Премини към съдържанието
HackoBoy

Нека комшиите да полудеят:)))

Препоръчан отговор

здр имам огромно желание да си закупя колони с които да вдигна комшиите по тревога :computer2:)))) когато дам на максимум

та препоръчайте ми:

Марка

Модел

на колони за да си ги купя

цената за мене няма значение само да имат

Subwoofer а другите канали дали 2 дали 5 дали 6 дали 7 не е толкова от

значение важното е ниските да се възпроизвеждат доста добре

чакам да ми предложите

е па после ще пиша какво се е получио в реална тестова обстановка

демек

след като ги надуя какво се получава:)))))))))))))))

и нека мощността да е голяма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам лекарство за твоята болежка.

Креатив 7+1 за ватове,ако не се лъжа към 500 или 75о,не се сещам.

Цена към 750-800 лв със специална звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,

Ами на какво ще ги спушаш тези колони. Ако ще ги включвам директно в компютъра бих казал че е добре да си вземеш поне 5+1. Ако си имаш усилвател по-добре си вземи някакви колкони които да са марка. Тва Creative не бих казал че ми допада като марка. Има доказани марки. Инфинити, JBL, Tannoy. И трите фирми правят колкони повече от 50 години. що се отнася до показатели, за да имаш готин звук търси параметри от 25Hz do 35-40 KHz. не забравяй да видиш какви са омовете на усливателя ти и да си вземеш колони за същото съпротивление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с Creative t7900. Много съм доволен - 7.1 аудио. Когато го засиля, качестото на звука не се променя, а баса можеш да го контролираш, все пак това зависи от стила музика, който слушаш. Общата им изходна мощност се води 92W RMS, не е тихо, въобще. Добро решение, при цена 225 лева. Колони за компютър. Екстра. Колкото до марковите - заслужава си да ги купиш единствено ако имаш качествен усилвател, който да им подаде сигнал, който те могат да възпроизведат. Все пак комбинацията JBL - Yamaha е много добро решение, но според мен доста скъпо. Има едни така да кажа много качествени, и в същото време не много скъпи решения - Venturi: http://www.hi-fidelity.com/bic.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако търсиш колони само, за да вдигаш комшиите от леглата по-добре си вземи 2 колони с усилвател, дори и да не са много качествени ще вдигат голяма гирлотия, няма смисъл да даваш пари за 5.1 или 7.1. Но ако държиш на качеството ще трябва да дадеш повечко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ако търсиш колони само, за да вдигаш комшиите от леглата по-добре си вземи 2 колони с усилвател, дори и да не са много качествени ще вдигат голяма гирлотия, няма смисъл да даваш пари за 5.1 или 7.1. Но ако държиш на качеството ще трябва да дадеш повечко пари.

<{POST_SNAPBACK}>

ми аз съм видял колони :

LUXEON F5.1 50W + 5x25W

LUXEON LX-998H 50W + 5x25W

LUXEON W5.1HR 50W + 5x20 W

в сайта на www.torin.bg

дали са качествеи а цените им са поносими ако отговарят мощносттите:clap:)))

като в магазин който предлага такива консумативи

ми викат че тези модели кривяли и ми предлагат някакви с 30W + 5x15W

и мисля че искат да ми ги рподадат понеже никой не ги купува от доста време при тях:)))))))

ако някой ги е чувал понеже в фирмата за консумативи ги нямат и трите модела и работят предимно с заявка не знам дали ще съм доволен от качеството

като аз съм почитател на якоят и силен бас особенно се кефя на LIL JON , Nelly-Number 1

и други знайни и незнайни войни:)))))))))))))))))))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз слушам през уредба! Старо Сони 2Х50 + 2 съраунд колони. Звукът е много качествен!

Що не си вземеш нещо такова за 100 - 200 лева и си готов?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предлагам ти да погледнеш марката

den.gif

Имат перфектни тонколони и усилватели за домашно кино или PC. Това по-долу е най-малкото. Но става дума за качество и цифри...

Пример:

SYS65HT.jpg

SYS_65HT_black.jpg

Ето и адреса на дистрибутора: www.denon-bg.com

А иначе резачки, дал Господ!

dr1-3.jpg

Инфо: www.audio-bg.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ти трябват ниски не ти е нужно да е няколко канално със суббуфер.Поне за мене! Ето моето предложение:

- 2 ЛЕНТОВИ КОЛОНИ ЗА ДОМ.КИНО

-ФРОНТ 2Х100W 4 ОМА

-ЦЕНТЬР 50W

-САРАУНД 2Х50W

i000013080yd.jpg

Техно Маркет Европа

Редактирано от shedule (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с LuxeOn LogicFox W5.1H откак ги има на бг пазара. Не знам защо са ти казали че кривят - за мен изкарват повече от приличен звук като сила и качество. Друг мит че разбивали се на втория третия месец - не са мръднали нито колоните нито уфера а хич не ги жаля. Моите съседи също имат поглед и мнение относно колоните ми :clap: За мен са едно добро решение. Не забравяй, че каквато и система да си закупиш, ако стаята ти е 2х2 (образно казано) няма да има голям смисъл - за хубава акустика ти трябва място... и по възможност добра изолация (гипс картона е много добро решение относно акустиката в стаята).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега спрял съм се с колони за компютър и съм се решил да си зема за в момента едно стерео усилвателче но какво да е то

понеже съм фен ( вече на силната музика) и тези 50 вата бас + 25 вата фронтални не ме задоволява в стаята ми винаги е поне на 30 вата на канал нормално слушане

та мисълта ми е следната

да се спра на усилвател за домашна употреба от сорта на

Pioneer 209 който е с данни 2 по 60 вата/8 ома и цена към 320 лева

или

Biema w220II който е 2 по 300 вата /8 ома с 0.1 процент изкривавания

като цената му е към 300 лева

все пак в един усилвател важни са тези параметри и честотната граница която

на професионалният усилвател достига до 50 КHz

ако има нещо друго като параметри които се търсят обяснете ми

че никаде никаква информация за такава техника

благодарносттио предварително

ако домашен е по добре от профи - защо?

ако профи е по добре от домашен - защо?

;);):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами щом си се насочил към усилватели над 300 лв значи ти се дават повечко пари. По-принцип за нормална стая не ти трябва кой знае колко качествен усилвател (имам предвид от най-скъпите). Добре е да имаш лачествени колони и усилвател от средния клас. Тези двата предполагам че ще ти свършат работа (койтои да е от тях, дору и нещо на Сони, Ямаха и т.н.), няма да е много голяма разликата, въпроса е да си вземеш добри колони и да съответстват на усилвателя. В интернет можеш да намериш много информация за това, така че няма какво друго да ти пиша, поне за сега. Като прочетеш малко и видиш за какво става въпрос (трябва да отидеш в някой магазина да чуеш за какво става дума горе-длолу да ти е ясно) можеш да пишеш какво си избрал и да коментираме. Евентуално ако не ти се занимава пиши пак, да видим за линкове, сайтове и др. за възможен избор. Но пак ти казвам, че за дома няма да е фатално да вземеш нещо по-средно, но силно, отколкото да си даваш парите за скъми неща, някои от които почти немогат да се усетят с човешкото ухо, особено като увеличиш и стане лудница. Мисля че взех да пиша много и спирам. Надявам се да си разбрал какво имам предвид. КЪСМЕТ в избора !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.