Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Какво само препубликуваш черната статистика!

Не разбрахте ли, че ако ще 5 гарда да пазят един доктор ,то пак ще си отнесе боя!

Коренна промяна е нужна!

Съвсем скоро неграмотен екип на Спешна помощ умори мой съсед! Та за това похвали ли трябват!!!!

Ако не беше спешната помощ - кой щеше да го "умори" ?!

Сигурно съседът ти е бил безсмъртен, като теб , а ?!

Нямаш работа - държавата ти е виновна.

Болен си - лекарите са ти виновни .

Оградата ти не е боядисана - циганите са ти виновни.

Пъпчасал си - спешна помощ ти е виновна .

Браво , кефиш ме , честно :)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше спешната помощ - кой щеше да го "умори" ?!

Сигурно съседът ти е бил безсмъртен, като теб , а ?!

Нямаш работа - държавата ти е виновна.

Болен си - лекарите са ти виновни .

Оградата ти не е боядисана - циганите са ти виновни.

Пъпчасал си - спешна помощ ти е виновна .

Браво , кефиш ме , честно :)

Необмислена солидарност или абсолютно съгласие със статуквото изразяваш????

Я, да си представим, че потърпевшия следващият път ще да е твой близък роднина и докато се усетят, че си им колега, то станало бедата!!!

На подобен въпрос твой колега от форума каза - "не знам какво ще направя" в  описаната ситуация!?!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите са доста сериозни и не са само в едно направление.

1. Цитат:"8 пияни роми биха полицаи и доктори" - Абсолютно НЕМИСЛИМО положение в дадена държава и въобще се чудя българина какво мисли да прави и докога мисли да стои в това положение. Много ми е интересно как това нещо би се случило в САЩ или в Англия или в друга европейска държава.Хем полицията иска уважение, хем не може да си върши работата и е пълна с корупция.

2. Повечето доктори наистина в момента са неграмотни. Да, все още има светила и кадърни, но стават все по-малко. Грешките на екипите са наистина фрапиращи. Причините са не само от неграмотността, но от ниското заплащане, напрежението на което са подложени и т.н.

Мога да изброявам още доста неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Цитат:"8 пияни роми биха полицаи и доктори" - Абсолютно НЕМИСЛИМО положение в дадена държава и въобще се чудя българина какво мисли да прави и докога мисли да стои в това положение. Много ми е интересно как това нещо би се случило в САЩ или в Англия или в друга европейска държава.Хем полицията иска уважение, хем не може да си върши работата и е пълна с корупция.

2. Повечето доктори наистина в момента са неграмотни. Да, все още има светила и кадърни, но стават все по-малко. Грешките на екипите са наистина фрапиращи. Причините са не само от неграмотността, но от ниското заплащане, напрежението на което са подложени и т.н.

Мога да изброявам още доста неща.

Хайде изброй грешките на екипите, а и обясни, ако обичаш, кое ги прави "фрапиращи". Само недей се аргументира като Black power, че Бърза Помощ уморила един или друг. И предложи спасително лечение за тежък инсулт, масивен инфаркт, белодробна емболия или остър кръвоизлив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би, колегата си мисли, че нещата се оправят с дрелка, поялник, комплект кондензатори  и други електронни елементи и програматор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необмислена солидарност или абсолютно съгласие със статуквото изразяваш????

Я, да си представим, че потърпевшия следващият път ще да е твой близък роднина и докато се усетят, че си им колега, то станало бедата!!!

На подобен въпрос твой колега от форума каза - "не знам какво ще направя" в  описаната ситуация!?!?!?

Само през миналата седмица погребах двама свои роднини - единият на 53, другият - на 60 години.

Да си ме чул да обвинявам някой лекар за болестта или смъртта на някого ?

Все не мога да разбера защо търсите някого виновен за това, че човек е умрял, все едно всички сме безсмъртни ?

.....

Какво значи "неграмотни" ?!

Ти какъв си, че да даваш оценка за грамотността на някого, че даже и грешки да откриваш в сфера, от която си нямаш абсолютно никакво понятие и без да знаеш нищо ?

Да си ме чувал да давам оценка за работата на някой учител , някой инженер , архитект или адвокат ?

Аз не мога да си позволя да дам оценка даже за работата на зидаро-мазачите, защото не знам как е правилно да се маже стене, а ти си позволяваш да съдиш лекари и да им откриваш "грешки" ?!

Кой си ти ?

Може би, колегата си мисли, че нещата се оправят с дрелка, поялник, комплект кондензатори  и други електронни елементи и програматор. 

Абсолютно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде изброй грешките на екипите, а и обясни, ако обичаш, кое ги прави "фрапиращи". Само недей се аргументира като Black power, че Бърза Помощ уморила един или друг. И предложи спасително лечение за тежък инсулт, масивен инфаркт, белодробна емболия или остър кръвоизлив.

Мога да ти изброя примери дори в които аз съм бил потърпевш и моите родители също. Не говоря за масивен инфаркт или емболия, говоря за грешки, които не бива да се правят или лекарите да говорят наизуст.

Не желая да влизам в спор кой е прав и кой е крив. Но няма как да се съглася, че в медицината всичко е наред и нещата са перфектни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам някой да е твърдял в темата че нещата у нас, пък и където и да е по света са перфектни.  Дори в най-богатите държави, където на теория са се реализирали медиците с най-високи възможности. Да не би там милиардерите редовно да надхвърлят 150 години, а на 120 да изглеждат и да имат и реалните физически параметри все едно са на 30 години. Преувеличението е пропаганден метод, не виждам обаче, ти за какво се бориш в темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Trichocephalus като казвам неграмотни значи казвам неграмотни и съм се сблъсквал поне няколко пъти с такива доктори. Такива хора ги има не само в медицината, но и на всички други нива, което е най-малкото жалко, защото ако попаднеш на такъв човек резултата може да е фатален. Ще дам пример със себе си, за да не бъда голословен.

Преди няколко години, когато си бях на село една стоножка ме полази по врата. В просъница  просто я смачках и я убих. Мястото където ме беше полазила явно съм ги разчесал, но не му обърнах внимание даже и съм забравил, че причината е от стоножката.

Към обяд започнах да получавам обриви по тялото по меките места. Отидох до лекаря, който беше в здравната служба в селото. След като ме погледна без дори да ме прегледа се изцепи, че това били цитирам:" кърлежи по чаршфите и майка ми трябвало по-често да пере бельото". Не бях съгласен с това мнение и отидох до град Пелово ( сегашния Искър). Там пък отново без да ме преглеждат лекаря ме пита какво съм ял предната вечер и през деня. След като му казах, че съм вечерял зеле а през деня нищо, той започна да ми спори, че това не е възможно, че аз имам хранително отравяне и съм забравил. Вероятно съм ял яйца или мляко. Не може да ми отговори на въпроса, защо след като съм се натровил нямам температура, разстройство, не повръщам. Продължи да си говори неговата версия. Най-накрая след 20 минутен спор реши да ми постави една инжекция алергозан.

На другия ден обаче проблема ми се задълбочи. Цялото ми тяло беше в обриви. Аз се изплаших защото нямах температура, не ми се гадеше, но цялата ми кожа пареше, все едно съм стоял до печка. 

Няма да казвам на кой съм звънял и какви връзки имам ( не ме е срам да го кажа, защото в България само по-този начин може да се свърши нещо), но в крайна сметка ме изпратиха при нужния специалист. 

В момента в който влязох при него аз разбрах, че това е наистина ДОКТОР ( може да ми се смее или подиграва, който иска). Човека не спори с мен. Прегледа ме, разпита ме от какво ми е проблема , след което ми изписа 4 ампули с урбазон + още един препарат( не го помня вече). Двете лекарства се смесват и се бият много бавно.

След 30 минути още след първата инжекция обрива изчезна.

Мога да дам още подобни истории, които са и по фрапиращи. Не искам да бъда разбран погрешно. Не мразя лекарите, макар, че понякога съм се вбесявал от тяхното отношение и незнание. Знам какво коства на един лекар да стане лекар. Лично имам няколко познати и много добри приятели. 

Медицината обаче в България все повече запада и не е на ниво. Ако не се вземат мерки ще се нагледаме на още подобни сцени и случки.

Спорен ден на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "неграмотни" ?!

Ти какъв си, че да даваш оценка за грамотността на някого, че даже и грешки да откриваш в сфера, от която си нямаш абсолютно никакво понятие и без да знаеш нищо ?

Често срещан и типично български синдром, за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Trichocephalus като казвам неграмотни значи казвам неграмотни и съм се сблъсквал поне няколко пъти с такива доктори. Такива хора ги има не само в медицината, но и на всички други нива, което е най-малкото жалко, защото ако попаднеш на такъв човек резултата може да е фатален. Ще дам пример със себе си, за да не бъда голословен.

Преди няколко години, когато си бях на село една стоножка ме полази по врата. В просъница  просто я смачках и я убих. Мястото където ме беше полазила явно съм ги разчесал, но не му обърнах внимание даже и съм забравил, че причината е от стоножката.

Към обяд започнах да получавам обриви по тялото по меките места. Отидох до лекаря, който беше в здравната служба в селото. След като ме погледна без дори да ме прегледа се изцепи, че това били цитирам:" кърлежи по чаршфите и майка ми трябвало по-често да пере бельото". Не бях съгласен с това мнение и отидох до град Пелово ( сегашния Искър). Там пък отново без да ме преглеждат лекаря ме пита какво съм ял предната вечер и през деня. След като му казах, че съм вечерял зеле а през деня нищо, той започна да ми спори, че това не е възможно, че аз имам хранително отравяне и съм забравил. Вероятно съм ял яйца или мляко. Не може да ми отговори на въпроса, защо след като съм се натровил нямам температура, разстройство, не повръщам. Продължи да си говори неговата версия. Най-накрая след 20 минутен спор реши да ми постави една инжекция алергозан.

На другия ден обаче проблема ми се задълбочи. Цялото ми тяло беше в обриви. Аз се изплаших защото нямах температура, не ми се гадеше, но цялата ми кожа пареше, все едно съм стоял до печка. 

Няма да казвам на кой съм звънял и какви връзки имам ( не ме е срам да го кажа, защото в България само по-този начин може да се свърши нещо), но в крайна сметка ме изпратиха при нужния специалист. 

В момента в който влязох при него аз разбрах, че това е наистина ДОКТОР ( може да ми се смее или подиграва, който иска). Човека не спори с мен. Прегледа ме, разпита ме от какво ми е проблема , след което ми изписа 4 ампули с урбазон + още един препарат( не го помня вече). Двете лекарства се смесват и се бият много бавно.

След 30 минути още след първата инжекция обрива изчезна.

Мога да дам още подобни истории, които са и по фрапиращи. Не искам да бъда разбран погрешно. Не мразя лекарите, макар, че понякога съм се вбесявал от тяхното отношение и незнание. Знам какво коства на един лекар да стане лекар. Лично имам няколко познати и много добри приятели. 

Медицината обаче в България все повече запада и не е на ниво. Ако не се вземат мерки ще се нагледаме на още подобни сцени и случки.

Спорен ден на всички.

Значи от поста ти разбрах това, че ти, въпреки, че не си дете не можеш да разбереш че имаш алергичен обрив...... 

Първите двама лекари към които си се обърнал са ти поставили правилна диагноза, която и третия ти е поставил.

Защо не са ти направили тази "животоспасяващ" инжекция - не знам, може обривът ти да не е бил напреднал чак толкова, а и при повечето хора подобен обрив изчезва сам, стига да се прекрати контакта с алергена и в повечето случаи не се налага никакво лечение.

От цялото ти описание разбирам, че смяташ за грешка липсата на внимателно оглеждане на тялото ти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам, че имам алергичен обрив, проблема е в това, че се говорят глупости ( не може единия доктор да ми говори за кържели по чаршафите, а другия да ми се напъва, че не знам какво съм ял вечерта). В крайна сметка ситуацията стана такава, че абсолютно цялото ми тяло стана  червено. Не приличаше вече на обрив, което ме изплаши.Правилната диагноза и лечението го даде третия лекар. Самото му отношение, внимание, начин на разговор наистина бяха на ниво. В момента в който ме прегледа заключи - "гигантска уртикария" дори и той не бе виждал подобно нещо в практиката си.( поне това бяха неговите думи). Мога да дам и по сериозни примери, но не това е целта. Проблем в здравеопазването има и то сериозен. Ще дам един по-друг пример.

Имам позната, която работи в бърза помощ в Плевен. Имена няма да казвам, макар че в този случай едва ли ще и навреди с нещо моето мнение.

Лично тя ми се е оплаквала още преди няколко години, че и е писнало да ходят по фалшиви обаждания особено от пияни роми или от хлапета, който се шегуват поради липса на друго занимание. Стигнали са до там, че вече са си направили база данни, в която се знае в зависимост от кой район се звъни и от кой адрес да се знае дали обаждането е реално или е фалшиво. Днес все още нищо не е направено по този въпрос и отново си карат по същата процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Имам позната, която работи в бърза помощ в Плевен. Имена няма да казвам, макар че в този случай едва ли ще и навреди с нещо моето мнение.

Лично тя ми се е оплаквала още преди няколко години, че и е писнало да ходят по фалшиви обаждания особено от пияни роми или от хлапета, който се шегуват поради липса на друго занимание. Стигнали са до там, че вече са си направили база данни, в която се знае в зависимост от кой район се звъни и от кой адрес да се знае дали обаждането е реално или е фалшиво. Днес все още нищо не е направено по този въпрос и отново си карат по същата процедура.

Ама ти да не очакваш нещо да се промени ?! :no-no: 

В България ?!

Човече - огледай се около себе си - тези двама лекари, дето си ходил в Писарово и в Пелово - да не мислиш, че те като се пенсионират и умрат някой ще дойде на тяхно място ?

ами лекарят в Плевен - знаеш ли, че в целия град ( и областта) останаха само 2-ма със специалност "алергология" ? А във Врачанско даже и толкова няма ?

Ако прочетеш постовете на Anne ще видиш , че в цяла област Монтана няма нито един УНГ-специалист вече.

за какво "здравеопазване" говориш  ?

за какви и осигуровки и грамотност или неграмотност говориш, като само след 10 години няма да има изобщо лекар да погледне, пък бил той и "неграмотен" по собствените ти думи.

Не виждам някой да е твърдял в темата че нещата у нас, пък и където и да е по света са перфектни.  Дори в най-богатите държави, където на теория са се реализирали медиците с най-високи възможности. Да не би там милиардерите редовно да надхвърлят 150 години, а на 120 да изглеждат и да имат и реалните физически параметри все едно са на 30 години. Преувеличението е пропаганден метод, не виждам обаче, ти за какво се бориш в темата. 

Стив Джобс, ако не си спомняте умря едва  на 56, при всичките милиарди, които имаше в банковата си сметка.

Шумахер в момента е в състояние на растение, също при всичките пари и слава, които имаше.

Само тия два примера давам за това, че в нито единия от двата случая не чух или прочетох нещо против лекарите, които са ги преглеждали и са се опитвали да ги лекуват.

Ако бяха обаче в България - със сигурност щеше да има "линейката се забави", "бялата мафия не направи нищо ". "ако го бяха пратили в чужбина-всичко щеше да е наред, ама нашите касапи са неграмотни", "лекарство против рака има, но богаташите го крият от нас, а мафиотите в бели престилки само пари печелят от фармацевтичната мафия" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти да не очакваш нещо да се промени ?! :no-no:

В България ?!

Човече - огледай се около себе си - тези двама лекари, дето си ходил в Писарово и в Пелово - да не мислиш, че те като се пенсионират и умрат някой ще дойде на тяхно място ?

ами лекарят в Плевен - знаеш ли, че в целия град ( и областта) останаха само 2-ма със специалност "алергология" ? А във Врачанско даже и толкова няма ?

Ако прочетеш постовете на Anne ще видиш , че в цяла област Монтана няма нито един УНГ-специалист вече.

за какво "здравеопазване" говориш  ?

за какви и осигуровки и грамотност или неграмотност говориш, като само след 10 години няма да има изобщо лекар да погледне, пък бил той и "неграмотен" по собствените ти думи.

Стив Джобс, ако не си спомняте умря едва  на 56, при всичките милиарди, които имаше в банковата си сметка.

Шумахер в момента е в състояние на растение, също при всичките пари и слава, които имаше.

Само тия два примера давам за това, че в нито единия от двата случая не чух или прочетох нещо против лекарите, които са ги преглеждали и са се опитвали да ги лекуват.

Ако бяха обаче в България - със сигурност щеше да има "линейката се забави", "бялата мафия не направи нищо ". "ако го бяха пратили в чужбина-всичко щеше да е наред, ама нашите касапи са неграмотни", "лекарство против рака има, но богаташите го крият от нас, а мафиотите в бели престилки само пари печелят от фармацевтичната мафия" .

А защо да не може да се промени? Защо България трябва да потъва и да изчезва? Защо образованието трябва да умира? Защо полицията трябва да е за смях и подигравка и да не може да си свърши работата? Нима ние българите сме хора втора ръка? 

Ето има проблем и то сериозен и това ми е болно. Ела да видиш пък в моята работа как главен системен администратор не знае къде му е техниката или как се пуска ping и tracert. 

Отново ще кажа, че не съм против лекарите, но има хора сред тях, които не заслужават да носят това име и призвание. Лошото е, че те стават повече и заради тях страда цялото лекарско съсловие. Прави ли се нещо обаче по този въпрос - НЕ.

Шумахер и Джобс не ме интересуват. Проблема е тук при нас в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо да не може да се промени? Защо България трябва да потъва и да изчезва? Защо образованието трябва да умира? Защо полицията трябва да е за смях и подигравка и да не може да си свърши работата? Нима ние българите сме хора втора ръка?

С това стадо няма промяна. За такива промени трябва народ ,а не тая пасмина по улиците.. Тук-таме се мярка някой "буден" ,но болшинството са живи трупове. За да стане това ,което казваш трябва да стане обратното - повечето да са будните ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Затваряне на границите и стреляне на месо за тия, които се опитват да избягат. Включително и лекарите. Ще върнем Тодор Живков и Софийското жителство. Проблеми с лекарите е нямало тогава.

Сега сериозно - ние сме потърпевши, също както и малкото съвестни лекари. Когато обаче упрекваме, не го правим без причина. А нападките, че нямало да има кой и подобните статистики можеш да ги отправяш към министъра на здравеопазването. Трихоцепалус. Защото не ме интересува защо и кой лекар е калпав, интересува ме че безхаберието му убива!

С това стадо няма промяна. За такива промени трябва народ ,а не тая пасмина по улиците..

Каза го единият тийн. Само по интересите в профила ти преценявам, че си на не повече от 18 години. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм, теб цитирах по - горе а сега бягаш по тъча!

Комшията си беше с инсулт!!! С малко четене в нета и се убеждаваш в симптомите!

Екипа на Спешна помощ заяви - "нищо му няма"

След ден и половина човека умря, а диагнозата бе "Инсулт" 

Това ако не е фрапиращ случай, то здраве му кажи!!!!

Сега използвай максимата "Гарван - гарвана око не вади" и защити неграмотните си колеги, иии да не забравиш да обвиниш пациента и всички простосмъртни!!!!

Стига с тия оправдания за безпарични лекари! Най богатото съсовие в България за сега е докторското!

Хората с най - скъпи автомобили, с по няколко вили и жилища и разюздан живот едва ли постигат този стандарт с безпаричие! Много пъти съм казвал, че в моя род има бая доктори и знам какво вземат като възнаграждение, как се точи  здравната каса, как се прибират пари под масата, как се връзва фармацията, погребалните агенции и докторите. Да не говоря за разни симпозиуми в  чужбина и пр!

Стига глупости! 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каза го единият тийн. Само по интересите в профила ти преценявам, че си на не повече от 18 години.

Еехх ,от твойте уста в божийте уши ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко четене в нета и се убеждаваш в симптомите!

Екипа на Спешна помощ заяви - "нищо му няма"

Само ще ти кажа че екипът на "Спешна помощ" и без да чака симптомите нареди нещата така, че да изтегля ДЪЛГАТА клечка. А ако чакаш да четеш нета си минимум инвалид.

Днес го направих, и още веднъж - БЛАГОДАРЯ!

Да не отварям дума за ненормалните условия за работа поради перманентното нашествие на мангусти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

голямо впечатление ми направи следния случай-

цитат-

Кюстендилецът Валентин Димитров изуми родината и света, след като цяло десетилетие работеше като лекар, без да е завършил каквото и да е медицинско образование. Той започва кариерата си на измамник като санитар в "Пирогов" през 1993 г. Мечтата на Димитров била да стане лекар, но не го приели медицина. Вманиаченият на тема медицина шмекер дори се кандидатира за зам.-шеф на болница, но опитът му бе осуетен от полицейско разследване в Своге. През цялата му измамна кариера нито един негов пациент не се е оплакал от действията му на лекар.

измамник ли е човека или талант?трябва ли да практикува или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

голямо впечатление ми направи следния случай-

цитат-

Кюстендилецът Валентин Димитров изуми родината и света, след като цяло десетилетие работеше като лекар, без да е завършил каквото и да е медицинско образование. Той започва кариерата си на измамник като санитар в "Пирогов" през 1993 г. Мечтата на Димитров била да стане лекар, но не го приели медицина. Вманиаченият на тема медицина шмекер дори се кандидатира за зам.-шеф на болница, но опитът му бе осуетен от полицейско разследване в Своге. През цялата му измамна кариера нито един негов пациент не се е оплакал от действията му на лекар.

измамник ли е човека или талант?трябва ли да практикува или не?

Талант ?!

Да, за измами - неоспоримо.

А пациентите защо да се оплакват от него ? Човекът си ги е изслушвал, влизал им е в положението, редил им е дълги фрази.Който е бил сериозно болен го е препращал на знаещи лекари, другите си ги е оправял сам.А щом ги е оправял сам -значи не са имали въобще нужда от лекар.

Glen, ти сериозно ли си мислиш, че за всяка болежка е нужен лекар ?

Човечеството живее от милиони години на земята и през по-голямата си част от историята не е имало никакви лекари, освен за тези, които са можели да си платят. А останалите са се "оправяли" със баене, леене на куршуми, молитви и други подобни неща.И никой не е мърнкал, ами го е отдавал на "божията воля".

Та защо си мислиш, че в съвремеността е по-различно ?

Но човек, който се представя за нещо по-различно от това, което е - си е чист измамник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Талант ?!

Да, за измами - неоспоримо.

А пациентите защо да се оплакват от него ? Човекът си ги е изслушвал, влизал им е в положението, редил им е дълги фрази.Който е бил сериозно болен го е препращал на знаещи лекари, другите си ги е оправял сам.А щом ги е оправял сам -значи не са имали въобще нужда от лекар.

Glen, ти сериозно ли си мислиш, че за всяка болежка е нужен лекар ?

Човечеството живее от милиони години на земята и през по-голямата си част от историята не е имало никакви лекари, освен за тези, които са можели да си платят. А останалите са се "оправяли" със баене, леене на куршуми, молитви и други подобни неща.И никой не е мърнкал, ами го е отдавал на "божията воля".

Та защо си мислиш, че в съвремеността е по-различно ?

Но човек, който се представя за нещо по-различно от това, което е - си е чист измамник.

като всеки българин и аз ходя на лекар само  когато съм в носилка!от опит знам,че докато е здрав човек е лесно,но като ти опре ножа както се казва къде да ходиш?да легнеш да мреш нестава!имаш ближни,които ги притесняваш!аз не вярвам че някой ще ме излекува,онова ,което с години съм рушал,но очаквам помощ в смисъл,че се надявам да ми облекчи болката или в най-добрия случай да премине!въпреки всички случаи,които са описани тука,включително и моя  мисля,че българския лекар заслужава уважение!нормално е от 1000 лекара 100 да са лекета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

българския лекар заслужава уважение

Уважението не е орден / титла!

Не се раздава!

Извоюва се!

Изобщо всяка една професия трябва да бъде уважавана и добре възнаграждавана. Медицината е професия както всяка друга и с нищо не е в повече от другите такива!

Лошият доктор може да убие 2-3 човека заради своята некадърност, но лошия пилот на самолет може да убие поради некадърноста си  250 - 300 човека!

Странна аналогия ноооо...........!!!! Може и още примери.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважението не е орден / титла!

Не се раздава!

Извоюва се!

До тук.

За останалата част може да се поспори.

Нещата не винаги са такива, каквито изглеждат.

Причини много, но не винаги по една или друга причина, сме правилно и добре информирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрогиран нарита лекари и санитарка от хасковското Спешно

6156_1426512313.jpg

Д-р Димитър Кючуков не може да си обясни защо скачат на хората му

Дрогиран димитровградчанин налетя и нанесе серия юмручни удари, както и с крак на лекари от хасковското Спешно отделение, които са се опитвали да му окажат първа помощ. 42-годишният Станислав Т. бил докаран с линейка вчера към 18.30 часа, след натравяне с лекарства, комбинирани със солидна доза алкохол. Мъжът изпил неуточнено количество силни успокоителни лекарства Диазепам и Ксанакс, които биха могли да предизвикат дори фатален изход.  В хасковското Спешно трябвали да му направят промивка на стомаха, а при нужда да го транспортират до токсикологията в Пловдив.
Още при снемането на анамнезата обаче мъжът започнал да буйства. Той нанесъл тежък юмручен удар в лицето на д-р Анчев и му причинил кръвонасядане под едното око. В опит да помогне на колегата си другият дежурен лекар - д-р Ганашев, получил тежък ритник в крака. Полуделият димитровградчанин не се посвенил да удари и жена, като нанесъл тежки удари на напълно невинна санитарка, чакаща при нужда да бута носилката за линейката и евентуалния транспорт за Пловдив. Нападнатите лекари са едни от младите специалисти в хасковското Спешно, на по 20 и няколко години. В сложната ситуация взели правилното решение - да избегнат излишна конфронтация и подали сигнал с паник бутона до полицията. Дошлите униформени озаптили изпаданлия в амок мъж, на когото все пак била оказана първа помощ. Сред стабилизирането му побойникът е задържан за 24 часа в хасковския арест.
„В такава ситуация няма яснота дали това е суициден/самоубийствен/ опит, затова пипаме крайно внимателно, предвид неясното психическо състояние на потърпевшия. Такова нещо обаче не сме очаквали“, сподели началникът на Спешно д-р Димитър Кючуков. Той бе обръгнал на подобни инциденти: "Поне 15-20 пъти сме викали с паник бутона полицията от началото на годината. Незнайно защо пациенти и техни близки налитат да бият нас, като че ли ние сме им виновни", бесен бе докторът. Той заяви, че всички медици от Спешния портал застават зад предложението на министър Москов побоят над лекари да се криминализира и да се наложат тежки наказания за насилниците. Случаят от вчера обаче обори мнението, че това нападателите са предимно от малцинствен произход. Станислав бил чист българин, с относително добър социален статус, а инцидентите с лекари са предизвиквани почти поравно от всички етноси, твърдят медиците.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...