Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Винят болница, че върнала бременна, детето умряло

Препоръчан отговор

1. Такъв израз "алчни копелета" аз не съм използвала. Ако се дразните от факта, че съм споменала, че там където не става с човещина става с пари - проблема не е мой.

2. Средното ниво може би го виждате сравнявайки се с държави в третия свят. Дадена медицинска услуга ако ще тя да е на най-ниско или пък най-високо ниво, ако не те допускат до нея всъщност ти е все едно. Моля да ми посочите цивилизована държава в която се връщат пациенти от спешна помощ заради липса на осигуровки.

3. Не отричам добрата работа на лекари, които заслужават да се наричат такива, самата аз имам опит и с единия и с другия вид. Но съм против да се размива отговорността, заради цялостната трагична картинка на здравеопазването в страната.

4. Дори само този цитат говори достатъчно:"24 часа" потърси главния лекар на болницата д-р Герганов, но той обясни, че е на гости, че не е любезно да бъде безпокоен и затвори телефона.

Наясно съм и всеки ден се убеждавам, че на повечето хора просто не им се мисли и действа, лесно е да си плуваш по течението, до момента в който се окажеш в ролята на жертва, която повярвайте ми никак не е приятна, и тогава почва ходенето по мъките, защото както съм писала и в друга тема в този форум нашата държава не е правова такава (тук излизам от медицинската сфера, защото трагедията е повсеместна).

За съжаление съм съгласна с последния пост на NavNav, няма спасение освен навън. На мен поне идеализма ми се изчерпа.

1. Не ме дразнят фактите, а интерпретирането им и избирателното позоваване на такива, като се неглежират неудобните или противоречащите на тезата. Дразни ме, че за журналистиката новина е само лошата/трагичната новина. Дразни ме, че тенденциозно се оплюва цяло съсловие (за съжаление не само лекарите са подложени на това) като се акцентира непрекъснато само върху няколко "черни овце" без да се покаже цялото "стадо". Да сте видели наскоро репортаж за нещо хубаво, нещо което да ви накара да си кажете "има и добри хора" и да се усмихнете? А положението с парите е така, от както са измислени.

2. По повод "цивилизованите държави" - имам много близки приятели живеещи в САЩ и мога отговорно да твърдя, че там системата е по-жестока от тукашната, така че да не се оплаквайте от нашата. Преди 20 години започнахме с неудържим устрем да унищожаваме социалното и социалистическото и да бягаме на запад към рая САЩ... а сега си берем плодовете от избора, който сме направили.

3. Кое наричате размиване на отговорност - това, че лекарите изпълняват заповедите на ръководството на лечебните заведения? Или това, че ръководствата на болниците се съобразяват с нормативите на НЗОК и Министерството на здравеопазването? Знаете израза - който плаща, той поръчва музиката. За огромно съжаление здравеопазването е превърнато в бизнес (не само у нас; ние не сме го измислили, а сляпо го прилагаме) и отдавна е загубило социалния си облик. И докато е така, всички работещи в тази сфера ще "играят" по правилото "плащаш - получаваш".

4. А случайно да е споменато по кое време на денонощието е бил потърсен или пък с какъв тон е започнат разговорът? Абсолютно съм съгласен с darkterminal - всеки има право на избор дали желае или не да контактува с представители на т.нар. медии.

И последно - и аз съм уморен и обезкуражен от това, което става тук, но ясно съзнавам, че навън никой не ме чака с хляб и сол. Ако някой все още храни илюзии за "рая на запада" нека свали розовите очила и погледне пак. По добре вместо да бягаме, да положим усилие да направим родината си по-добро място за живеене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно ли е това спрямо мен? Спрямо моето поколение?

Кой ти е казвал, че нещата в живота са честни? Предишната система, която наричаха "социалистическа" се провали в глобален мащаб. Прогнозата на Маркс, че в най-развитите капиталистически общества ще избухне пролетарска революция и ще се установи нов и справедлив социален ред не се сбъднаха. Нашите комунисти първо станаха социалисти, а после капиталисти. Така стоят нещата и никаква носталгия по миналото няма да ги промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова навремето е имало Народен съд. Ама днес такова неща според разни "хуманни" индивиди е жестоко и престъпно, тъй че си трайкайте. Или се поучете от смелите хора, опълчили се срещу нацизма и капитализма или си търпете положението. Среден път няма!

Лесно е, когато не познаваш историята, да говориш каквото ти хрумне. Роднините на жертвите на "Народния" съд и на тези, които изгниха по лагерите през т.нар. "народна" власт, не биха ти простили, ако те срещнат. Ако дядо ти или прядядо ти бяха сред пострадалите или унищожените, нямаше да говориш така.

Не трябват революции, а здрава работа и морал, за да си оправим бакиите.

Кой ти е казвал, че нещата в живота са честни? Предишната система, която наричаха "социалистическа" се провали в глобален мащаб. Прогнозата на Маркс, че в най-развитите капиталистически общества ще избухне пролетарска революция и ще се установи нов и справедлив социален ред не се сбъднаха. Нашите комунисти първо станаха социалисти, а после капиталисти. Така стоят нещата и никаква носталгия по миналото няма да ги промени.

"Пролетарската" революция в Русия започна благодарение на това, че Ленин ревизира учението на Маркс. По онова време в Русия има мизерия, а не свръхпроизводство, както би трябвало да е според Маркс. Именно така, далече преди да са настъпили условията, при които революцията и последващото развитие биха имали успех, през 1917-а започва огромен експеримент, от който се облагодетелстват отделни хора. Няколко милиарда души са понесли и търпят последствията от този гигантски балон, донесъл само страдания на половината свят. Единствената полза от манипулацията на Ленин е в това, че сега населението на Планетата е 6-7 милиарда, а не 10.

Между болшевизма и фашизма има само козметични разлики.

--------------

Тук е редно да отбележим, че цялостното икономическо развитие на Земята все повече изостава спрямо увеличаването на населението й. Това навява мисълта, че марксовият комунизъм е невъзможен или неговото развитие ще започне едва след катастрофално намаляване на броя на жителите на нашата планета.

--------------

Да се върнем у нас!

Бившите "комунисти" все още не са сдали властта. При "промяната" те успяха да превърнат част от политическата си власт в икономическа. Благодарение на това и досега дърпат повечето лостове в държавата, а останалият народ тук-там получава огризки, но основната маса просто духа супата, както беше и преди това.

Разликите между преди и сега не са много, но са значителни от гледна точка на средностатистическия българин, най-вече защото сега е гладен.

Тогава имаше сито стадо овце, което редовно биваше хранено, подстригвано и доено, точно толкова, колкото да мирува. Овчарите имаха всички блага, с които разполагаха западните им колеги, че дори и повече. Част от овцете бяха по-близки до овчарите, отколкото другите в стадото, затова получаваха малко повече "храна" от тях. Това бяха полуовце-полуовчари.

Сега същността на овчарите от време на време лъсва и вълчеподобният им облик не се харесва никому, освен на самите тях. Въпреки това те правят всичко възможно, за да го скрият от овцете. Поради това все още има такива, които блеят в унисон. Сред тях най-често са наследниците на хибридите полуовце-полуовчари, но все още има и заблудени обикновени овце. И на следващите избори те ще блеят така, както изисква партията.

--------------

Нито тогава, нито сега е хубаво.

Приятно е да живееш в общество, в което 90-95 процента от гражданите са задоволени напълно или почти напълно и само 5-10 процента от хората по едни или други причини отпадат от надпреварата. Последните получават социални помощи, които им позволяват да живеят като бедни хора, но не овце.

У нас процентите са наопаки. Обществото е в колапс или близо до него, но овцете мируват. Защо да работим или да протестираме, като можем да блеем. Така сме свикнали. Орисия... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение,че на запад е по-жестоко.Но си мисля тази жена ако е нямала възможност да дава по 12лв. май беше здравната осигуровка на месец,то как ще го гледа и издържа това дете.Не може да е забравила този факт,че не е осигурена и да предприеме отдавна нещо.Все ми се струва,че ако може да се мине метър и после лекарите виновни.За цигарки и ракийка е имало пари 100%.Тая бременност аджеба трае месеци.Чух скоро фрапиращ случай в САЩ относно раждане с усложнение струващо 105 000$.Свикнали сме отпреди държавата да се грижи за нас. Оплакваме се,че сме зле.В парично отношение няма как да сме равни.И мойта шефка ми вика,ако не ти харесва заплатата си свободен.В тази криза 20 души ще дойдат за твоето място.И така ще е ,защото всеки си кюта работното място за 600-700лв. и както казаха в горния пост - овчата мисъл.Стадото лесно се командва.За такава заплата ни един грък няма се навие.Много частни фирми имат пари.Ако даваха по 2000 евро заплати нямаше да има така пари за мерцедеси.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е Нав-Нав. Добър анализ. Марксизмът, ленинизмът и световната революция завършиха като всички предшествали ги утопии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно е, когато не познаваш историята, да говориш каквото ти хрумне. Роднините на жертвите на "Народния" съд и на тези, които изгниха по лагерите през т.нар. "народна" власт, не биха ти простили, ако те срещнат. Ако дядо ти или прядядо ти бяха сред пострадалите или унищожените, нямаше да говориш така.

Не трябват революции, а здрава работа и морал, за да си оправим бакиите.

Аз за щастие в моето семейство нямам предатели и родоостъпници. Както вече казах, мой дядо роднина е бил кмет на родния ми град и е направил всичко възможно градът ни да бъде истински град - 4 основни училища, гимназия, техникум, оздравително и помощно училище, детска ясла, няколко детски градини,болница, балнеолечебница, читалище, кино, два площада,два жилищни комплекса, градинки, паметници, етнографски музей и още един - на Иван Вазов, спортна зала, художествена галерия, две църкви, много къщи и апартаменти, улици, електричество, много чешми, жп и автогара, градът ни беше курорт...........все неща, достойни за гордост. Не всичко е от негово време, но той и много други кметове по времето на социализма са облагородили града ни, направили са го по - хубав. А сега нещата в града ми стават все по - зле благодарение на капитализма - затвориха едното училище,болницата, на която всички разчитаме е под заплаха а с нея и правото ни на достъп до здравеопазване и живот! Вероятно ще затрият и фестивала ни!Немалко хора напуснаха хубавия ни град! Добре, че този дядо не е жив да види че балнеолечебницата е затворена,че живота стана ужасен.

И не, нито семейството му, нито ние сме някакви богаташи или "някои". Дядо Асен е починал малко преди да се родя, съпругата му е вдовица, внуците и живееха при нея, тук ходеха на училище, аз и сестра ми си играехме с тях, после те се върнаха в София и след това заминаха за САЩ, сега внучка и се върна тук с дечицата. :gift: Бабата работеше като шивачка към предприятието в града, както и на частно, но от години е болна. У тях никога не е било лукс а най - обикновен дом. Така че не лъжете хората че хората до властта са по - добре!Ако обичате, спрете да лъжете и да изопачавате историята. Аз няма да уважавам роднини на предатели и не ми пука за мнението им!Пука ми, че съсипват родния ми град, че правителството директно провежда геноцид спрямо народа ми, спрямо мен и моето семейство! Аз това няма да го простя и няма да го забравя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този раздел е посветен на здравето и медицината, уважаема Anne, a не на историята на вашия род. Що се отнася до т. нар. социализъм, това е минало-свършено, независимо как го оценявате. Както каза, Нав-Нав национал-социализмът също беше социализъм. В историята на политическите системи през 20-ти век, те ще останат под общата рубрика "тоталитаризъм". Не му е тук мястото да коментираме "патриотизма" на бившите комунисти, които водеха напълно независима политика от СССР (в смисъл че от тях нищо не зависеше),тъй че нека се ограничим със сегашните ни управници.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Социализмът обаче е дал много на хората а те не го оцениха. И да си имаме уважението - националсоциализмът и социализмът не са едно и също. "Белене" не е равно на "Аушвиц". Тези, дето са били в "Белене" са си го изпросили, но жертвите в "Аушвиц" с нищо не са заслужили съдбата си! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Социализмът обаче е дал много на хората а те не го оцениха. И да си имаме уважението - националсоциализмът и социализмът не са едно и също. "Белене" не е равно на "Аушвиц". Тези, дето са били в "Белене" са си го изпросили, но жертвите в "Аушвиц" с нищо не са заслужили съдбата си! :)

Не си улучила темата. Светът за теб е загадка. Егоизмът води до ослепяване. Изборът си е твой.

Направи си тема, в която да се вайкаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...