Премини към съдържанието
c-xooper

Нов вентилатор за захранването

Препоръчан отговор

Здравейте,вентилаторите в кутията ми са почти безшумни.Само този на захранването бърка работата и ми се вижда шумничък.Реших да го сменя но като отворих захранването установих,че вентилатора е с два пина.Искам да ми препоръчате някой такъв тихичък вентилатор за около 10-15лв

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.dekada.com/catalog/fans-120mm-c-22_26.html Избираш си,но не знам дали ще намериш лесно без конектор(само червен и черен кабел).Не е проблем да ползваш и тези с три пиновите конектори,трябва обаче да отрежеш буксата и да запоиш кабелите на мястото на старият вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам всички сте ми предложили вентилатори с 3-пинов конектор.Имам вентилатори които могат да се свържат с molex и 3-пинов конектор.Изглежда няма да намеря такъв вентилатор и ще се наложи да модвам. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога вентилаторите се оправят и с почистване + смазване - за пример давам Fortron-а на един приятел - вентилаторът шумеше безумно, но след въпросната процедура кара сигурно около година без проблеми засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти е трудно да свържеш с молекс вентилатора и то точно на захранването.Това,че са 3 пинови не е болка за умиране.Единият пин на вентилатора остава свободен или преместваш кабелите по цветове,като на оригиналния вентилатор.Това,че твоят е с два пина предполага захранване без регулиране на оборотите на вентилатора.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти е трудно да свържеш с молекс вентилатора и то точно на захранването.Това,че са 3 пинови не е болка за умиране.Единият пин на вентилатора остава свободен или преместваш кабелите по цветове,като на оригиналния вентилатор.Това,че твоят е с два пина предполага захранване без регулиране на оборотите на вентилатора.

Това е най-интересното.Вентилатора си регулира оборотите и аз точно по тази причина си помислих,че ще е с 3 пина и и смяната му ще е възможна.Но уви с два е.Мислех си понеже кабела на вентилатора е дълъг да го изкарам през отвора от който излизат другите кабели и там да го свържа с молекса.А ако не,както каза ще преместя на вентилатора както са кабелчетата на стария и ще опитам.Надявам се като новия вентилатор се върти с около 1000 оборота да не загрява захранването. :P Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-интересното.Вентилатора си регулира оборотите и аз точно по тази причина си помислих,че ще е с 3 пина и и смяната му ще е възможна.Но уви с два е.Мислех си понеже кабела на вентилатора е дълъг да го изкарам през отвора от който излизат другите кабели и там да го свържа с молекса.А ако не,както каза ще преместя на вентилатора както са кабелчетата на стария и ще опитам.Надявам се като новия вентилатор се върти с около 1000 оборота да не загрява захранването. :)

Има и друг начин: Ако кабелите са достатъчно дълги,прекарай ги през отвора на другите и го свържи към дъното или към FAN Controller,за да си нагласиш по твой вкус оборотите :P Редактирано от Hibernate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друг начин: Ако кабелите са достатъчно дълги,прекарай ги през отвора на другите и го свържи към дъното или към FAN Controller,за да си нагласиш по твой вкус оборотите ;)

Да най-вероятно така ще направя.И понеже нямам вече свободни конектори на дъното,ще го включа с молекс.Така ще работи на максимални обороти като също е много тих.А след време като си взема контролера ще го вържа за него.

А може ли на мястото на единия вентилатор на фан контролера,чрез преход да се пуснат два или повече?

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да най-вероятно така ще направя.И понеже нямам вече свободни конектори на дъното,ще го включа с молекс.Така ще работи на максимални обороти като също е много тих.А след време като си взема контролера ще го вържа за него.

А може ли на мястото на единия вентилатор на фан контролера,чрез преход да се пуснат два или повече?

Могат да се пуснат.Има преходници като този Публикувано изображение, които ще ти свършат работа , по 2-3лв са.Ти като отвори захранването не прецака ли гаранцията?????Вентилаторът на захранването е с по 2 кабелчета и се регулират оборотите му посредством промяна на волтажа ,които пък се влияе от термодатчика и температурата на захранването!Не бих сложил вентилатора на заханването през фан контролера и да му регулирам оборотите аз!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат да се пуснат.Има преходници като този Публикувано изображение, които ще ти свършат работа , по 2-3лв са.Ти като отвори захранването не прецака ли гаранцията?????Вентилаторът на захранването е с по 2 кабелчета и се регулират оборотите му посредством промяна на волтажа ,които пък се влияе от термодатчика и температурата на захранването!Не бих сложил вентилатора на заханването през фан контролера и да му регулирам оборотите аз!

Няма вече такива ехтри като гаранция захранването. :wub::ph34r: Разбирам напълно какъв е риска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.