Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на първи автомобил

Препоръчан отговор

Здравейте. Предстои ми да избера първия си автомобил. Искам да е евтин, да е бърз, ама много и да е икономичен и лесен за поддръжка. А сега шегата на страна. :) Преди да спомена бюджета си, искам да кажа, че доста съм изчел и питал приятели, и познати за колите им и наистина вече ми е каша в главата. :mad: Парите с които разполагам, поне за момента са 4500лв., мога да отделя и 5000лв.. Нещата които искам в една кола са, да е икономична, (което предполага, че няма да е бърза) :D и да е евтина за поддръжка. Търся не много голяма кола, а колите на които се бях спрял са (не харесвам комби) Ford Fiesta Mk3, Peugeot 106-206-306, Fiat Punto, Opel Corsa-Astra, Honda Civic, Mazda 323, VW Polo-Passat и може би още няколко, които вече не помня. От всички коли, в крайна сметка се спрях на VW Polo или Passat. По принцип Passat (B5) ми харесва повече, но не знам дали ще се сместя в бюджета си с приличен модел, но и Полото е добър вариант за мен, само че него предпочитам бензин. Ако сметна нещата от зад напред, нещата стоят така:

ГО + данък + ГТП + винетка + екотакса ~250лв.

Аптечка + пожарогасител + жилетка + триъгълник ~100лв.

Ролки + тампони + ремъци + масло ~250лв. Не съм сигурен, дали всичко по тех. част е правдоподобно.

Четири зимни гуми ~300лв.

Аларма 100лв.

CD + тонколони ~300лв. Нещо тихичко да ми свири :blink:, навик.

ОБЩО: 1300лв.

А ако взема бензинова кола, ще ми трябва газова уредба, но не знам колко са актуалните цени.

4500 - 1300 = 3200лв. за кола. Реалист съм, че за тези пари не мога да искам много. Вие какво бихте ме посъветвали? Предварително много Благодаря! Лека вечер. :down:

P.S. Виждам че има доста запазени коли, на ниски цени, но от Англия. Предвид това, според вас заслужава ли си? Някой карал ли е. Свиква ли се с изпреварването, особено в града?

Редактирано от nommar (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако успееш да се впишеш в бюджета,бих ти препоръчал двуврата Хонда Сивик,икономична,много здрава и пъргава,пример:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11296742772315296&f1=details

А иначе те съветвам да забравиш за десния волан,това е наказание по нашите пътища,още повече за първа кола,риска от инциденти заради волана и ориентацията е висок.

edit:ако има имобилайзер и централно заключване,не ти трябва аларма.

ГО + данък + ГТП + винетка + екотакса > 250лв.

Аптечка + пожарогасител + жилетка + триъгълник < 100лв.

Ролки + тампони(не е задължително) + ремъци + масло(евентуално антифриз и спирачна течност) + филтри > 250лв.

Цифрите са много плаващи,не се знае какво и има на колата,задължително компютърна диагностика и преглед ходова част,следи от удари ПРЕДИ покупката на колата в избран от ТЕБ сервиз.

Редактирано от atamatsu (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си един дизелов голф 3 с климатик, каквото и да му се строши повече от 250-300лв, няма да ти е ремонта, частите са евтини,цели двигатели има за по 300-400лв :speak: . Японците са добри, но за коли по-висок клас и частите им са по-скъпички. Да не говорим, че голфове на части колкото искаш :cool: На горната обява, ако и вярвате на километрите само потърсете същата кола, но след 2008 година и вижте те на колко километра са :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам на никакви километри,то е ясно какви коли караме,дадох пример на човека да види модела. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам на никакви километри,то е ясно какви коли караме,дадох пример на човека да види модела. :speak:

Аз съм се спрял на това -> http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21294329443525919&f1=details

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами честно казано Голф-а ми се вижда малко безличен, навсякъде все такива коли. :speak: А тъй като ми остават по-малко пари за кола, не е ли по-добре да си взема шеста генерация на Сивик-а, а не седма? Неща като това: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11294932854216224&f1=details.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старичка е,но за първа кола е идеална,ако уцелиш читава.Страшно здрави са тия коли,а окачването все едно е правено за български пътища.(И освен това са красиви,нали?)Пък и няма да я караш 10 години,я.Колите се сменят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за млад шофьор Поло или Корса са оптимални избор според мен, може би и 206. Всичко друго като пасати-масати, пунто и фиестички ми се струва като скок в едни доста мътни води - не че и тук няма да те нахендрят. А каква сума можеш да отделиш през годината за поддръжка? Колко километра ще караш за година /за да видиш имаш ли далавера от газта/ и в какъв цикъл? Има доста въпроси на които трябва да си отговориш и накрая да вземеш каквото ти е на сърце. Скромното ми мнение за колите с обратен волан е че, трябва да бъдат забранени за лица с постоянна регистрация в страната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами замисляйки се ~10000км годишно. Бихте ли ми казали според вас, в такъв случай полза от газ има ли? И ако имате някаква представа, да ми направите сравнение между консумация на бензин, дизел, газ, примерно на поло, корса и т.н.?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни и аз ще взимам нова кола :cool: Спрял съм се на тази корса http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11294754614382471&f1=details 90 коня на това купе от има-няма 700 кила са си доста...Обмислям и чип да взема до края на месеца за +20 кончета. След като това ще ти е първа кола обаче, ще ти препоръчам пак корса, но с по-малък двигател 1.2 бензинка или 1.5 дизел. едит: турбо дизела също не е лош двигател за тази количка :)

Редактирано от GrimReaper (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни и аз ще взимам нова кола :super: Спрял съм се на тази корса http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11294754614382471&f1=details 90 коня на това купе от има-няма 700 кила са си доста...Обмислям и чип да взема до края на месеца за +20 кончета. След като това ще ти е първа кола обаче, ще ти препоръчам пак корса, но с по-малък двигател 1.2 бензинка или 1.5 дизел.

едит: турбо дизела също не е лош двигател за тази количка :)

За това малко чудо - набий ме, 3000 лв. няма да дам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще е до 5000 лева без претенции за големината, може би е най-добре едно Поло. Лично аз карам 5 години Фиеста Mk6.5, но цените са все още много високи дори за Mk 6. Иначе след няколко години бих препоръчал нея. И като стана въпрос за Поло, това е автомобил със сравнително малко проблеми след десет години експлоатация. Сигурно ще се намерят хора, които ще кажат, че еди кое си Поло му станало еди какво си, но според TUV, това е много яка кола дори след 10 години. Лично аз, макар да съм фен на Форд, бих си взел старо Поло, ако ми се налагаше да избирам. Остави Фиестата, Корсата, та дори и Пасата. ПП: откъде ти хрумна за Фиеста Mk 3 и то до 5000 лева? Това нещо се продаваше преди повече от 20 години :help: Ако ще се купува сега, не повече от 1000 лева :cool: ПП2: Сега като погледнах обявите и 1000 лева са много. Под Фиеста имам предвид нещо такова : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11289410321346347&f1=details Това е мк 6 и нищо под нея не си заслужава покупката. Не знам, доколко обявата е истинска, но определено тоя модел си заслужава парите.

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

За това малко чудо - набий ме, 3000 лв. няма да дам.

Зависи кой какво търси :) На мен ми трябва нещо което да е пъргаво в завоите и да може да върви :) Предвид годината и това, че е доста запазена ще я взема до края на този месец, ако някой не ме изпревари...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За VW Passat B5 мисля, че няма да ти стигнат парите. Но не е невъзможно, и на мен ми харесва passat b5 ама парите му все още са множко. А и искаш икономия, най икономичние е 1,6 101 коня бензин. Читав дизел за тези години на коли, и пари трудно ще намериш. За това най добре, едно бензин макар, и малко коне. Бензина на гори чак толкова много колко го изхвърлят. Една кола до 100 коня бензин, градско няма да ти гори повече от 8 максимум 8,5 макар, че това са най-високите, които с много напъкване на колата се постигат, а все пак не копувамме рали кола нали така? :rolleyes: Извънградско няма да ти гори повече от 7/100 в най-лошия случай. Говоря ти за нормално каране 90-100/110. Според мен нещо такова като първа кола: http://nfs.mobile.bg...3365&f1=details за този бюджет :). Всички части и двигателя, даже се слагат на Golf2 значи представяш си колко е корава и здрава машина е. Вярно е по автокъщите няма да намериш от този модел, вече по-скоро някоя Б4-ка останала тук там. Но от частно лице, се намират много здрави. Вярно е старичка е но няма равна от този клас, в лицето на другите марки. Ако намериш и икономичния мотор от 70/75 коня, не подценявай конете, прави си 175 празна на магистралата, 160 с 4-ма човек и пълен багажник. Няма да ти гори повече от 6,125/100. Търси си карбуратор, инжекцийте за тези стари коли ги забрави просто, скапват се. Инжекцион над 10 години започва да създава проблеми. А карбуратора не. Дано съм помогнал, виж и Б4 по нов модел са повече екстри. Ама там мисля карбуратори няма. Аз предлагам това, дано съм помогнал поне малко. За данък няма да се притесняваш. За 75 коня с катализатор плащам 8 лева, напоследък 11 и стотинки. А за 90 коня е май 17лв, не помня ама това е горната граница.Ако решиш да вземеш такава ще ти останат пари да си я освежиш полиране на боицата, бели мигачлета, просто да заприлича на съживена колица.

Редактирано от iordanoff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване