Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,нуждая се от помощ,от всички които разбират от тези неща.Вчера закупих лаптоп Ейсър Аспайър 5742G,той дойде със някакъв странен линукс,преинсталирах го със windows XP,защото това желая да ползвам но се сблъсках със проблем със драйвърите,инсталирах всичко без видео картата която е GT540M 1 gb,а драйвърите от сайта на нвидиа не тръгнаха,и драйвърите за Wlan картата които не можах да открия за xp,модела е ACER Nplify 802.11 b/g/n .Има диск със драйвъри за Windows 7,но те не станаха.Благодаря предварително на всички които могат да помогнат.

Редактирано от COBRA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тук, макар че не е много сигурно. Просто лаптопът е нов и има поддръжка само и единствено на Уиндоус 7.

Драйверът за видеокартата ще пробваш да го свалиш от сайта на нВидия .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжеление тези драйвъри които сте посочил не стават :) ,а колкото до видео картата пробвах няколко драйвъра от сайта на нвидиа,но не стават,пише че не намира устройството.А йи във самият сайт няма за точно този модел карта :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма драйвери за XP за всички лаптопи произведени след 2010г.А и се чудя,как още ви се ползва XP.Всичко що е с над 2Г RAM му трябва Windows 7 или Vista.Слагай си Win7x64 и забрави за XP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжеление тези драйвъри които сте посочил не стават :cool: ,а колкото до видео картата пробвах няколко драйвъра от сайта на нвидиа,но не стават,пише че не намира устройството.А йи във самият сайт няма за точно този модел карта :baby:

Първо на чипсета си сложи драйверите - цък После от нвидиа трябва да намериш за видеото, не е особен проблем и не ги търси от друго място. ТопКон, защо не си спестиш спама, плийс :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложил съм ги,всички драйвъри без безжичната карта и видеото,но както казах от сайта на нвидиа не стават,дава ми че не открива устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не - и ти ли не можеш без ХР. От преди 10 години е. Защо си мъчат хората хардуера не мога да разбера. Сложи му DOS, така и така предполагам, че няма да намериш драйвери за ХР.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Желая да ползвам хп,поради причината че освен за игри и филми този лаптоп ще го ползвам и за работен,поради морално остарелият ми служебен такъв,и заради две програми които за съжеление са стари като изработка и не се сработват добре със по нови операционни системи.За това се обърнах за помощ тук,най лесно ми беше да съм със 7 мица,и да ползвам инсталационният диск но не желая.Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен,и не не желая да използвам друга операционна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти програма от рода на Driver Genius или подобна и тя ще открие драйвърите. Изискването е да имаш поне ланкарта и достъп до нета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай хардуерните идентификатори (ID) на устройствата за които нямаш драйвери. Ползвай Everest или Aida за целта.

P.S. А това не го ли откри сам?

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така,тези драйвъри вече съм ги пробвал и не стават,търся драйвъри за видео карта нвидиа GT540M 1 GB,и Wlan Acer Nplify 802.11b/g/n модела е Atheros Ar5B97,но за съжеление тези които намирам не искат да тръгнат,изписват че не намират устройството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля , че хората ти обясниха в прав текст ! Сложи си Win7 и ще си решиш всички проблеми ! Повече Service Pack за XP няма да има и само от време на време по някоя кръпка за да не кажат , че М$ са и спрели подръжка преди обявената дата :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля , че хората ти обясниха в прав текст ! Сложи си Win7 и ще си решиш всички проблеми ! Повече Service Pack за XP няма да има и само от време на време по някоя кръпка за да не кажат , че М$ са и спрели подръжка преди обявената дата :cool:

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html избираш си модела от тук и дърпаш. драйвера за видеото няма да стане, но за атероса 100% ще стане за xp (ръчно). драйвера за видеото ще трябва да го дръпнеш от сайта на nvidia инсталираш ръчно след разархивиране:

http://store2.data.bg/professor/HTML/how_to_install_driver_manually_forced/instalaciq%20drajwer.html

софтуера за тъчпада и за функционалните клавиши също мисля че ще стане

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ристаки много благодаря,дравърите от онази сайт за бежичната карта станаха,само за видео картата не станаха,но ще продължа да търся.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички отзовали се,искам само да се извиня за едно нещо,оказа се че лаптопа е с 2 видео карти,интелска и нвидията,но не знам как да включа нвидията и за това не приема драйвърите,само интелската се инсталира,а от биоса няма опция за изключване,явно ще трябва да го нося във сервиза,те да му се мъчат защото аз не мога да подкарам другата карта.Благодаря на всички за помоща. :yanim:

Редактирано от COBRA (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...оказа се че лаптопа е с 2 видео карти,интелска и нвидията...

Дoста невероятно ми се струва такова едно състояние на положението :):speak::)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

който ти е казал за 2 видеокарти най-добре да взема да се снима с тях ! виж тук ! Или Intel или nVidia !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа го има в няколко версии , с intel ,ati ,nvidia видеокарата . Може да е само с една от тях .Провери коя е , по хардуерния id , и свали драйвера за нея. http://www.acer-ee.com/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=en&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3740&sp=page15e&ctx2.c2att1=6&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3740&CountryISOCtxParam=EE&ctx1.att21k=1&CRC=3729544696 Успех :speak:

Редактирано от thejoro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Значи оправих се със драйвърите много благодаря за помоща,колкото до горните постове,само за инфо,лаптопа наистина е със две видео карти,интел (вградена) и нвидия(външна),интелската е по дефолт,а другата се настройва за всяко по тежко приложение да се включва,което е доста дразнещо,защото на всяка игра трябва да отвваряш командният панел на нвидията и да и задаваш тя да управлява приложението,за всичко останало работи интела(явно е някакъв сли вариант),ето и тема по въпроса http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=192242

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване