Премини към съдържанието
valkosoft

Въпрос за избор на видео карта

Препоръчан отговор

Избрал съм си тази конфигорация

Публикувано изображение

но се чудя коя видео карта да избера :

925. PALIT 1024M GTS450 SONIC DDR 5 PCI-E

Или

202. SAPPHIRE 1024M HD5770 HDMI DDR5 PCI-E DP /BULK/

а ако имате по добро предложение за видео карта до 230 покажетеми я :P.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай 5770 и не му мисли.Няма грешка тази видео карта.Тиха,хладна и голяма производителност. :P:D:blink: ПС.-Аз имам забележки по компонентите. Кутия със захранване--- COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 500W PSU http://sky.911.bg/a2/offers.asp?p=4817536&id=4206 120.77 лв. Дъно--- ASROCK M3A770DE, AMD 770, DDR III 1600/1333/1066, SATA II, RAID, GLAN, AM3 http://sky.911.bg/a2/offers.asp?p=4805469&id=4206 103.75 лв. Процесор-- AMD Athlon II X3 Triple Core 445, 3.10GHz, 1.5M, BOX, AM3 http://sky.911.bg/a2/offers.asp?p=4511685&id=4206 130.90 лв.

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон,това са само тези два вида карти.Но-захранване от 400 W ще е слабо.Само за пример- 5770 под товар консумира към 300 W.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал съм си тази конфигорация

Публикувано изображение

но се чудя коя видео карта да избера :

925. PALIT 1024M GTS450 SONIC DDR 5 PCI-E

Или

202. SAPPHIRE 1024M HD5770 HDMI DDR5 PCI-E DP /BULK/

а ако имате по добро предложение за видео карта до 230 покажетеми я :P.

Защо взимаш старо дъно с вградено видео?

Иначе за видео картата аз клоня към 5770.

Редакция:Аз бих взел.

COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 500W PSU http://911.bg/a2/offers.asp?p=4817536&id=4206

Като излезе модела по нашенските магазини драснах няколко имеила със запитнане относно захранването и ми отговориха "Че не е по лошо от екстриим серията"

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих изчакал за AM3+ дъно,ако сега купувах,на което ще можеш да сложиш атлон 445 и след това да ъпгрейднеш с новите процесори.

За видеото 5770 разбира се.

Захранването мисля,че няма да има проблем.Имам подобно еxtreme 460W с 4770 и атлон 5000+ се справя отлично година и половина вече.

В този ценови диапазон,това са само тези два вида карти.Но-захранване от 400 W ще е слабо.Само за пример- 5770 под товар консумира към 300 W.

300W са консумацията на цялата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм изправен пред подобна дилема, кога се очакват първите АМ3+ дъна? И ще се поддържат ли наличните в момента АМ3 процесори?

п.с. За да не е спам- в петък ми дойде кутията Cooler Master Elite 430 с 500W захранване и съм много доволен от нея. Ще дам и снимка на захранването да се изкажат тези които разбират: снимка. Препоръчвам ти да вземеш нея.

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но-захранване от 400 W ще е слабо.Само за пример- 5770 под товар консумира към 300 W.

По-скоро даже 900W консумира. Ама от къде ги измисляте тия ватове и консумации не ми е ясно. Я вземи прочети за стандарта на PCI-e слота и спецификациите на видеокартата, пък тогава давайте такива "компетентни" мнения.

valkosoft, с 400W захранване ще се чувстваш съвсем комфортно, а с 500W ще имаш доста резерв за бъдещ ъпгрейт. Конфигурацията ти заедно с HD5770 ще консумира не повече от 250W в натоварено състояние, та няма какво да се притесняваш. А захранванията които идват с COOLER MASTER ELITE 430 BLACK са някаква разновидност на eXtreme Power Plus 400 и eXtreme Power Plus 500, и е добро за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм изправен пред подобна дилема, кога се очакват първите АМ3+ дъна? И ще се поддържат ли наличните в момента АМ3 процесори?

п.с. За да не е спам- в петък ми дойде кутията Cooler Master Elite 430 с 500W захранване и съм много доволен от нея. Ще дам и снимка на захранването да се изкажат тези които разбират: снимка. Препоръчвам ти да вземеш нея.

Дай цяла снимка на компютъра да видя твоята подредба,може да ми хрумне да направя още. :)

А аз смятам,че е по-добре да вземе кутията със захранването заедно,отколкото двете по отделно.

Редактирано от c-xooper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5770-review-test/11 -Хората са написали какво захранване се препоръчва.Пък който иска да слага и 100 W,проблемът си е негов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай цяла снимка на компютъра да видя твоята подредба,може да ми хрумне да направя още. :)

А аз смятам,че е по-добре да вземе кутията със захранването заедно,отколкото двете по отделно.

Ще дам, амааааа, аз просто сглобих да видя как работи и да и се порадвам... Иначе съм сложил едно стаааро дъно на Сокет А със Семпрон 2800+ и не съм си и правил труда да оправям кабелите, и без това няма да се задържи всичкото това вътре повече от седмица (дано).

1. снимка

2. снимка

3. снимка

Има ли смисал на този етап да се чака AM3+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

403W пикова мощност с 20% отгоре за тази система с 4 вентилатора.Няма причини за притеснение.Написано е 427W дава сигурни на лепенката.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще дам, амааааа, аз просто сглобих да видя как работи и да и се порадвам... Иначе съм сложил едно стаааро дъно на Сокет А със Семпрон 2800+ и не съм си и правил труда да оправям кабелите, и без това няма да се задържи всичкото това вътре повече от седмица (дано).

1. снимка

2. снимка

3. снимка

А при теб кутията с два светещи вентилатора ли дойде?И какъв е контролера.

Да кажете щога се очаква АМ3+ сокетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да AM3 процесор ще може да сложиш на AM3+ дъно.Дали си струва да чакаш ти ще си решиш,аз просто изказах моето мнение.До месец-два ще ги пуснат предполагам,щом вече има снимки на дъната из нета.Процесорите трябва да ги пуснат Q2(най-късно юни),дъната преди тях.

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5770-review-test/11 -Хората са написали какво захранване се препоръчва.Пък който иска да слага и 100 W,проблемът си е негов.

Intel Core i7 965 Extreme Edition+5770 = 284W консумация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много... Сега решението ми стана още по-трудно... Относно вентилатора, само 1 брой идва с кутията, 2-рия си купих аз.

1. контролер

2. вентилатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така по-добре ли е конфигорацията(общо мога да дам 730 лева)

Публикувано изображение

Според вас да исчакам ли новите дъна със сокет ам3+ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така по-добре ли е конфигорацията(общо мога да дам 730 лева)

Публикувано изображение

Според вас да исчакам ли новите дъна със сокет ам3+ ?

Екстра е.Няма да съжаляваш.Според мен не си заслужава понеже не се знае и на каква цена ще ги пуснат.Тези които си избрал са супер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, написали са:

Our test system is a power hungry Core i7 965 / X58 based and overclocked to 3.75 GHz. Next to that we have energy saving functions disabled for this motherboard and processor (to ensure consistent benchmark results).

Our ASUS motherboard also allows adding power phases for stability, which we enabled as well. I'd say on average we are using roughly 50 to 100 Watts more than a standard PC due to these settings and then add the CPU overclock, water-cooling, additional cold cathode lights etc.

Keep that in mind. Our normal system power consumption is much higher than your average system.

Single GPU 5770

* System in IDLE = 228 Watts

* System with GPU in FULL Stress = 321 Watts

* Difference (GPU load) = 93 Watt

Консумацията е на цялата система с доста овърклокнат Core i7 процесор, а не само на картата, ама чукча писател, не читател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD ще покаже процесори от ново поколение Bulldozer в началото на март

Да кажем, че и дъната няма да закъснеят. Мисля си, че съвсем скоро ще се пуснат на пазара след това и си заслужава чакането да кажем няколко месеца, възможността после за надграждане на системата е много добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката ти е добра , ами ако се забавят още много колко да ги чакам , а и не знам кви пари ще са дъната и процесорите?!?!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То по тая логика може да си чаааакаааш. Целта е за момента който искаш да си вземеш машина да е възможно най-доброто за парите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То по тая логика може да си чаааакаааш. Целта е за момента който искаш да си вземеш машина да е възможно най-доброто за парите си.

Съгласен съм,но след 2 месеца автора да не го е яд,че си е дал парите за 'стар' сокет без бъдеще.Аз на времето си купих комп точно преди АМ2 и след 2 месеца ме беше много яд,защото дъното и процесора,който взех,с появата на АМ2 се обезцениха и нямах никаква алтернатива за ъпгрейд.Според мен да се купи АМ3 дъно ,преди новите дъна AM3+ ,не си заслужава.

Колкото до цените,ще има 970 чипсет който ще е на 'народни' цени :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава взимам решението да исчакам да пуснат новия сокет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава взимам решението да исчакам да пуснат новия сокет.

2006г. Март месец излезе сокет ам2 в България чак към авгус месец почнаха да внасят масово.

Нямаш си идея каква мъка беше да си намеря дъно и процесор.

Миналата зима пак през март пуснаха дъна с чипсет 8** аз успях да се сдобия с дъно след цели 3 месеца чак през юни.

дано си търпелив и в началото цените няма да са никак ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо толкова много месеци се чака докато ги внесат и в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що бе, Sandy Bridge ги пуснаха веднага, даже имаше наличности преди да падне забраната. Единствено К процесорите се позабавиха малко, но две-три седмици само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване