Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След като прочетох ТОВА, се оказа че Wordpad във Windows 7 поддържа следните формати:

Забележка

WordPad може да се използва за отваряне и записване на текстови документи (.txt), файлове с обогатен текст (.rtf), документи на Word (.docx) и документи с текст OpenDocument (.odt). Документи в други формати се отварят като документи с обикновен текст и може да не се показват така, както се очаква.

след като конвертирах от .doc във  .docx всичко си дойде на място.

Знaчи излиза, че може да работи с форматите от Office 2010.

Рецепти.docx

Редактирано от androns (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох ТОВА, се оказа че Wordpad във Windows 7 поддържа следните формати:

след като конвертирах от .doc във  .docx всичко си дойде намясто.

Занчи излиза, че може да работи с форматите от Office 2010.

И аз намерих същото и в друг форум са решили проблема

Всичко е ясно! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах офис пакет и нещата се оправиха,само ми стана интересно с коя програма се конвертира от .doc в .docx?

Благодаря за помощта!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах офис пакет и нещата се оправиха,само ми стана интересно с коя програма се конвертира от .doc в .docx?

Благодаря за помощта!

Със Office 2010.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Забележка
  • WordPad може да се използва за отваряне и записване на текстови документи (.txt), файлове с обогатен текст (.rtf), документи на Word (.docx) и документи с текст OpenDocument (.odt). Документи в други формати се отварят като документи с обикновен текст и може да не се показват така, както се очаква.

Източник http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/using-wordpad

Никъде не се споменава за старият формат(.doc)  Щом имате пари за новата ОС, защо не си купите и новият офис пакет. :ph34r: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележка
  • WordPad може да се използва за отваряне и записване на текстови документи (.txt), файлове с обогатен текст (.rtf), документи на Word (.docx) и документи с текст OpenDocument (.odt). Документи в други формати се отварят като документи с обикновен текст и може да не се показват така, както се очаква.

Източник http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/using-wordpad

Никъде не се споменава за старият формат(.doc)  Щом имате пари за новата ОС, защо не си купите и новият офис пакет. :ph34r:

:offtopic_s: Ти през няколко мнения ли четеш или просто си трупаш постове?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта!

Ако държиш да използваш само Wordpad и не искаш заради .doc файловете да инсталираш Офис пакет, то можеш да качиш .doc в Google Drive (Gmail -> Диск), отваряш файла в Google Документи и накрая го записваш в .docx, odt, rtf или друг поддържан формат от Wordpad.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така намерих си един онлайн конвертор и си качвам книгите, конвертирам в docx. и си ги чета- лесна работа :)

Благодаря на всички , не искам да засегна потребителя с предложението за закупуване на офис пакет от Майкрософт, но чак пък да дам 200 + евро за да отворя от време на време някоя книга, свалена от замунда :)))

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: Ти през няколко мнения ли четеш или просто си трупаш постове?

Щом още се обсъжда, значи въпроса не е изчистен. Да не чета всички постове, за целта си има модератори, а ако исках да спамя и да трупам постове повярвай ми, че за 30 минути ще имам х5 на твоите. Прдпочитам да кажа 100 неща в едно изречение, отколкото 1 в 100 поста. Надявам се, че не търсиш проблем защото аз предлагам решения :wink12:  Иначе предпочитам за редактор да ползвам Notepad++

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е защо не се отваря коректно във Wordpad, a не със какво може да се отвори !

Защото самата програма не може да отваря тези формати.Да я поправим тогава ние ли!

Благодаря на всички , не искам да засегна потребителя с предложението за закупуване на офис пакет от Майкрософт, но чак пък да дам 200 + евро за да отворя от време на време някоя книга, свалена от замунда :)))

Инсталирай си безплатната версия на OpenOffice.org 3.3.0 и ще си четеш всички книги без проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, лаптопа ми е на 3 месеца, и наскоро започна да прави странни неща  :mad: Първо започна от време на време да замръзва, не мърда мишката, не работи клавиатурата, после издава едно "бийп" и си продължава да си бачка. Преди няколко дни ми даде син екран с грешка 0х0000001А, което доколкото четох е проблем с паметта. Исках да му направя тест с memory diagnostic tool-а на windows-а, защото наскоро падна заедно с чантата, в която седи (с крачетата надолу падна, не настрани или по капак) и да не би нещо да съм го прецакала. 

Та проблема ми е, че пуснах програмката, дадох и да ресне компа и да почне теста, обаче не стана. Рестартира компютъра, дава черен екран, който го чаках 5 минути евентуално да зареди (което не стана) и лаптопа се загря доста, но тест така и не почна. Дали може да стартирам програмата с диск на Windows, защото мисля, че четох някъде, че можело? Windows-а ми е оригинален, седмица, не е дошъл фабрично с компютъра, а лаптопа е Lenovo Z580 с 8 гб РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

За тестване на РАМ паметта може да опитате с Memtest86+
Разархивирайте архива и запишете ISO файла с Burnaware например за да се получи буутващ диск с опцията Burn Image

Публикувано изображение
След това направете от БИОС-а CD/DVD устройството да е първото стартиращо устройство и направете проверка на РАМ паметта.
Ако теста е успешен ще видите това съобщение:
Публикувано изображение
За да сте напълно сигурни, че РАМ-а е ок е добре да оставите теста за през нощта за поне едно 8-10 часа.
Ако бъдат открити грешки ще видите грешки в червен фон подобно на тези:
Публикувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, лаптопа ми е на 3 месеца, и наскоро започна да прави странни неща  :mad: Първо започна от време на време да замръзва, не мърда мишката, не работи клавиатурата, после издава едно "бийп" и си продължава да си бачка. Преди няколко дни ми даде син екран с грешка 0х0000001А, което доколкото четох е проблем с паметта. Исках да му направя тест с memory diagnostic tool-а на windows-а, защото наскоро падна заедно с чантата, в която седи (с крачетата надолу падна, не настрани или по капак) и да не би нещо да съм го прецакала. 

Та проблема ми е, че пуснах програмката, дадох и да ресне компа и да почне теста, обаче не стана. Рестартира компютъра, дава черен екран, който го чаках 5 минути евентуално да зареди (което не стана) и лаптопа се загря доста, но тест така и не почна. Дали може да стартирам програмата с диск на Windows, защото мисля, че четох някъде, че можело? Windows-а ми е оригинален, седмица, не е дошъл фабрично с компютъра, а лаптопа е Lenovo Z580 с 8 гб РАМ.

Здравей, според мен проблема ти е хардуерен и не е от паметта. Може да пробваш тест на паметта, както сама си се досетила, но не мисля че ще открие нещо. След като включиш компютъра можеш с F10 да извикаш зареждащото меню и да следващ стъпките описани тук http://www.sevenforums.com/tutorials/715-memory-diagnostics-tool.html. Според мен проблемите за това може да са два: 1. Видеото да ти иска по-добро охлаждане 2. Да се наложи да се префлашне биоса, няма да е 1-вото Lenovo. Моят съвет е щом ти е нов да си потърсиш гаранционната поддръжка ;)  И не им се връзвай че проблема е софтуерен. п.п. Проблемите след "изпускането" ли започнаха или и преди това ги е имало?

Редактирано от KostadinV (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. ОС: Windows 7 Pro SP1 Системата е инсталирана отдавна - преди близо две години. Сигурен съм, че в началото имаше gadgets, защото съм ги пробвал. Вчера реших да си пусна притурката, която показва натоврването на процесора, но се оказа, че не мога да пусна самите притурки. Изпълних първите два метода, описани в ТАЗИ ТЕМА , но резултатът е негативен. Пробвах е първия FIX - не става. Моля кажете начин да си въстановя притурките на Win 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

ОС: Windows 7 Pro SP1

Системата е инсталирана отдавна - преди близо две години. Сигурен съм, че в началото имаше gadgets, защото съм ги пробвал. Вчера реших да си пусна притурката, която показва натоврването на процесора, но се оказа, че не мога да пусна самите притурки. Изпълних първите два метода, описани в ТАЗИ ТЕМА , но резултатът е негативен. Пробвах е първия FIX - не става. Моля кажете начин да си въстановя притурките на Win 7.

ЦЪК

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, според мен проблема ти е хардуерен и не е от паметта. Може да пробваш тест на паметта, както сама си се досетила, но не мисля че ще открие нещо. След като включиш компютъра можеш с F10 да извикаш зареждащото меню и да следващ стъпките описани тук http://www.sevenforums.com/tutorials/715-memory-diagnostics-tool.html. Според мен проблемите за това може да са два: 1. Видеото да ти иска по-добро охлаждане 2. Да се наложи да се префлашне биоса, няма да е 1-вото Lenovo. Моят съвет е щом ти е нов да си потърсиш гаранционната поддръжка ;)  И не им се връзвай че проблема е софтуерен. п.п. Проблемите след "изпускането" ли започнаха или и преди това ги е имало?

Ами това със замръзването преди да го изпусна, а иначе синия екран ми го даде след това. Не мисля че изпускането беше толкова фатално, предвид че беше в чантата и не падна настрани примерно, ама си е нежна техника. А какво е префлашване на BIOS? А ако си потърся гаранционната поддръжка нали няма евентуално ако е някаква повреда от изпускането да ми форматират харда примерно, че живота ми е вътре :D ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... евентуално ако е някаква повреда от изпускането, да ми форматират харда примерно, че живота ми е вътре :D ?

Много е възможно да ти се загубят нещата,дори и така,затова докато работи,си прехвърли,всичко,което ти е необходимо предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Добавих втора плочка от 4 GB RAM за компютър с Windows Enterprise, 32 битова версия. Показва ми 8 GB RAM, но в скоби пише 3,41 GB usable. Означава ли това, че не може да се ползва цялата RAM памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте!

Добавих втора плочка от 4 GB RAM за компютър с Windows Enterprise, 32 битова версия. Показва ми 8 GB RAM, но в скоби пише 3,41 GB usable. Означава ли това, че не може да се ползва цялата RAM памет?

64 битов уиндоус и си готов.

http://www.zdnet.com/blog/hardware/clearing-up-the-3264-bit-memory-limit-confusion/3124

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи 32 битовата версия не може да разпознае паметта? Четох, че може да ползва 8 GBRAM , даже 128. Отключвало се с някаква кръпка. А 64 битова версия не желая, защото много от програмите, които ползвам няма да тръгнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Значи 32 битовата версия не може да разпознае паметта? Четох, че може да ползва 8 GBRAM , даже 128. Отключвало се с някаква кръпка. А 64 битова версия не желая, защото много от програмите, които ползвам няма да тръгнат.

Не може да разпознае повече от 3,25.

Кръпка има ама не я препоръчвам.

Аз нямам проблем с нито една програма.Та за кои програми се притесняваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало ще трябва да махна програмите, а след това да търся 64 битови. Програмите са на Adobe.

Защо кръпката не се препоръчва? Притеснено ми е, че остана неизползваема памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като начало ще трябва да махна програмите, а след това да търся 64 битови. Програмите са на Adobe.

Защо кръпката не се препоръчва? Притеснено ми е, че остана неизползваема памет.

На мен ми вървят всички програми на Адобе на 64 битовия уиндоус.

Пачва се кернела на Уиндоуса.

Иначе става така

http://www.unawave.de/windows-7-tipps/32-bit-ram-barrier.html?lang=EN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.