Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Винят болница, че върнала бременна, детето умряло

Препоръчан отговор

21-годишна жена загуби детето си, след като ихтиманската болница не я прие, защото е неосигурена, съобщи Нова телевизия.

Публикувано изображение

В петък вечерта 21-годишната Мартина, бременна в 7-ия месец, получила контракции и близките й я закарали в болницата. Д-р Матева я прегледала, но й казала, че няма осигуровки и не може да я приеме. Посъветвала я да се прибира вкъщи и ако има нещо, да дойде на сутринта. Прибрахме се, като вървяхме 3 км пеша при минусови температури, разказа баща й Райчо Стоянов. Нещата се влошили, жената започнала да кърви и раждането тръгнало. Към 2 ч с помощта на майката детето се родило живо, но починало. Мартина се травмирала, отказвала да яде.

цялата статия - във вестник "24 часа"

Аз още преди година казах ли ви, че ще се стигне до това с политиката на правителствата и измислените правила за осигуряване без механизъм за заплащането на услуги от такива хора ? Публикувано изображение

казах го.

А какво каза Бойко Борисов и двама министри на здравеопазването ? Че щели да криминилизират неплащането на здравни осигуровки.

Е, така го "криминилизираха", че се стига до тук -да се връща родилка, защото не е осигурена.

И сега ще са виновни лекарите, които са я върнали, разбира се - защото те нямат право да я върнат.Нищо, че ако я бяха приели да роди, болницата щеше да затъне в дълг.Нищо, че шефовете им щяха да ги накажат заради това, че са приели неосигурена.Нищо, че и НЗОК щеше да напише акт на болницата, че приема неосигурени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов също каза,че който няма възможност да гледа деца да не ги прави. Не го не искам да го коментирам. По-некомпетентен премиер не съм виждал. Лекарите нямат вина в този случай. Предстоят още много такива подобни случаи за съжаление!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега ще са виновни лекарите, които са я върнали, разбира се - защото те нямат право да я върнат.

Да, виновни са. Да си вършат работата като лекари, а другото е за ръководството на болницата, не е тяхна работа.

Но някой неща трудно се преборват....просто е трябвало да им бъде платено на ръка и момичето щеше да получи нужното отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, виновни са. Да си вършат работата като лекари, а другото е за ръководството на болницата, не е тяхна работа.

Но някой неща трудно се преборват....просто е трябвало да им бъде платено на ръка и момичето щеше да получи нужното отношение.

....също така трудно се преборва вече трайно насаденото мнение- че лекарите са по презумпция виновни, защото са алчни копелета! Но докато хората не проумеят, че здравната застраховка ги спасява от подобни ситуации- така ще бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко здравно застраховани си отидоха.....голяма панацея, няма що, и да беше застрахована пак можеше да и кажат че и няма нищо и да я отпратят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако час по-скоро виновните за тези безобразия в здравеопазването не бъдат санкционирани и здравната система адекватно реформирана,ще се стигне до горене на лекари на клади... Кому е нужно да настройва хората срещу лекарите и какво печели от това,освен че прикрива престъпната си некомпетентност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако час по-скоро виновните за тези безобразия в здравеопазването не бъдат санкционирани и здравната система адекватно реформирана,ще се стигне до горене на лекари на клади...

Кому е нужно да настройва хората срещу лекарите и какво печели от това,освен че прикрива престъпната си некомпетентност?

В България всичко е толкова забатачено, че никакви бързи мерки няма да помогнат.

Страната ни има нужда от образовани и добронамерени хора, които да я извадят от трагичното състояние.

Докато народът не удари една голяма метла, за да проправи нагоре пътя на достойните, всичко си остава по старому.

Има риск и след метлата нещата да не потръгнат - народът като че ли е изчерпал потенциала си. Дано да се лъжа! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България всичко е толкова забатачено, че никакви бързи мерки няма да помогнат.

Страната ни има нужда от образовани и добронамерени хора, които да я извадят от трагичното състояние.

Докато народът не удари една голяма метла, за да проправи нагоре пътя на достойните, всичко си остава по старому.

Има риск и след метлата нещата да не потръгнат - народът като че ли е изчерпал потенциала си. Дано да се лъжа! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Струва ми се,че проблемът ни стои в това,че все чакаме някой друг да ни свърши работата.

Искрено се надявам,че ни е останал потенциал и ще намерим сили за един последен напън в резултат на който ще се роди най-сетне Доброто,за което мечтаем от години.

Дано не греша!

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Промените не стават с надежди, а с безсрочни протести и ефективни действия!!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се,че проблемът ни стои в това,че все чакаме някой друг да ни свърши работата.

...

Това е един от многото недостатъци на средностатистическия българин. Откриването, описанието и класифицирането на повечето качества, които пречат на развитието на нацията ни, не е по силите и на голям научен институт.

Преди изглеждаше, че ако вземем пример от работливите нации, ще можем да изплуваме. Постепенно се изяснява неприятната картина, че е възможно да не изплуват, но поне ще оцелеят само онези, които се махнат от тук. Нацията до такава степен е закъсала с морала, мутрификацията е толкова повсеместна, че само идеалисти, мазохисти и хора в безизходица не биха се махнали. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Промените не стават с надежди, а с безсрочни протести и ефективни действия!!!!!!!!!!!!!

Това в България никога няма да се случи - наведена глава сабя не я сече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко здравно застраховани си отидоха.....голяма панацея, няма що, и да беше застрахована пак можеше да и кажат че и няма нищо и да я отпратят.

А колко хора с и без осигуровки са спасени от "алчните копелета", които инвестират от 10 до 15 г. от живота си в скъпоструващо, на тях самите, обучение? И какво получават накрая?!? Защо не се извадят и сравнят статистическите данни за неуспешно/неправилно/грешно лечение/диагноза в България и в чужбина? Защото като нищо ще се окаже, че статистически сме на ниво, което е близко до средното. И тогава с какво ще отклоняват вниманието на масите от други въпроси, които са неудобни на поредните управляващи :cool:

И как да стане хем вълка сит, хем агнето цяло?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Такъв израз "алчни копелета" аз не съм използвала. Ако се дразните от факта, че съм споменала, че там където не става с човещина става с пари - проблема не е мой.

2. Средното ниво може би го виждате сравнявайки се с държави в третия свят. Дадена медицинска услуга ако ще тя да е на най-ниско или пък най-високо ниво, ако не те допускат до нея всъщност ти е все едно. Моля да ми посочите цивилизована държава в която се връщат пациенти от спешна помощ заради липса на осигуровки.

3. Не отричам добрата работа на лекари, които заслужават да се наричат такива, самата аз имам опит и с единия и с другия вид. Но съм против да се размива отговорността, заради цялостната трагична картинка на здравеопазването в страната.

4. Дори само този цитат говори достатъчно:"24 часа" потърси главния лекар на болницата д-р Герганов, но той обясни, че е на гости, че не е любезно да бъде безпокоен и затвори телефона.

Наясно съм и всеки ден се убеждавам, че на повечето хора просто не им се мисли и действа, лесно е да си плуваш по течението, до момента в който се окажеш в ролята на жертва, която повярвайте ми никак не е приятна, и тогава почва ходенето по мъките, защото както съм писала и в друга тема в този форум нашата държава не е правова такава (тук излизам от медицинската сфера, защото трагедията е повсеместна).

За съжаление съм съгласна с последния пост на NavNav, няма спасение освен навън. На мен поне идеализма ми се изчерпа.

Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Такъв израз "алчни копелета" аз не съм използвала. Ако се дразните от факта, че съм споменала, че там където не става с човещина става с пари - проблема не е мой.

2. Средното ниво може би го виждате сравнявайки се с държави в третия свят. Дадена медицинска услуга ако ще тя да е на най-ниско или пък най-високо ниво, ако не те допускат до нея всъщност ти е все едно. Моля да ми посочите цивилизована държава в която се връщат пациенти от спешна помощ заради липса на осигуровки.

3. Не отричам добрата работа на лекари, които заслужават да се наричат такива, самата аз имам опит и с единия и с другия вид. Но съм против да се размива отговорността, заради цялостната трагична картинка на здравеопазването в страната.

Наясно съм и всеки ден се убеждавам, че на повечето хора просто не им се мисли и действа, лесно е да си плуваш по течението, до момента в който се окажеш в ролята на жертва, която повярвайте ми никак не е приятна, и тогава почва ходенето по мъките, защото както съм писала и в друга тема в този форум нашата държава не е правова такава (тук излизам от медицинската сфера, защото трагедията е повсеместна).

За съжаление съм съгласна с последния пост на NavNav, няма спасение освен навън. На мен поне идеализма ми се изчерпа и тази година предприемам действия.

С пари всичко и навсякъде е лесно, дори в България.

Въпросът е как да се разкарат изедниците, да се отнемат откраднатите от тях през последните десетилетия пари и средствата да се насочат в полза на народа. Тази задача изглежда и вероятно е непосилна за отделен човек или за група хора, но ако народът се надигне...

Да, ама акото цапа гащите и мирише. Цялото ни историческо развитие показва, че сме твърде разединени, за да може това да се случи. Винаги, когато някой иска промяна, до него застава друг, който е против. Точно затова статуквото се запазва. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... Моля да ми посочите цивилизована държава в която се връщат пациенти от спешна помощ заради липса на осигуровки.

....

Да ти е попадал случайно пред погледа филма Sisco на Майкъл Мур ?

Там има доста неща за здравеопазването в САЩ и Англия.Ако на тези страни казваш, че не са цивилизовани ..... В една от сеците имаше дете, което изритаха от спешното отделение на една болница в САЩ, което умря буквално минути след това пред болницата....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Затова навремето е имало Народен съд. Ама днес такова неща според разни "хуманни" индивиди е жестоко и престъпно, тъй че си трайкайте. Или се поучете от смелите хора, опълчили се срещу нацизма и капитализма или си търпете положението. Среден път няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова навремето е имало Народен съд. Ама днес такова неща според разни "хуманни" индивиди е жестоко и престъпно, тъй че си трайкайте. Или се поучете от смелите хора, опълчили се срещу нацизма и капитализма или си търпете положението. Среден път няма!

Нали от 20 години строим точно този капитализъм бе, Anne - нали заради това здравеопазване хората седяха пред парламента и сваляха социализма ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали от 20 години строим точно този капитализъм бе, Anne - нали заради това здравеопазване хората седяха пред парламента и сваляха социализма ?

И какво се оказа капитализма? Една лъжа, една илюзия! При капитализма няма равенство, едни хора имат повече права от другите! При капитализма нямаш ли пари, те оставят да умреш като куче! Капитализмът поддържа престъпниците, престъпността!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво се оказа капитализма? Една лъжа, една илюзия! При капитализма няма равенство, едни хора имат повече права от другите! При капитализма нямаш ли пари, те оставят да умреш като куче! Капитализмът поддържа престъпниците, престъпността!

Е, това чак сега ли го разбра ?

още дядо ти Маркс го е написал.Едно време в училище го учехме.Учехме, но не бяхме виждали просяк, или умиращо от глад дете, или пияни родители как убиват детето си, докато богаташ се вози в последен модел мерцедес.

Е, сега виждаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4. Дори само този цитат говори достатъчно:"24 часа" потърси главния лекар на болницата д-р Герганов, но той обясни, че е на гости, че не е любезно да бъде безпокоен и затвори телефона.

OK, изразът е мой, но е употребен в твоя контекст. Нямам за цел да те засягам или подобно, просто довършвам мисълта ти.

Не знам в други държави дали връщат пациенти, може и да не е така. За сметка на това обаче ако някой е получил помощ, без да има осигуровки- жална му майка. Защото хората си имат закони и механизми за прилагането им. С една дума- пациентът се задължава да си плати всичко полагаемо, ако ли не иска или не може- следва друго накзание и накрая се стига и до затвор. А у нас как е? Тълпи пияндурници отиват в спешните центрове с разцепени тикви, оказава им се помощ и нерядко се оставят в болницата за лечение. На другия или по-нататъшен ден въпросните субекти просто се чупят от отделението- и край. Кой и къде да ходи да събира таксите, лекарите ли?

Относно цитата на "24 часа" мога да кажа, че всеки си има право на личен избор дали да говори или не с журналисти.

Като цяло си права, че е безобразие да се връщат родилки, и то в такова състояние. Но никой лекар вече не иска да си има допълнителни проблеми заради оказана помощ.

Редактирано от dimadoctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това чак сега ли го разбра ?

още дядо ти Маркс го е написал.Едно време в училище го учехме.Учехме, но не бяхме виждали просяк, или умиращо от глад дете, или пияни родители как убиват детето си, докато богаташ се вози в последен модел мерцедес.

Е, сега виждаме.

Виждате, но не се борите срещу това!

И какво ви е трудно да си ги представите тези неща?Едно време като бях малка, молех баба и дядо да ми разкажат те как са живели като са били на моите години, какво са имали и какво са нямали. Да подчертая че бях малка, в градинска възраст, като ги питах. Е, те нищо са нямали. Семействата им били бедни, баба и дядо имат само основно образование, ваканциите не са имали никакви игри, защото са помагали на родителите си на полето! Дошъл социализма и животът им станал по - добър. Бащата на баба ми получил възможност да построи истински дом за семейството си, а не някаква си колиба. обаче починал рано, бил болен.Баба ми и дядо ми имали само основно, но получили работа - тя в ТКЗС а дядо ми станал пожарникар, отделно с наши роднини като строили апартамента тук, тръгнал на курс по електротехника и сам окабелил апартамента. За разлика от детските, младежките и семейните им години минали по - спокойно. Аз каквато съм си състрадателна, не ми е било трудно да си представя че са нямали някога нищо и им е било трудно. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Докато пък моите родители са ми разказвали че са имали нормално и спокойно детство, необременено от оцеляване. На другото ми село (на родителите на майка ми) открих един тефтер пълен с имена на филми, които мама е гледала. На ученическите и снимки майка ми и нейните съученици изглеждат като едни спокойни и весели деца с нормално детство, ваканции изпълнено с игри, достъпно здравеопазване и никакви тревоги. Аз пък се сещам за безгрижните ни игри със сестра ми на село, на улицата до къщата ни до късна вечер. Нямаше страх, шофьорите винаги се съобразяваха с нас, а пък колко много играчки имахме.......... И ми се плаче, защото пък племенничката ми няма това спокойно детство. Днес за децата почти нищо не се прави, дае не знам дали това лято ще го има фестивала ни, нашата гордост и традиция. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Вече няма истинска храна,нищо хубаво не остана, всичко заменихте за парите! Честно ли е това спрямо мен? Спрямо моето поколение? Честно ли е на 26 години да мисля за проблеми, да се натъжавам и да ми тежи нещо, да си докарам някоя болест?

Четете романи като "Без дом" и "Изпитанията на малката Пиерета" за да разберете какво значи капитализъм! :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е та нали, ръководството на болницата им казва как да си вършат работата и ако не спазят наредбите - дупе да им е яко!

Дори само този цитат говори достатъчно:"24 часа" потърси главния лекар на болницата д-р Герганов, но той обясни, че е на гости, че не е любезно да бъде безпокоен и затвори телефона.

За какво говори този цитат? Че едни досадници, се навират в личното пространство, на един почиващ си човек. Кои са "24 часа", та да развалят гостито на когото и да е? Добре им го е казал доктора, браво, трябвало е и един по-юнашки сиктир да им турне! Има си регламентирано време, в което човека е на работа и следва да бъде безпокоен по служебни въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там им е проблема, че такава наредба няма, няма и законово основание да се издаде такава наредба (за връщане на неосигурени спешни). А директора трябва да даде обяснение по случая, но просто няма какво да измисли. Преди няколко дни четох пак тук в някаква тема се споменаваше за жена с инсулт (предполагам е била осигурена)разкарвана м/у софийски болници понеже отказвали да я приемат, и накрая починала....това се случва постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там им е проблема, че такава наредба няма, няма и законово основание да се издаде такава наредба (за връщане на неосигурени спешни).

Е, аз не съм бил там, но за обслужване на неосигурен болен, НЗОК глобява болницата, а управителния съвет на болницата предприема дисциплинарни и финансови наказания. Това какво е?

А директора трябва да даде обяснение по случая, но просто няма какво да измисли. Преди няколко дни четох пак тук в някаква тема се споменаваше за жена с инсулт (предполагам е била осигурена)разкарвана м/у софийски болници понеже отказвали да я приемат, и накрая починала....това се случва постоянно.

Да даде и обяснение и показания, и всичко както се полага, но това да става в регламентираното време, а не някакви си мърлячи да будят долни страсти по безсмислените си карета, само заради това, че са ги отсвирили съвсем справедливо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за мен няма да е безсмислено да прочета коментар на отговорно лице, нека да излезе и да коментира тези неща за глоби и пр. от една страна, от друга това че имаме заложен човешки живот....любопитно ще бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да го избегне - коментар ще има. Да видим какъв ще е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...