Премини към съдържанието
dundi_d

Замисляли ли сте се какви късметлии сме?

Препоръчан отговор

Замисляли ли сте се какви късметлии сме?Катастрофите,които стават,убийствата,изнасилванията...и ние или поне част от нас сме късметлии,че не ни се е случвало нищо лошо(имам впредвид сериозно).Имаме късмет че сме родени на този свят,в България,в прекрасните ни семейства....че имаме възможност да учим и работим....че живеем в 2 века :) .Пускам тази тема,защото сега се замислих колко много ни дава живота и ние все сме недоволни!Не мислете за бъдещето,не мислете за минало-оставете това на историците,а се радвайте на момента и благодарете на Бог,че сте това,което сте!

Бъдете себе си! :bye:

Редактирано от dundi_d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наистина е така.Наистина не трябва да задълбаваме в миналото и спомените си - добри или лоши,нито в бъдещето,защото то би ни попречило да осъзнаем настоящето...За съжаление ние сме свидетели на това,което става около нас,на нещастните случай,на болката - била тя душевна или физическа,на живота и смъртта.Ако това се случва на близките ни,страдаме и съпреживяваме мъката заедно с тях.И все пак ние сме благословени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свалете си розовите очила.Огледайте се около себе си.Колко усмихнати лица ще видите,когато се разхождате някаде?Задайте си въпроса,щастливи ли сме и какво искахме от живота.пък то какво стана.sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Свалете си розовите очила.Огледайте се около себе си.Колко усмихнати лица ще видите,когато се разхождате някаде?Задайте си въпроса,щастливи ли сме и какво искахме от живота.пък то какво стана.sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

От черногледство полза няма нито за теб, нито за нас! :wors:

Дано можеш да сравниш /помниш ли/ България 1993-1996 и сега. Вярвай ми има напредък и то немалък.

Вярвай в късмета си. Помагай му. ;) И на твоята улица ще огрее слънце!

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно днес имах такава случка. В едно такова готино,приповдигнато настроение се прибирам от работа и в трамвая виждам някакъв мъж и жена,които ми привлякоха вниманието (незнам с какво).Погледнах ги и те ме погледнаха,като им се усмихнах и двамата се намръщиха и взеха да си шушукат и скришом да ме поглеждат...

Добре,че това не ми развали настроението... :wors:;):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Всеки си има право на лично мнение.Но точно за човек като мен примерно някой да каже,че имам "розови очила"?!?!Та аз съм най-големият песимист,но това не ми пречи да съм щастлива.А и човек невинаги е щастлив,нали?Има както добри,така и лоши моменти,но това не пречи да проблясва лъч нажежда тук-там все пак!Вярно е,че всеки втори срещнат на улицата е намръщен,но колко от тези хора са истински нещастни?Ядосват се за глупости,защото не могат да различат моментите на радост,мнозина дори не умеят да ценят малките неща!Защо никой не се радва на слънчевата светлина,на един кратък миг,в който се е чувствал добре?Замисли се!Страничните фактори не могат и не помрачават доброто настроение на онзи,който се е замислил за малкото може би останало бодро и чисто в душите на хората.Това,например,че някой не може да влезе в един от онези шикозни магазини по "Витошка" не е причина за ядове и завист,а оттам и за мрачни мисли.Ако това може да помрачи настроението на някой човек,то той непременно трябва да помисли над това,преди да е отровил напълно живота си,както и този на онези,който го обичат! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво за темата! :wors:

Правилото е 1: човек оценява нещо реално, когато го изгуби. Има ли го, не може да разбере цената му.

Всички се оплакваме от това какво нямаме, а не виждаме колко МНОГО имаме! Пример: отивам рано сутринта на даскало и по пътя ме боли много стомаха. И си мисля - "Ех, само да не ме болеше стомаха, колко прекрасно ще бъде? Колко е студено, и лоши оценки ще имам днеска, и пари нямам. Но само стомаха да не ме болеше! Останалото голяма работа. " И по някое време, не знам как, но става чудото и спира да ме боли. Но след броени минутки забравям какво ми е било и си казвам "Ех, само да не ме изпитат по Химия. Да, може да е студено, да нямам пари, но само да не ме изпитат по това. Само една едничка молба. Толкова ли много искам?" Но си мисля сега, ако нямаше да ме изпитват по химия сигурно щах да си мисля - "Ех, само пари да имах, само това! Толкова ли много искам?"

В какъвто и тежък момент да се озовем, ние рядко може да видим колко наистина много имаме! Радвайте се, че имате очи - някои хора нямат и това! Радвайте се, че имате ръце, крака, може да се движите - някои хора не могат да правят и това. По - света има толкова много болести. Толкова много! Ако за момента сте здрав, дори и да сте в тежък период - вие имате толкова много- липсват ви всичките тези болести на света, които на теория може да са по вас. Радвайте се, ако имате родители, радвайте се ако имате дом и храна. А какво остава за компютъра, телефона и др.

Колко много неща имаме, а не ги осъзнаваме? Само се оплакваме! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В "На къде е тръгнал светът", противоположната според мен на тази ведра тема, изразих точно такова мнение, че светът е такъв какъвто го виждаме през нашите очи и какъвто е в мислите ни. Аз гледам да не минава ден, през който да не си повтарям, че съм щастлива, че се чувствам късметлийка и това се е превърнало в начин на въприемане на света и на всякакви ситуации, с които животът ме сблъсква.

Някои хора не само, че не се замислят дори и когато им се случват хубави неща, а наблягат на черните случки, прехвърлят ги през ума си постоянно и чакат следващата дупка, в която ще пропаднат и очакват, че ще е по-дълбока и по-мрачна от предишната - и точно това им се случва. Аз съм човек, който не мисли за дупките и възвишенията, просто крача и не се замислям толкова за това какво ще стане сега, ако падна - ако падна, ще стана и толкова!

Обръщайте внимание на хубавите неща и продължавайте смело напред!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дори да не успявате винаги да си мислите колко е хубав живота и как всичко ще се оправи, защото не винаги е възможно поне се събуждайте и ставайте с усмивка. при мен работи неотказно когато го направя. какво друго вземете си някакъв домашен любимец - така дори когато няма кого да обичате и за кой да си мислите той/тя винаги ще е до вас (а освен това какви свалки стават в парка с кучето, и друго си е да кажеш че имаш едно котенце у вас и много искаш да го/я запознаеш с него) а и GFreeman моите съболезнования за химията :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

cool.gif Аз мисля,че човек трябва да е оптимист...иначе ако с тва черногледство до къде ще стигнем... до никъде! Някой каза,че хората оценяват нещо, когато то си отиде или го изгубиш! Хубаво ще е ако оценяваме това ,което имаме, а не да недоволстваме! Ако не ни харесва нещо, то ние самите трябва да го променим,а не да чакаме някой да го свърши вместо нас......! cool.gif Когато ни се случи нещо не приятно,не трябва веднага да виним друг......а да помислим малко :)

Желая ви да ви върви по вода и да имате много късмет,ако нямате не унивайте :)

luck.jpg

lady_luck-M.jpg

Редактирано от mulatasabrosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.