Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Затвор и драстични глоби за убийство на животно

Препоръчан отговор

Това не е никакъв аргумент.

1)и убийците си имат причини, при това доста логични - тоест наличието на причина не е оправдание.

2)причините на кучетата може да противоречат на съвсем нормални действия на хората. Примерно, кучетата имат инстинкт да гонят нещо, което се движи бързо или рязко. Съответно ако велосипедист мине покрай куче е много вероятно да бъде възприето като причина. Комбинирано с другия инстинкт да изчакват последния възможен момент - тоест не ги и виждаш...

Не може да задължиш хората да минават на курс "Какво да правим като срещнем куче"

Понятието "вина" не може да се прилага към куче...

Да, хората са виновни за това, че има бездомни кучета, да не се предприемат достатъчно мерки, но това не означава, че не трябва да се предприемат мерки към наличните бездомни кучета.

Донякъде си прав.Много хора като видят куче и започчват да го гонят с камъни или пръчка.Това е причина ,това е провокация.Наскоро едно дете посегна да ми гали кучето.Направих му забележка ,че не може и да видиш бащата как се нахвърли срещу мен.Това не е нормално.Това дете не се възпитава добре.То ,ще посегне и на улично куче.А има и случай когато собстеника е нахапан от своето куче .Това говори ,че не всеки е за тази работа.Основно ,няма закони ,пък и ние сме научени да не ги спазваме.В САЩ 83% от кучетата се кастрират.83300000 домашни любимци има.2700000 всяка кодина се евтанизират ,ако не се осиновят.Кастрацията е задължителна в някой страни.Тука ги пускат на улицата , после животните виновни .Да гледаш куче е отговорност , но някой не го разбират.8000000 влизат в приюта всяка година в САЩ.а ,тук е пълна Индия .Даже там има по малко маймуни.Кучкар съм , но и мен ме дразни безотговорното отношение.И в други страни има на улицата , но поне не се разрастват.

Редактирано от Родина (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 858
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В Събота, леко в страни от супер-маркета в близкия мол, бях свидетел на интересно събитие. Пред намиращия се в близост магазин за храна и атрибути за домашни любимци, се беше събрала прилична тълпа. В

Според мен човек,който е способен безпричинно да малтретира и убие животно няма да се поколебае да посегне и на човек. Такива хора са или за затвор или за психиатрия - това го решава съда,пред който

Единствената причина да мислиш така е защото никога не си си дал шанс да мислиш свободно и извън дълбоко жигосаните в тебе стереотипи Какво общо имат информационните потоци със свободната инициатива,

Публикувани изображения

ей тоя кога ще го дадат на Зоополиция а

11745456_10200699869936486_5243132356011

Сигурна съм, че тоз е животнолюбец и много обича животното си. Затова го е вързало на мега къс повод на джантата си, да стои на слънце. А по-вероятно го е вързал там, за да пази колата му, тъй като си е оставил прозореца отворен, че да не се напече много в купето. А кучето ... кучета го яли

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200699869936486&set=a.1040457109025.5475.1753493789&type=1&theater

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бездомните кучета трябва да се изтребят до крак. Мен ме е хапал такъв помияр, а аз сами си минавах покрай него. Какво сега, смутил съм вътрешния му мир, или?

И мен ме хапа улично куче, без причината да е в мен.

Вероятно е било раздразнено от някого или е била кучка с малки, не знам.

Всички улични кучета трябва да бъдат прибрани в приюти, където да бъдат кастрирани, обезпаразитени и предложени за осиновяване.

Средства за това има достатъчно, но с тях се злоупотребява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ,женско куче и неиният съпруг и техните мъничета не се кастрират .ще създадат за 6 години 66000 питомци.И още нещо , много хора си дължат живота именно на кучетата.Милиони са спасените от кучета.В САЩ умират повече от нахапани от кучета ,отколкото от акули.От 12000 години се отглеждат кучета ,като домащни любимци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милиони са спасените от кучета.В САЩ умират повече от нахапани от кучета ,отколкото от акули.От 12000 години се отглеждат кучета ,като домащни любимци.

11695009_1462186477432739_73485506293220

Во время миномётного обстрела украинского городка этот пёс вынес котенка из горящего дома , когда хозяева его отпустили с цепи.

Пёс не убежал подальше от пожара, а бросился в огонь и вышел с этим котенком. Героизм рядом!

За не-руско говорящите: по времето на бомбардировките над украински град ,това куче не бяга да се спасява ,а скача в огъня ,и излиза с това сивото :)

А в щатите тазгодишната награда за Куче-герой е присъдена на оная котка ,която изгони кучето ,което беше нападнало дете.

Cat Wins "Hero Dog" Award

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен ме хапа улично куче, без причината да е в мен.

И къде е стоял мъжа ти? Защото ако беше по какъвто и да е начин свързана с мен, това куче на другият ден нямаше да бъде там. Кой ще плати кастрирането, прибирането, обезпаразитяването и осиновяването? Всичко това е пари. Защо да си дам от парите за ядене, за да храня чуждо куче?

ей тоя кога ще го дадат на Зоополиция а

Поне кучето има купичка с вода. Бахти и садиста съм и аз - не си стрижа кучето редовно, ще му е горещо, нали?

Донякъде си прав.Много хора като видят куче и започчват да го гонят с камъни или пръчка.

Аз не гоня кучета. Игнорирам ги. Ако взаимно се игнорираме, няма проблем.

Не са виновни животните .Хората са виновни

Не ти позволявам да слагаш обобщения като "ние", "всички", "хората". Аз не съм виновен, не съм хвърлял кучета, дори едното ми е прибрано от улицата. Но ако ме нападне, ще го ликвидирам моментално. Едва ли ще го направи. Малко или много имат акъл колкото да не лаят тоя, който ги храни.

А в щатите тазгодишната награда за Куче-герой е присъдена на оная котка ,която изгони кучето ,което беше нападнало дете.

Има тук-таме умни животни, които дали показват някаква еволюция, дефект или т.н. Конкретната котка може просто да си е пазила територията. По принцип котките не са агресивни животни и избягват конфронтации, освен когато пазят територията си. Не търси сложни причини, където не задължително има такива.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне кучето има купичка с вода.

о да - пий ти от нея вряла на слънцето

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има тук-таме умни животни, които дали показват някаква еволюция, дефект или т.н. Конкретната котка може просто да си е пазила територията. По принцип котките не са агресивни животни и избягват конфронтации, освен когато пазят територията си. Не търси сложни причини, където не задължително има такива.

Един ден ще ви просветне ,че животните знаят много повече от колкото си мислите. Да слагам ли клипа с 5-6 кобри как пазят спящо бебе ? :)

Ние просто не умеем да общуваме с тях. След време ще се прояснят нещтата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

о да - пий ти от нея вряла на слънцето

По-добре е, отколкото да нямаше въобще вода. Не коментирам факта, че при по-дълъг повод поне можеше да влезе на сянка под колата. Обаче може да е било там само за много малко.

Един ден ще ви просветне ,че животните знаят много повече от колкото си мислите.

Не, базират се на базови рефлекси и първосигнална логика. Повечето и в общият случай. Интелигентно за животно не означава някаква висока степен на интелигентност. Пак си остава животно.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един ден ще ви просветне ,че животните знаят много повече от колкото си мислите. Да слагам ли клипа с 5-6 кобри как пазят спящо бебе ? :)

Ние просто не умеем да общуваме с тях. След време ще се прояснят нещтата.

я го сложи - да видят кобри как пазят бебе

:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я го сложи - да видят кобри как пазят бебе

:D

https://www.facebook.com/video.php?v=10201377614454763&pnref=story

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето малко информация за неразбиращите !

https://www.facebook.com/events/731286436981392/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не оставяйте кучото в колата си !!!

https://www.facebook.com/HolidogWorld/videos/740251146097901/?pnref=story

Почивай в мир миличко

:crying10:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сесил – гордостта на Зимбабве беше застрелян

http://vbox7.com/play:2002a5dcf7

С ярката си грива и спокойствието около камерите и фотоапаратите лъвът Сесил беше една от звездите на най-големия национален парк в Зимбабве, пише „Дейли Мейл”.

Сега рейнджърите в парка и любителите на сафарито са покрусени, след като най-обичаният лъв беше ужасяващо убит от ловец.

След като е бил ранен със стрела, огромният звяр е бил следен от ловеца в продължение на два дни, преди да бъде убит с пушка. След това трупът му е бил одран, а благородната глава на лъва е била отрязана и взета като трофей.

Смъртта на 13-годишния Сесил силно разтревожи служителите в резервата, които се притесняват за безопасността на няколко малки лъвчета, които сега живеят незащитени в парка.

Предполага се, че Сесил е прекосил границите на парка, отклонил се е от него на около 1000 км и е навлязъл в частен имот.

Ловец е забелязал приятелски настроеният лъв, който пък е свикнал да бъде в компанията на хора и често е бил виждан да седи небрежно край главния път в резервата.

С помощта на лък и стрела ловецът е застрелял лъва, но могъщото животно не е умряло. Тежко ранен, Сесил се е скитал сам в дивата природа цели два дни и е бил проследен от ловеца, който го е довършил с пушка.

Смята се, че главата на лъва е взета за трофей и може никога да не бъде открита, освен ако жестокият ловец не бъде заловен.

Източник на „Нешънъл Джиографик” е на мнение, че лъвът може съзнателно да е бил подмамен да излезе от границите на парка и след това да е бил нападнат от ловеца.

Изследователи от резервата бяха сложили на Сесил проследяваща яка, но ловецът я е премахнал в опит да унищожи всички доказателства.

В момента тече разследване, в опит да се открие ловецът.

Сесил беше един от най-старите лъвове в парка и е добре известен с приятелския си характер. Според местна легенда Сесил е бил изгонен от прайда си и се скитал сам докато не срещнал друг самотен лъв – Джерико.

vesti.bg

и ти почивай в мир

изчадията свършване нямат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоях близо час и половина пред мола Скай сити, забелязах голдън ретривър вързан пред входа, оставен под слънцето само с една топка за игра. Кучото колабираше а стопани няма и няма. Сипахме му водичка живна веднага. Охраната на мола отказа да съдейства само ми се смееха. Звънях на 112 с молба да изпратят патрулката да съдействат да се открият стопаните му в мола по уредбата. Оная и тя ми се изсмя и ми отговори че зоополиция няма и няма и да има пък те били за хора не за животни. Да съм се обадела на 4 лапи или друга организация. После и козинката му мокрих целия гореше милия. Слава Богу изчадието взе че се появи с дечурлигата си ама ние ей сега го оставихме да бе да аз стоя с него знаеш ли от кога а а а млъкна, вържи се ти ей тука на горещите плочки. Важно е че кучо добре, макар че не знам колко е добре само с една зелена топка за игра. Боли ме че следващия път когато пак те вържат някъде аз няма да съм до теб да ти дам водичка, да те мокря и галя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

"Аз съм за почитането правата на животните също като правата на хората.

Това е начинът за просъществуване на цялото човечество."

Ейбрахам Линкълн

img_250914_1472533_l.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

"Безразличието, безсърдечието и презрението, които толкова много хора проявяват към животните, са зло, първо, защото причиняват огромно страдание на животните и второ, защото това води до неизмеримо голямо обедняване на човешкия дух."
Ашли Монтагю, британско-американски антрополог и хуманист

11800047_1506383942986060_73060422890901

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

1926948_720091218012315_685976155_n.jpg?

ЗА ПОМИЯРИТЕ И КУЧЕТАТА

//От: Халил Гагъм//

Преди няколко дена седях на една пейка рано сутринта и ядях някакъв сандвич. По едно време едно куче се приближи до мен и сведе глава в краката ми. От сандвича ми беше останало много малко, затова отхапах още една хапка и останалата част я дадох на него. То набързо го изяде, а след това с жален поглед искаше още. Исках да му дам, но повече храна нямах, а и беше време да тръгна за училище. Докато се отдалечавах, кучето беше легнало на земята и беше положило глава върху лапите си и все още ме гледаше с онзи печален поглед.

Така в продължение на около седмица, всяка сутрин, това куче идваше при мен, искайки да му дам от закуската си, а аз всеки път му давах по-голямо парче, докато накрая не започнах да му давам всичко, което имах.

Един ден се прибирах вкъщи след училище, в неприятно дъждовен ден, без чадър. Бях подгизнал от пета до уши и не виждах нищо, защото бях свалил очилата си, заради дъжда. Докато вървях по улицата, усетих тежко дишане след себе си и още преди да се обърна, две големи лапи се намериха върху гърба ми. Стреснато се обърнах и видях кучето, което хранех сутрин. Беше изплезило език и цялото бе мокро и потънало в кал. Скачаше около мен и разпръскваше калната вода от локвите, в които стъпваше. За секунди заприличах на него. То продължаваше да се изправя на задните си крака и се опираше върху мен, като закачливо захапваше ръкавите ми, а след това продължаваше да скача наоколо. Опитах се да продължа по пътя си, но то продължаваше да върви и скача след мен, с изплезен език. По едно време видях как нещо удари кучето, а след това изплиска водата от гьола, в който падна. То започна да вие от болка и избяга някъде в дъжда. Наведох се и взех камъка, с който беше ударено. Обърнах се настрани и видях силуета на приближаващ човек.

- Малко му беше на тоя помияр! – каза той със самодоволна усмивка.
- Моля? – отвърнах учудено.
- Този пес, който избяга преди малко.
- Защо го направихте? Кучето просто си играеше с мен. – продължих по възможно най-спокойния начин, опитвайки се да прикрия гнева си.
- Виж си дрехите.
- Какво им е?
- Целия си изпоцапан. Даже на няколко места ръкавите ти са разпокъсани. Какво ще каже майка ти?
- Това си е мой проблем. А вие защо ударихте горкото животно така безмилостно?
- Защото го заслужава! – каза той, като чоплеше с пръст в устата си, опитвайки се да махне нещо от зъбите си.
- Така ли? И какво е направило, че да го заслужи?
- Няма да давам обяснения на глупав хлапак като теб! Сега се прибирай вкъщи и престани да се занимаваш с помияри! – отвърна той, след което се обърна и се отдалечи.

„Помияр си ти! – помислих си аз. – Чудовище!”

В следващите няколко дена кучето го нямаше и не се мяркаше никъде. Така всяка сутрин седях сам на пейката и ядях сандвичите си. Целите. А дрехите ми бяха чисти. Какво по-хубаво от това?... Особено, когато душата ти е празна. След известно време кучето отново се появи, но дори не смееше да ме доближи. Оставих малко храна на земята, след което се отдръпнах на около метър разстояние и зачаках. Плахо и с предпазлива стъпка, то се приближи до оставеното на земята, подуши го, но не го изяде. След това изплези езика си и започна да маха с опашка, изправи се на задните си лапи и се опря с предните върху мен. И пак започна да си играе, а в очите му можех да видях колко щастливо беше. Вече бе забравило за онзи ден и за болката, която беше изпитало. Изглежда и вече не идваше при мен, защото иска да бъде нахранено. Може би вече му е омръзнало всеки да бяга от помияр като него, за да не изцапа дрехите си, може би му е омръзнало всеки да го рита и замеря с камъни.

„Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата - помияр.”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване