Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Това е нечовешко хора ли управляват или животоподобни не отричам , че съм животно но с кеф убивам особенно кучета ЗАЩОТО съм хапан и всяка година има  разкъсани  останки  от хора истинали от кучешката захапка има и добри кучета но има и лоши хора и добри, не правя разлика от куче и човек съдя от поведението за мен човека е животно и животното е човек щом действа лошо по точно държанието ако си лошо животно или човече заслужаваш същото отношение към себе си.

Хаха сега се вдъхнових и се смея и се сетих как до сега не съм се сетил да пленя куче нахапало някой и да почна да го хапя или с пирони или с машинка за бръснене 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това е нечовешко хора ли управляват или животоподобни не отричам , че съм животно но с кеф убивам особенно кучета ЗАЩОТО съм хапан и всяка година има  разкъсани  останки  от хора истинали от кучешката захапка има и добри кучета но има и лоши хора и добри, не правя разлика от куче и човек съдя от поведението за мен човека е животно и животното е човек щом действа лошо по точно държанието ако си лошо животно или човече заслужаваш същото отношение към себе си.

Хаха сега се вдъхнових и се смея и се сетих как до сега не съм се сетил да пленя куче нахапало някой и да почна да го хапя или с пирони или с машинка за бръснене 

Не е много по темата, но онзи ден като се събудих(понеже спя на отворен прозорец), чувах кучешки лай на 2-3 кучета и детски писък и впоследствие плач. Около 1-2 минути се чуваше това и беше много отвратително. Надявам се, че не се е случило това, което си мисля. Не трябва да се отнасяме лошо с животните, но и не трябва да ги защитаваме прекалено много в някои случаи. Предполагам единственото нормално решение е да се правят кучкарници и да се прибират всички кучета.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много по темата, но онзи ден като се събудих(понеже спя на отворен прозорец), чувах кучешки лай на 2-3 кучета и детски писък и впоследствие плач. Около 1-2 минути се чуваше това и беше много отвратително. 

И какво направихте?

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво направихте?

Вие как мислите? Полетях с наметалото си, стигнах за 5 секунди до детето и го спасих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие как мислите? Полетях с наметалото си, стигнах за 5 секунди до детето и го спасих.

Ако някой ден вие имате дете, то ще е добре да има наблизо човек, който да помогне, ако ситуацията го налага, а не такъв който ще си затвори прозореца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с този фалшив героизъм. Из форумите всички се правим на супер герои и светци, но колкото и да иска, човек не винаги може да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не трябва да се отнасяме лошо с животните, но и не трябва да ги защитаваме прекалено много в някои случаи. Предполагам единственото нормално решение е да се правят кучкарници и да се прибират всички кучета.

Тук трябва да поясня, че решението с кучкарниците може да дава само временен, тактически резултат, т.е. до следващото населване на улиците в съответната община. Затова, цивилизованите народи са започнали и продължават да прилагат стратегически подходи, основани върху възпитанието и ограмотяването на стопаните на кучета, които иначе същите биха развъждали или допускали да раждат до безкрайност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всички мислеха, като вас... Има доста хора, който проявяват героизъм и рискуват живота си за други хора, а това се случва всеки ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново разхвърляна отрова в парк Славия в столицата. Пазете децата и животните. Ако попаднете на отровено животно или съмнителна храна, потърсете полицията.

Публикувано изображение

И Джеси стигна натровена до клиниката

https://www.facebook.com/4lapi

изчадия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това с отровата е повече от подло и откровено тъпо решение! Много е надявам този, който го прави да бъде забелязан и пребит от бой или принуден да си изяде сам каквото е надробил, тъй като е достатъчно тъп да си мисли, че ще навреди само на бездомните кучета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1000 лева глоба за убийство на котка

1000 лв. глоба постанови съдът в Разград за котешко убийство. Наказанието е за пенсионер, който гръмнал любимката на съседите си в двора си. Стрелецът е използвал въздушна пушка, а убийството е станало в средата на юни т.г. След като прострелял животното, мъжът хвърлил трупа на улицата, където го открили ужасени стопаните. Афектирани от зловещата саморазправа с котето, те извикали полиция и завели дело срещу комшията в Районния съд. Обвинението срещу него е за проявена жестокост и причинена смърт на гръбначно животно. Предвиденото наказание е до 3 години лишаване от свобода и глоба от 1000 до 5000 лв. Присъдата подлежи на обжалване.

Наказанието е сред първите в Лудогорието за убийство на котка. Преди 2 лета в Търговищко имаше бум на простреляните любимци по тераси и улици, алармира ветеринарят д-р Пламен Грозданов. Много от животните издъхнаха от вътрешни поражения от сачмите. Новата зловеща мода била да се тровят бездомни котки и кучета с храна, напоена с антифриз. Те се залагали около контейнерите за смет. Случвало се на такава примамка да посегне и домашен любимец. Животните умирали в страшни мъки. В кабинета на Грозданов имало поне по един такъв пациент всяка седмица. За жестокостта е била алармирана и полицията. До момента не е хваната дирята на хората, които залагат примамките около кофите. Първите отровни хапки се появили в кв. „Запад". Тези, които ги поставят, са заплашени със затвор и глоби до 5000 лв., тъй като слагат отрова на публични места и създават опасност за хора и животни , припомниха юристи.

bezdom.info

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръгна петиция срещу незаконното избиване на делфини по Черноморието

640_f920dd4fb80da039e9e99f8166482f38.jpg

След зачестилите масови убийства на делфини по българското Черноморие, природозащитници се обединиха около идеята за събиране на подписи, с които да се прекратят незаконните действия на рибарите бракониери.

Видовете делфини, които се срещат у нас, са защитени от Закона за биологичното разнообразие и техният улов е забранен. Преди седмици обаче, рибари от Царево се възпротивиха на закона и пожелаха забраната да бъде отменена. По техните думи делфините са твърде много и пречат на улова им на риба.

Ето защо искат от държавата законът да бъде променен и да им бъде отпусната квота за улов на делфини. С тези изказвания природозащитниците свързаха последните фрапиращи случаи на масово избиване на морските бозайници. За изплувалите мъртви делфини все още не е намерен виновник, нито има наказани.

Това кара загрижените хора да създадат петиция*, чрез която всички граждани могат да заявят позицията си относно съдбата на вписаните в Червената книга на България изчезващи видове.

Оказва се, че точно рибарството влияе пагубно върху застрашените делфини. То затруднява прехраната, нарушава местообитанието им и променя поведението на мигриращите стада.

*Ако желаете, може да подпишете електронната петиция

ТУК

Благодарим ви!

zoomedia.baubau.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Усещам как ще убивам едно куче с правата лопата. Скачаше върху рускиня да я хапе. Изгоних го с лопатата. След няколко дни се опитва на мен да ми скача и да хапе. Най-лошото е, че някакви малоумни кучелюбци наоколо го хранят май, а и че го защитават. Като го приберат кучкарите си го искали обратно. Ми да си го гледат вързано тогава. Дърти пръдли. Следващият път като скочи на някой, ще му бъде последен май.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а така да си зададете въпроса защо

куче без причина не закача никого

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причина има, само че тя не винаги е в нападнатия, както стана в моя случай.

Животните действат първосигнално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам да скандализирам малко всички тук със следното изявление: Както винаги, ние, Българите, залитаме от едната в другата крайност. Ама буквално. От времето, когато поради общински разпоредби против разпространението на Бяс например по улиците се разхождаха "команди" които разстрелваха бездомни кучета, правата на животните беше смешна фраза и беше интересно децата да хвърлят котки с парашут ( не ме питайте откъде знам :no-no: )  ДО времето, когато бездомните псета имат повече права от клошарите с гаранция и почти изравнени права простосмъртните хора, ходещи на работа.... Аз обичам животните, имам и в къщи, имам и любимци от улицата ( така да го кажем) , ама да оправдаваме кучета , които нападнали и нагризали горката бабичка, която имала "неблагоразумието" да си купи хляб от магазина и да викаме : Оставете бедните кучета, те са гладни и затова са я разкъсали , не от лошо сърце, тя защо е ходила с ядене по улицата, не ги пипайте, защото и закона ги защитава...  Е НЕ :mad: .  Това  е просто абсурдно! Кой както иска да го тълкува, ама ако някое куче нападне децата ми , или жена ми или майка ми ... просто никоя земна сила или закон не могат да ме спрат да го убия по най-брутален начин, а който каквото иска да си мисли... :mad: Защото , от глад, но с добро сърце може да се повтори и с друг, а да разчитаме на Държавата, която е превърнала даже докторите ( положили Хипократова клетва)  в чиновници- търговци на живот и смърт , че ще се погрижи .. айде сега, да бях на 15 - 20 години , да повярвам ... :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Улично куче се хвърли върху жена преди седмица. Грабнах лопатата и го изгоних. Щях да го убия, ако бях го стигнал. След няколко дни на същото място същото псе се опитва да се хвърли върху мен. Няколко ритника и в яда си отново вземам лопатата. Някаква дъртачка от блока ми се кара как кучето било общинско и да не съм го пипал. Аз отговарям язвително, че ако пак се опита да ме ухапе, няма никой да ме спре да го убия, ако ще да ме съдят. Като го искат, да си го вържат.

После срещам екип от тези, които се занимават с безпризорни кучета и ми обясняват как същата го е вземала от приюта многократно, те са го прибирали за малко и пак е връщано на същото място и че се водело "общинско" и за това не можели да глобят дъртачката за това, че го пуска свободно. Ако било агресивно, да съм подал писмена молба, щяло да се види уж. И ако съм го бил убил аз, можело да бъда съден. Отговорих, че не ме вълнува, ако ме ухапе, няма да го намерят, а и ще съдя общината. След ден кучето го нямаше. Дано и да не се върне. Ще яде лопатата, а след него дървото и този, който го държи и храни.

Действителен случай. Оказва се, че бездомните кучета са на общината и се ползват с привилегии по-големи от тези на гражданите. Безумие.

Да ви имам и затвора, и драстичните мерки за убийство на животно. Не съм мезе на кучето. Хич не ме вълнуват вътрешните причини на непредизвикана агресия. Лопатата и толкова. Ако съм аз или някой друг(псето), предпочитам да съм АЗ.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказва се, че бездомните кучета са на общината и се ползват с привилегии по-големи от тези на гражданите. Безумие.

Не знаех, че са на общината.

Та...една общинска кучка в квартала се е разгонила и е събрала общинските песове от съседните квартали, които са бая едри, хората се чудят как да ги заобикалят, защото се страхуват.

Защо собственикът, в лицето на общината не си е изпълнил задължението да ги кастрира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо собственикът, в лицето на общината не си е изпълнил задължението да ги кастрира?

Защото ние сме в България, страната на Бат Зоро ... Държавната администраци, в която цари една огромна шуробаджанащина е пълна с незаинтересовани, некомпетентни и мързеливи хора, които се мислят за богоизбрани, седнали на топлият служебен стол с благоволението на "някой техен човек" А малкото хора, които са там и се опитват да си свършат работата са недостатъчни да бутат подобни структори до такава степен, че да си вършат работата пълноценно. Но такъв е българина по природа... така или иначе балона на защитниците на животните се надува до такава степен , че идва времето бездомника, откраднал хляб от преминаваща бабичка е изверг, боклук нещастен, гнусна твар, несласлужаваща живот, а само презрение докато куче, разкъсало бабичка за хляб е горкото животно, нещастно същество заслужаващо много грижи и защита за да се компенсира несправедливото отношение на този зъл и жесток свят :mad:

Пак казвам , не ме разбирайте неправилно:  трябва сурови наказания за изверга, пребил с кол нещастна котка, която спипал в казана да се бори за насъщния НО трябва и безкомпромисна разправа с всички освирепели твари, плъзнали  по улиците и "първосигнално" борещи се за своя хляб със всички средства. Кой ще постави границата между едното и другото ? Няма такава, а ТРЯБВА да има! :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кой ще постави границата между едното и другото ?

Лопатата. Лично аз от доста време не си поплювам и я хващам без много да мисля

Не знаех, че са на общината....Защо собственикът, в лицето на общината не си е изпълнил задължението да ги кастрира?

Ако собственик си пусне кучето и то е агресивно, следва(би трябвало по закон) глоба. Ако улично куче, което е между общинско и писано на някой кучелюбец е агресивно, правата няма от кого да си ги търсиш, трудно и ще намериш кого да осъдиш. Та за това уличните кучета се ползват със специален статут. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лопатата. Лично аз от доста време не си поплювам и я хващам без много да мисля

Е, не става дума за това в случая .. аз имам на ум някакво научно обосновано и законово отразено действие. Защото , нали разбираш...утре може да ти се стори  че кучето минаващо покрай твоя двор вероятно е агресивно и тогава започва имагинерната част от числото. Необоснована саморазправа. Само че, без ясна граница утре може 2 песа да нахапят детето ми ( щото са гладни а то носело дюнер) и ако ги  подгоня да ме сложат в същия кюп, като няма ясни критерии.. Разбира се , независимо от закони ако нещо такова даже и загатне, че може да се случи на децата ми методично и в пълно съзнание непоколебимо ще разфасовам всички замесени твари в случая, пък вие ме съдете... За тези, които се чудят може ли човек, обичащ животните да го направи : да мога, защото може да си предположите откъде знам за котките и паращута. Не се гордея с такива неща, но към озверелите псета няма място за милост. И мисля, че закона трябва да ме подкрепя а не да се лежи на кълката куче ли е - да, значи е в правото си да прави всичко , което иска, защото е животно... Ама аз пак казвам , че сме скапана държава... който не вярва, нека се поинтересува какво се случва, ако в собствената ти къща посред нощ влезе някого и ти му направиш нещо... олеле майко, просто ти е разкатана фамилията... а пък ако се окаже от малцинството - ти си свършен човек :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях чел темата, живеейки още във Великобритания, щях да кажа - нещо сте се объркали. Но понеже в момента съм в София, ще кажа - има много истина в постовете.

И се чудя (образно казано) - за цялото време, през което бях в ЮК - как видях само едно (1) бездомно куче ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, отново ви призоваваме, подпишете !
Необходим ни е оторизиран орган с правомощия Зоополиция, за да спрем жестокостта и насилието над животни.

Петиция за създаване на Зоополиция към областните дирекции на МВР

http://www.peticiq.com/signatures/98455/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една година условно получи мъж, застрелял два щъркела

На една година условно с три години изпитателен срок бе осъден 23-годишният Й.М. от Севлиево, който на 12 април 2014 г. застреля два щъркела в град Априлци. Едната мъртва птица бе намерена в двор на къща, а другата – в близкото гнездо. Тогава ветеринарен лекар констатира, че смъртта им е настъпила вследствие на огнестрелни рани. Полицаи издираха стрелеца, който се оказа, че е стар техен познайник, вече осъждан, макар и реабилитиран. От него бе иззето самоделно оръжие, с което са били убити щъркелите.

Присъдата на Й.М. бе произнесена след сключено споразумение с прокуратурата. „Разбирам обвинението, признавам се за виновен. Направил съм тези неща. Пушката сега е в Троян, иззета е, аз съм си я дал доброволно”, каза той. Освен това мъжът трябва да плати и 300 лв. разноски за експертизи.

dariknews.bg

изрод, малко ти е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, отново ви призоваваме, подпишете !

Необходим ни е оторизиран орган с правомощия Зоополиция, за да спрем жестокостта и насилието над животни.

Петиция за създаване на Зоополиция към областните дирекции на МВР

http://www.peticiq.com/signatures/98455/

Някой ми каза ,че тази полиция не е срещу насилниците на животни ,ами за да се формират наказателни звена ,които да се "погрижат" за агресивните кучета ,за които се пускат сигнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...