Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Постигане на максимално добър въздушен поток в кутиите ни.

Препоръчан отговор

Значи... температурите са от 13 до 27.... смисъл, когато не го ръчкам и съм пуснал само Everest-a, тогава темп. е 13 градуса (така показва), а когато отворя разни неща темп. скача нагоре.... =] А и съм с бокс охлаждане :)

Температурите се мерят най-точно само и единствено със софтуера който е към дънната платка.Всякакви други еверести,аиди,ципиузетове,гипиузетове,спийдфанове са боза.Не познае ли абсолютно точната марка и модел на датчиците показва ,че си с криогенно охлаждане или отдавна нещо се е подпалило.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 190
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Компютърът е създаден преди повече от 50 години , но още със самото му създаване се е нуждаел от охлаждане.Всички важни елементи в един компютър отдават топлина , която се отделя в околната среда най-

Cooler Master:

Където и да прочетеш ще разбереш че през годините Evo-то е признат за един от най-добрите ( да не кажа най-добър ) охладители в тая цена.

Публикувани изображения

Температури се мерят най-точно с термометър :D Софтуера не прави нищо по-различно от това да прочете показанията от датчиците, а с коя програма ще го правиш е без значение, стига да ти разпознава коректно дъното. Моят софтуер за дъното показва абсолютно същото каквото и Everest.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте ! Да ви попитам нещо.Сега имам 2 вентилатора (120мм,80мм),къде да ги сложа за да има по-добър въздушен поток? Имам място отпред,отстрани и отзаде. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси приятел :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте. Да се разпиша и аз в тази тема. В момента разполагам с кутия CM 431 Plus (чарколяците май няма смисъл да ги описвам) , отпред си има 120 мм вентилатор, който върши чудесна работа. Бих искал да сложа обаче още един вентилатор, който да изкарва топлия въздух навън. Какво бихте ми препоръчали? Бих искал да е по-тих и да свети и той в синьо. Също бих искал да попитам, къде е най-добре да се монтира, отзад, или отгоре на кутията? Благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Да се разпиша и аз в тази тема. В момента разполагам с кутия CM 431 Plus (чарколяците май няма смисъл да ги описвам) , отпред си има 120 мм вентилатор, който върши чудесна работа. Бих искал да сложа обаче още един вентилатор, който да изкарва топлия въздух навън. Какво бихте ми препоръчали? Бих искал да е по-тих и да свети и той в синьо. Също бих искал да попитам, къде е най-добре да се монтира, отзад, или отгоре на кутията? Благодаря :)

В темата дадох няколко илюстрации как го правят големите компании. Погледнете и мислете!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да сложиш два вентилатора-един отгоре и един отзад.По важно е дъното да има изводи за свързването им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и аз последвах примера на QuickJo и включих енергоспестяващият режим защото жегите настъпиха а съм временно с бокса. Ето разликите в температурите.

Преди

Публикувано изображение

След

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ gyps така няма ли да се получи вакуум в кутията, след като има повече изкарващи въздуха вентилатори? До колкото четох трябва въздушния поток, който влиза и излиза от кутията да е еднакъв. Иначе има къде да ги вържа вентилаторите.

@ capnemo не виждам по какъв начин отговора ти, отговаря на въпроса ми. За какви компании ми говориш ?!? Помолих само да ми дадете някакъв модел, според изисквания ми и евентуално дали горе или отзад да го монтирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ gyps така няма ли да се получи вакуум в кутията, след като има повече изкарващи въздуха вентилатори? До колкото четох трябва въздушния поток, който влиза и излиза от кутията да е еднакъв. Иначе има къде да ги вържа вентилаторите.

@ capnemo не виждам по какъв начин отговора ти, отговаря на въпроса ми. За какви компании ми говориш ?!? Помолих само да ми дадете някакъв модел, според изисквания ми и евентуално дали горе или отзад да го монтирам.

Прочетохте ли темата? Не! Ами прочетете я и ще си отговорите поне на един от двата въпроса
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н "Експерте" , ако нямате какво да кажете по въпроса, ще Ви помоля да не ме цитирате и отговаряте на моите въпроси. До тук експертното Ви мнение ми помогна точно нула. Темата съм я прочел цялата, над 90% от линковете вече са невалидни и стари. Също така в ролята си на модератор, можете да изтриете всички мнения до моето първо на тази страница, които са само излишен спам, с изключение това на @amd World.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н "Експерте" , ако нямате какво да кажете по въпроса, ще Ви помоля да не ме цитирате и отговаряте на моите въпроси. До тук експертното Ви мнение ми помогна точно нула. Темата съм я прочел цялата, над 90% от линковете вече са невалидни и стари. Също така в ролята си на модератор, можете да изтриете всички мнения до моето първо на тази страница, които са само излишен спам, с изключение това на @amd World.

Според спецификациите на производителя кутията ти поддържа:Аз лично, ако ще поставям вентилатор бих го сложил на задния панел на кутията, един такъв http://iskampc.com/cooler-master-sickleflow-blue-led-120-nnn-2000.html би свършил работа (нямат го наличност, но магазинът е за пример, по други сигурно го имат)

Front: 120mm Blue LED fan x 1, 140mm (optional)

Top: 120mm fan x 2 (optional)

Rear: 80/90/120 mm fan x 1 (optional)

Bottom: 80/90/120mm fan x 1 (optional)

Аз лично, ако ще поставям вентилатор бих го сложил на задния панел на кутията, един такъв http://iskampc.com/cooler-master-sickleflow-blue-led-120-nnn-2000.html би свършил работа (нямат го наличност, но магазинът е за пример, по други сигурно го имат) .Ще се вдигне нивото на шум, все пак работи на 2000 оборота вентилаторът!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, точно и ясно. :) Той отпред май е същия вентилатор. Като съм отворил капака и си сложа ръката вътре се усеща, че има голям ефект от него. А иначе мен само като модел ме интересуваше нещо, аз все от някой магазин ще намеря такъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, точно и ясно. :) Той отпред май е същия вентилатор. Като съм отворил капака и си сложа ръката вътре се усеща, че има голям ефект от него. А иначе мен само като модел ме интересуваше нещо, аз все от някой магазин ще намеря такъв.

Eто го същия.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето и алтернативи. Относно къде да бъде монтиран вентилатора няма еднозначен отговор. Естественото движение на топлия въздух е нагоре така, че евентуален монтаж на горната страна на кутията би следвало да е най ефективно. НО винаги има едно но. Всичко зависи и от това къде се помещава кутията ако е под бюро сравнително близко до плота, а отзад няма прегради пред въздушния поток който ще излиза, то тогава монтажа отзад ще е по удачен вариант. При тази кутия захранването е монтирано на дъното и то взима свеж въздух извън корпуса и го използва само за себе си а не като в масово разпространените кутии. Котаго захранването е разположено горе то неговия вентилатор играе роля и на извеждаш за въздуха от кутията. Във вашият случай е почти наложително поставянето на вентилатор горе или отзад за да се създаде въздушен поток иначе въздухът вкаран от предния вентилатор стигайки до процесора вместо в поток се превръща в безпорядък.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам кутия CM Elite 430. 120 см. вентилатор ми е включен в дъното и няма повече слотове за вентилатори. Имам и един от горе 120 см. който е включен с някакъв преходник в ДВД-то. Обаче съм си купил и още един, който не знам къде да го включа... Някой може ли да помогне? Кажете каква друга информация ви трябва.

2-та нови вентилатора са тези:

http://www.plaisio.g...-274CB-4BLS.htm

Edit: да се възползвам от поста - горната лампичка на кутията от както съм си купил кутията не е светила дето е една гръмотевичка.

Редактирано от AlienWar3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

........горната лампичка на кутията от както съм си купил кутията не е светила дето е една гръмотевичка.

Лампичката с гръмотевичката трябва да показва дали РСто е включено или не. За да не свети най вероятно конектора към дъното за тази лампичка или не е включен или е завартян наопаки.

Относно вентилаторите на страницата но производителя тук има схема къде какви вентилатори се поставят. Ако кажеш модела на дъното ще се види има ли други конектори за вентилатори, определено ме съмнява да е само един. И Онзи вентилатор не е вързан към ДВДто а ползва преходник който е закачен преди ДВДто ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Не исках да правя нова тема затова пиша тук. Искам да попитам каква смазка да използвам за смазване на вентилаторите на компютъра? Изчетох доста теми и така и не разбрах кое е по-доброто решение. Едни казват фино машинно масло, други силиконово масло, трети тефлонов спрей, специални смазки за смазване на оръжия, високооборотна грес и т.н. Ще се радвам да ми препоръчате нещо наистина добро и с възможност за доставка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще се включа относно смазването на вентилаторите: силиконовата грес е за предпочитане. Също може с бързооборотна грес или технически вазелин, който е най-евтин. След внимателно разглобяване, повърхностите се почистват добре, след което нанасяте тънък слой или малко количество. Преди няколко дни смазах 4 вентилатора с технически възелин.

Най-добрият вариант, разбира се е замяната на вентилатора с нов. Но примерно аз имам 4х120мм , 2х92мм(Air flow: 52 CFM) и 1х140мм ~ 120лв.

Разбира се ще искам да "изстискам" максимално от частите. Само за сравнение - цената на техническия вазелин е 1лв. за 5гр.

Аз с приблизително 1,5гр. смазах всички вентилатори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Здравейте, може ли да ми кажете на следната кутия кое ще е най-доброто разположение на вентилатори и какви за максимално добър въздушен поток.....ето снимки: 

post-334166-0-31819900-1359573561_thumb. post-334166-0-12732000-1359573563_thumb. post-334166-0-01980500-1359573564_thumb. post-334166-0-88916600-1359573564_thumb. post-334166-0-95358700-1359573565_thumb. post-334166-0-85572400-1359573566_thumb.  

Също искам да ви попитам, ако може да ми кажете от къде да намеря Akasa Cold Cathode 12“ Blue AK-178-BL ми трябват 1-2 пръчки....търсих из нета, но на всякъде пише, че няма налични и вече не знам къде да търся и какво да правя за това се обръщам към вас :)

Редактирано от icakaaa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми кажете на следната кутия кое ще е най-доброто разположение на вентилатори и какви за максимално добър въздушен поток.....ето снимки: 

отдолу един вкарващ, вкарващ на предния панел, на задния изкарващ. На страничния вкарващ ! :) Така като гледам кутия мисля че са и нужни 80-мм-ви вентилатори !? :) Поздрави !

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отдолу един вкарващ, вкарващ на предния панел, на задния изкарващ. На страничния вкарващ ! :) Поздрави !

То хубаво ама ме притеснява това, че видеокартата и харда са много близко едно до друго и така един вид все едно разделят кутията на горна и долна част(то се вижда на снимките) и също така относно охлаждането на процесора според мен така няма да стане защото той е в високото а там е все топлият въздух......за това ми се щеше за него да измисля нещо ииии се сещам има едни такива като тръби който са закрепени на страничния капак и като се затвори тази тръба(фуния) се пада баш до перката на процесора и по тоя начин процесора може да дърпа свеж въздух направо от вън...обаче не знам от къде мога да намеря такова животно и дали е добро като решение ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво ама ме притеснява това, че видеокартата и харда са много близко едно до друго и така един вид все едно разделят кутията на горна и долна част(то се вижда на снимките) и също така относно охлаждането на процесора според мен така няма да стане защото той е в високото а там е все топлият въздух......за това ми се щеше за него да измисля нещо ииии се сещам има едни такива като тръби който са закрепени на страничния капак и като се затвори тази тръба(фуния) се пада баш до перката на процесора и по тоя начин процесора може да дърпа свеж въздух направо от вън...обаче не знам от къде мога да намеря такова животно и дали е добро като решение ???

Смъкни хард диска. Долу в дъното на кутията, какви са тези тръби (фунии) !? Да не имаш във предвид водно охлаждане ?

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване