Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 5

pit

Препоръчан отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,3k
  • Създадено
  • Последен отговор
Докато си с Майкрософтския драйвър, няма да се реши.

Пробвай с [url=http://www.netbookfiles.com/1/netbook-resolution-customizer-version-10-beta2/NetbookResolution Cutomizer

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А би ли споделил с коя версия на продукта се е случило това? Преди N години?

2005-2006-та някъде. Версия? от де ще ти помня, да не е било вчера?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2005-2006-та някъде. Версия? от де ще ти помня, да не е било вчера?

И смяташ, че за 10 години не се е променила?

Да не говорим, че програмата е на няма 3 години!!! :shock11:

:ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, имам следния проблем.Бавно зарежда WINDOWS 7.Някъде към 6 минути.След това работи нормално, без проблеми.Пусках какви ли не програми за почистване, оптимизация и пр. и не става.Отчаях се вече, а не искам да преисталирам.Мисля, че се получи след един ъпдейт, дотогова всичко беше ок.Спирах процеси в services, в старт меню съм ограничил почти всичко и не става.Моля помогнете.Със лаптоп съм ASUS 4 GB RAM, процесор i7 2.2 GHz, ако това има значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, поредният лайнюкс фен. Как позна, че Driver Booster непременно трябва да "омаже" нещо

Не знам как ги класифицираш хората. Но защо никога не приемаш фактите. За теб ако някой говори против майкрософт о ужас той е Линукс фен. Ние от Линукс общността сме доста обективни дори и по отношение на Microsoft и Apple. За нас няма фенове на това и онова. И ние сме винаги отворени за научаване на нови неща. Но понякога ако нещата не протекат гладко започвате нагло да ни тропате как само ние сме се оплаквали от даден проблем, но ако е така явно че прехвалената система не е толкова съвършена. Аз не ми харесва това че съм я платил и нямам гаранция че всичко ще работи и ще се поддържа което е нелепо, и определено не е честно спрямо хората които си плащат. Не говорим за такива като теб и много други които пиратстват и дори да имат проблеми се правят на доволни. Да помагал си ми но и много си ме критикувал без основание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фактите? Факт е, че темата е "Windows 7 - впечатления, проблеми, решения" - не виждам нищо за Linux или сравнения с други ОС.
Е, кажи ми къде е обективността при писане за Linux в тая тема? Не би ли трябвало всяка публикация да се счита за спам и контролиращите да вземат отношение по съответните публикации?
Съвсем грешно си ме разбрал - нямам нищо против никоя ОС!!! Но писаници в неподходящ раздел ме довежда до тиха ярост. С какво помагат такива изхвърляния за не-Windows 7 (в случая Лайнукс). И с какво допринасят те (в частност твоите изхвърляния на тема лайнукс) за решаването на нечий проблем с Win7? НИКАК и С НИЩО!!! И колко пъти различни хора трябва да ти намекват и натвърдват, че писанията ти не са горещо посрещани?
Моля, не приемай това писание като отношение към кичността ти! Приеми го като отношение към поведението ти тук!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Driver booster, DriverMagician, Registry Booster и всякакви такива подобни простотии мажат системата, обикновено не помагат и искат заплащане, за да чиста грешките. Вярвам само на DoubleDriver за backup на драйвери преди преинсталиране, на HW32/SIW за намиране на устройства и подробности за системата, HWMonitor Като малко програмче за температурата и това е.

За намиране на умрели драйвери понякога DriverMax помага, но е платен след 2-3 теглене на драйвер за един ден, а и той понякога жестоко маже системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво разбираш под обратнопропорционален? На високата резолюция шрифтът става по-ситен?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/change-windows-fonts#1TC=windows-7

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/get-best-display-monitor

разгърни

Make text and other items on the desktop larger

Скоро не ми е оставало време да се занимавам с компа , но ето го резултата

7b5cf0402133243.jpg

Увеличил съм всички възможни шрифтове да речем , че ако си поиграя ще докарам нещо ставащо за работа обаче както се вижда от скрийншота остава един непроменен шрифт ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем.Бавно зарежда WINDOWS 7.Някъде към 6 минути.След това работи нормално, без проблеми.Пусках какви ли не програми за почистване, оптимизация и пр. и не става.Отчаях се вече, а не искам да преисталирам.Мисля, че се получи след един ъпдейт, дотогова всичко беше ок.Спирах процеси в services, в старт меню съм ограничил почти всичко и не става.Моля помогнете.Със лаптоп съм ASUS 4 GB RAM, процесор i7 2.2 GHz, ако това има значение.

Пуснах и Auroruns и нищо не видях.Някой ще помогне ли ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Driver booster,... обикновено не помагат и искат заплащане, за да чиста грешките.

Много е лошо човек да пише наизуст! Въпросният инструмент НЕ чисти грешки в системата, а е за намиране и инсталиране на драйвъри и работи в режим безплатен или в режим Про(платен) - разликата е в скоростта на изтегляне.

Пуснах и Auroruns и нищо не видях.Някой ще помогне ли ?

http://www.thewindowsclub.com/what-is-clean-boot-state-in-windows

Виж как ще стартира изпълнявайки чисто зареждане. Може да пробваш и

http://support.microsoft.com/en-us/kb/331796

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

belivakov - линкът ти води наникъде.

Тихомир Димитров - мисля, че операционната ти система вече е достатъчно омазана. Ако някой много компетентен колега от форума се заеме с теб, и в продължение на няколко дена положите много усилия, може и да позакърпите нещата. Вместо това, мисля, че е по-лесно и бързо просто да преинсталираш. С чисто MSDN копие на Windows, драйвери от официалните сайтове, и проверен софтуер без вируси и други зарази. Не ползвай разни оптимизиращи и чистещи програми, освен ако  не си напълно наясно какво точно правят.

И съм сигурен, че ще оспорват този съвет, но го давам от опит - спри си ъпдейтите. Системата спокойно си работи и без тях. Слагай само тези, за които си сигурен, че са нужни и безвредни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy, виж в твоя телевизор. Току-що го последвах и се отваря там, където трябва. :)

http:// www. thewindowsclub.com/what-is-clean-boot-state-in-windows

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм изобщо спец по Windows но потвърждавам че актуализациите не се слагат току така защото Windows ги препоръчва. Трябва и да се чете кой за какво е.

Една от оправиите без преинсталиране, от моят опит е връщане към фабрични настрайки.

Колкото до оптимизаторите аз ползвам вградения в BitDefender Total Security 2015 и не забелязвам да прави кой знае какво освен да изключва рядко използвани програми. Но вече за екзотичните до колкото знам барат и регистрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :)

Вчера бях в един приятел,за да му помогна да си свърже компютъра към интернет чрез Wi-Fi.

Говорил е с двама-трима съседа и са му позволили,и дали паролите за свързване към техния интернет.

Бая време си играх,махнах антивирусната,почистих му компютъра от вируси и т.н. не ще и не ще да се свърже.

Ходихме и до съседите да видим,дали са правилно записани паролите и всичко е записано така,както трябва.

Въпросът ми е дали проблемът не се състои в това,че ОС е Home Premium (инсталирана от Плесио - от 8GB памет ,ползва само 3,42GB)?!

Благодаря на отзовалите се предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква грешка връща?

"ОС е Home Premium" - Vista или 7?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква грешка връща?

"ОС е Home Premium" - Vista или 7?

Това е,което излиза :

l8gmsRU.png

ОС е Home Premium W7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

belivakov - линкът ти води наникъде.

Тихомир Димитров - мисля, че операционната ти система вече е достатъчно омазана. Ако някой много компетентен колега от форума се заеме с теб, и в продължение на няколко дена положите много усилия, може и да позакърпите нещата. Вместо това, мисля, че е по-лесно и бързо просто да преинсталираш. С чисто MSDN копие на Windows, драйвери от официалните сайтове, и проверен софтуер без вируси и други зарази. Не ползвай разни оптимизиращи и чистещи програми, освен ако  не си напълно наясно какво точно правят.

И съм сигурен, че ще оспорват този съвет, но го давам от опит - спри си ъпдейтите. Системата спокойно си работи и без тях. Слагай само тези, за които си сигурен, че са нужни и безвредни.

Не е омазана системата.Както написах по-горе само при стартиране бави, после всичко е ок. Драйвър ли търси или нещо друго ? Не мога да разбера от стартираните процеси, поне няма нищо притеснително там.Опитах с точка на възстановяване, но същата работа.Излизат едни иконки в лентата, които преди ги нямаше.Хром известия и ASUS USB Charger Plus, но може и от бавното зареждане да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Troubleshoot Problems пуска ли и ако да - какво връща? Пробва ли да изтриеш имената на рутъра(-рите)ите
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тихомир ,отвори старт менюто и напиши msconfig в търсачката.

След като се отвори прозореца , кликаш на Startup и 

дай един шот да видим какво се зарежда със системата.

След ,като казваш ,че проблема е дошъл от актуализация 

защо просто ,не отвориш уиндоус ъбдейт и не видиш кой актуализации

са инсталирани последни според датата и да ги деинсталираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тихомир ,отвори старт менюто и напиши msconfig в търсачката.

След като се отвори прозореца , кликаш на Startup и 

дай един шот да видим какво се зарежда със системата.

След ,като казваш ,че проблема е дошъл от актуализация 

защо просто ,не отвориш уиндоус ъбдейт и не видиш кой актуализации

са инсталирани последни според датата и да ги деинсталираш.

Направих един LOG файл, лошото е, че изтрих всички ъпдейти в папката.

Autoruns.zip

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eternal Life, да попитам само: Да не би да има комбинация Intel безжична карта към TP-Lin рутър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е лошо човек да пише наизуст! Въпросният инструмент НЕ чисти грешки в системата...

Същата работа. Driver Updater, Driver Magician, Driver Booster, Registry Booster - всичките са еднаква помия.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от Refoll
      В момента лаптопа ми е с 10-ка и има ли вариант да добавя и 7-ца без да скапя всичко понеже гледам и чета, че първо се инсталира по-старата версия и след това по-новата ?
    • от rabotlivko
      Здравейте приятели, 
       С преинсталиран уиндоус съм и машината ми работеше перфектно, но уви... Последните два дни забелязвам, че машината става бавна. Отворих таск мениджъра и видях. че explorer.exe ми взима 6гб от рамта?
      Някой да се е сблъсквал със такъв проблем? 

Предварително Ви благодаря!
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване