Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Всякакви изверги има, тоя по долу са го хванали и осъдили

2 години. затвор за поляка, изнасилил куче в Атина

На 2 години затвор (подлежащи на откупуване) и 10 хиляди евро глоба бе осъден днес в Гърция 53-годишният поляк, който бе арестуван в неделя за сексуално нападение на женско куче, съобщи вестник "Български новини". Делото в Атина бе изпъстрено с припадъци и викове от присъстващите, които определиха наказанието като ласка, тъй като извергът може да се разхожда отново на свобода, ако успее да събере и внесе сумата за откупуване на 2-те години затвор. Обвиняемият не се яви лично в съда, а бе представляван от адвоката си. Припомняме, че на първоначалния разпит обвиняемият отрече да е злоупотребил с животното, но очевидци видяха в събота да качва в колата си кучето в олимпийското село и записаха регистрационните номера на превозното му средство. Два часа по-късно 53-годишният върнал в олимпийското село кучето окървавено и полуживо. В доклада си ветеринарният лекар потвърди злоупотреба с животното в областта на гениталните органи, а полицията събра проби от генетичен материал от обвиняемия и на кучето. Състоянието на животното остава критично. новини.бг

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

Изверг отрови с кайма 7 елитни кучета, отглеждани за изложби

Винаги ми е било интересно какво им е в главите на такива хора.

Сигурно обвиняват животните за жалкото си съществуване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било интересно какво им е в главите на такива хора. Сигурно обвиняват животните за жалкото си съществуване.

А убийците на хора, които се измъкват безнаказано? Ставински къде е сега - излежава присъда в затвора ли? Ами цар Киро? Вальо Топлото? Вече взех да си мисля, че някои хора имат повече симпатии към родата на вълците, отколкото към родата на хората. Тровенето на животните обаче е престъпление, а това "сексуалното насилие" - просто извращение, което не трябва да бъде допуснато, защото утре същият болен мозък ще реши да посегне на човешко същество. Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А убийците на хора, които се измъкват безнаказано? Ставински къде е сега - излежава присъда в затвора ли? Ами цар Киро? Вальо Топлото? Вече взех да си мисля, че някои хора имат повече симпатии към родата на вълците, отколкото към родата на хората. Тровенето на животните обаче е престъпление, а това "сексуалното насилие" - просто извращение, което не трябва да бъде допуснато, защото утре същият болен мозък ще реши да посегне на човешко същество.

Прав си,но темата е друга тук,за това коментирам по темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В импровизирани клетки, стопаните бяха изкарали своите кученца и ги предлагаха за осиновяване. Всеки седеше до своето котило и обясняваше, колко и какви ваксини са направени. Каква е породата или смеската от породи. Какъв е характерът на всяко от кученцата, какво обича, какво не обича. Майката - агресивна ли е или не. Как са расли кученцата - в каква среда и в какво обкръжение. Въобще цялата информация, от която би се нуждал евентуалният осиновител. Кандидатите гледаха и слушаха внимателно. Разменяха си адреси, телефони. Хлапета с щастлива усмивка отлитаха собственически прегърнали клепоухото пале, стари хора говореха тихо на новия член на семейството си. Кучета лаеха, скимтяха... Глъч... Това, което ме порази бяха грижата и отговорността. Няма изхвърлени кучета по града, а отговорно отношение - с любов и разбиране. Стремеж да се осигури добро бъдеще на косматата топка щастие. Една леля белязана с доматен червено петно на лицето си, отказа на младежа, който нямаше двор, в който да се разхожда и търчи израсналото на воля в ранчото пале. Ей така. А младежът видимо харесваше животинката... Как това се връзва с темата? Ами, много просто. Това е мястото от което трябва да се тръгне. Отговорността към съдбата на четирикракият ни подопечен, към неговото битие и към неговото поколение. Тогава няма да има нужда от измислени закони, безсмислени полемики и епични стълкновения между кинофили и кинофоби... Мхм...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако вземеш гладно куче и направиш живота му сит, то никога няма да те ухапе. В това се състои принципиалната разлика между кучето и човека."

Марк Твен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие.

Кинофилите любители на киното ли са?  :lol6: Честно да ти кажа, САЩ избягвай да го даваш за пример на каквото и да е било. Липса на свобода, опити за тотална цензура над информационните потоци и консуматори- люде с промити мозъци. Да не забравим и че са една държава под Бог, а армията им е светата инквизиция на света и е една армия под Бог, неговата ръка. Подобни хора с такова мислене далеч не ги намирам уместни да бъдат дадени като пример. Единствената причина да няма толкова бездомни животни са по-сериозните глоби от ефективен контрол, т.е всеки порти всеки, нещо което ми напомня на един тоталитаризъм преди години тук, където всеки втори е бил сътрудник/доносник на ДС.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи :) Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива, която хората са проявили, като резултат от отговорното отношение към домашните си любимци и тяхното потомство? М? За мен кучетата са си кучета, а хората са си хора и моето мнение по този въпрос е ясно изразено в началото на темата, но това никак не ми попречи да бъда приятно впечатлен от събитие като гореописаното. Разбира се, никой не може да ти попречи да гледаш света през черните си очила и нищо чудно, че тогава ще виждаш всичко в черно. Хубавото обаче е, че има хора които виждат и останалите цветове - така картинката става по-пълна.

Редактирано от darkterminal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи

О, аз мисля свободно и именно за това виждам, че страната която се хвали като "неограничени възможности, свобода" всъщност с бодри крачки върви към 1984. Подобно безумие не може да бъде давано за пример по каквато и да е било причина - безумно е.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масова смърт на кучета в баровския квартал "Бояна" разследват в Шесто РПУ към СДВР. Най-малко 3 кучета са били умъртвени, а каракачанка е оцеляла, след като неизвестни са дошли с автомобил и са хвърлили отрова в дворовете на ул. "Калоянова крепост", съобщава "Стандарт".

"Представлява топка, с електриково-зелен цвят и мирис на ванилия", описаха вчера смъртоносното вещество потърпевши. Някои от домашните любимци с по-малки размери само са опитали от отровата и са останали на място. Според ветеринари става дума за някакво цианидно вещество. Според познавачи обаче вероятно е да е хвърлен цинков фосфат, който също е син на цвят и е описван като "черна отрова". Инцидентът се разследва от дознатели на Шесто РПУ. Иззети са записи от камери. "Това е варварство, добре, че някое от децата в дворовете не е попаднало на отровата", коментираха вчера живущите по улицата. Ако бъдат заловени, вандалите ги грози затвор до 3 години.

blitz.bg

Изверги. :mad:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Изверги...

Също както и баровците, които са баровци на чужд гръб, с гавра и експлоатация на подчинени. На някого му е писнало от това, че не му дават заплата по 6 месеца, затънал е в дългове и няма какво да сложи вечерта на масата, за да нахрани децата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също както и баровците, които са баровци на чужд гръб, с гавра и експлоатация на подчинени. На някого му е писнало от това, че не му дават заплата по 6 месеца, затънал е в дългове и няма какво да сложи вечерта на масата, за да нахрани децата.

Ако причината за тровенето на кучетата е тази, за която пишеш, веднага ми идва наум какви хора са го направили - първични.

Умният човек би направил така, че тези баровци да бъдат лишени от парите, които са спечелили по непочтен начин и чрез които си осигуряват благоденствие и влияние.

За постигането на тази цел има много цивилизовани начини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хипотетично приемаме една от вероятните причини да е това.

Така би реагирал страхливецът.Ако беше мъжкар ,щеше да скочи на така нареченият "баровец" и да си търси парите.Понеже кучето е вързано ,и няма какво да му направи ... 

Това е жалката реалност.Всички са големите мъжкари във фейса,и в чатовете,надули едни изкуствени балони (мускули),нарисувани с татуси,и гледат страшно :)

Зад всичко това се крие жалка душичка на страхливец.Намерете някой психолог да ви обясни малко по-компетентно за всичко това :)

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За постигането на тази цел има много цивилизовани начини.

Има. Да бъдат застреляни или взривени същите тези мафиоти.

Хипотетично приемаме една от вероятните причини да е това.Така би реагирал страхливецът

А на нестрахливецът мафиотът щеше да му избие родата до трето коляно, за назидание. Виж, ако е бил някой, който просто си е нямал работа и решил да хвърля отрова - за затвора е със сигурност. Само да не стане като ония тримата младежи не помня от къде, които ги даваха по новините и убили човек, защото им било..скучно...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има. Да бъдат застреляни или взривени същите тези мафиоти.

О, това е много крайна мярка!

Като начало да се обадят в някоя от медиите и да кажат каквото знаят.

Информацията ще стигне бързо до икономическа полиция и те ще направят проверка.

Моментът е много подходящ за такива действия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На някого му е писнало от това, че не му дават заплата по 6 месеца, затънал е в дългове и няма какво да сложи вечерта на масата, за да нахрани децата.

Това, какво общо има?

Ако човек няма пари да закупи храна на семейството си, едно ли ще му е до това да трови кучета. По-скоро ще търси начин, как да свърже двата края.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на нестрахливецът мафиотът щеше да му избие родата до трето коляно, за назидание. Виж, ако е бил някой, който просто си е нямал работа и решил да хвърля отрова - за затвора е със сигурност. Само да не стане като ония тримата младежи не помня от къде, които ги даваха по новините и убили човек, защото им било..скучно...

С риск да избягаме от темата...

"Ако ще тичаш в гората с големите кучета,ще трябва да се научиш да пикаеш на големите дървета"

Това е относно страхливецът ,който работи за мафиотът.

Иначе не мисля,че някой от само от скука е способен на такива работи.Може със скуката да прикрива извратеняшкото удоволствие от убииството на животното.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, какво общо има?

Ако човек няма пари да закупи храна на семейството си, едно ли ще му е до това да трови кучета. По-скоро ще търси начин, как да свърже двата края.

Така ще постъпи здравомислещия човек, но не всички са такива, за съжаление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, какво общо има? Ако човек няма пари да закупи храна на семейството си, едно ли ще му е до това да трови кучета. По-скоро ще търси начин, как да свърже двата края.

Има. Защото това не решава проблема, това е заобикаляне на проблема. Не ти е нужно да разбираш логиката в човешкият гняв и липса на логика.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно е и съм сигурен, че повечето хора подкрепят такива мерки, колкото и варварски да са те. Просто са притиснати до стената от бездействие. Говоря за саморазправа. И това е така, защото институциите не правят нищо, а само ревът, че няма пари. Когато властите отговорни за кучетата не правят нищо, хората взимат нещата в свои ръце. Не веднъж съм звънял да се оплаквам, но те казва, че дори и да дойдат, ще ги вземат, ще ги кастрират и ще ги върнат там, от където са ги взели. 

И все пак, ако трябва да сме реалисти, ако такова куче налети или недай си боже ухапе жена ми или детето ми... няма да има милост от моя страна, никаква. Мисля, че и най-големите защитници на бездомните кучета ще променят мисленето си, ако това се случи на тях. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно е и съм сигурен, че повечето хора подкрепят такива мерки, колкото и варварски да са те. Просто са притиснати до стената от бездействие. Говоря за саморазправа. И това е така, защото институциите не правят нищо, а само ревът, че няма пари. Когато властите отговорни за кучетата не правят нищо, хората взимат нещата в свои ръце. Не веднъж съм звънял да се оплаквам, но те казва, че дори и да дойдат, ще ги вземат, ще ги кастрират и ще ги върнат там, от където са ги взели. 

И все пак, ако трябва да сме реалисти, ако такова куче налети или недай си боже ухапе жена ми или детето ми... няма да има милост от моя страна, никаква. Мисля, че и най-големите защитници на бездомните кучета ще променят мисленето си, ако това се случи на тях. 

дрънкаш глупости, отровата е хвърляна в дворовете, не по улицата... властите не се занимават с домашни животни...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че и най-големите защитници на бездомните кучета ще променят мисленето си, ако това се случи на тях. 

Миналата есен съвсем безпричинно ме ухапа куче.

Въпреки страха, който изпитвам след ухапването ми е жал за тях и им хвърлям храна, когато мога.

Ако тези, които получават огромни суми за прибиране и кастрация на бездомните кучета си вършеха работата, нещата нямаше да са такива, каквито са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата есен съвсем безпричинно ме ухапа куче.Въпреки страха, който изпитвам след ухапването ми е жал за тях и им хвърлям храна, когато мога.

Значи си заслужаваш ухапването. Защото колкото повече се хранят уличните псета, толкова повече се плодят и толкова повече трябва да бъдат хранени, за да не нападат хора. Такива като теб ги развъждат и влошават ситуацията. Трябва да се избият, а за хвърляне на кучета на улицата или хранене на улични кучета да има трицифрена до четирицифрена глоба. Тогава проблемът ще бъде решен.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си заслужаваш ухапването. Защото колкото повече се хранят уличните псета, толкова повече се плодят и толкова повече трябва да бъдат хранени, за да не нападат хора. Такива като теб ги развъждат и влошават ситуацията. Трябва да се избият, а за хвърляне на кучета на улицата или хранене на улични кучета да има трицифрена до четирицифрена глоба. Тогава проблемът ще бъде решен.

Ако ги оставим гладни ще проядат хора, особено такива, които им мислят злото. ;)

Просто ми е жал за клетите животинки и това е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване