Премини към съдържанието
VencedOr

Защита на РС от токови удари - какво да избера?

Препоръчан отговор

Не знам дали някой вече е пускал такава тема, просто търсачката нещо не бачка като хората ми се струва :clap:

та да се върна на темата.

Начии до сега четох това

http://www.comexgroup.com/technologies/_power/tripp-lite.htm

И пак не ми е много ясно какво да си избера като защита за РС-то.

Моля ви да няма изцепки от типа - "Ми изгаси си РС-то и нямаш проблеми".

Тва ми е ясно :)

та, споделете, какво ми препоръчвате да си взема като защита за РС-то от "токови нередности". Да не надхвърля цената от 150 лв ако може :)

Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами това което ти трябва е UPS. Немога да ти препоръчам, защото нямам много опит с тях, но предимно зависят от това колко време издържат като спре тока и т.н. При токов удар изгарят те, вместо компютърът ти. Това което си гледал във форума на комексгруп е точно това. Оставам на някой, който разбира повече от тези неща да ти препоръча марка и модел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има и решение за 10 лв - разклонител с защита срущу токови уреди( аз съм така).

А UPS вече си има негово захранване и ти поддържа компютъра за определено време (все едно имаш батерия)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Има и решение за 10 лв - разклонител с защита срущу токови уреди( аз съм така).

А UPS вече си има негово захранване и ти поддържа компютъра за определено време (все едно имаш батерия)

<{POST_SNAPBACK}>

е аз в момента съм с такъв разклонител, но преди няколко дена тока спира около 10 пъти, което много ме разтревожи. Искам стабилна защита да не стане някой гаф. От UPS до UPS има голяма разлика, за това питам ако някой може да ми препоръча нещо да сподели.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал да си вземеш един от горе споменатите разклонители и едно устроиство за предпазване от токови удари по кабела за интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я разкажи малко повече какви са тия устройства които се слагат на кабела за интернета че аз за пръв път чувам за тях. Досега единствено знаех че има UPS-и с възможности да се поставя кабела на интернета в тях но това е съвсем друго и за други пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най добро решение е UPS , моят е за около 70 лв и вече три години нямам проблем ;)

Я разкажи малко повече какви са тия устройства които се слагат на кабела за интернета че аз за пръв път чувам за тях. Досега единствено знаех че има UPS-и с възможности да се поставя кабела на интернета в тях но това е съвсем друго и за други пари

<{POST_SNAPBACK}>

струват 15 лв, но предпазват само от статичното електричество което се наслоява в кабела,за токовите колебания не сьм сигу cool.gif рен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.