Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От няколко дена разглеждам мониторчета по интернет, тъй като искам да си закупя нов, но немога да си избера, защото не разбирам половината от параметрите, които са посочени Sad Може ли да ми помогнете с избора? Значи искам да е поне 22 инча, да е FULL HD (1080p), най-много 5ms време за реакция и да е LED (незнам защо си мисля, че на LED картината ще е много по-добра от обикновен, aко не е така, поправете ме). Бюджета, който имам в момента е 370 лева. Иска ми се монитора да е ярък с възможно най-живата картина Rolling Eyes Като избирам монитора за кои параметри трябва да внимавам? В момента съм се спрял на: LG E2340S-PN http://mallbg.com/product_details.php?productID=16535 Ако има нещо по-добро, което мога да взема за тези пари предложете ми, че вече съм се отчаял Sad За предпочитане е нещо, с което имате опит Smile

Редактирано от gerchooo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да го използваш за професионални нужди (видео, фотообработка и т.н.), мисля, че някое от тези предложения би ти вършило страхотна работа:

ACER 22" P225HLQbd - 300 лв.

BENQ 23" G2320HDB - 286 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, забравил съм да спомена, че ще го използвам основно за гледане на филми, от време на време за някоя игра, и сърфиране из нета :cheers: П.С. От LG имам добри впечатления. Имаме телевизор и сегашния ми монитор (ТФТ 19-ка 4:3), но щом казвате, че изостават ще гледам за самсунг или филипс :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е лошо да попиташ за LG не бих се учудил да го няма и да ти предложат този :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 6 месеца ползвам Benq G2222HDL и съм доволен. Преди празниците търсих да купя още един обаче се оказа че в Скай нямат, а на други места цената е малко по височка.

Още един глас за BENQ 23" G2320HDB

Публикувано изображение

DisplayScreen Size 23"W

Aspect Ratio 16:9

Resolution (max.) 1920x1080

Pixel Pitch (mm) 0.265

Brightness ( typ.) 300 cd/㎡

Contrast ( typ. ) 1000:1

DCR (Dynamic Contrast Ratio) (typ.) 40000:1

Panel Type TN

Viewing Angle (L/R;U/D) (CR>=10) 170/160

Response Time(Tr+Tf) typ. 5ms

Audio/Video Inputs/OutputsInput Connector D-sub / DVI-D

PowerPower Supply (90~264 AC) Built-in

Power Consumption (On mode) 45W(max)

(Power saving mode) <1W

Dimensions & WeightCTN Dimensions (HxWxD mm) 610x484x129

Dimensions(HxWxD mm) 408.12x547.16x183.9

Dimensions with Wall Mount (HxWxD mm) 337.2x547.16x183.9

Net Weight (kg) 4.7

Gross Weight (kg) 6.4

Special FeaturesSenseye Senseye+Photo

Vista Compatibility Premium

HDCP Yes

Color Temperature Reddish / Normal/ Bluish /user mode

OSD Language 17 languages

VESA Wall Mounting 100x100mm

Tilt (down/up) -5/20

K Locker Yes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че матриците на LG и Phillips са еднакви.Следващия ми мисля да е Phillips или Benq. Сегашния ми е L1753S и цветовете му са като на нов а е на 4.5 години.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG в момента са световен лидер по продажби ( това сигурно е защото не ставали били боклуци и не знам си още какво ) ... минаха ми през ръцете над 30 телевизора LG и няколко монитора като включително аз съм с такъв и спокойно мога да те уверя че са едни от най добрите марки на пазара за момента като цена / качество....разбира се аз не съм пристрастен към определена марка и ще посъветвам автора да си вземе това което си хареса самия той но избора му с LG-то е добър и ще остане доволен от монитора но все пак е най добре да отиде в магазина и на място да ги разгледа за да може сам да си направи заключение. От мен един вот за LG-то което си харесал ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна относно монитора.Поразгледай мониторите в някой шоурум както се казва за да видиш твоето око как ще възприеме цвета.От гаражна фирма има вероятност да ти откажат да го разопаковат да го видиш.Случвало ми се е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Как да съдя LG ако не ги пробвам? Айде наистина стига и все пак, всеки с вкуса си!

В началният пост сам си написал че не разбираш от монитори. Това е раздела за технически грамотни хора, които могат да го посъветват какъв монитор да си избере. До сега си напълнил темата само с глупости и продължаваш. За такива като теб има раздел "празни приказки и забава" Отиваш там и почваш да ръсиш каквото ти е на сърце.А на колегата не се притеснявай кой ще му отговори със съвет.Твоя е некомпетентен и невалиден.Тук можеш да бъдеш само читател и нищо повече. Мисля, че ме разбра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако още веднъж се наложи да трия така следващият път ще има санкции! Моля, продължете по темата с разумни и обосновани мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна относно монитора.Поразгледай мониторите в някой шоурум както се казва за да видиш твоето око как ще възприеме цвета.От гаражна фирма има вероятност да ти откажат да го разопаковат да го видиш.Случвало ми се е.

Това е най-разумното ! Всеки има различно възприятия за цветове ! Така , че търси Техномаркет или Технополис за да ги видиш като картина. И го вземи от там където е най-евтино :ass:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за всички отговори. Продължавам да оглеждам, сега ще отида и по магазините да ги видя в действие. Мониторите на различните марки, за да преценя. Иначе за сега съм за LG, но нищо не се знае. След като направя покупката (до няколко дни надявам се) ще напиша какво е мнението ми за избора :eek: Лек ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...