Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

аз съм на 12г. и напоследък косата ми се омазнявоа на втория ден след къпане или миене!Омазнява се в корените, а краищата се сухи! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Какво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по-често се мие косата, толкова по-бързо се омазнява.

много вярно.

гледай да намалиш миенията на косата ако може до 2 пъти седмично (както е казал Мечо Пух: колкото повече, толкова повече) освен това не ползвай шампоани за мазна коса - те са толкова агресивни и я изсушяват и естествено скалпа се опитва да компенсира със омазняване. потърси в google "мазна коса".

има разни сухи шампоани - предполагам че са пудра - даже не се налага да се мокри косата и после да се суши...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм на 12г. и напоследък косата ми се омазнявоа на втория ден след къпане или миене

Мий я всеки ден и няма да имаш проблеми.Ако се ръководиш по глупостите,че честото миене изсушава и изхабява косата-пълни щуротии.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мий я всеки ден и няма да имаш проблеми.Ако се ръководиш по глупостите,че честото миене изсушава и изхабява косата-пълни щуротии.

И аз съм на това, мнение ако не си мия косата повече от два дена, става, мазна. Най-добре през ден. Какви са тези глупости, как може да не си миеш косата цяла седмица пфф.... Явно не говорите от личен опит. Пробвайте да не си миете косата една седмица, и ми кажете, че не съм прав. Пич, вярно е при всеки е различно може, самата ти "кожа" на главата в никой случай косата. Омазняването на косата идва от кожата на главата, т.е пърхота до някаква степен предизвиква такова омазняване. Чувал съм, че по апетките се продавали, някакви малки, шишенца, които се разтварят, в "тубичката" на шампоана, и така, омазняването се забавяло за изчезване не знам, то и не трябва да го няма напълно, защото пък отиваме в другата крайност.

Шампоаните в днешно време, са повечето от билкови продукти, зависи и от шампоана, ползвайте такива, не че и другите, не са ефикасни напротив, но има повечко "химикали" в тях от колкото натурален продукт. Дайте, и да не си мием редовно, ръцете, че току виж, колко "химия" има в сапуните. Пълни глупости, са това, колкото по-често толкова по-добре.

Напълно си е нормално на два дена да се мие. Даже косата е препоръчително, да се мие всеки ден, но само тя. Поне момичета така са ми казвали. Защото прекаленото, често къпане от рода на всеки ден е вредно най-вече за краката така се хващат гъбичките. Най е добре да си се къпе, човек през ден и няма абсолютно никакви проблеми.

Редактирано от iordanoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

често къпане от рода на всеки ден е вредно най-вече за краката така се хващат гъбичките. Най е добре да си се къпе, човек през ден и няма абсолютно никакви проблеми.

Не знам какво да ти кажа.....това мнение доста ме озадачи....
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво да ти кажа.....това мнение доста ме озадачи....

Мани, аз лятото се къпя по 2-3пъти на ден, а зимата по веднъж. Отивам да се видя у огледалото, сигурно приличам на голяма гъба!

Относно косата, защо не се допиташ до майка си или до някоя аптекарка/от по-старото поколение по възможност/?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престанете да пишете глупости. Има разлика в това дали мъжа ще си къпе сто пъти на ден двата косъма на главата или дали жена ще си мокри дългата коса всеки ден. Започнеш ли веднъж всеки ден, ще се видиш в чудо и ще става по-зле. В интернет има няколко маски за мазна коса-пробвай ги. Моят опит сочи, че каквато и козметика да си купиш-нищо не помага, бабините помади са най-добрия избор в случая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично познавам жени със сравнително дълги коси,които ги мият всеки ден и не съм забелязал някакви негативни последици от това...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнеш ли веднъж всеки ден, ще се видиш в чудо и ще става по-зле.

Ето това, исках да кажа и аз ама не ми се "получи" както обикновено. Не съм казал да не се къпете. Ама не всеки ден или по 2-3 пъти на ден. Най е добре през ден както ви казвам, а това за "гъбичките по краката съм на 100% сигурен че е така" краката трябва да се пазят колкото се може, по "сухи" да са, а след къпане не мисля, че всеки ще седне, да ги чака да изсъхнат, а много малко хора, ги подсушават, а и колко да ги подсушаваш, между пръстите най вече си остава влага. Така, че като нахлузиш на тези "мокри" крака чорапи и ги затвориш в "маратонки" представяш ли си какво "спарване" става вътре. Давам, конкретни примери... , което не е правилно, но ... Просто си направи график ако искаш да нямаш проблеми, къпеш се Неделя, Вторник, Четвъртък, Събота и Неделя и проблеми нямаш. В никой случай всеки ден, вече ако искаш може, да си миеш косата и всеки ден, но в никой случай всеки ден пък и по няколко пъти на ден, просто не е добре за кожата, особено за краката най-вече както казах. Това е моето мнение и спирам да "спамя" :rolleyes: . Може, и всеки ден няма да стане кой знае какво но след време ще усетиш за какво ти говорим сега ... Не е задължително през ден, понякога се налага и всеки ден прав си, но в никой случай да ти става навик.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това, исках да кажа и аз ама не ми се "получи" както обикновено. Не съм казал да не се къпете. Ама не всеки ден или по 2-3 пъти на ден. Най е добре през ден както ви казвам, а това за "гъбичките по краката съм на 100% сигурен че е така" краката трябва да се пазят колкото се може, по "сухи" да са, а след къпане не мисля, че всеки ще седне, да ги чака да изсъхнат, а много малко хора, ги подсушават, а и колко да ги подсушаваш, между пръстите най вече си остава влага. Така, че като нахлузиш на тези "мокри" крака чорапи и ги затвориш в "маратонки" представяш ли си какво "спарване" става вътре.

Човече, изкърти кекса! /т'ва лафче снощи го чух и рекох да го изпробвам/

Това с червеното да се чете "май само аз не си подсушавам краката след баня и после се чудя защо ми миришат обувките и ми никнат манатарки"

Това младо поколение е пълно с идеи. А си мислех че моето е бъгаво :camera:

EDIT: Абе, да те питам. Ти като си се къпал днес сутринта, отишъл си на у-ще следобед, имал си физическо, ритал си топка/примерно/, изпотил си се като пор. И какво? Ще си легнеш така щото вече си се къпал за деня? Не се чуди защо никой не сяда до теб в автобуса...

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, изкърти кекса! /т'ва лафче снощи го чух и рекох да го изпробвам/

Това с червеното да се чете "май само аз не си подсушавам краката след баня и после се чудя защо ми миришат обувките и ми никнат манатарки"

Това младо поколение е пълно с идеи. А си мислех че моето е бъгаво :biggrin:

EDIT: Абе, да те питам. Ти като си се къпал днес сутринта, отишъл си на у-ще следобед, имал си физическо, ритал си топка/примерно/, изпотил си се като пор. И какво? Ще си легнеш така щото вече си се къпал за деня? Не се чуди защо никой не сяда до теб в автобуса...

Първо в такова, училище съм, в което отдавна "забравените" втори смени ги няма. Ама то още ли съществуват така наречените, втори смени, е с такива темпове, на "развитие" и Македония ще почне да ни разминава, ама да оставим политиката, за хората от "правителството". И второ, така съм си направил програмата, че дните, в които имам физическо не са много (2 дена), се къпя точно след тях, така, че пак "остроумничиш" леко не подготвен, няма нищо, аз все още "имам нерви да обяснявам" .... не знам как ще доживея до 30.... Второто, което е (пак не си подготвен и говориш, общи приказки/ не се заяждам просто "пояснявам" за да не останат хората с грешно впечатление :P ) та така, на училище ходя с автобус, само "сутрин", на обед в най лошия случаи не ми се чака до 4(16:00) за да се прибирам с "занималнята" :P . Ако искаш програмата да ти дам ... за да не остана "голословен" :baby: А и другото, което ми направи впечатление от поста, ти как може, да тичаш толкова, и да играеш, че да останеш без дъх, да се попотиш като "пор" и да влезеш, в час, и "съученика" ти да седне до теб(немислимо просто) всичко трябва да е мярка, но явно за теб не е така, или викаш три дена чакаш часа по физическо, за да се припотиш като животно (все едно вашите са те държали вързан пред компютъра цяла седмица, и единственото ти раздвижване е часа по физическо). Ама, всеки с разбиранията си ... Тука няма нищо общо "автобуса" ама щом го намесваш... представи си имаме често в програмата първи час физическо един от двата дни, и какво ще се "припотиш" като не знам като какво ... и после цял ден съучениците ти ще сядат до теб, е не при всеки "удобен" случай бих се изнесал сам на чин :blink: (нищо лично), просто, не си мисли, че само ти можеш да влизаш "остро", а и да се убедиш, че нищо от това, което написа не е вярно :speak: Мога да напиша, още много примери, но виж, ако не разбереш това, няма смисъл, напразно ... да се "хабя" все пак ...

П.С (Пак влизаш остро ... в теми, в които няма еднозначно мнение ... започваш да ми допадаш ... :D Да не би случайно, "теорията за нещата да ти е" : За всяко нещо спори, дори когато, не си много наясно какво точно е искал да каже, другия човек, а и общите приказки ... които си "наспамихме" в на човека, темата от главата/косата минахме през "краката" и сега сме на "общата лична хигиена", за мен не е проблем ама нека е на ЛС :P

EDIT: Невъзможно ми е да се къпя сутрин, защото ставам в 07:00. И в 07:30 ми е автобуса. И ако прочетеш още един път поста ми ще разбереш, ( а не както ти си го прочел сега през ред през два), че понякога се налага човек и да се къпе, всеки ден, ама да не му става НАВИК всекидневното къпане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Мило мое дете, прости ми за обръщението, но ми се струва важно да установим тази граница между нас. Изчетох ти целия пост от първия път, кавичките ме грабнаха.

Единственото което имам сили да ти кажа след прочетеното е: Искрено се надявам когато интереса ти към момичетата от платонически прерасне към по-"материален" да си промениш мнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мило мое дете, прости ми за обръщението, но ми се струва важно да установим тази граница между нас. Изчетох ти целия пост от първия път, кавичките ме грабнаха.

Единственото което имам сили да ти кажа след прочетеното е: Искрено се надявам когато интереса ти към момичетата от платонически прерасне към по-"материален" да си промениш мнението.

Нещо не долавям "тънката" връзка, с която искаш да ми докажеш "теорията" си, ако обичате млади г-не да ми обясните по-подробно, като "на малко дете" с по-прости думи, за моето "недоразвито" мозъче :ph34r:

(Да, видим, дали, ще потвърдите, това което моят "детски" мозък успя да "асимилира") .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки трябва да се къпе по веднъж на ден и стига глупости,аз утре като ще ставам в 5 часа,по работа и какво няма да се къпя ли? От рано се придобиват хигиенните навици....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От всичко написано до тук за крака и хигиена след ФВС :) ако може без да се карате да ми препоръчате нещо за мазна коса (освен къпане)!!!

Редактирано от Danny Georgieva (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Едни от пречините на мазната коса са,лошия шампоан,прекаленото третиране с химии и носенето на шапка(с една дума спарването).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвара от прясна коприва е невероятно средство срещу мазна коса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване