Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Как мога да блокирам номер, ползвайки само телефона си (Sony Ericsson G502), без да ходя до Мтел и т.н. Възможно ли е това, някой със същия телефон може да сподели опит, защото аз поне не намерих такава опция за блокиране http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да блокирам номер, ползвайки само телефона си (Sony Ericsson G502), без да ходя до Мтел и т.н. Възможно ли е това, някой със същия телефон може да сподели опит, защото аз поне не намерих такава опция за блокиране http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Доскоро имах К750 имаше възможност да се блокират номера от самия телефон.

Номера които искаш да блокираш се слага в група и го пренасочваш към не съществуваш номер. Разгледай си телефона и си поиграи с настройките би трябвало и в твоя да го има като опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро имах К750 имаше възможност да се блокират номера от самия телефон.

Номера които искаш да блокираш се слага в група и го пренасочваш към не съществуваш номер. Разгледай си телефона и си поиграи с настройките би трябвало и в твоя да го има като опция.

Това се нарича call divert, функция е на МSC и трябва да се знае че се плаща за това при всяко обаждане (зависи от оператора)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това се нарича call divert, функция е на МSC и трябва да се знае че се плаща за това при всяко обаждане (зависи от оператора)

Мисля че е безплатно :ph34r: в дните в които не исках да ме тормозят служебно просто пренасочвах номерата от дадена група към не съществуващ номер.

На тези които ме търсят им казва че номера не съществува.

:biggrin:

K750i е чудесен телефон така ме е яд че се счупи, не издържа на поредното изтърване и отказа след 6 години вярна служба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е безплатно :baby: в дните в които не исках да ме тормозят служебно просто пренасочвах номерата от дадена група към не съществуващ номер.

На тези които ме търсят им казва че номера не съществува.

:(

K750i е чудесен телефон така ме е яд че се счупи, не издържа на поредното изтърване и отказа след 6 години вярна служба.

на несъществуващ номер... а как да съм сигурен че номера наистина не съществува?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на несъществуващ номер... а как да съм сигурен че номера наистина не съществува?

Мой стар номер, за всеки случай от време навреме го прозвънявах да видя дали оператора не го е дал на някой. :(

Редакция:Би трябвало да може да се пренасочи и към *88 примерно, но никога не ми е хрумвало да го пробвам.

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подобно съм правил и аз - пренасочването беше към апарат на Булфон. Сега с новите телефони е лесно, има колкото искаш програмки за целта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като се разрових в настройките намерих опцията за блокиране на номер, но само ако е предварително добавен в списък. Странно, че ми се наложи да обърна менюто на английски, за да намеря тази екстра :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е нужно да се правят такива галимации с прехвърляне към някакъв номер. Имах K610i там има опция (по спомен) accept calls (да не се бърка с call barring) - създаваш си листа и адваш всички, които искаш да могат да те избират или група, ако вече имаш такива все тая. Услугата е напълно безплатна.

Мисля, и че има такива безплатни приложения - потърси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мой стар номер, за всеки случай от време навреме го прозвънявах да видя дали оператора не го е дал на някой. :(

Редакция:Би трябвало да може да се пренасочи и към *88 примерно, но никога не ми е хрумвало да го пробвам.

А дали обждането е безплатно. И дали телекома няма да има нещо против

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали обждането е безплатно. И дали телекома няма да има нещо против

Телекома не се е оплаквал :( в продължение на 3-4 години в дните в които не съм на работа по описания начин блокирах служебните обаждания, който така или иначе са безплатни, понеже сме в група.

За съжаление от както се счупи К750 съм с някаква евтина Нокия подарък от оператора и при нея тези екстри липсват. Сега се налага през почивните дни да "забравям" телефона и него чувам :baby: което пак е горе долу същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телекома не се е оплаквал :( в продължение на 3-4 години в дните в които не съм на работа по описания начин блокирах служебните обаждания, който така или иначе са безплатни, понеже сме в група.

За съжаление от както се счупи К750 съм с някаква евтина Нокия подарък от оператора и при нея тези екстри липсват. Сега се налага през почивните дни да "забравям" телефона и него чувам :baby: което пак е горе долу същото.

Не ме разбра, при call divert този, който ти е обажда плаща обаждането до теб, обаждането от твоя номер до този, към който си ог пренасочил го плащаш ти. Т.е. ако го пренасочиш към *88 и (примерно) минута е 20 стотинки, а този, който ти звъни виси 10 минути и се разхожда из менютата ти ще платиш 2 лева
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра, при call divert този, който ти е обажда плаща обаждането до теб, обаждането от твоя номер до този, към който си ог пренасочил го плащаш ти. Т.е. ако го пренасочиш към *88 и (примерно) минута е 20 стотинки, а този, който ти звъни виси 10 минути и се разхожда из менютата ти ще платиш 2 лева

Това го разбирам.

Аз обяснявам как е било при мен, които мисли да прави подобни неща да си прецени дали ще му е финансово изгодно.

Обажданията към оператора са безплатни или май бяха по 1ст. на минута.Теоретично човека отсреща може да седи 60 мин. и с това да ми на помпи сметката с 60ст.

(Мтел прекратяват разговора след 60тата мин. поне преди го прекратяваха сега след смяната на платформата не съм сигурен)

При пренасочване към несъществуващ номер този които звъни чува че номера не съществува, тоест няма разговор.

Години наред съм го правил включително и като съм бил в чужбина, само че тогава пренасочвах към гласова поща.

Сметките ми винаги са били в рамките на нормалното и не съм усетил да се "надуват" от тази шмекерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е нужно да се правят такива галимации с прехвърляне към някакъв номер. Имах K610i там има опция (по спомен) accept calls (да не се бърка с call barring) - създаваш си листа и адваш всички, които искаш да могат да те избират или група, ако вече имаш такива все тая. Услугата е напълно безплатна.

Мисля, и че има такива безплатни приложения - потърси.

Напълно съм съгласен с гореспоменатото, само сони имат тази опция, да можеш да блокираш определен абонат ,без да ти трябва отделна програма за това и е напълно безплатно. Има си опция създаваш си списък и те пита дали да блокираш всички или само тези от списъка ,и когато ти звънят на отсрешният му дава заето а на теб ти показва кой те е търсил .Да кажа също, че този модел не ми е попадал до сега ,най добре се поразръчкай по настройките Меню/ настройки/ повиквания/ управление/ избирателно повикване/ и там ти се отвара от всички или от списък поне при мен е така ,пробвай както съм ти налисъл .Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда,само сони имат това и е безплатно-можеш да направиш така,че да ти приема разговори само по списък-ако някой не е включен в списъка,телефона му праща заето. Аз също имам G502(и още доста телефони)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Нещо актуално инфо за модели (not smart), които могат да блокират обаждания от конкретен номер по най-лесен възможен начин. Такава опция има Nokia 108 (не съм тествал). Други има ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1) Nokia 108 - Филтриране на номер - Вкарвам си номера - Набирам - от уж блокирания номер си чувам свободно а Nokia си изписва "xxx ви търси" само че без звук. Един вид нищо не стана.

2) Има "Услуга за блокиране на повикванията" - там 4-5 избора, ама ме притеснява че блокира всички входящи.

Редактирано от Mapuku (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обратното, щом не ти звъни - значи работи. Да дава на звънящия свободно е по-добре отколкото отказан разговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не е. пак си те безпокои. искам съвсем грубо "нямате връзка с този номер" на телефона на досадника и никаква индикация на моя телефон. То това даже ти дава опциите да отговориш и да затвориш. същия ефект е телефона на Silent.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Един странен въпрос. Както има "скрит номер" (което между другото как се прави?) има ли някакъв начин да дадеш на някой своя номер без това да е твоя номер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един странен въпрос. Както има "скрит номер" (което между другото как се прави?) има ли някакъв начин да дадеш на някой своя номер без това да е твоя номер?

Ако размислите и почетете малко ще разберете че няма как :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване