Премини към съдържанието
quickJO

Помощ за нова конфигурация до 750 лв с монитор...

Препоръчан отговор

Преди 3 месеца писах една тема за нова конфигурация. Много неща се промениха от отгава, все изникваше нещо непредвидено и компютъра оставаше на заден план... През това време доста почетох, така и не мога да взема решение. Та се колебая в избиора си и ето ги мойте разсъждения:

Игри не играя, така че мощна видео карта не ми трябва.

В момента със лаптоп HP Compaq 615 си изпълнявам всичко, значи това ми е минимума и отправна точка към новите компоненти.

Компютъра се ползва за интерне (скайп, браузване), филми в повече и се ориентирам все към по-качествените (720р, 1080р), така че 1 качествен монитор е добро решение.

Иска ми се нещо което да изкара 3-4 години (физически), за морално няма как някой да ми отговори.

И се колбая м/у решение със вградено видео, със външна карта и нещо съвсем евтино и за бъдеще да се мисли за ъпгрейд, още повече АМД ще сменят сокета, а догодина ще има нови процесори.

Ето и на какво съм се спрял:

-вградено видео

ASROCK 880GMH/USB3 - 130.90 лв.

AMD Athlon II X4 Quad Core 640 - 181.01 лв.

KINGSTON 2 x 2GB DDR III 1600 HyperX - 78.35 лв.

WD 500GB 7200 16MB SATA II Blue - 71.91 лв.

BENQ 21.5" G2220HDA - 242.81 лв.

CANYON CNR-MSO01BL, Optical, USB - 11.36 лв.

COOLER MASTER Fan 120mm Blue LED, 2000 rpm, 19 dB - 12.78 лв.х2= 25.56 лв.

общо: 741,90 лв.

-с видео карта

ASROCK 770 EXTREME3 - 127.42 лв.

AMD Athlon II X3 Triple Core 450 - 138.21 лв.

BENQ 20" G2025HDA - 203.57 лв.

SAPPHIRE 1024M HD5570 DDR 5 - 144.64 лв.

всичко: 775,46 лв.

-икономичен

ASROCK 880GM-LE - 109.15 лв.

AMD Athlon II X3 Triple Core 450 - 138.21 лв.

BENQ 20" G2025HDA - 203.57 лв.

цялото: 612,55 лв.

Бюджета ми е около 750 лв.

Ще се ползва за филми, музика, интернет, офис приложения.

Разполагам със кутия COOLER MASTER ELITE 430 BLACK with 500W PSU, съответно 500W захранване и 2-ри 120 мм вентилатор отзад. Имам DVD писачка на SATA, нова и клавиатура. Всичко останало ми е твърде старо (около 6 години) и няма как да използвам каквото и да е. На практика трябва да се изгради цяла нова конфигурация, като част от нещата вече съм закупил.

Моля ви за помощ във вземането на решение, приемам идей, препоръки. Чудя се дали да не изчакам AM3+ и кое е най-доброто решение при толков аограничен бюджет със или без видео карта и дали да не се вземе нещо по-евтиноко, в предвид, че скоро ще има нови платформи от АМД. Също и да е консултация преди да се купят нещата, ако има нещо не както трябва, да се хване сега.

Дано сте ме разбрали, че го обясних доста заобиколно и объркано... Очаквам коментъари и предложения.

Благодаря и се извинявам за технически грешки при писане, ползвам нова клавиатура и не съм ѝ свикнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фърлям глас за конфигурация нумеро едно.Вграденото видео ще се справи с филмчетата пък и процесора 4 ядра , на мен тя ми допада!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

незнам къде ми изчезна поста, но:

Тези монитори които си харесал са много евтини. Ползват най евтиното осветление и ТН матрици които производителите са намерили. Това носи със себе си следните недостатъци:

1) Неравномерно осветяване на образа, картината ще изглежда неравномерна светла.

2) Голяма зависимост от ъгъла на гледане, дори и да си директно пред него, може да има разлики в цветовете в единият край на монитора до другият.

3) Нереалистично представяне на цветовете.

4) Кратък живот н амонитора.

5) Некачествена изработка.

Всичко това води до факта, че няма да може да се наслаждаваш на HD съдържанието, както си възнъмерявал, когато си си купил HD монитор.

Предложих ти сравнително евтина алтернатива от приемум класа на Fujitsu, Fujitsu p23T-6 IPS, която не е предназначена за работа, а за мултимедиа, защото работи в резолюция 1080p. Използва LED осветление, следва освен по голямата яркост и равномерност е и по икономичен.

Монитора струва около 650 Лева: http://geizhals.at/a582960.html с което емалко по скъп от бюджета който си отделил, но определено си заслужава.

Аз ползвам старият модел, от който имам два монтора. Вече 2 години, работят без никакъв проблем. Недостатка при тях от твоя гледна точка е че не са HD. А ако прежалиш 1080p филмите и искаш да спестиш 60 Лева, може да си вземеш един като моите, цената е паднала с 30 Евро (за 2 години:), но това не ти го препоръчвам.

Публикувано изображение

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези монитори които си харесал са много евтини. Ползват най евтиното осветление и ТН матрици които производителите са намерили. Това носи със себе си следните недостатъци:

1) Неравномерно осветяване на образа, картината ще изглежда неравномерна светла.

2) Голяма зависимост от ъгъла на гледане, дори и да си директно пред него, може да има разлики в цветовете в единият край на монитора до другият.

Всичко това води до факта, че няма да може да се наслаждаваш на HD съдържанието, както си възнъмерявал, когато си си купил HD монитор.

Предложих ти сравнително евтина алтернатива от приемум класа на Fujitsu, Fujitsu p23T-6 IPS, която не е предназначена за работа, а за мултимедиа, защото работи в резолюция 1080p. Използва LED осветление, следва освен по голямата яркост и равномерност е и по икономичен.

А ти ползвал ли си някои от тези монитори? Поне виждал ли си ги на "живо"?

Аз от лятото вече половин година съм с подобен "евтин" монитор и няма нито един от изброените от теб проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти ползвал ли си някои от тези монитори? Поне виждал ли си ги на "живо"?

Аз от лятото вече половин година съм с подобен "евтин" монитор и няма нито един от изброените от теб проблеми.

редактирал съм си темата, отговрорил съм на някой от въпросите ти.

Ами от тия евтините съм виждал само в супермаркетите на живо, иначе не съм ползвал.

Там не изглеждат много добре, цветовете на всякъде са различни, осветяването е странно, не ми харесват.

--------------------------------------------------------------------

А от тези конфигурации, най - малко зле е първата според мен.

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

редактирал съм си темата, отговрорил съм на някой от въпросите ти.

Ами от тия евтините съм виждал само в супермаркетите на живо, иначе не съм ползвал.

Там не изглеждат много добре, цветовете на всякъде са различни, осветяването е странно, не ми харесват.

--------------------------------------------------------------------

А от тези конфигурации, най - малко зле е първата според мен.

Все пак ще се ползва за прости неща...Не му трябва извънземна конфигурация, която може да подкара игри като Metro 2033 или GTA IV на макс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EndlessPain, ако в този бюджет можеш да доставиш HP ZR24w с S-IPS матрица се обади да взема и аз такава конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IPS позволява увеличаване на ъгъла на видимост до почти 170 градуса, използвайки по-прецизен метод за контрол на наредбата на течните кристали, който е основният принос на тази технология. Въпреки това, контрастните съотношения остават на същото ниво, на което са тези при TN TFT технологията, а времето за реакция дори е нарастнало.

Нито едно от изброените.

Моя монитор е TFT ще стане на 5 години контраст и яркост са на 50% и е перфектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве някои хора си мислят че скъпото е качествено а това не е така. Много често се злоупотребява с "марка" и цените се надуват.

На мен ми харесва конфигурация номер едно.

За монитора виж и G2222HDL аз съм с такъв и съм доволен.За цената си е супер.

Бих предвидил и добър охладител за процесора и видео картата.

Напоследък съм голям фен на клавиатурите с подсветка http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=21873 разбира се има и по скромни варианти.

скоро няма да мога да отделя пари за такава, февруари, март и април са ми най-безпаричните месеци

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве някои хора си мислят че скъпото е качествено а това не е така. Много често се злоупотребява с "марка" и цените се надуват.

На мен ми харесва конфигурация номер едно.

За монитора виж и G2222HDL аз съм с такъв и съм доволен.За цената си е супер.

Бих предвидил и добър охладител за процесора и видео картата.

Напоследък съм голям фен на клавиатурите с подсветка http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewCat&catId=6 разбира се има и по скромни варианти.

скоро няма да мога да отделя пари за такава, февруари, март и април са ми най-безпаричните месеци

Модерно е явно да се гледа сега филм под 170 градуса което си е направо в профил.Led подсветката е велика работа Петьо.

Е, какви тогава са предимствата на LED подсветката, сигурно ще попитате? Ами основното предимство е намалената консумация на електроенергия, което, както всички знаят, е много актуално в целия свят, и всички производители се надпреварват да са „по-зелени“. Второто главно предимство е, че посредством светодиодната подсветка (LED) могат да се произвеждат дисплеи с дебелина под 20 мм. Всички останали „красиви думи“, които четете за LED подсветката – например как драстично подобрявали изображението при масовите (TN) монитори спрямо класическите с катодни тръби, - са по-скоро PR “зарибявки”. Поне това показаха последните тестове на монитори в редакцията.

Източник PC World.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за всички мнения. Очевидно 1-вата идея води убедително. Пък и видеокарта може да се купи след 2-3 месеца.

@ EndlessPain: Предложението ти е несериозно. Уточнил съм какъв ми е бюджета и, че е доста ограничен. Такова е положението просто и да предлагаш м онитор на стойност 90% от бюджета е несериозно. Или предлагаш скъп монитор закачен за нещо на Сокет А на 6 години?

Поразгледах отново монитори и попаднах на този: Asus MS202D. 20 иначе, но дизайна му просто ми допадна много. Във Скай е около 220 лв., просто имам проблем със сайта в момента и за това от Outmax давам линк. Дали може мнение за него?

@ Петьо Стоянов: Предлагаш охладител. На 1-во време кутията CM Elite 430 със 4 броя 120 мм 2000 оборота няма ли да са достатъчно? Защото в момента имам 1, който идва със кутията и 2-ри отзад и ще взимам още 2 със 1-вата конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ Петьо Стоянов: Предлагаш охладител. На 1-во време кутията CM Elite 430 със 4 броя 120 мм 2000 оборота няма ли да са достатъчно? Защото в момента имам 1, който идва със кутията и 2-ри отзад и ще взимам още 2 със 1-вата конфигурация.

Бокса е като излитащ самолет.

Миналото лято си взех Феном 2 555 (отключих го до В55 Х4) заради мързел карах около месец с бокса, в летните жеги държеше около 41-42 градуса но при 1700 оборота не се трае.

Преди години ми изгоря една Нвидиа 8600 от прегряване и от тогава гледам нищо да не вдига повече от 50 градуса.

В момента при 20градуса в стаята

Температурите ми са

Дънна платка 25 °C (77 °F)

Процесор 37 °C (99 °F)

Диод на графичния процесор 36 °C (97 °F)

Seagate ST3500410AS 21 °C (70 °F)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразгледах отново монитори и попаднах на този: Asus MS202D. 20 иначе, но дизайна му просто ми допадна много. Във Скай е около 220 лв., просто имам проблем със сайта в момента и за това от Outmax давам линк. Дали може мнение за него?

Стар модел само с аналогов(D-Sub) вход. Гледай да е по възможност по-голям и с цифров вход(DVI или HDMI), а при TN мониторите марката не е от особено значение. Дали ще е Acer, LG, Benq, Philips, Samsung - все тая. Acer X223HQBBd например изглежда добра оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване