост катинарът не изчезва, задай права за достъп до папката на групата HomeUsers или Authenticated Users. Трябва да имат поне Read Access. Най-лесно този проблем се оправя, като създадеш една нова папка и преместваш всичко в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след това

само дето като искам да ги местя , ми дава да местя тези над които имам права

А копиране ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди седмица забелязах, че при закачане към USB на флашка, фотоапарат или външен харддиск се инсталират и работят правилно, но когато трябва да ги извадя при посочване иконката в областта за уведомяване има надпис "Безопасно премахване на хардуер и изваждане на носителя", но при десен клавиш на мишката иконката остава неактивна. Същото не мога да ги деактивирам и от Диспечера на устройствата. Налага се да ги деинсталирам или да изключвам компа. Променях драйверите, но няма ефект. Преди месец всичко беше нормално. През това време съм инсталирал SP1 и излезлите ъпдейти. Четох за проблеми създавани от КВ2393802 и го деинсталирах, но КВ2454826(въпреки че е инсталиран) не мога защото, го няма в списъка за деинстал., включително и в Safe mode. Моля за съвет

post-11689-0-17518600-1298148304_thumb.j

post-11689-0-65254300-1298148321_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди седмица забелязах, че при закачане към USB на флашка, фотоапарат или външен харддиск се инсталират и работят правилно, но когато трябва да ги извадя при посочване иконката в областта за уведомяване има надпис "Безопасно премахване на хардуер и изваждане на носителя", но при десен клавиш на мишката иконката остава неактивна. Същото не мога да ги деактивирам и от Диспечера на устройствата. Налага се да ги деинсталирам или да изключвам компа.

Променях драйверите, но няма ефект. Преди месец всичко беше нормално. През това време съм инсталирал SP1 и излезлите ъпдейти. Четох за проблеми създавани от КВ2393802 и го деинсталирах, но КВ2454826(въпреки че е инсталиран) не мога защото, го няма в списъка за деинстал., включително и в Safe mode.

Моля за съвет

Те могат да се изключват и с ляв клавиш - Eject

Кога излезе SP1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те могат да се изключват и с ляв клавиш - Eject

Кога излезе SP1 ?

Не реагира и с ляв. Като чукнеш с ляв или десен за момент прави опит да тръгне, но спира.

SP1 се появи в много сайтове още в средата на януари

Редактирано от Евгени (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирах си Gom player и исках да си отворя видео файл и ми иска права над този файл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме, пълната версия на 7-цата, съдържа ли командата Repair в конзолен режим през boot cd? Интересува ме със сигурнос, дали я има и ако да същата ли е като тази при XP? Питам защото имам записан диск със 7-цата, само една версия, която не ти дава начален екран да избираш коя версия на Windows да инсталираш и колко бита да бъде. Та там през буут я няма въпросната опция за repair. Въпросната функция ми трябва, при положение че си омажа MBR. Аз знам и друг начин, също не толкова труден, но отнема около 10 минути.А той е като инстална друг windows 7 на друг дял и веднага след първия инстал, добавя буут меню, при което се логвам в досега работещия windows и чрез него изтривам новия, който съм прекъснал да се инсталира. Тъпо звучи, ама като нямам достъп до recovery конзолата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се че има що за въпрос? само ми е любопитно какво значи "командата Repair в конзолен режим през boot cd"?

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър,ден на всички имам един пробел при стартирането на игри,а и си ми излиза като стартирам лаптопа.Значи проблема е такъв изписва ми ето това... WIndows can check online for a solution to the problem.Ето това е проблема вече 2,3 игра това ми изписва и не влиза в самата игра,С Windows 7 съм 32-bit.Дали е от това че игрите са прекалено стари нз..Съжалявам ако съм сгрешил темата.Благодаря предварително :):baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разбира се че има

що за въпрос?

само ми е любопитно какво значи "командата Repair в конзолен режим през boot cd"?

Изразих се неправилно, но ако си по-в час с нещата, не би трябвало да питаш. Означава, че като буутнеш диска с Windows 7 преди инсталацията да можеш да посочиш опция за Windows repair, а оттам имаш достъп до command prompt.

Относно това що за въпрос? Ами пробвай само една версия на Windows например като тази

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.