Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Костадин Колев

Неработеща клавишна комбинация в Thunderbird на български

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам един проблем с Mozilla Thunderbird, който се проявява само когато той е на български. А именно: клавишната комбинация за проверка на всички акаунти (Control+Shift+T) не работи. Възможно е и комбинацията за проверка на текущо избрания акаунт (Control+T) също да не работи, но не съм го тествал. И това се проявява само когато Thunderbird е на български - когато програмата е на английски този проблем го няма. Ползвам най-новата стабилна версия на Thunderbird - 3.1.7, но този проблем се появи още преди време (може би във версия 3.0.x или 3.1.x). Програмата я ползвам под 32-битов Windows 7 Ultimate на български. Но проблемът бе потвърден и от мой познат под Windows XP също с български интерфейс на Thunderbird. Мислех да приложа чиста инсталация, но при моя познат Thunderbird е инсталиран наскоро начисто и проблема пак го има, тъй че това едва ли ще оправи нещата. На какво смятате че може да се дължи този проблем и може ли да се оправи? Предварително ви благодаря за указаните помощ и съдействие! П.П.: Знам че има вариант с една добавка да си добавя специален за целта бутон в лентата с инструментите и по този начин да си проверявам всички акаунти за нови писма, но аз за работа с компютъра си разчитам главно на клавиатурата и това решение не ме устройва. Знам и че бих могъл да ползвам програмата на английски и така да си реша проблема, но предпочитам да я ползвам на български, ако е възможно. Освен това тази клавишна комбинация би трябвало да си работи независимо на какъв език е e-mail клиента (поне така мисля). Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност това да е бъг, пробвахте ли в базата данни с рипортнати бъгове на продукта? Вие пробвахте ли да рипортнете бъга?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това понякога се получава при продукти на Мозила :baby: На мен се е случвало с Firefox. Това е просто от превода и конфигурационния файл ! Поне доколкото знам за Firefox нямаше оправяне ! За Thunderbird не знам ! Поне аз мисля , че няма оправяне ! Просто бъг !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Capnemo, Пробвах да потърся из базата данни на Mozilla, но направо се "изгубих" сред резултати, които в повечето случаи нямаха нищо общо с търсеното от мен. Все пак си направих регистрация в форума за поддръжка "Community-powered support for Mozilla Messaging" и пуснах тема там - да видим дали ще има отговор и какъв. Но ме съмнява че това което казва колегата Iliev72 е вярно и това с неработещата клавишна комбинация е някакъв бъг в продуктите на Mozilla, който поне засега няма оправия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, Само ще допълня, че след като споделих за проблема тук: http://getsatisfaction.com/mozilla_messaging/topics/ctrl_shift_t_doesnt_work_if_thunderbird_is_not_in_english_bulgarian_in_my_case Един от отговорилите ми е пуснал и официален доклад за проблема в системата за докладване на бъгове на Mozilla: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=633807 Засега няма реакция, но все пак се надявам че нещо може да се направи по въпроса.

Редактирано от Костадин Колев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Само ще допълня, че след като споделих за проблема тук:

http://getsatisfacti...rian_in_my_case

Един от отговорилите ми е пуснал и официален доклад за проблема в системата за докладване на бъгове на Mozilla:

https://bugzilla.moz...g.cgi?id=633807

Засега няма реакция, но все пак се надявам че нещо може да се направи по въпроса.

ТОчно това имах предвид да направите :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...