Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра премигва!

b0928
 Сподели

Препоръчан отговор

(Преди да започна само да предупредя,че не знам точно как да го обясня затова не се учудвайте ако има доста неясни неща) Здравейте,от доста време насам ПС-то се както си работи изведнъж премигва!Проблемът идва тук,че като премигне стой "включен",но не мога да го изключа от копчето трябва от контакта за 1-2 минути понякога трябва и 30 минути ;/.След като премигне монитора,който по скоро е телевизор но го използвам за монитор (ViewSonic HDMI HDready+tuner) не се включва докато не извадя захранващият кабел на компютърът от контакта.Моля за съдействие.Възможно ли е да е от захранването? П.с Дал съм марката на монитора и излишно съм уточнил, че е също така телевизор защото може да е от всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, не съм сигурен, но провери какъв ток тече в мрежата може да е токов удар.

Редактирано от speeder (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, не съм сигурен, но провери какъв ток тече в мрежата може да е токов удар.

и аз така мислех но от 5 компютъра само на този прави така.Според мен е хардоерен проблем затова съм го сложил в тази тема.

П.с може ли да е от захранващия кабел защото доркия е преживял 2-3 изгорени захранвания и да не се е бъгнал нещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има възможност да е от него, може да помолиш някой приятел да ти даде за малко захранващ кабел и да пробваш ако още премигва така е време за преинсталация или за нов захранващ блок... ако след преинсталиране още прави проблеми го карай на майстор

Редактирано от speeder (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да има възможност да е от него, може да помолиш някой приятел да ти даде за малко захранващ кабел и да пробваш ако още премигва така е време за преинсталация или за нов захранващ блок...

не е от ОС то защото е прейнсталнат няколко пъти и пак е така.

Относно смяната на кабелите ще видя да сменя от някои от останалите машини

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай повече информация: каква е видеокартата, какво е захранването, 2-3 сменени ми звучи като китайски боклук и е много вероятно и да е от там. И как така не може да се изключи от бутона? Пробвал ли си да го задържиш продължително копчето, към 5-6 секунди. Това примигване свързано ли се с изключване на телевизора или само примигва картината и се връща, замръзва ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дай повече информация: каква е видеокартата, какво е захранването, 2-3 сменени ми звучи като китайски боклук и е много вероятно и да е от там. И как така не може да се изключи от бутона? Пробвал ли си да го задържиш продължително копчето, към 5-6 секунди. Това примигване свързано ли се с изключване на телевизора или само примигва картината и се връща, замръзва ли?

AMD Radeon 2400 PRO-видео карта.Захранване-DELL=VOLTAGE=220V;CURRENT 4A;EREQUENCY 50~60Hz

Първото захранване си беше от както е купена машината тога от токов удар изгоря второто беше измислено защото още щом го сложих и го включих гръмна ама яката ;/.Бутона съм го държал 1мин и не се изключва.Като премигне монитора/телевизора се изключва и както казах за да тръгне трябва да извадя захранващият кабел на компютърът от контакта за известно време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HDMI output support

Supports all display resolutions up to 1920x1080

Това от сайта на AMD, каква ти е резолюцията. Такова замръзване става при прегряване: каква ти е температурата на картата като я натовариш?

На захранването са важни ватовете, не можеш да ги видиш с програма, трябва да отвориш и провериш на самото захранване. Замръзване може да се случи и при недостиг на захранването.

Бутона за да не изключи или има нещо свързано неправилно или друг проблем. Принципно като го задържиш, все 1 даваш накъсо и дъното изключва всичко за да ги предпази (ако мога така да се изразя).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това от сайта на AMD, каква ти е резолюцията. Такова замръзване става при прегряване: каква ти е температурата на картата като я натовариш?

На захранването са важни ватовете, не можеш да ги видиш с програма, трябва да отвориш и провериш на самото захранване. Замръзване може да се случи и при недостиг на захранването.

Бутона за да не изключи или има нещо свързано неправилно или друг проблем. Принципно като го задържиш, все 1 даваш накъсо и дъното изключва всичко за да ги предпази (ако мога така да се изразя).

хаха резолюцията ми е 1280х1024.Съмнявам се ,че картата е прегряла защото като си сложа ръката започва да пари след 4-5 секунди но сега ще видя някоя програма за точната температура.това което съм дам съм го преписал от захранването на самата лепенка го пише.Иначе сега както си работи ПС то ако натисна бутона до 5 секунди се е изключил.

P.S свалих си ЕВЕРЕСТ програмата и ето следните температури

Температура:1.CPU/ 1 ядро (42)

Температура:1.CPU/ 2 ядро (33)

Температура:Диот на графичния процесор (73)

Температура: Samsung HD320KJ (32)

Скорост на вентилатора:графичен процесор (36)

P.s в момента е натоварен утре мога да дам точна характеристика когато не натоварен.

Редактирано от b0928 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хаха резолюцията ми е 1280х1024.Съмнявам се ,че картата е прегряла защото като си сложа ръката започва да пари след 4-5 секунди но сега ще видя някоя програма за точната температура.това което съм дам съм го преписал от захранването на самата лепенка го пише.Иначе сега както си работи ПС то ако натисна бутона до 5 секунди се е изключил.

P.S свалих си ЕВЕРЕСТ програмата и ето следните температури

Температура:1.CPU/ 1 ядро (42)

Температура:1.CPU/ 2 ядро (33)

Температура:Диот на графичния процесор (73)

Температура: Samsung HD320KJ (32)

Скорост на вентилатора:графичен процесор (36)

P.s в момента е натоварен утре мога да дам точна характеристика когато не натоварен.

Видеокартата не прегрява ами направо ври. Доколкото виждам е и с вентилатор. Провери дали вентилаторът работи и дали няма мръсотия. Ако имаш възможност смени охлаждането на видеокартата с по-добро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата не прегрява ами направо ври. Доколкото виждам е и с вентилатор. Провери дали вентилаторът работи и дали няма мръсотия. Ако имаш възможност смени охлаждането на видеокартата с по-добро.

Мда, пече се на бавен огън. Почисти вентилатора, провери дали се върти нормално и помисли за ново охлаждане на видеото и по-добър въздушен поток в кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда, пече се на бавен огън. Почисти вентилатора, провери дали се върти нормално и помисли за ново охлаждане на видеото и по-добър въздушен поток в кутията.

когато не е натоварено това са температурите

емпература:1.CPU/ 1 ядро (42-46)

Температура:1.CPU/ 2 ядро (30-33)

Температура:Диот на графичния процесор (55-60)

Температура: Samsung HD320KJ (24)

Скорост на вентилатора:графичен процесор (32)

P.s сега ще го сваля и ще го продухам :) иначе за въздушният поток мисля че не е проблем защото капака е свален

Редактирано от b0928 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свален капак не помага особено... Като си на плажа и няма вятър и ти е яко жега, като подухне малко и се разхлаждаш веднага. Ако имаш вентилатор във вас, какъвто и ще да е, го сложи до кутията да духа навътре и ще забележиш разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свален капак не помага особено... Като си на плажа и няма вятър и ти е яко жега, като подухне малко и се разхлаждаш веднага. Ако имаш вентилатор във вас, какъвто и ще да е, го сложи до кутията да духа навътре и ще забележиш разлика.

схванах намека.

Появи се друг проблем!Значи разглобих компютъра и го прочистих от прахта.Сглобих го и като тръгнах да го пускам екрана въопще нетръгва.Върти около 10 секунди и се самоизклучва.

П.С това ми е машината от вътре незнам от каде се взе това че имам винтилатор на видео картата :Х

http://img651.imageshack.us/i/dsc00014tg.jpg/

http://img821.imageshack.us/i/dsc00015bz.jpg/

http://img52.imageshack.us/i/dsc00016fz.jpg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни ето тази тема. Предполагам или нещо не е легнало правилно, или някой кабел не е включен. Чува ли се някакво пиукване от дъното/пищялката и ако да, по-различно ли е от обичайното? Ако е някакво необичайно, ново значи има хардуерен проблем. Закачил ли си захранването на харда. Понякога е нещо глупаво и дребно. Притисни всеки кабел към гнездото му и всяка част също. Трябва да имаш 2 кабела от захранването към дъното, един голям 20 пинов и 1 малък 4 пинов, 1 към харда и 1 към CD-то. Радиатора на процесора не ми се вижда добре почистен. Успех. Ако си свалял процесора най-добре го свали и сложи пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами като сваля вентилатора на процеора незнам защо но се сваля с полчката одоло по която има шипчета (предо като съм я свалял така не ставало)и много странно се слага.Като пусна компютъра няма никакви сигнали чува се само как СД тата въртаят за 4-5 секунди и гасне пак

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами като сваля вентилатора на процеора незнам защо но се сваля с полчката одоло по която има шипчета (предо като съм я свалял така не ставало)и много странно се слага.Като пусна компютъра няма никакви сигнали чува се само как СД тата въртаят за 4-5 секунди и гасне пак

С коя плочка отдолу? С радиатора ли ? По принцип перката е захваната с винтове за радиатора, гледам че и при теб е така. И какво имаш предвид с това, че се слага много странно ? Обясни малко по-добре. И както и колегата по-горе каза, не знам колко си го чистил, но на мен ми изглежда доста запрашено и мръсно, почисти го добре.

Възможно е проблемът да идва от захранването/захранващия кабел, провери с други такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също забелязвам доста прахоляк по охладителя на процесора. Смени пасивното охлаждане на видеокартата с активно. А за монитора, да не си включил кабела към вградената карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"но се сваля с полчката одоло по която има шипчета" на мен това ми прилича че сваля вентилатора радиатора че балабар с процесора заедно. защото аз поне не съм виждал да има радиатор отдоло със шипчета
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е захранването в компютъра?

Публикувано изображение

Dell, ако знаят, че произвеждат такива "захранвания" шефа им ще се самоубеси или ще изчезне безкрайно. Я пробвай с някое истинско захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване