Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

двуядрен процесор и Gigabyte GA-8I915PM ?

Препоръчан отговор

Значи имам дънна платка Gigabyte GA-8I915PM един приятел даде един негов двуядрен процесор интел пентиум Е 2100 беше мисля слагаме го на компа но не пали тоест компа върви но не показва картина а аз съм с едноядрен процесор интел целерон ЦПУ 2.8 Гхз. Въпросът ми е мога ли да сложа двуядрен,четериядрен или всякакъв повече от 1 ядро процесор на тази дънна платка защото сега смятам да си вземам и ако можете да ми кажете какви типове процесори подържа дъното ми благодаря предварително.! :ph34r: това ми е дъното post-286027-0-52159200-1297879290_thumb.

Редактирано от ivan3618 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно да разбереш какви процесори поддържа дъното ти.Влизаш в сайта производител , там си избираш чипсета и намираш дъното.Аз точно като твоето дъно не намерих , но предполагам , че е това http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1800#ov .Натисни на cpu support list и ще видиш какво можеш да си сложиш на дъното (ако е то)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно да разбререш какви процесори поддържа дъното ти.Визаш в сайта производител , там си избираш чипсета и намираш дъното.Аз точно като твоето дъно не намерих , но предполагам , че е това http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1800#ov .Натисни на cpu support list и ще видиш какво можеш да си сложиш на дъното (ако е то)!

Незнам дъното не е абсолютно същото като моето но може и да подържа като моето помагаите незнам ''daredevill666'' също така не мога да си оверклокна процесора само видео картата без проблеми. защо ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това дъно не поддържа двуядрени процесори , дори и първите , Pentium D .

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=1800

Кое дъно това което го показа ''daredevil_666'' или моето не подържа двуядрени ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кое дъно това което го показа ''daredevil_666'' или моето не подържа двуядрени ?!

То това е твоето или е от тази серия.Ако беше цъкнал там където ти казах щеше сам а си отговориш на въпроса защо не е тръгнал процесора!Дъното не го поддържа!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То това е твоето или е от тази серия.Ако беше цъкнал там където ти казах щеше сам а си отговориш на въпроса защо не е тръгнал процесора!Дъното не го поддържа!

съжалявам грешка процесора не е Е2100 А Е2140.

Мисля, че 915 чипсетът не поддържа Core процесорите.... Мисля, че само Pentium D можеш да сложиш...

ами като гледам пентиум Д Не са много слаби просто не са двуядрени явно Intel Pentium D 960 3.60GHz 4MB

аз цъкнах бе братле обаче там на това дъно показва че подържа пентиум дуал коре Е2140. !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами като гледам пентиум Д Не са много слаби просто не са двуядрени явно Intel Pentium D 960 3.60GHz 4MB

аз цъкнах бе братле обаче там на това дъно показва че подържа пентиум дуал коре Е2140. !

Има доста голяма разлика между едноядрен и двуядрен процесор.. не гледай само GHz.

И къде точно видя, че дъното ти поддържа този процесор ? N/A = Not supported, т.е. не се поддържа. Гледай най-вдясно.

Чета описанието.. "With new 90nm technology".. :yanim::)

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в колонката за необходима версия на BIOSа за даден процесор ако пише N/А значи че не се поддържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

в колонката за необходима версия на BIOSа за даден процесор ако пише N/А значи че не се поддържа.

А когато е нещо различно от N/A ЗНАЧИ ще стане така ли ?!

- Intel P4-Extreme Edition 3.4GHz 2MB 800 F4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване