Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Измами в авто къщите

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Искам да ви предопредя за една особено опасна Кюстендиска фирма.Нарича се "Valmo" 0889804868 Киро. Аз си купих от там голф 4.(1,6 газов инжекцион,всички екстри.Ок и я взех за 5000лв.) В последствие се оказа,че газовият инжекцион е била изгоряла газовата помпа което е 800лв да се подмени.Колата била с закрепен саединител който и той бил счупен.Скоростите са на сол. Това добавя разходи по колата +1600лв без труд.Но не е въпроса в парите.Колите в тази фирма са всичките развалени.И закупуването на такава кола би било изключително опасно. Мой колега закупи БМВ 320 от там.Разкачени жици от стартера което довело до загасване по време на движение.Колага угаснала със скорост 90км/ч.Когато БМВ-тата са загасени спирачния педал започва да блокира и втвърдява,което води до не спиране на автомобила.За щастие е било в късно часово време и не е било много опасно.Но ако това се случи в пиков час.Няма да затриете само себе си.Но не е ясно и колко други хора може да затриете. ПС:Пускам тази тема за да може хората да се предпазят от подобни грешки.Защото закупуването на скалъпен автомобил от тази фирма.Може да доведе до сериозна опасност.Не само за вас,но и за останалите хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто бих казал...купете си нов автомобил! Знам, че 90 % нямате пари, но това е само привидно. Дори една нова Дачия за 12 бона на изплащане е поне 3 пъти по-добра покупка от стар Golf 4. Освен това, годишното обслужване при Дачия няма да излезе повече от 150 лева. Наистина, пробегът е 15000 км ако не греша( а може би беше 10 000), но кой обикновен човек с частен автомобил минава повче на година? Автомобилите по автокъщите са пълни боклуци. Нали никой не вярва, че за 5000 лева може да се купи 7-8 годишен автомобил с фул екстри, +100 коня мотор и то внос?

Редактирано от WildHorse (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали трябваше автокъщите да дават някаква гаранция при покупка на автомобил(така се беше чуло по едно време), или всичко остана пак само на книга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казват старите хора "Очи гледали, очи плакали". По принцип със старите автомобили /нов внос/ е така: "Бъркаш в чувала и каквото докачиш." Хубаво е да има такива теми. Видях, че и във форума на БМВ си пуснал подобна. Много се изтарикатиха нашите автотърговци. Системата стана, както едно време по битаците. Най-добре е описано в една стара песен "Айде како на битако" или нещо подобно беше. Там се пее: "Всеки стоката си слави, търси кожа да ощави, иска да те ошашави". Малко се поувлякох.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пуснах.Ами какво да ви кажа вече е така.Всичко се взима от колата.На колата даже бяха свалили крушките от плафоните.Колко трябва да си изпаднал,за да ги вземеш тях.Те са по 20-30ст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам вие NIkShtain къде бяхте когато закупувахте колата? Не сте ли били при нея, за да огледате, тези "побългаряванки", ако сте тествали колата, както трябва, преди закупуването и най-малкото, ще щели да разберете, за съединителя. Хубаво, е че предупреждаваш други, но явно, си оцелил, най-калпавия езкемпляр, за съжаление. Малко или много тези коли, са така. Съмнявам, се човек, с 350-400лв заплата, да може да си позволи, дачия за 12к нали? Като самият, той си плаща ток вода ... кабелна, интернет ... та даже има случаи и квартира. За съжаление в това, положение, са повечето българи, а също има и заем. Та даже и на лизинг, да я вземе, от 12к току виж, му станала 15к и повече. Нека погледнем по-реалистично, на нещата, а не само така, че, едни 12к се виждат, че са нищо. Нали се сещате, ако вземеш кола на лизинг, това си е още един заем, и какво вземи си нова, кола на лизинг, и нямай пари да и наливаш бензин, и нека стои пред блока, за гъзария, не че ще си голям гъзар, с тая Дачия ама това е друга тема. Аз предпочитам, да карам, кола, за 2000-3000лв, и да не спя нощем, до нея. Защото ме съмнява, да вземеш нова, кола и ако нямаш гараж, и си в някой бо забутан, квартал/край, я ти взели, чистачка, я ти събрали, тасовеете, я ти обърнали някой странично огледало, това са дребните работи, а ако ти задигнат, лизингова, кола което доста, често се случва какво правим? За това повече от бедното население, хора, мислят разумно, купуват кола за 2-3 к лева, стягат, я да върви с още хиляда, и си свиркат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, на моето фиатче, което купих от Плевен му бяха взели крушките от фаровете и тонколонките.Обаче си имаше радио.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам вие NIkShtain къде бяхте когато закупувахте колата? Не сте ли били при нея, за да огледате, тези "побългаряванки", ако сте тествали колата, както трябва, преди закупуването и най-малкото, ще щели да разберете, за съединителя. Хубаво, е че предупреждаваш други, но явно, си оцелил, най-калпавия езкемпляр, за съжаление. Малко или много тези коли, са така.

Аз бях там.И при тестовете си беше добре.Явно защото ми я докараха топла.Но найстина през целия си живот не съм имал такава врътка да ми се случи.От ремонти сега съм "До сега" 1700лв назад.И все още не е готова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване