Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да, има начин. Реже се от D и се присъединява към C. После останалото място от D се слива с диск E. После се пуска CHKDSK. Имай предвид, че това се прави offline с програми като GParted, Acronis Disk Director и има възможност за загуба на информация. От диск D всичко ще трябва да се прехвърли в E.

Много крайно предложение!

За съществуването на което повечето хора дори не знаят.

Това, че ти не знаеш за тая възможност, не значи, че милиони други не знаят!

Да не би да има много точки на възстановяване? Стартирай cleanmgr, потвърди анализа на C: и като завърши щракни на раздел More Options, сега под System Restore and Shadow Copies щракни на бутон Clean Up и потвърди изтриването на всички без последната точка на възстановяване. Потвърди отново.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много крайно предложение!

Има ли някое не крайно?

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистване - по-горе съм посочил.

Ако има големи папки, могат да се пренасочат с хардлинкове.

И няма опасност от загуба на данни поради преоразмеряване на дялове. И големите папки с данни ще се запазят и след преинсталация на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че ти не знаеш за тая възможност, не значи, че милиони други не знаят!

Аз го знам, но не го ползвам. Просто не държа файлове на C и съм си пренасочил всичките програми да пишат на D. Защото не всички пишат изрично в My Documents. А крайното предложение е предвид факта, че има само 30GB C:, а повечето потребители малко или повече са разхайтени и си пилеят файловете където сварят, трупат ли, трупат и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а повечето потребители малко или повече са разхайтени и си пилеят файловете където сварят, трупат ли, трупат и така...

точно за да не се изпада в ситуация писане в библиотечните папки на системен дял, те (библиотеките) се пренасочват на друг дял. И няма грижи. Освен това за библиотеките може да се ползва и winlibraries. Кеф ти да ги конфигурираш, да ги архивираш и с едно щракване да ги възстановиш след евентуална преинсталация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай инсталация с Daemon Tools, но няма да можеш да форматираш дяловете.

Редактирано от _xSuNnYbGx_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости - Демон тулс...

BAZZINGA, иди в сайта на производителя и изтегли последния BIOS, разархивирай го (ако е с разширение exe използвай 7Zip да разархивираш exe файла. Копирай файла с разширение BIN на флашката. Рестартирай лаптопа и влез в BIOS. Някъде в дясната колона с менюта трябва да е BIOS Update. Щракни на него и посочи файла на флашката. След 2-3 минути би трябвало да завърши атуализирането. Ресарт и пак влизаш в БИОС и правиш настройки по Ковалски. Рестартираш избираш USB за първо зареждащо устроство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a3b4c39062ac3b88.jpg

Системата стартира за 7 секунди с SSD-to.Windows 7 Ultimate X64 bit !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Напоследък лаптопът ми (asus u31sd) ,с уиндоус 7 64 бита, запозна да насича. Особено като отворя няколко прозореца в хром и слушам музика през уинамп провлачва песните, клипове в ютюб насичат. Скоро е почистен, така че проблем с охлаждането няма, температурите са в нормални граници.В таск мениджъра не показва някакво рязко натоварване. Помагайте да диагностицирам проблема. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости - Демон тулс...

BAZZINGA, иди в сайта на производителя и изтегли последния BIOS, разархивирай го (ако е с разширение exe използвай 7Zip да разархивираш exe файла. Копирай файла с разширение BIN на флашката. Рестартирай лаптопа и влез в BIOS. Някъде в дясната колона с менюта трябва да е BIOS Update. Щракни на него и посочи файла на флашката. След 2-3 минути би трябвало да завърши атуализирането. Ресарт и пак влизаш в БИОС и правиш настройки по Ковалски. Рестартираш избираш USB за първо зареждащо устроство.

Дълго не бях проверявал темата но мерси за отговора,проблема е че нямам флашки.Винаги съм си ползвал телефоните като флашка но не мисля че ще стане в този случай. :D

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали има слот за SD карта. Вадиш я от телефона както е с BIOS  файла и я слагаш в лаптопа. Рестартираш и влизаш в BIOS, в секцията за актуализиране на BIOS и посочваш файла на картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали има слот за SD карта. Вадиш я от телефона както е с BIOS  файла и я слагаш в лаптопа. Рестартираш и влизаш в BIOS, в секцията за актуализиране на BIOS и посочваш файла на картата.

Пак няма да стане,нямам SD карта защото телефона няма такъв слот а на всичкото отгоре нямам и адаптер за картата.Така че явно трябва да търся флашка от някого.Впрочем отидох в сайта на производителя,цъкнах на BIOS,изтеглих архив,разархиврирах го и получих файла X550MDAS.300.Това ли трябва да е ?

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно - записваш го на флашката и в лизаш в БИОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно - записваш го на флашката и в лизаш в БИОС

Ами сестра ми е по града и наредих да купи флашка,те и без това са супер евтини вече ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лични цели за преинсталиране 1-2GB флашка е напълно достатъчна. Сега сигурно ще скокнат срещу мен, че е недостатъчна. Да, ама не - всичко се ползва на iso файлове, а на флашката - един Hiren's boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем, ако въобще може да се нарече така. С Windows 7 съм, 32-битова. Всичко си е O. K. Но, нещо ме дразни много. Става въпрос за Windows Explorer. Значи, отляво е дървовидната структура, отдясно - съдържанието на конкретна папка. В момента, в който щракна в десния списък, кръсчетата в дървовидната структура изчезват. Като прекарам курсора върху структурата, те се появяват. Това много ме дразни. Преди бях с XP и нямаше подобна гадория. Забелязал съм това нещо и на други компютри с Windows 7, това не е някакъв специфичен проблем от моята инсталация. Успях да променя кръстчетата на триъгълничета, направих и други настройки, но все не мога да премахна този проблем. Един познат ми каза, че веднъж като ръчкал за нещо, успял да го оправи това, но забравил как, пък и на него това не му е проблем. Не можах да намеря нищо в Интернет, явно е специфично явление. Някой има ли проблем с това, знае ли как да се оправи и кръстчетата да стоят постоянно или дори да ги няма, но да не премигват по този противен начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, интересува ме следното. Искам да изтрия всички пъртишани на харда ми и да си направя нови. Това може ли да се извърши директно от буут диска на Уиндолса? Примерно като започна преинсталацията, да форматирам всички партишъни, да ги делна и да съзадм нови. Защото ми казаха, че трябвало някаква програмка на флашка да си кача, за да съм можела да ги разделя, а на мен акъл малко не ми го побира, как като съм изтрила уиндоуса тази програмка ще тръгне от флашка :eek:

Редактирано от Ralna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може.

Благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
имам следния въпрос - когато щракна десен бутон -> Properties на D: (на който не е инсталирана ОС, а е за снимки, музика и т.н.) ми показва че има заети 30 GB памет. Когато влезна в D:, селектирам всички файлове и папки (Ctrl + A) и дам десен бутон -> Properties ми казва, че общата големина е 19 GB. Къде се губят другите 11GB?

Същото се случва и в C:/Windows който е доста голям - 35GB, когато влезна в директорията и дам Ctrl+A - Properties ми казва, че общата големина е 18 GB.
Hard disc-a е 200gb общо, от които достъпни са 160.

post-345750-0-15496000-1434232385_thumb.

post-345750-0-57891900-1434232385_thumb.

Редактирано от martoup (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следния въпрос - когато щракна десен бутон -> Properties на D: (на който не е инсталирана ОС, а е за снимки, музика и т.н.) ми показва че има заети 30 GB памет. Когато влезна в D:, селектирам всички файлове и папки (Ctrl + A) и дам десен бутон -> Properties ми казва, че общата големина е 19 GB. Къде се губят другите 11GB?

Същото се случва и в C:/Windows който е доста голям - 35GB, когато влезна в директорията и дам Ctrl+A - Properties ми казва, че общата големина е 18 GB.

Hard disc-a е 200gb общо, от които достъпни са 160.

http://i.imgur.com/c0RXfLV.png :) Най-вероятно имаш system restore points. Можеш да ги изключиш или да заделиш част от харда за тях.  Или пък да изтриеш по-старите :)

Редактирано от Stilian Hadzhiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори. Хванах и преместих всичко на C: и форматирах D. Сега мога да ползвам пълния размер на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо Administrator / ът  по подразбиране е неактивен и няма парола и не се вижда ,когато искаш да влезеш като Администратор. Така е при  7,8,10 

Пък постоянно  UAC  изисква и то всеки път ,когато искаш да инсталираш някакава програма правата на Администратора.И то как става просто кликваш ОК и какъв е смисъла ?

От командния промт ,разбира се трябва да се изпълни като Админ  трябва да въведете това

net user administrator /active:yes

После влизате като Admin  смянете паролата от нищо на нещо. И ще е добре вече като всички любими програми са инсталирани ,да не могат да се инсталират още други програми.Защото в интернет постоянно излизат някакви простотии и се инсталират на заден фон. И е дразнещо .

И още нещо не се виждат файловите разширения  като exe,msi,docx,  и тн. И това по подразбиране скрито.

http://cdn2.hubspot.net/hub/406387/file-1978213469-png/blog-files/how-to-show-file-types-or-extensions-in-windows-explorer-in-windows-7-image-2.png%3Ft%3D1436386373997%26width%3D249%26height%3D307

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо

От съображения за сигурност от Windows Glista са въведени тия мерки.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Александър Банов
      Здравейте! Тази седмица си купих нов лаптоп ASUS GL553VE. Проблема е че не знам какви драйвери да му инсталирам, тъй като лаптопа е с Endless os, но в кутията ми беше пратен и диск на асус където пише че е  windows 10. Но за да го пусна трябва да отворя .exe файл което не става в endless os. И също не мога да boot-вам диска. Така реших просто да си изтегля версията на Windows 10 която е безплатна и да я сложа. Така за първи път ще преинсталирам компютър и както казах не знам кой драйвери да тегля и как да ги изтегля.
    • от viktor_194
      Здравейте,
      Имах проблем при едно клиенти.Проблемът е следния Windowsa си инсталира ъпдейтие и компютрите спират да принтират на локално свързан принтер (USB),на мрежовите няма проблеми.
      Реших си проблема с премахването на тези два ъпдейта:
      Security update for Microsoft Windows (KB4048957) и
      Update for Micrsoft Windows (KB2952664).
      Споделям ви това ако на някой му се случи нещо подобно и ако някой има друго решение нека сподели
    • от MaDCoW
      Здравейте. Имам един стар лаптоп, за който се сетих (Dell Latitude D430) та реших да го включа, но стигна до там, че зарежда логото на Windows 7, и се рестартира. Реших да го преинаталирам, качих Windows 7 на флашката (понеже лаптопа няма място за CD/DVD) и започвам да го преинсталирам, но за съжаление ми излиза Fatal! Inconsistent data read from (0x80).. Ако някой помогне ще съм много благодарен! ☺ Ето и какво точно ми излиза 
    • от slavi91
      Може ли въпросният принтер да работи с windows 7 ? Никъде не мога да намеря драйвъри. Имам диск с принтера, но той не върши работа, защото е за windows 98 и се инсталира чрез дискети.
    • от katerinageorgieva
      Здравейте, 
      имам проблем с звука при LG смарт телевизор. Докато беше свързан, натиснах на Disable this device от контрол панела и сега не ми работи. Тоест изкарва ми само картина, а звукът изкарва от лаптопа. Смених кабелите, изтеглих нови драйвери, търсих в настройките - нищо. Ще бъда много благодарна, ако има някой, който може да ми помогне.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.