Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 5

Препоръчан отговор

отгоре надолу: 1, 4, 5, 6, 7, 8 са задължителни, 19 май зависи от (5,6,7) така че все тая, 20 и 21 по желание или спрете си програмата на EGIS, добавките на яхуу, календара и ненужния мениджър който сте пльоснали, направете пак снимка и ще помислим тогава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключих ги по реда,който ми писахте,но като рестартирах и сега подредбата е другаpost-312302-0-13303900-1321473308_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, ама процесите/програмите не се стартират с уин по-добре щеше да е спрете нещата от съответните програми, но и така става принципно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А другите неща си остават?Така ги спрях,защото не ги разпознавам повечето и исках потвърждение,че мога да ги махна от стартирането с ОС и да ги пускам ръчно,когато ми трябват,въпреки че много малко са мои.От няколко месеца боравя с лаптоп и 7ца и не съм запозната кое е нужно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви кодеци ползвате за 7 кои са най добри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви кодеци ползвате за 7 кои са най добри

Никакви допълнителни освен тези, които идват с VLC и GOMPlayer.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви допълнителни освен тези, които идват с VLC и GOMPlayer.

проблема ми е в това че windows medai player не може да отвори flac и затова питам за кодек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема ми е в това че windows medai player не може да отвори flac и затова питам за кодек

За аудио във Flac формат използвам Foobar 2000

VLC също може да възпроизвежда Flac, а ако държиш на WMP виж това : http://wmptagext.sourceforge.net/

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Скоро ми инсталираха Windows 7 Ultimate. Щайгата ми е сравнително добра...Intel Pentium 4 640, 3200 MHz (16 x 200) ,3063 MB (DDR2 SDRAM), 82945G Express Chipset Family (256 MB) и се разрових из форумите и установих, че Win Xp работи по добре с видеото от Win 7. Имам 2 въпроса: 1) дали Windows Professional ще се справи по добре с производителността от Windows 7Ultimate, абе въобще коя да избера?Искам да ми вървят игрите и да се справя добре и с браузването и работата. 2) другия ми проблем е че не мога да си сложа тапет, по точно той е сложен но не ми се визуализира. когато цъкна върху "покажи работния плот" ми се показва за части от секундата. Много се рових из настройки, теми сменях .... Благодаря предварително!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2) а да ви "пищи" уиндоуса че не е легален? случайно да ползвате yamicsoft Windows 7 manager? 1) ние няма как да знаем - опитайте и вижте сами. мнението на всеки потребител е лично негово - а и конфигурацията Ви е нито риба, нито рак по отношение на уин 7

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, налага се да се допитам във връзка с ОС Windows 7 Ultimate и Internet Explorer 9. Проблемът, скойто се сблъсквам на този етап е, че при форуми, когато избера да прегледам новите мнения в тема - системата не ме позиционира на първото непрочетено мнение, а в началото на страницата - ползвам 2 форума и д вата е така. Можете ли да ме насочите къда да погледна, какви настройки :) . Направих актуалнит еупдейти, но проблемът не се решава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

:(

Шифровах си един диск с BitLocker и всичко премина на 6 :)

Влизах в него, променях данни и нямаше проблеми!

Но, след като WIndows направи архив на Windows-а, изведнъж изгубих какъвто и да е достъп до диска. Излиза, че е 0B и, когато се опитвам да извърша някоя операция изписва "Windows няма достъп до диска"....

Как може това да се поправи, без да се форматира диска?

Windows: Seven Ultimate SP1

(това бе първия архив на системата и в него диска не е възстановен)

Преместих като самостоятелна тема проблема, ето тук: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=186946

Редактирано от Gibs0n (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Някой може ли да ми помогне с windows 7 ultimate,защото в магазина казаха че ще върви много добре а сега е много бавен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е бавен дай повече подробности ,на каква машина е инсталиран ,тоест какви са и параметрите .От къде си го купил след като ,споменаваш магазин .От кога е така ,кога е инсталиран.Инсталирани ли са нужните драйвери ,активиран ли е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем post-244902-0-63136600-1322000178_thumb. -получи след преинсталиране на Уиндоус 7. Всеки път когато включа или рестартирам компютъра се появява. Плс кажете как да го оправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като използвате по-читав активатор повече няма как да кажем без да сме в нарушение на правилата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключих ги по реда,който ми писахте,но като рестартирах и сега подредбата е другаpost-312302-0-13303900-1321473308_thumb.

Може ли да те попитам защо са ти две антивирусни и компютъра не ти ли се бави при интернет сърфиране? :) Имаш и комодо интернет секюрити и нод явно някой разбирач след пробният период на изтеклата ти антивирусна ти е инсталирал другата. По-добре деинсталирай тази която не използваш. Ако идеята да спреш стартиращи процеси е за да сработи по-добре компютъра :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да те попитам защо са ти две антивирусни и компютъра не ти ли се бави при интернет сърфиране? :( Имаш и комодо интернет секюрити и нод явно някой разбирач след пробният период на изтеклата ти антивирусна ти е инсталирал другата. По-добре деинсталирай тази която не използваш. Ако идеята да спреш стартиращи процеси е за да сработи по-добре компютъра :)

само Нод32 е,а Комодо е само стена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Откакто съм инсталирал Windows 7 32bit имам проблем: Понякога windows-а забива просто ей така предимно в игра ( не ми се е случвало в desktop ) с "looping sound" и се налага "хард рестарт". Първо си мислех, че е от Skype, но днес ми се случи и без да говоря. Пробвах с "WhoCrashed" за да видя къде е проблема, но не се получава. Windows 7 32bit 870A-UD3 (rev2.1) Athlon II x2 250 8500GT 400W PSU 2GB RAM DX9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DX9 на Уиндоус 7 ли сте слагали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сложих го след това за да видя дали е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Писах по проблема ми в един друг форум, но до момента никой не се е включил, затова ще си позволя да попитам същото и вас, тъй като уча за изпити и не разполагам с много време.

Преинсталирах вчера следобяд, версията, която сложих е Windows 7 Ultimate Version 6.1 (Build 7600), а проблема е, че когато започнах да си инсталирам програмките, не можах да сложа почти нищо... Постоянно ми дава някакви грешки от рода на Unable to open the self-extracting executable file. The file is locked or in use by another process. The installation will terminate. или The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect... или Verify that the file exists and that you can access it.... errors, Contains an invalid path... и още куп други неприятни неща все от този род Публикувано изображение

Успях да инсталирам само Скайп, Мозила и Ю-торент... Нито Symantec ми прие, нито драйверите за графичната карта, нито BS player даже Публикувано изображение

Възможно ли е причината да е защото именувах компютъра на кирилица? Моля, ако някой разбира да каже как да го оправя, защото не ми се преинсталира пак само заради едното име Публикувано изображение

Благодаря предварително Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах вчера следобяд, версията, която сложих е Windows 7 Ultimate Version 6.1 (Build 7600)

Опитай така:

You cannot change a user account by just changing the name. Just changing the name will make a cosmetic change only and not affect the underlying files/folders in the profile.

1. From an account with administrative privileges, go to Control Panel>User Accounts and create the new Standard user account named the way you want and at least one extra Administrator account. Call the latter "CompAdmin" or "Tech" or the like.

2. Log into the new Standard user account once so the profile files/folders are created and then log into CompAdmin.

3. Now go to Control Panel>System>Advanced>User Profiles>Settings

4. You will see where you can copy user accounts. Copy the old account to the new one from there. Use the Browse to select your new account (C:\Users\newaccount).

5. Log into the new correctly named account and make sure all your stuff is there and that it works the way you want. When you are satisfied, you can log out and into CompAdmin and delete the old user account from Control Panel>User Accounts.

If you wish to log into your new, corrected account automatically, do this:

Start Orb>Search box>type: netplwiz [enter]

Click on Continue (or supply an administrator's password) when prompted by UAC

Uncheck the option "Users must enter a user name and password to use this computer". Select a user account to automatically log on by clicking on the desired account to highlight it and then hit OK. Enter the correct password for that user account (if there is one) when prompted. Leave it blank if there is no password (null).

Ако не стане, пробвай това: http://www.sevenforums.com/tutorials/7417-built-administrator-account-change-name.html Редактирано от Angello (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай така:

Ако не стане, пробвай това: http://www.sevenforu...hange-name.html

Стигам до стъпка 2 и забивам.. За да изпълня стъпка 3, трябва да бъда в новия акаунт с административни права или в стария, защото в нито един от двата не ми дава опция да копирам?

post-312986-0-95071400-1322232895_thumb. - само в този първия дефаулт имам опция за копиране

post-312986-0-55980700-1322232913_thumb.

post-312986-0-85368500-1322232925_thumb.

post-312986-0-85487900-1322232940_thumb. - този е сгрешения акаунт на кирилица

Редактирано от Plamfly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стигам до стъпка 2 и забивам.. За да изпълня стъпка 3, трябва да бъда в новия акаунт с административни права или в стария, защото в нито един от двата не ми дава опция да копирам?

За повече информация, опитай тук: http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-security/how-to-change-user-name-in-windows-7-professional/d95ddaa7-4235-454e-83d6-77232207c7e2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Refoll
      В момента лаптопа ми е с 10-ка и има ли вариант да добавя и 7-ца без да скапя всичко понеже гледам и чета, че първо се инсталира по-старата версия и след това по-новата ?
    • от rabotlivko
      Здравейте приятели, 
       С преинсталиран уиндоус съм и машината ми работеше перфектно, но уви... Последните два дни забелязвам, че машината става бавна. Отворих таск мениджъра и видях. че explorer.exe ми взима 6гб от рамта?
      Някой да се е сблъсквал със такъв проблем? 

Предварително Ви благодаря!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• Дарение

• Добави ново...