Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с четенето на DVD и MPEG файлове.

Препоръчан отговор

Конвертирам с WinAvi файлове в ДВД и МПЕГ 2 формат, после ги записвам на ДВД /4.7 Гига, ТДК/ с НЕРО. Но проблемът ми е че стационарният ми ДВД плеър НЕО не възпроизвежда ДВД файловете, а от МПЕГ файловете възпроизвежда само звук. Някой ще ме светне ли какво става. Дали не бъркам нещо в настройките на НЕРО. Записвам със скорост х8.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конвертирането по този начин ли го правиш?Аз го правя по описанието и досега не съм имал проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става тази сутрин тука това е 10 тема свързана със Конвертиране фаилове,Записване на DVD и CD и тнн.

Ами то е така ,като се продават програми като Nero 7 после как няма да има пиратски филми ,музика и софтуер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Конвертирането по този начин ли го правиш?Аз го правя по описанието и досега не съм имал проблеми.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти за помощта stanley но става въпрос за няколко филмчета свалени от камера в mov. формат. Да, конвертирам ги в ДВД с WinAvi само дето избирам не PAL а AUTO, имам K-Lite кодеците. Като ги конвертирам ги горя с Неро - избирам DVD /ISO/ и т.н. Моля те отговори ми това CopyToDisk отделна програма ли е и откъде да си я сваля. Може би тя ще направи така че ДВД системата да чете тези файлове.

Темата е интересна и полезна. Сигурно си чувал, че освен да се правят пиратски филми и музика, хората разполагат със собствени дигитални камери и фотоапарати и обработват това което снимат......

Какво става тази сутрин тука това е 10 тема свързана със Конвертиране фаилове,Записване на DVD и CD и тнн.

Ами то е така ,като се продават програми като Nero 7  после как няма да има пиратски филми ,музика и софтуер

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като ги конвертирам ги горя с Неро - избирам  DVD /ISO/ и т.н. Моля те отговори ми това CopyToDisk отделна програма ли е и откъде да си я сваля. Може би тя ще направи така че ДВД системата да чете тези файлове.

В Nero би трябвало да избереш DVD-Video.

Програмата CopyToDVD v 3.1.2, ще намериш тук, а лекарството за нея е тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tania моят съвет е да изпозлваш Nero Vision Express. Много по-лесен е за работа, предлага запис веднага след прекодирането, а работата която върши е същата. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Ще опитам с ДВД Видео и с Неро Вижън Експрес. Дано да стане. Ако не пак ще се включа. Страхотни сте. :bye:

Един може би малко тъп въпрос, но необходим - МПЕГ 2 ДВД файл ли е. Понеже искам да запиша МПЕГ-ове на ДВД диск с НЕРО Вижън Експрес /ДВД Видео файлове/. sad.gif

tania моят съвет е да изпозлваш Nero Vision Express. Много по-лесен е за работа, предлага запис веднага след прекодирането, а работата която върши е същата.  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Един може би малко тъп въпрос, но необходим - МПЕГ 2 ДВД файл ли е. Понеже искам да запиша МПЕГ-ове на ДВД диск с НЕРО Вижън Експрес /ДВД Видео файлове/.

Crassus, Stanley къде сте? Отговорете ми please.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Един може би малко тъп въпрос, но необходим - МПЕГ 2 ДВД файл ли е.

Накратко казано, "Да" cool.gif

Щом става въпрос, за филмчета от камера, прегледай и тази тема.Може да откриеш нещо интересно ;)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко казано "НЕ" - кодека е MPEG-2, но разширението на ДВД файла е .VOB, т.е. не можеш да запишеш видео с разширение MPEG на ДВД диск и да разчиташ, че ще работи. Просто няма да стане. Затова трябва видеото да бъде прекодирано от формата в който е в ДВД формат, а именно .vob файл с MPEG-2 кодиране (има и други файлове, но те са служебна информация)

С Вижън Експреса се работи по следния начин:

Първо: Ще започнат да ти изкачат прозорци със съвети. На всички избери Do not show again

Стартираш го и избираш Make DVD->DVD Video->Add Video Files>NEXT->Menus to use->Do not create menu(намира се горе вдясно)->NEXT->NEXT->MORE (намира се долу вляво)->Video Options->General - слагаш го на PAL, от DVD-Video->Quality Setting изибраш High Quality, но ако това превишава капацитета на диска от 4,5 GB трябва да го намалиш на Standart Quality например->ОК и оттук имаш 2 варианта:

1. Избираш BURN и започва прекодирането, след което започва записа на диска

2. Изибраш Write to Harddisk Folder избираш път и след прекодирането ще се запише на харда, като след това ти сама трябва да го записваш на диска.

Това е в общи линии. Дано си разбрала. Времето, което ще отнеме прекодирането зависи от големината на файловете и конфигурацията на системата ти.

ЕДИТ: Ако има нещо неясно - ICQ 117737809

Редактирано от crassus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, уважаемий crassus, неслучайно употребих думата "накратко", когато отговорих на въпроса на tania77 - едва ли я интересуват всички подробности за файлова структура, стандарт за декодиране и т.н.

За Ваше сведение структурата на DVD-файла, включва освен .VOB, още и .IFO и .BUP.Пределно ясно ми е, че MPEG-2 e декодер.

И за да довърша, ето пълната информация по въпроса:

1.http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-2

2.http://en.wikipedia.org/wiki/Dvd

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви и на двамата.

Моля Ви, не искам да влизам в ролята на Елена и да пламне новата троянска война ;)

Вашите съвети са много ценни за мен!

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи Стенли laugh.gif , структурата на ДВД-то ми е пределно ясна, а на Таня и отговорих така понеже, след като види това "Накратко ДА" от твоя страна, има вероятност да тръгне да записва MPЕG-ове ДИРЕКТНО на диска без прекодиране. А нали се сещаш, кога ще ги гледа на домашен плеър по този начин...НИКОГА !!! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване