Премини към съдържанието
chat_master

Aвтоусилвател Thunder 2x25W

Препоръчан отговор

Намерих един автоусилвател Thunder 2x25W и въпроса ми е дали мога да го свържа към компютъра? Какъв токоизправител ще ми трябва и горе долу колко пари ще струва цялата работа? Мерси предварително :blink::)

post-292608-0-10122900-1297452044_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автоусилвателите са пригодени за работа на прав ток в диапазон от 8V DC до към 18-20V DC при масовите. Има някои които държат и по-голямо напрежение.

Мощността на усилвателя се определя от консумирания ток ( A- ампери, на определенно напрежение V ). Масовите усилватели са изработени с транзистори, които имат някакво ограничение от към мощност.

Да кажеме, че сте си купили някакъв Пайнер, примерно ГТ5300. Той да кажеме е с максимална РМС мощност 380 вата. Масовите усилватели са с КПД ( коефициент на полезно действие ) 60%, демек ако усилвател за да извади 380 вата на клемите си, консумира около 630 вата мощност. Това при 12V напрежение са 52А. Горе долу мощността на един акумулатор на малолитражна бензинова кола. В къщи ние трябва да му измислиме захранване, което по технически причини ще е огромно. Лишаваме се от възможността да намаляваме, увеличаваме звука докато седиме на дивана. Корекциите са крайно непретенциозни. Разбира се има усилватели който са в клас Hi-Fi и няма никакъв проблем с корекциите, но хората купуващи си такива усилватели дори не си помислят да ги слагат в хола си.

Така, ако продължава да не е ясно защо автоусилвателите не са подходящи за дом. употреба ще обобщя с няколко думи:

Нестават, защото изискват огромна енергия за захранване, която може да бъде подсигурена с огромен трансформатор или акумулатр вързан на зареждащо устройство, което работи постоянно. Първо, не знам кой в хола си би разпънал акумулатор, зарядно кабелак и усилвател.

Второ, качеството на звука е далеч от качеството на домашен Hi-Fi усилвател.

А сега обратното, защо не става домашното 5.1 в автомобила ви. Еми защото е на 220V AC. Има инвертори, но мощността която осигуряват е прекалено малка. Второ, то никога няма да свири така в колата както в хола ви. Дължината на нискочестотната вълна може да бъде дълга колкото автобус, а вие разполагате само с багажника си, който в най-добрите случаи е около 500 литра и това е в голямите коли.

Някои домашни усилватели работят на много по-високо напрежение на входния сигнал, от колкото автомобилните и за разлика от автомобилните нямат корекция на входното напрежение.

www.tuning.bg

А аз мога да ти кажа,че няма смисъл тъй като се губи много мощност при цялата операция и да пробваш даже.Чувал съм,че става със захранване от компютър но тези с тези 350-400В абсурд да достигнеш 30 ампера примерно.

Съвета ми е - ОТКАЖИ СЕ. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.tuning.bg

А аз мога да ти кажа,че няма смисъл тъй като се губи много мощност при цялата операция и да пробваш даже.Чувал съм,че става със захранване от компютър но тези с тези 350-400В абсурд да достигнеш 30 ампера примерно.

Съвета ми е - ОТКАЖИ СЕ. :wub:

Да аз вече се отказах :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване