Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте калдата маниаци!Проблемът ми е че от както съм си купил компютъра дънната платка не пада под 85 градуса и AUX под 116 ето снимка:post-293681-0-45343600-1297797996_thumb.

Ето и характеристиките:

Процесор:Intel® Pentium® Processor E2160 Двуядрен Характеристики на процесора

(1M Cache, 1.80 GHz, 800 MHz FSB)

Рам:3GB

Твърд Диск:Hitachi HDT725025VLA380

Дънна платка:Biostar 945GC-M7 TE

Графична карта:Intel® 82945G Express Chipset Family

Аудио карта:C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери с "пръстомера" внимателно дали температурата на радиатора на чипсета наистина е висока, възможно е датчиците да не отчитат правилно. Ако можеш да си задържиш пръста на радиаторчето за повече от няколко секунди не би трябвало да се притесняваш много. Но внимавай да не се изгориш ако наистина е реална температурата която показва Еверест-а.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте калдата маниаци!Проблемът ми е че от както съм си купил компютъра дънната платка не пада под 85 градуса и AUX под 116 ето снимка:post-293681-0-45343600-1297797996_thumb.

Ето и характеристиките:

Процесор:Intel® Pentium® Processor E2160 Двуядрен Характеристики на процесора

(1M Cache, 1.80 GHz, 800 MHz FSB)

Рам:3GB

Твърд Диск:Hitachi HDT725025VLA380

Дънна платка:Biostar 945GC-M7 TE

Графична карта:Intel® 82945G Express Chipset Family

Аудио карта:C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Ако температурите са реални задължително допълнително охлаждане. Иначе ще има сбогом ПС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако температурите са реални задължително допълнително охлаждане. Иначе ще има сбогом ПС.

Ами до вентилатора за процесора имам място за още един и до бутона за включване иначе компютъра работи така от 3 години вече редовно си го чистя и си работи

Сега го бутнах мога да си държа пръста с часове :( но иначе мисля да му сложа още два вентилатора :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си по-спокоен - смени пастата под радиаторчето и обнови до последната версия на Еверест(AIDA вече).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си по-спокоен - смени пастата под радиаторчето и обнови до последната версия на Еверест(AIDA вече).

Ами пастата я смених онзи ден а ей сега ще сложа айда благодаря за помоща винаги реагирате на време! :cool::(

Сложих AIDA същата работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата ти си работи нормално дори и при натоварване значи няма нужда да се притесняваш.

AUX температурата на много места не е реална - порових се малко за да не говоря голословно и ако малко разбираш руски ще разбереш за какво иде реч тук: линк

Малко ме притеснява температурата на дъннната платка но щом и пръстомера потвърждава че е в нормалните граници значи няма от какво да се тревожиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата ти си работи нормално дори и при натоварване значи няма нужда да се притесняваш.

AUX температурата на много места не е реална - порових се малко за да не говоря голословно и ако малко разбираш руски ще разбереш за какво иде реч тук: линк

Малко ме притеснява температурата на дъннната платка но щом и пръстомера потвърждава че е в нормалните граници значи няма от какво да се тревожиш.

Ами като си сложа пръста все едно ми духа вентилатора на пръста но тея дни ще сложа вентилатори :) и ще кажа дали има промяна

Сега изтеглих CPUID Hardware Monitor и пише Min(Минимално)-84 градуса Max(Максимално)86 градуса post-293681-0-89553100-1297804271_thumb.

Редактирано от sisojekov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си сложил много от пастата и затова радиатора да не прави добър контакт с повърхността на чипа?

На другото радиаторче, вдясно от PCI слотовете, сменя ли пастата?

Ако можеш притисни леко с пръст радиаторчето към дъното и виж дали това ще окаже влияние на температурата на дънната платка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си сложил много от пастата и затова радиатора да не прави добър контакт с повърхността на чипа?

На другото радиаторче, вдясно от PCI слотовете, сменя ли пастата?

Ако можеш притисни леко с пръст радиаторчето към дъното и виж дали това ще окаже влияние на температурата на дънната платка.

Ами доста го пристинах когато го слагах добре си влезе пастата не е много :speak:

Сега видях това Системния биос е по-стар от две години моля обновете го! http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Обнових биоса и дънната и платка вече е 92 градуса ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом си пробвал на допир как е температурата на северния мост и си успял да си задържиш пръста на него , значи температурите му са около 50 градуса.Вероятно е някакъв бъг на датчика.Ако вдигаше такива градуси би трябвало да ти забива компютъра.Пробвай и с вентилатори , но пак ще показва високи стойности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом си пробвал на допир как е температурата на северния мост и си успял да си задържиш пръста на него , значи температурите му са около 50 градуса.Вероятно е някакъв бъг на датчика.Ако вдигаше такива градуси би трябвало да ти забива компютъра.Пробвай и с вентилатори , но пак ще показва високи стойности.

Ами сега пак си е на 85 след като стоя изключен цяла нощ
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване