Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

Без да се заяждам, да съдя и прочие - мюсюлманите не са способни на уважение.Да им припомним, че именно любимият им Аллах решава съдбата им...

Уважението не е цел, връх и прочие.То се дава по подразбиране от всеки истински човек, а всеки сам си решава кога да го прекрати.Никой не е длъжен да дава отчет, обяснение и прочие, ежедневно и постоянно, за да го заслужи.Дори не подозирате какви знания, умения и тонове подробности трябват за тази професия, какви мъки, какво четене, 10 години робство и каторга, докато станеш специалист - нищо чудно, че накрая има изперкване.Заради нечие уважение? Сигурно се майтапиш...На чужд гръб и сто тояги са малко...Вие се радвайте, че все още има лекари.Аз съм живял в чужбина, и имам представа френските лекари какви са, от много специалности, разликата в нивото не е голяма.Но в цените...Не може средностатистически лекар да изкарва на месец това, което тукашният изкарва за една година - комунизмът липсва само на голтаците, поробителите и прочие отрепки.Да не говорим за по-специфичните длъжности, като очен хирург, където един специалист с десетилетия стаж спокойно взема 1 000 000 годишно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е добре, щото нашенци едва ли ще могат да си го позволят(освен ако не са синчета на богаташи). Не забравяй, че там таксите са съвършено различни, особено в реномирани учебни заведения.

Точно това искам да кажа - в България е евтино,  защото държавата плаща все още по-голямата част от обучението на студентите.

Защо желаещите да заминат за чужбина веднага след завършването си не връщат средствата, което държавата е платила за обучението им?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това искам да кажа - в България е евтино,  защото държавата плаща все още по-голямата част от обучението на студентите.

Защо желаещите да заминат за чужбина веднага след завършването си не връщат средствата, което държавата е платила за обучението им?

Хм, щото не могат да ги съберат от заплати у нас?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това противоречи на всички закони за Висшето образование, особено в границите на ЕС.Никой не отива да работи на голяма заплата от първия ден - хората специализират в чужбина.Типично е за Стрелците да мрънкат и нареждат на умряло, с вечното хленчене и даване на акъл, но при условие, че правилата важат само за останалите хора ( в това отношение се сещам и за haidukpikaso ).Всичко в държавата иде от политиците.Нито студентите, нито предприемачите ( такава дума като бизНЕсмен няма в езика ни ), нито всички накуп можем да компенсираме несметните грабежи и всеки се спасява в заварено положение.Та, в този ред на мисли, защо другите държави да не ревнат - българите да върнат всички фондове, както и парите, които са изпратили обратно в България? Нали работят в чужбина, защо пращат пари в България?

Интересно ми е с какво хора, които нямат елементарни познания по правилно хранене и здравословен живот ( което може да бъде и много евтино, не е нужно да си богат ) заслужават здравето си? Такива, които знаят какво има в кайма и колбаси, и мляскат с облещени от алчност очи кебапчета и шкембе-чорбасъ ? ! Такива, които носят вода от 9 морета и заливат с отровни обиди всеки, който им се скара и ги вкара в правия път ?! Как не са ни заличили с някой потоп досега, не знам.Много е прав академик Норбеков, като обръща внимание как болният не тича при лекаря, за да се излекува, а само, за да спре болката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, щото не могат да ги съберат от заплати у нас?

Тогава да теглят кредити и да ги изплащат от високите си заплати в чужбина.

Преди 9.09 1944 г. , че и след това много българи са завършвали образованието си в чужбина, кой на собствена, кой на държавна издръжка, но винаги са се връщали в България, където са прилагали  знанията си.

Такива хора винаги са били уважавани и ценени като специалисти.

Защо се получи така, че сега всеки гледа да вземе от държавата каквото може и да бяга където му е по-изгодно да живее?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Защото държавата е взела от всеки от нас повече, отколкото някога ние можем да си вземем обратно.Не само финансово - вече нямаме родина, паметници, история, инфраструктура...всъщност, какво ли имаме ?! Да не изместваме темата, но тук дори и работа с връзки се намира, всичко е с рушвет, и некадърници и селяндури са на почит и само те успяват.Високо интелигентните не се харесват на шефовете, защото многото " бизнесмени " са били хулиганчета, борчета, мутрички със слаб успех, без висше образование, и не понасят някой да им показва, че ги превъзхожда.Вместо да се топиш в злобна завист, помисли за себе си.Дали, ако имаше държава, хората щяха да бягат ?! Не те ли е срам ?!

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава да теглят кредити и да ги изплащат от високите си заплати в чужбина.

Преди 9.09 1944 г. , че и след това много българи са завършвали образованието си в чужбина, кой на собствена, кой на държавна издръжка, но винаги са се връщали в България, където са прилагали  знанията си.

Такива хора винаги са били уважавани и ценени като специалисти.

Защо се получи така, че сега всеки гледа да вземе от държавата каквото може и да бяга където му е по-изгодно да живее?

Отклонихме се от темата! Все пак не забравяй, че е различен от тогава строй. Не че тогава не е имало мизерии - напротив, но до тях не е лесно да се добереш четейки обществено достъпни и известни исторически описания. Но сега просто обрахме каймака от пороците и злото на всички шибани капиталистически страни в света, най-вече от хамериканците.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да се топиш в злобна завист, помисли за себе си.Дали, ако имаше държава, хората щяха да бягат ?! Не те ли е срам ?!

:)  Без коментар :)

Отклонихме се от темата! Все пак не забравяй, че е различен от тогава строй. Не че тогава не е имало мизерии - напротив, но до тях не е лесно да се добереш четейки обществено достъпни и известни исторически описания. Но сега просто обрахме каймака от пороците и злото на всички шибани капиталистически страни в света, най-вече от хамериканците.

За положението в България сме си виновни самите ние.

Ако не търсехме вината само в другите, а не и в себе си, никога нямаше да се озлобим толкова, че да нападаме хората, дошли да ни помогнат - в случая лекарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора завършват в една държава, и работят в друга.Много лекари от САЩ работят в ЕС, и обратно, и не съм видял никой да реве и да ги кълне.Има държави, които са несравними в тясно специализирана област, и е нормално някой да се изучи там, за да стане експерт.А истинският лекар сме си самите ние - изцяло от нас зависи.Спорт, здравословно хранене, качествен сън - има тонове информация навсякъде, при това - безплатно.Ако даден човек често опира до лекари ( има и изключения )...Вместо тлъстаците да цъкат с език и да псуват колоездачите и хората на роллери, карайки трошка, произведена в миналото хилядолетия ( преди 2001 ), да помислят трезво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хора завършват в една държава, и работят в друга.Много лекари от САЩ работят в ЕС, и обратно, и не съм видял никой да реве и да ги кълне.

Да, но изцяло са си платили образованието.

Да сложат реални такси и всеки да прави каквото си иска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, ти коя си, че да спъваш хората и да противоречиш на регламента на целия ЕС, предвид, че ние имаме повече изгода от него, отколкото вреда? Какво си въобразяваш, че ще превърнеш България в една затворена казарма, където ще разстрелват всеки беглец, и че една птичка ще направи пролет ли? И с какъв заповеднически тон даваш наклон на хорския...Извинявай, знам, че жените затова дават наклон, защото си нямат свой, но леко прекаляваш...Ще ми се да ти видя физиономията, ако случайно отидеш в Спешно отделение и ако случайно лекарите знаят какви ги дърлиш, особено, като знам Стрелецът как е по-страхлив и от врабче, като стане дума за здравето му...Хората, които си нямат свой живот, и нищичко не са постигнали, само плюят като пепелянки по хорското щастие, което е заслужено с кръв и пот.Ето, заради такива като теб бягат лекарите, защото такива като теб приличат на змии, които по-скоро трябва да бъдат стъпкани, а не лекувани, за да не дърпат хората назад.Още преди малко ти направих подробен разбор на елементарната същност - докато напиша, че комунизмът липсва само на голтаци и завистливи некадърници, и ти веднага започна да сееш комунистически идеи...На твое място бих потънал от срам и бих спрял да пълня темата с напрежение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, ти коя си, че да спъваш хората и да противоречиш на регламента на целия ЕС, предвид, че ние имаме повече изгода от него, отколкото вреда? Какво си въобразяваш, че ще превърнеш България в една затворена казарма, където ще разстрелват всеки беглец, и че една птичка ще направи пролет ли? И с какъв заповеднически тон даваш наклон на хорския...Извинявай, знам, че жените затова дават наклон, защото си нямат свой, но леко прекаляваш...Ще ми се да ти видя физиономията, ако случайно отидеш в Спешно отделение и ако случайно лекарите знаят какви ги дърлиш, особено, като знам Стрелецът как е по-страхлив и от врабче, като стане дума за здравето му...Хората, които си нямат свой живот, и нищичко не са постигнали, само плюят като пепелянки по хорското щастие, което е заслужено с кръв и пот.Ето, заради такива като теб бягат лекарите, защото такива като теб приличат на змии, които по-скоро трябва да бъдат стъпкани, а не лекувани, за да не дърпат хората назад.Още преди малко ти направих подробен разбор на елементарната същност - докато напиша, че комунизмът липсва само на голтаци и завистливи некадърници, и ти веднага започна да сееш комунистически идеи...На твое място бих потънал от срам и бих спрял да пълня темата с напрежение.

Всеки вижда в другия това, което е самия той.

Поздрави. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще оправдаеш ниското си ниво с мен, защото не аз ограничавам хората и не аз се правя на Господ да решавам хорските съдби.Аз просто виждам фактите, и по-точно, кой какво говори и какво предлага за лекарското бъдеще, и как гък не може да каже, като го разобличат с парцалите.Поздрави х 2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или не разбирате, или се преструвате....Проблемът  е много по-сериозен и дълбок и не се изчерпва с нападнатите медици. Населението в държавата е доведено до екстремна степен на оскотяване и озверяване, процес, регулиран от всички правителства. В подобен момент всички биха били нападнати- пожарникари, полицаи или лекари, идващи по сигнал. Но от всички възможни изброени точно екипите на ЦСМП са най-беззащитни и най-лесни за тормозене. Държавата отдавна не прави нищо за защита на гражданите си- нито със законодателни, нито правоизпълнителни процеси. И затова всеки по-агресивен индивид с липсващи задръжки е склонен да се саморазправя, с причина или без, защото е сигурен, че нищо сериозно няма да му се случи. Е, най-много да го привикат за даване на показания. И после всичко се повтаря. 

Докато народното мислене е в тази насока- ще продължават побоите над лекари, над пешеходци от шофьори, над  пенсионери от тийнейджъри и т.н. Затова, Мойра, човек има право и дори задължение пред семейството си да промени всичко, което може, за да осигури възможно повече сигурност за най-близките си. Като не може да промени законите или да накара полицаите и съдиите да си вършат работата, остава само възможността да отиде на друго място, където законите към изродите са по-строги, лекарите са уважавани и пазени, полицията си върши работата по-добре, а съдиите не са на служба към бандитите. 

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоууууууууу, докторчетата, докато не спрете да ни имате за парчета месо и ходещи касички, докато не спрете да се държите отвратително със нас, пациентитите, ПРОСТО НЕ ОЧАКВАЙТЕ УВАЖЕНИЕ! Докато не се изчистите сами от мършата и не спрете да защитавате престъпните ви колеги и не почнете да си вършите задълженията, докато мързелувате по празниците, докато не спрете да ни питате за пари и не спрете с купуването на луксозни коли и крокодилските сълзи как нямате пари, просто не очаквайте НИКАКВО УВАЖЕНИЕ! На хората ни писна! Колко деца пострадаха от лекарски грешки, колко от тях са на 2 метра под земята заради вас и прикриването ви на престъпните ви колеги? Колко хора всеки ден живеят със уврежданията си, причинени от вас? Аз загубих слуха си на 5 годинки, след лечение със гентамицин! Лекарите, виновни за това, не са в затвора! Колко ли още деца след мен са увредили, на колко ли още им е съсипан живота.............За мен остава горчивия спомен за времето, когато чувах и учех песнички по слух! А вие искате да простя това, искате всички да простим това и да забравим! е, аз не мога! Вместо да измислите безвредно лечение на менингит, вие мислите само как да си уредите живота! Уважение? То не се дава даром, то се доказва, то се заслужава! Уважение заслужават истинските, безкористните и морални лекари! Не, не очаквайте пациентите да ви подкрепят безкрай, да ви уважават безкрай и да си затварят очите за всичко!

Ми,на истина уважението трябва да се заслужи и като гледам скоро това няма да стане четейки постове писани явно от доктори. А къде ще работите си е ваш проблем, та ако щете ходете ва Марс - там да ви уважават. Така поне ще отворите пътя на истинския Бългалски лекар, който иска да работи, себеотдава се, не е ламнал за пари и уважава пациентите си. Закон, няма да ви отърве от побойщата, Ще си ви блъскат като мръсни котки  в стена и със закон и без закон, докато не се опомните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъъъ, кога да ги бием, преди да ни лекуват или след това?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато народното мислене е в тази насока- ще продължават побоите над лекари, над пешеходци от шофьори, над  пенсионери от тийнейджъри и т.н. Затова, Мойра, човек има право и дори задължение пред семейството си да промени всичко, което може, за да осигури възможно повече сигурност за най-близките си. Като не може да промени законите или да накара полицаите и съдиите да си вършат работата, остава само възможността да отиде на друго място, където законите към изродите са по-строги, лекарите са уважавани и пазени, полицията си върши работата по-добре, а съдиите не са на служба към бандитите. 

Напълно съм съгласна с теб, че човек трябва да осигури най-доброто за семейството си.

Не съм и против това, че някои заминават да работят в чужбина, а против това, че масовата нагласа на българина е да получава, без да дава.

София е пълна със студенти, които правят всичко друго, но не и това, за което са дошли.

А държавата плаща част от образованието им.

Има и деца, които учат сериозно, но целта им е веднага да заминат в чужбина.

Поради това мисля, че е редно висшето образование да стане изцяло платено.

Тогава никой не би се възмущавал от това, че някой е избрал да живее и работи в друга държава.

Заплатите на лекарите наистина са ниски, а отношението към тях все по-негативно благодарение на медиите и на поведението на някои представители на лекарското съсловие.

Злобата присъства навсякъде, но не мога да виня тези, които я подклаждат, преследвайки лични интереси.

Виновни сме всички ние, които им гласувахме доверие, дори когато знаехме, че ни лъжат.

Търпяхме, търпим, и се чудя дали търпението ни ще свърши в близките 500 години?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Точно това искам да кажа - в България е евтино,  защото държавата плаща все още по-голямата част от обучението на студентите. Защо желаещите да заминат за чужбина веднага след завършването си не връщат средствата, което държавата е платила за обучението им?

Гениално, дай да отрежем и последната надежда на хората. Хората учат тук, защото нямат пари за чужбина. Хората отиват в чужбина, защото след като се дипломират няма пари за тях тук, в България. Сам Бойко се беше хвалил как другите изнасят зеленчуци, а ние изнасяме високоспециализирани кадри. Това се случва защото тук няма перспектива за хората и се обричат на мизерно съществуване в държава, която по броя на проблемите си се класифицира по-близо до третият свят, отколкото до Европа. Държава, където МРЗ е под прага на бедността и повече от 1/3 от работещите са бедни. Държава, където заплащането едвам ти стига да си покриеш сметките и храната, па камо ли лукс като театър, кино, нови дрехи. И питаш защо хората заминават в чужбина!? Не е ли леко нагло да се зададе подобен въпрос!? Дай да направим висшето образование изцяло платено!? Ти с всичкият ли си си? Знаеш ли колко малко хора могат да си позволят да дават по 1500лв на семестър, особено в провинцията, а не в София? Аз признавам, че ако семестрите станат по 1500лв, просто няма да мога да ги плащам. Дай да изключим всички от системата, освен баровците, да ги лишим от шанса да напуснат мизерията тук и да си клинчат в нея, така ли?! В най-бедната държава от ЕС искаш да направиш висшето образование платено, като в една от най-богатите - Германия, висшето образование е безплатно или със символична семестриална такса, пъти по-малка от семестриалните такси в държавните университети в България? Ние по-богати ли сме от немците, че да плащаме повече от тях!?!?! Може би немците са свикални да взимат, без да дават и те?! Виждам как искаш да отнемеш шанса на хората за образование, да им отнемеш шанса да си отворят очите за перспективи, за да кличнат в България, живеейки скотски живот, без реални перспективи за изход, за да ги държиш в България. Отвратен съм! Дори "гадните комунисти", които се плюят по всички теми не биха паднали толкова ниско. Те са държели хората явно със сила, а ти подмолно ги дискриминираш и ограничаваш. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гениално, дай да отрежем и последната надежда на хората. Хората учат тук, защото нямат пари за чужбина. Хората отиват в чужбина, защото след като се дипломират няма пари за тях тук, в България. Сам Бойко се беше хвалил как другите изнасят зеленчуци, а ние изнасяме високоспециализирани кадри. Това се случва защото тук няма перспектива за хората и се обричат на мизерно съществуване в държава, която по броя на проблемите си се класифицира по-близо до третият свят, отколкото до Европа. Държава, където МРЗ е под прага на бедността и повече от 1/3 от работещите са бедни. Държава, където заплащането едвам ти стига да си покриеш сметките и храната, па камо ли лукс като театър, кино, нови дрехи. И питаш защо хората заминават в чужбина!? Не е ли леко нагло да се зададе подобен въпрос!? Дай да направим висшето образование изцяло платено!? Ти с всичкият ли си си? Знаеш ли колко малко хора могат да си позволят да дават по 1500лв на семестър, особено в провинцията, а не в София? Аз признавам, че ако семестрите станат по 1500лв, просто няма да мога да ги плащам. Дай да изключим всички от системата, освен баровците, да ги лишим от шанса да напуснат мизерията тук и да си клинчат в нея, така ли?! В най-бедната държава от ЕС искаш да направиш висшето образование платено, като в една от най-богатите - Германия, висшето образование е безплатно или със символична семестриална такса, пъти по-малка от семестриалните такси в държавните университети в България? Ние по-богати ли сме от немците, че да плащаме повече от тях!?!?! Виждам как искаш да отнемеш шанса на хората за образование, да им отнемеш шанса да си отворят очите за перспективи, за да кличнат в България, живеейки скотски живот, без реални перспективи за изход, за да ги държиш в България. Отвратен съм! Дори "гадните комунисти", които се плюят по всички теми не биха паднали толкова ниско.

А редно ли е държавата да плаща за образованието на толкова много студенти, от които няма полза?

Платеното обучение не е толкова страшно - отпускат се кредити, има стипендии за отличници, има възможност за договори с работодатели.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра в много от постовете ти във форума те подкрепям,но тук ще се намеся малко в спора и ще ти задам въпрос.

Нима тези не възвръщат средствата изпращайки пари на семействата си?

Знаеш ли колко пари влизат в БГ годишно точно от тези отчаяни деца търсещи бъдещето си в чужбина?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра в много от постовете ти във форума те подкрепям,но тук ще се намеся малко в спора и ще ти задам въпрос.

Нима тези не възвръщат средствата изпращайки пари на семействата си?

Знаеш ли колко пари влизат в БГ годишно точно от тези отчаяни деца търсещи бъдещето си в чужбина?

Ще ти отговоря подробно в друга тема, защото тази е за лекарите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А редно ли е държавата да плаща за образованието на толкова много студенти, от които няма полза? Платеното обучение не е толкова страшно - отпускат се кредити, има стипендии за отличници, има възможност за договори с работодатели.

А редно ли е Бойко&Co да си краде милиони и да ги праща в оффшорни сметки? Предпочиташ да ги дадеш на Бойко, но не и за образование на децата на хората в България? Ти наясно ли си, че българската икономика се крепи на същите тези емигранти по неволя, които пращат пари на своите роднини в България? КАКВА полза по дяволите искаш ти от хора, които са учили, но НЯМА хляб за тях в България? Какво да правят тези хора в тази малка, бедна, западнала и ограничена държавица с тесен пазар, монополи, корупция и мутри, доминиращи на високите нива?! Платеното обучение не било страшно?! Пак те питам - ти с всичкият ли си си!? Да не използвам цинизми по-големи, просто помисли един кредит за обучение за 4години до степен бакалавър отива към 12,000лв!!!!! Това са ДВАНАДЕСЕТ хиляди лева. Пак да повторя - поне ДВАНАДЕСЕТ хиляди лева, които искаш от хора, които едвам си посрещнат и основните разходи като дрехи, храна и сметки. Имай предвид, че само благоприличието ми е пречката да използвам по-обидни цинизми. Много ми падна в очите с последните отговори в тази тема. Невероятно много ми падна в очите. Ученето било безполезно, защото нямала си директна изгода от това. Било безполезно и разхищение, защото хората бягали в чужбина, за да не умрат от ГЛАД тук!? Що за изкривена садистична логика!? И от толкова депутатски коли и депутатски кюфтета нямаме изгода, но ги храним и за това не си повдигнала и глас. Щом е нещо за хората - било разхищение. Платеното образование не било страшно, ама в Германия, където са 10 пъти по-богати от нас същото им БЕЗПЛАТНО. Да повторя, безплатно, защото изглежда някои хора в темата имат проблеми с възприемането на информация в писмена форма. Ние по-богати ли сме от тях, с по-големи възможности и перспективи!? Толкова съм отвратен от подобно мислене, че нямам думи. Да си запаля къщата, за да изгори на Вуте плевнята! Добре, че не си ми пред очите, да ти обясня на теб как се изплаща 12,000лв кредит с 400лв провинциална заплата! Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти отговоря подробно в друга тема, защото тази е за лекарите.

И аз за тях ти говоря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите извинения, ама ме дразни, като видя по-големи спамери от мен :angry22: Моля придържайте се към темата, а тя е :beat::slap1: над лекари......

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.